k212

Hutný avšak odlehčeně vtipný vývar tvůrčí krize, literární teorie, číselně-berního oblouznění, sušenek, anarchistických myšlenek... Fabulace, jejímž objektem a předobjektem se stává žijící muž a jeho rozhodnutí, jednání, autorka, jenž si myslí, že svojí fabulací řídí jeho život... Stranger than fiction je jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem za poslední dobu shlédla. Je to také tím, že ony ingredience jsou mi velmi sympatické ... fantazie, literatura a daně (no to tak úplně ne :-), jde to dohromady? Jde. 90%. ()

Snorlax

Konce by se neměly přepisovat, protože pak už někdy ztratí kniha svůj smysl. Škoda, přeškoda, že film s originálním námětem, výborným scénářem, herci i režisérem má takový melodramatický závěr. ()

Jordan

aký je rozdiel medzi komédiou a tragédiou? kto iný by to mohol vedieť lepšie ako jeden z najpozoruhodnejších hollywoodskych zjavov posledných rokov, pôvodom európan marc forster, ktorý má už za sebou naozaj veľmi pestrú filmografiu a znova prišiel s niečim úplne novým a iným . . . čakal som komédiu (rozumej - naozaj smiešnu komédiu) a namiesto toho sa mi dostal síce miestami vtipný, no od komédie o čosi hlbší film . . . najdôležitejšie veci, ktorými u mňa film zabodoval, bol dobrý scenáristický nápad s peknými postrehmi, vynikajúca réžia (ale veď sa jedná o Forstera!) a hlavne skvelé herecké výkony (veď sa jedná o Forstera!), Ferrell prekvapil, Hoffman bol štandard (on to svoje herectvo používa ako trademark, od filmu k filmu ho nemení, no vďakabohu je pozerateľné, takže ho meniť ani veľmi nemusí) no najlepšia bola EMMA THOMPSON, tá bola vynikajúca . . . a skvelé dialógy. ()

Anderton

Maximálne netradičná romantická komédia, v prípade Maggie Gyllenhaal už druhá po Sekretárke. Nekonvenčný scenár ako od Charlieho Kaufmana ale podla mňa trochu na konci stráca dych a nevie ako to celé ukončiť. Scenár posobí ako velmi osobná záležitosť staršieho spisovatela (scenáristu), ktorý sa začína po dlhých rokoch zabíjania svojich hrdinov cítiť ako skutočný vrah a chce nechať o tom natočiť film.Velkou devízou sú herci, predovšetkým Ferrell a Thompson, vďaka ktorým to celé posobí ešte viac art. Neviem, kolko film zarobil, ale neviem si predstaviť, že by sa z tohto mohol stať velký divácky hit. ()

dzej dzej

Film o smrti voice-over vypravěče a zároveň o bavorských sušenkách; o klasifikaci narativních postupů a zároveň o jednom nádherném tetování; o tíze autorského bloku a zároveň o nejlepší kytaře na světě; o možných rovinách metavyprávění a zároveň o daních; o nefalšované válce (fikčních) světů a kosmickém programu v Alabamě; o degradující roli happy-endu a zároveň o hodinkách co mohou zachránit život; o labyrintu prolínající se fikce, metafikce a metametafikce a různých druzích mouky. ()

AppleCore

Jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem v poslední době viděl. Všechno to do sebe zapadá, všechno to tam krásně sedí. Nic ve filmu nepřebývá, ani nic neschází. Tenhle trhák má předevšim dokonale vykoumanej scénář, kterej na originaletě neztrácí až do závěrečných minut (Konec byl trochu "klišojdní"). Parádní kamera to všechno umocňuje, hudba nevtíravě buduje atmosféru a výbornej Ferrell dokazuje, že mu jdou i lehce vážnější role. Emma Thompson podává skvělej výkon a hrát její postavu nikdo jinej, hned by to možná bylo o hvězdu níž. Parádní oddychovej film, kterej si budu chtít pustit znova. ()

boshke

Po hvězdě za Maggie a Dustina. Ač mne z počátku film nijak nezaujal, byl jsem zvědav, co se z něj vyklube. Jak se však vyřeší později nastolená otázka "Jak zabít Harolda Cricka?" mi bylo srdečně jedno, stejně jako zbytek filmu... 50% ()

