Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

LucMosss

Smála jsem se jako malé dítě. Ten přehrávající praštěný humor mne neomrzí snad nikdy... Ovšem bylo to bez jediné myšlenky. A ač to zní sebevíce absurdněji, i ty by měly v komediích být... Dávám 3*** a dodávám: Ave Caesar! Delon dokáže každou roli zahrát s noblesou... ()

tommei

Tento film nic nepředvedl. Jen spolknul mnoho peněz a pobavil malé děti. Sice zde vystupuje mnoho známých celebrit, ale jejich herecké výkony stojí za "starou bačkoru". ()

Shelby14

Zatímco jednička měla aspon' atmosféru blízkou skvělému comicsu a dvojka byla šílený úlet vyhovující mému úchylnému mozku, třetí pokračování nezachránil Delon ani hostující sportovci v čele se Zidanem. pár ohraných vtipů a nuda ... ()

unclejack

Ja som sa nudil. Pre mňa je Asterix jednotka stále najzábavnejšia , toto už je k nej vzdialené. Miki Schumacher nemá čo na prácu. ()

annash

Vcelku dobrá parodie na kdysi úžasného Asterixe & Obelixe. Počkat, nebo to snad neměla být parodie? Ať už je to jak chce, nadšená nejsem, přestože Alain Delon je hvězda jasná (vidět ho jak se natřásá před zrcadlem, to bylo k nezaplacení). Bylo to vyloženě nudné, vtipy vyčpělé a já se pousmála asi dvakrát. A u Teutatise, proč to muselo mít dvě hodiny? Polovic by stačila. Ach, jak hloupé ode mě - to by na to nikdo nešel, že. Ale prckům se to stále ještě líbí, tak proč jim to brát... ()

Jack_F.

Vidím, že především v humorné škatulce, se s přechytřelými vyznavači Gutha Jarkovského a ortodoxními členy sekty Monty Pythona prostě neshodnu. Jistě, první dva díly byly lepší, ale tohle si určitě hodnocení typu jedna hvězda a výsledných 47% prostě nezaslouží. ()

YukiKaze

Já myslela, že mě už víc nemůže šokovat, ale "Míša" Schummacher to zabil!! :D Nevím, jak ho tam dotlačili, ale skvělý počin!! Myslím, že brzy zase kouknu!! Ave ja!! ()

Etherium

Benoît Poelvoorde je parádny a aj Alain Delon hrá dobre, Gérard priemerne, ostatný už len tak, aby dostali výplaty. Film je vpohode, zasmial som sa, ale jednoducho sa vytratila tá super atmosféra z jednotky, ktorá bola asi aj bude, najlepším filmovým Asterixom a už budeme vidieť len také výťažky, aby Francúzsky film zarobil na mene. Je to pozeratelné, zasmejem sa, pobaví ma to, ale srdce tam už nieje. ()

B3njamin

Docela slabý odvar Asterixe. . . film nic moc, jen za zmínku stojí role M.Schumachera J.Totda jako jezdce v červeném se svým mechanikem:) ()

ariari

na to, ako sa decká a fanúšikovia komiksov tešia na pokračovanie skvele natočené ., nepoznám v okolí vážne nikoho, kto by nepovedal: Asterix? no jasne ..paráda. .ak si vezmem do úvahy, že scénar pomerne verne zachytil komiks z roku 1963.výborné. Tak ak toto niekoho ako rozprávka nudí, šups a kuknite na fanthagiro. koľkokrát ste sa tam zasmiali a aké je tam hodnotenie ? Tak sa tu zhrčila junta ľudí, ktorí radšej niečo drsnejšie, tak načo hodnotia ? Určite treba vidieť, ale s ohľadom na rekordný počet hodnotení..mi to príde ako klišé...akosi pozerateľnosť sa silno nezhoduje s hodnotením, na rozdiel od stoviek iných filmov ()

Synesis

Nevim co na tom bylo horsi. Zbytecna posledni 15 minutovka plna "vtipu", Michael joke nebo dejova linie Brutus-Ceasar. Asi nejhorsi z hrane serie. ()

LencaN

Představitel Asterixe je jakýmsi skřetem a vypadá jako že po večerech stojí na Václaváku a prodává po pytlíčcích cosi. Zlatý Clavier. Ale jinak se mi to líbilo. Alain Delon byl správňácky sebestředný a dokonalý byl každý jeho pohled na sebe do zrcadla. Opět tu máme vtipná jména jako ve všech dílech o A+O, např. Jetohnus zněl v dialozích vážně dobře :) brada mi spadla, když jsem viděla Michaela Schumachera v červeném starověkém oblečku s ohonem na helmě, se vůbec divím, že se tolik sportovců nechalo přemluvit, aby se na tomhle filmu angažovali. Oceňuju taky narážky na kultovní filmy, myslím tím Gladiátor, Hvězdné války (princeznina kola byla k popukání). A co mi udělalo velkou radost bylo zařazení Jamela Debbouze, který perlil v Asterix a Obelix: Mise Kleopatra - tenhle díl je mojí srdcovou záležitostí. Takže Debbouze mě hodně potěšil a opět nezklamal. Ale Olympijské hry na Kleopatru nemají. Byly super, ale Mise Kleopatra mi přijde vyšší level a možná to bude taky tím, že tady Asterix vlastně až tak nemá prostor a je to spíš Lávstorix, který vlastně nic nedokázal a především otcovraždy chtivý Brutus. Ten sice byl lišákem jak se patří, ale A+O tak trochu stáli v pozadí. ()

v.indruchova

Je to vlastně konina, pardon zvířátka, ale vtip je vlastně postaven na hlouposti. I to co nedává smysl může býti vtipné. Některé hlášky jsou parádní, no a pak chvilku popotáhnete koutky nebo kroutíte hlavou a pak se zase řežete. Egypťan zvaný Neumínic byl zde spíše trapným doplňkem. Dětem by se to líbilo. Dospělák musí zahodit vše co dosud ví jen si užívat tu nesmyslnost. Např: Jak se zdraví César se svým synem?:áve tati, áve já:) Když odmlouvá Brutus svému otci, zamumlá: přišel, viděl, neslyšel. Jména byla také humorná Lovestoryx, ten chudáček co mu Brutus nechal vyříznout jazyk Bezeslov, Tojehnus-Tojehnuj? Scénka-formace želva, ne vojensky, ale z přírodního hlediska. Nebo favorit v disciplíně vozatajů, Schumacher i s prezidentem formule jedna. No a takhle můžu pokračovat.. Doporučím. Kdo zvládne tento druh absurdního humoru tak do toho. Vždy stahuji filmy nad 50%, ale jsem ráda, že jsem udělala vyjímku. Je pravda, že se najdou scény zdlouhavé a trapné, to uznávám. Nový herec za Asterixe je nesympatický, to udělá hodně. Nevypadá roztomile ale úlisně. ()

PatrikP4

Depardieu jako Obelix je super stejně jako v předchozích dílech, ale neprosto my to znechutil "novej" Asterix a pak mě to přestalo bavit. Proto jen 2 hvězdy a to převážně je za Obelixe. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč