Tři kamarádi na život a na smrt. Za jakým účelem se dnes novodobí tři mušketýři dávají dohromady? Aby společně chránili čest dámy z vyšších kruhů? Ale kdepak. Aby společně získali miliony? No samozřejmě. A jaké cesty k tomu volí ve společnosti kde o peníze jde především? V situaci kdy mají pocit, že společnost jim něco dluží? Ti tři se kdysi pokusili utéct před totalitou Československé socialistické republiky. Ale Velký Bratr je viděl. Pokus o emigraci skončil fiaskem. Poznamenal je navždy. Pro jednoho znamenal vězení, pro druhé dva celoživotní frustraci. Ti tři se znovu scházejí v kulisách současné Prahy, v překotně se rozvíjející společnosti, která se už nikdy s totalitou nevypořádá, protože se dnes žene především za penězi. Ani ti tři nebudou nakonec výjimkou.

Film je rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let. Při té první se lupičům podařilo ukrást z pražské pošty dvacet osm miliónů korun a vyhnout se potrestání. Druhá loupež ohromila tuto zemi ještě víc. Z obrněného vozu převážejícího peníze z Citybank do České národní banky bylo ukradeno stopadesát miliónů korun.

Zatímco při první loupeži se lupiči dopustili řady chyb, druhá už byla provedena absolutně profesionálně. Žádní svědci, žádné stopy, nic čeho by se policie mohla chytit. Lidé, kteří získali stopadesát miliónů zmizeli beze stopy. Jak si ale dnes užívají svých peněz? Jak je mají pustit do oběhu aniž by na sebe upozornili? Naši tři kamarádi zjišťují, že je to mnohem těžší než si původně mysleli. Sedí na balíku miliónů a nemohou je použít, aby nebyli odhaleni. To jsou teprve ta pravá muka. Jak si užívat a nebýt přistižen. Jak legalizovat tak obrovskou sumu a zůstat nenápadný.

Nic takového by se jim nemohlo podařit bez zázemí mezinárodního zločinu. Ostatně mezinárodní zločin byl pravděpodobně v pozadí přepadu obrněného vozu. K naprosto totožným přepadením obrněných vozů s totožnými výsledky došlo v celé západní Evropě. Kdo za nimi stojí? Zločinecká hvězda první velikosti s bohatými zkušenostmi? Velmi pravděpodobně ano.

V roce 1978 došlo k šokujícímu vykradení banky Paribas v Nice. Lupiči se do ní prokopali kanalizací v pátek večer vyřadili poplašné systémy a měli celý víkend na to, aby si ze sejfu banky vybrali to nejcennější. Přepady pancéřových vozů, které potom otřásly západní Evropou jsou dokonale organizované. Na bezchybnou organizaci takovéhle velkoakce je třeba spousta peněz. Nebyly použity peníze a zkušenosti z přepadení banky Paribas? A nestojí tedy za vším jeden a tentýž geniální zločinec? I v našem příběhu zjistíme, že je všechno trochu jinak než se zpočátku zdá. Že celou věc nevymysleli jen tři vychytralí češi. I technika provedení přepadu pancéřového vozu ukazuje k bance Paribas. Ke zločineckému géniovi stojícímu v pozadí. V jedné scéně našeho filmu ho dokonce uvidíme. To on ze zákulisí objednává a řídí celou věc. Nikým nepoznán, dodnes neobjeven zločinecký génius. (oficiální text distributora)

Šňůra

Není to sice žádné veledílo, ale čekal jsem to i horší. Tohle bylo ještě docela koukatelné. Hlavní problém byl nejspíš v tom, že se tvůrci zřejmě nemohli rozhodnout, co vlastně chtějí točit, zda komedii nebo akční thriller. Zřejmě kdyby se rozhodli pro první možnost, mohlo to být o jednu až dvě hvězdičky lepší. Takhle z toho vznikl jen takový mišmaš. ()

Chamyl

Mezi posledními tuzemskými počiny se určitě jedná o ten lepší kousek s původně chytrým nápadem pospojovat tři velké skutečné kriminální (a doposud neodhalené) kauzy. Pořád zde ovšem zůstává pěkná řádka "ale"... Především je to vražedná stopáž, jejímž smyslem bylo snad jedině utracení všech peněz od sponzorů do posledního haléře, neboť zde uváděných 90 minut je málo, film je o cca 45 (zbytečných) minut delší. Pokud se prokoušete panoptikem všech herců z nekonečných seriálů a další plejádou pseudohvězd a celebrit, zbude Vám velmi dobře vybraná a zároveň hrající ústřední trojice Vetchý - Hanák - Suchánek. Až na pár hlášek a vtipných momentů ovšem ani oni občas nemají co hrát. Potenciál tak zůstal někde na půli cesty a závěrečný pláč Ondry Vetchého jakoby symbolizoval divákův dojem z tohoto filmu. Škoda - není to špatné, ale tento film měl na víc. ()