swamp

"This is a story about a man named Harold Crick and his wristwatch." Jsem..ehm, dojat. Dle mého velmi originální námět, skvělí herci (od Willa Ferrella přes Maggie Gyllenhaal a Dustina Hoffmana až po Emmu Thompson..nelze nikoho z nich vynechat)..nic originálního z mé strany, ale zkrátka se musíte podívat sami. :) Jee..mám chuť na nějakou sušenku.. ()

teutates

Opravdu jsem přemýšlel jak originální, nadčasové a geniální to asi podle hodnocení a daných blábolů tady popsaných je, noo jak jinak, nestalo se. Harold žije svoji tragédii, kterou mu od začátku píše Karen, samozřejmě jeden o druhém do poslední chvíle neví... jak říkám tragédie, no náhle potom co Karen zjistí, že Harold je skutečná postava, změní svůj heroicky příběh s tragickým koncem v happy end a všechno posere. 4/10 Ferrellovi moc nejdou vážnější role. ()

Campbell

Nádherně ztvárněný film s nádhernou vizualitou a pěkným příběhem. Ale pro mě bohužel dost roztahaný, Ferella jsem nikdy nějak moc nemusel, tady mi byl nesympatický až běda. Ale aspoň je tu Gyllenhaal a Hoffman kteří ten film dokonale zachraňují. Kdkyby ten film natočil někdo jiný tak budu spokojenější, ale jelikož je to od Forstera tak jsem čekal trošku víc. Ale i tak si nemůžu na moc věcí stěžovat. Snad jen na tu roztahanost. ()

predators

Hned ze začátku jsem si říkal, jestli toto podání filmu může dopadnout dobře...a ono tak opravdu dopadlo. Počáteční rozporuplné pocity se vlivem událostí příběhu přelily v napětí a očekávání, co se bude dít dál. Díky vynikající výpravě jsem s hlavním hrdinou fakt cítil a dokonce jsem si musel vzít i sušenku:-) A když ještě připočtu skvělé herecké obsazení(Dustin Hoffman--uauu!!), trefný hudební doprovod a špetku lehkého humoru, vychází mi pěkných 5* a 85% ()

nascendi

Celkom príjemný film, ktorý som si bez nudy aj bez nadšenia pozrel a mal som dojem, že horšie to už nebude. Ale bolo. Stačilo si pozrieť tú záplavu hviezdičiek a čítať obdivné komentáre, v ktorých sa to hemžilo prirovnaniami a menami, ktorým som dosiaľ neprišiel na chuť a hneď som tušil, že som zrelý na výrobu protiprúdu v bazénoch. Dočítal som sa, že to bola komédia a márne som sa pokúšal rozpomenúť sa, či som sa aspoň raz zasmial. Dočítal som sa o skvelých hereckých výkonoch, len som ich nejako prehliadol. Willovi Ferrellovi som dokonca neveril, ani že je nekompromisným daňovým audítorom, ani stereotypne žijúcim osamelým mužom, ktorý má zrazu problém a nevie si s ním rady. Súhlasiť však môžem s tým, že začiatok filmu navodil správnu zvedavosť až napätie, ako sa to bude ďalej vyvíjať a v takom prípade sa patrí príbeh vhodne zakončiť. Traduje sa, že aj v Jánošíkovi museli pre amerických divákov upraviť koniec. Po skončení tohto filmu mi bolo jasné, že Jánošíkom to neskončilo. ()

nash.

Nečekaně příjemné překvapení. Originální a až nečekaně svěží, čisté a bez nánosu obvyklých únavně obnošených žánrových prefabrikátů. Ujeté i ladné, kde do sebe to ujeté i ladné dokonale zapadá, to vše s lehkou konturou ironie a nadhledu. Plné drobných nápadů, které nikde nevyčnívají, ale příjemně doplňují, zábavné přesto nečekaně vážné. Protkané myšlenkami, které se nevtírají, jen se tak občas v příběhu nenápadně třpytí. Výborný scénář jen podtrhuje "čistá" režie, která nezaváhá snad ani v jednom záběru, a také herecké výkony. Asi první film, kde mi Ferrell dokonale sedl. Maggie, byla kouzelná jako skoro vždy, Hoffman s Thompsonovou výborní, taky jako vždy. Zpočátku mi nesedl happy závěr, ale čím víc o něm přemýšlím, tím víc mám pocit, že tam dokonale sedne a vyvolává přesně tu náladu, kterou vyvolat má. Tedy nespokojenost a pocit, že místo majstrštyku to jen "není špatné, žádná perla, ale ujde to", čímž se divák svým způsobem sám stává součástí příběhu. ()

