Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

me3x®

Cesta do fantázie je taká detskejšia. AKo som aj pri nej napísal, dnes, keď Pixar vytvára animácie na úrovni skutočných obrázkov, je ťažké povzniesť sa na predsa len primitívnejšiu, ale aj tak skvelú grafiku. Keď je však geniálny dej, čo zaručuje meno Miyazaki, tak to predčí aj Pixarovské pokusy. A záver, ktorý nie je holyvúdsky, ale pekný orientálny, exotický. 99%. ()

sirrgulo

Nádherný animák, který určitě není pro malé děti. Celý příběh i jeho vyvrcholení nemá obdoby, hudba dokonale sedí k situacím, které se zrovna dějí a zvířecí bohové jsou vynikající. Už teď se těším na další filmy Hayao Miyazaki, které se mi poštěstí vidět. ()

sa_kra

Kreslený film= pro děti= kravina v japonské kinematografii. Po tomhle filmu jsem se o anime začala trochu víc zajímat- fascinující svět plný neskutečných věcí, jež dalece přesahuje vizi Pokémonů a hentai, a který je mimořádně hluboce zakořeněný ve své víře v dobro a netradičním vyborazením zla. ()

Zodiak

Nadherny pribeh, BOZSKA hudba a zajimava animace. Po skonceni filmu jsem mel ten uzasny feeling......dnes jiz kultovni zalezitost. 90% ()

Bratr

Kultura, ze které tento příběh vychází je mi tak strašně vzdálená až mě to mrzí. Nedává mi to tak víc možností, než jednoduše konstatovat, že je to úžasné. ()

Stromek

Přiznám se, že anime nemám moc rád, vše mi připomíná pokémony a to pravdu ne. Bijící do očí ekoagitka je desetkrát silnější něž v Avatarovi a nad průměrem to drží akorát hudba, nechápu zdejší hodnocení ... ()

jack_scott

Super fantasy velkofim, kupodivu s reáliemi. Ne že by to nebylo jedno, je to defakto dokonalé, ačkoliv něco působí zvláštně, celek je prostě super. 97% a *****. ()

Pavlin

Velmi pěkný příběh s dokonalou animací.Za zmínku jistě stojí i velmi přijemná hudba.Díky pane Miyazaki,nadělil jste nám kouzelný svět. ()

elgreco

Můj třetí Miyazaki (po dokonalé Cestě do fantazie a jen díky „trma-vrma“ konci jen trojhvězdičkovém Zámku v oblacích). Hodnocením zamířím na čtyřku. Asi proto, že se mě to tentokrát emocionálně až tak nedotklo. …i když jde jinak o velkolepé dílo „Kurosawovských“ rozměrů, a i když mám k lesu a přírodě „miyazakiovsky“ láskyplný a uctivý vztah. Co mě ale zaujalo. Shodou okolností (tomu říkám synchronicita) jsem ve stejný den dočetl Murakamiho Konec světa – Hard Boiled Wonderlan a úplně mě to trklo… Totiž Miyazaki i Murakami se ve svých dílech hodně věnují tématu ztráty duše a identity. (U Miyazakiho mohou i bohové ztratit své já a proměnit se v démony.) Zajímavá podobnost, ne? ()

Wolfface

Podle mne daleko lepší a propracovanější než oceněná Cesta do fantazie.Už dlouho jsem si nepomyslel,viděl jsem něco mimořádného a myšlenkově bohatého jako tohle anime.Délka je možná trochu neúměrná,ale to je jen drobná vada na kráse tohohle poetického snímku.Komu se líbila Cesta do fantazie,ať určitě neváhá s Mononoke. ()

Shley

Skutku krásný a napínavý film který mě naprosto učaroval a to nejen animací, ale i nádhernou hudbou a v neposlední řadě i svým, napínavým a srozumytelným, příběhěm. Podle mě se jedná o jedno z nejlepších anime vůbec. ()

rogger

Určite skvelé, príbeh, animácia, hĺbka témy. No pár dní pred tým som videl Zámek v oblacích,a ten bol podľa môjho názoru špička anime, a laťku mi nastavil tak vysoko, že sa ju nepodarilo preskočiť ani princeznej Mononoke spolu s vlkmi. Vrelo však odporúčam!! Edit: po takmer 10rokoch rovnako vrelo odporucam, zvysujem zo 4* na 5*. A davam do svojej rozpravkovej TOP TEN 🙂 ()

Therese

Kouzelný, hezky smutný příběh o zbytečném boji mezi přírodou a člověkem. O boji, který by vůbec neměl existovat. A soundtrack přímo dechberoucí. ()

ArtStyle

Když jsem to poprvé viděl, přišlo mi to jako krásný animovaný film, a tak jsem tomu dal 5* - neviděl jsem na tom chybu. No jo, ale ty filmy s 5* by měly být koukatelné více než jednou, a když jsem se já dokázal za jeden týden podívat 5x na Godfathera a pořád ho hltám jako o život, jaktože se tohle neděje i u tohoto filmu? Něco tomu chybí, nevím co ale 5* je moc. ()

zdeci

Hodně solidní, to ne že ne! Hudba moc prima, kulisy, příroda ve mně evokovaly Avatar, kde taky úřadovala jakási Amazonka. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)