Kubaaaa

Na české poměry docela povedený snímek. Některé herecké výkony, hlavně ve vedlejších rolích, byly opravdu hrůzostrašné. Ústřední trio ovšem jakš takš obstálo. Scénář hrozný, nelogický a hořko-sladký konec, který potěší snad jen totální humanisty. Btw: co to je za nápady strčit 15 milionů do pytle, přivázat k hausbótu a hodit do vody? ()

brectule

Byla jsem mila prekvapena. Dle meho nazoru jsou "kradeze" brany s prijemnym nadhledem a vtipne je ukazano "jak by to treba mohlo byt". Je ale pravda, ze konec byl necekany a vice mene "americky" hepac. ()

curfew77

Musím se přiznat, že jsem od českých Dannyho parťáků čekal o dost víc - třeba jen to, aby se svému americkému inspiračnímu předobrazu alespoň tak nějak po česku přiblížili. Jenže splést dohromady největší domácí případy minulých let a připsat je trojici prapodivných pechfóglů vynořivších se jaksi odnikud (nikoli, lupiče gentlemany opravdu nečekejte), to je prostě málo. Charaktery? I na český fim působí mimořádně uměle. Psychologicky pátrat, proč se tři hlavní hrdinové odhodlají dvakrát po sobě riskovat kriminál, o to se ani nepokoušejte, bylo by to zbytečné. První z nich cosi komusi dluží (víc se vlastně nedozvíme), druhý se patrně nudí a třetího jednoduše ukecají. Zápletka? Ústřední trio sice naplánuje "loupež století" na Dejvické třídě, ale pak si nechá jako přístup k lupu jedinou platební kartu a tu ještě "omylem" zapomene založenou v pasu Suchánkovy snoubenky... Scénář? Aby byla legrace, zaměstnanci pošty nejspíš neznají Klause, Zemana ani Havla a ke všemu nerozeznají lidský obličej od gumové masky, takže policii ochotně nakreslí identikity s prezidentsko-premiérskými portréty... Prachy dělaj člověka je buďto silně nedotažený, nebo naopak silně přetažený film. Tedy: vyslovená nuda to sice není, ale podruhé to věru hned tak vidět nemusím. 50 % ()

Maxmilian

Docela přehnané, ale na pobavení to stačilo. Vzali docela dost věcí a dali je dohromady. Návaznost celkem žádná, ale o to jim tu asi nešlo. Prostě pekný návod, jak vybrat poštu a pak si to "užít" po svém. No a pokud se Vám podaří něco ztratit, tak se nic neděje, přece je tu loupež číslo 2. a pak 3. atd. Pro mě pěkná oddychovka ochucená troškou humoru. ()

Kleopatr

Že by pokus o Dannyho Parťáky po česku? Ale myslím, že na české poměry je to slušnej pokus. Herecké výkony dobré, sem tam jen Suchoš trochu přestřelí. První polovina lepší než druhá. Jako celek mi to přišlo nějaký divný, ale film mě bavil. Jsem, přesvědčenej, nevím sice proč, že kdyby v tom nehráli čeští herci, určitě by mě tolik nebavil. 60% ()

mr.cartman

Nijak extra složitý, dle mého názoru i povedený film u kterého se i celkem pobavíte. -1* za to, že je to celkem komerční film... (Ev2). Určitě stojí za to to vidět. ()

Divnejpavouk

Tenhle filmek mě dohnal k moji prvni grafo produkci tady. Českej film? Pro mě malej zázrak. Žádná "tragikomedie" od Hřebejka a spol. kterejch už tady bylo natočeno asi milion. Prostě slušnej biják. Jen ten scenář a haldy reklam to kazej.:-( ()

Tominni

Nakonec to překvapivě celkem šlo, včetně hlavních herců (Tomáš Hanák, Ondřej Vetchý, ale především Michal Suchánek). Radek John pospojoval několik velmi známých kauz/krádeží a přisoudil je hlavním hrdinům. Mohlo to být lepší (hlavně scénář), ale i tak slušné ***. ()

Prubner

Radek John zapomněl, jak se píší dobré scénáře. Předně bych to neoznačoval za komedii, protože humor tam není. Ony dvě vyzdvihované loupežné akce jsou odbyty během chvilky, a tak většinu filmu tvoří nudné dialogy a zbytečné scény. A to nemluvím o tom zdlouhavém dojezdu. Napětí absentuje docela. Herci jsou nevýrazní a režisér se marně snaží kameramanskými a střihačskými hrátkami dodat tomu světový punc. Co by se stejným námětem asi udělali Američané ? ()

Jaromír

Ach jo, mohlo to být lepší. Celkem normální podívaná. Propojení největších reálných loupeží v České republice do filmu mi připadalo zajímavé. Celkově to ale nějak drhlo, a bylo to takové kostrbaté... Závěr je zajímavý ale zavání, a to hodně, vykonstruováním. Jediné zajímavé, a mnohdy úsměvné, momenty byly plánování loupeží :). ()

Prankster

Dávám za 5, protože tak zábavný i když chvílemi né příliš promyšlený děj jsem nečekal. Jsem ohromený tím, že Suchánek hraje ve filmu který není úplný odpad.. Bravo! ()

Bartex

Hanák, Suchánek a Vetchý - geniální trojice. Hezký nápad nechat jména ve filmu stejná jako v real life. Víc takových komedií! Tenhle humor můžu! ()

Jereme

Nemůžu si pomoct, ale mě tendle film prostě bavil. Slušně zahráno od tří hlavních hrdinů, příjemná dávka vtipu i poměrně slušně zvládnuto technicky. Sice by se zde našli nějaké ty nedostatky, ale já jsem si cely film užil a pro mě splnil to co jsem od něj očekával. ()