Tomco

moooc dobre. nemozem sa rozhodnut o pocte hviezdic. styri sa mi zdaju malo a pat zas moc. hm. will ferrell, ktoreho som prakticky neznasal ma dokonale presvedcil o tom, ze je to herec prveho formatu a uz teraz s atesim na jeho dalsie nepriblble filmy. maggie je velmi chutna a sympaticka, no prejst by som mal radsej k pribehu. ten ma dostall uplne totalne. cakal som trapnu bezcielnu komediu a dostal som davku pravej nefalsovanej filmarciny snad kazdeho zanru. vyborne som sa bavil a tento prispevok je preto taky dlhy, lebo stale vaham nad tym stupidnym hodnotenim. ok styri. 4 1/2 by bodlo. ()

Slarque

Vynikající film! Kdybych už párkrát neviděl Kaufmanovu Adaptaci, ani by mi nedošlo, že scénář není až tak dokonale vybroušený. Natočené je to perfektně, působvé je i použití jednoduché počítačové grafiky. Nejlepší jsou ovšem herci, zejména Will Ferrell přesvědčivě demonstruje, že má daleko větší talent, než zatím mohl předvést (90%). ()

Arsenal83

Od komédie to má veľmi ďaleko, dostal som len minimálnu dávku humoru. Ten hlas v hlave bol až iritujúci, príbeh veľmi slabý, nesympaticky pôsobiaca Emma Thompson v úlohe spisovateľky. Naopak, Maggie Gyllenhaal bola sympatická, ale prečo v páre s Ferrellom? Ten tam pre zmenu hral zhruba na úrovni Mitcha Buchanana. ()

Vitason

Toto je příběh muže jménem Vít Ulrich...a jeho komentáře. Vít Ulrich je muž nekonečných slov, nezměrných vykecávek a pozoruhodně mála faktů. A jeho komentáře nejsou o mnoho chytřejší No ehm tolik moje parafráze úvodu snímku Horší už to nebude, kde je hlavním hrdinou Harold Crick, který si místo se slovíčkama hraje s číslicema. Haroldův pomale plynoucí, monotónní život se pomalu začíná měnit, když Harold začne slyšet hlas, který vypráví jeho život a on si brzy uvědomí, že se stal postavou cizího příběhu a snaží se zjistit, kdo vypráví jeho příběh a zároveň změnit konec. V tom mu pomáhá profesor literatury v roztomilé kreaci Dustina Hoffmana, který si zde tak trochu dělá legraci ze svého Rain Mane, když se hlavního hrdiny pořád ptá jestli si spočítal schody, dlaždičky atd. Marc Foster naservíroval příběh velice příjemně s několika vychytávkami. Neustále zobrazování číslic v obrazu působí velice zajímavě, ale tenhle film by byl ničím, nebýt skvělého scénáře, který lehce připomíná Truman show, ale přesto je velice zajímavý a poutavý. P.S. Příště si ve svých povídkách hodně rozmyslím vybíjení některých postav a že to dělám velice rád. ()

Bachy

Přesně typ filmu, který mám rád. Srší nápady a celou dobu má zvláštní atmosféru, kterou z jiných snímků moc neznáte. Přesný opak snímků, kdy se celý děj nějak šine a vymýšlí různé zvraty, ač je od začátku jasné, jak velký a epický bude jeho konec. Zde příběh sice končí spíše tou očekávanější variantou, ale celá stopáž nám nabízí obrovské množství možností, kam se vrhnout. Will Ferrell dává do držky všem, kteří nevěřili, že umí dobře zahrát. Tedy i mě. Snímek, kterému nechybělo moc a s radostí bych sázel plné hodnocení a skákal do vzduchu. 4,5* ()

FrodoF

Nádherný film kaufmanovského střihu, který se mi líbil ještě víc než Adaptace. Čekal jsem od toho filmu dost, ale byl ještě lepší než jsem čekal. Ferrel je vynikající, stejně jako zbytek hereckého obsazení. Konec mi nepřijde přeslazený, naopak se mi hodně líbil. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou