Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 2
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (612)

moviesfan 

všechny recenze uživatele

Hodně lidí si řeklo, že je to stupiďárna první třídy. A vlastně mají pravdu. Je to šílená blbost. I já to tak hodnotím a dal bych jednu hvězdu, jenže to by mi vtip obsažený ve filmu musel být opravdu nepříjemný. Mně se ale líbil. Bylo to šíleně ujeté a člověk se musí zasmát. Zkritizoval bych stopáž, která je na tento film dlouhá. Dokázal bych si ji představit o 20 - 30 minut kratší. Asterix a spol. mě dokázali pobavit, proto dávám 3*. ()

Bluntman odpad!

všechny recenze uživatele

ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY. Počkat, může někdo nahradit Claviera, zvlášť když se jedná o něco jako Cornillac? NĚKDO, KDO DŘÍVE BÝVAL ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY. Počkat, ne, o Asterixe a ani Obelixe tam nejde, protože jsou na plátně tak deset minut z dvouhodinového filmu. Takže jenom OLYMPIJSKÉ HRY. Ne, ne a ne, házení diskem či skok do dálky jsou něco mezi Zlatou mříží a Novotami, akorát dražší, takže akorát HRY. Počkat, ono to vlastně není ani vtipné, ani hravé, co do hu-humoru vyloženě repetitivní (mám se smát, protože je někdo chlupatý? mám se smát, protože se Brutus snaží po-x-té zabít svého otce? mám se... aha, asi jo, sorry), s nesnesitelně prodlužovaným přilepeným koncem a JEDNOU vtipnou replikou Alana Deloina. Ani ASTERIX, ani OLMYPIJSKÉ a nakonec ani HRY, ve výsledku nejdražší nic. Ale dát tomu hodnocení "žádné" by nebylo fér, to snad chápete... ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se konečně dostal i k dalšímu dílu Asterixe a Obelixe – no a bohužel musím říci, že jsem utrpěl další zklamání. To přišlo hned v úvodu, když jsem zjistil, že Christian Clavier na to hodil bobek (ono se mu nemůžu vlastně ani divit) a Cornillac byl jen mrzkou náhradou. Kvalita začala upadat již ve druhém díle, ale tady se docela vařilo z vody. Míra humora hodně smrděla trapností a přestože tu lze přece jenom narazit i na několik vtipných scén (či gagů), jako celek to moc nefungovalo. Především trapný Brutus mi lezl krkem od samotného počátku a asi jediné co mě zaujalo trochu více, byl závod s koňským spřežením, kterého se účastnil i můj oblíbenec Michael Schumacher. Potěšil i přiteplený Zinédine Zidane (tedy přiteplená byla jeho role). Sklenaříková mohla dostat odvážnější kostým, protože takhle ji zcela předčila Vanessa Hessler.40% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Asterixe si pamatuji spolu s Rahanem a Pifem coby komixové hrdiny francouzských časopisů, které se za komančů dali občas sehnat v Jungmance v prodejně zahraničních tiskovin. Samozřejmě cenu Klokánka, Ohníčku, Čtyřlístku či ABC byly cenově v úplně jiné hladině, tuším, že stály 28 Kč... A tak tohoto galského reka velmi dobře znám, byť jsem si tehdá obsah bublin jen domýšlel z kreseb v jednotlivých okénkách komixu. K filmu jsem se dostal náhodou, když na něj koukali děti a tak jsem mu věnoval svůj čas. A nezklamal ani nějak nepřekvapil. Pár momentů bylo vtipných, mně osobně pobavil Schumi s červeným závodním dvoukolovým vozem i jeho team. Vrcholem bylo když hodnotil písek jako mokrý a tudíž, že se pojede hůře :-)! Myslím si, že ale na to jak to bylo výpravné, šlo z filmu dostat více než jen normální komedii pro děcka... Dávám tedy za dva elixíry, na víc to nebylo. * * ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Ne sice vyloženě trapné (to až na konci), bohužel ale zoufale nevtipné. Asterix (naprosto nemožný Cornillac) a Obelix jsou trestuhodně upozadeni a Brutus je jako figurka až příliš nesnesitelný (čemuž nepomáhá ani Cardův dabing). Zůstalo pár dílčích fórků, které sice potěší (jen málokdy opravdu pobaví), ale postrádají jakoukoliv logiku a nedovedou zamaskovat celkovou tvůrčí křeč, protože Tento Asterix nic jiného není a v posledních deseti minutách to definitivně vyplyne na povrch. Delon je ovšem geniální a pocta Michaelu Schumacherovi taky! ()

Galerie (64)

Zajímavosti (32)

  • V první chvíli, kdy se objevuje Alain Delon coby César a kamera snímá celou jeho postavu, hraje hudba Ennia Morriconeho z kultovního francouzského filmu Sicilský klan (1969), v němž Delon ztvárnil hlavní postavu. (Zdroj: ČSFD)
  • S námětem třetího dílu producenti přišli už v roce 2003 a za předlohu si vybrali comics "Asterix v Hispánii". Jenže duchovní otec Asterixe Albert Uderzo všechny zaskočil, když odmítl dát svůj souhlas ke vzniku dalšího hraného filmu. Odůvodnil to tím, že předcházející Mise Kleopatra měla na jeho vkus až moc ujetý humor a příliš se odchylovala od původního comicsu. (Siriuss)
  • Film stál 78 miliónov eur, čo vtedy bolo 107 miliónov amerických dolárov - čím sa stal vo svojej dobe najdrahším neanglicky hovoreným filmom a zároveň prvým neanglicky hovoreným filmom, ktorý prekročil hranicu 100 miliónov. Napriek obavám zarobil v celosvetových kinách takmer 133 miliónov. (Raccoon.city)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama