Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

RoxaNie

Tak toto im vyšlo najviac! Neznesiteľný Brutus, vždynadvecou Delon a vtipný Alafolix sa postarali o 117 minút príjemného pozerania a zábavy :) ()

tulen

Jasně je to blbina, takový Kameňák, ale docela mně to bavilo (jako Kameňák :-)) a záporák (Benoît Poelvoorde) byl povedený stejně jako jeho český dabing. ()

P@\/EL

Další pokračování Asterixe a Obelixe. Tentokrát jsou hlavním tématem Olympijské hry. Film hýří humorem a dobrodružstvím, má celkem poutavý děj. Někteří sportovci byli docela zajímaví. Oceňuju taky to, že si tvůrci udělali srandu z Ferrari. A taky se mi líbil konec, kdy naši starověcí hrdinové vymysleli některé kolektivní míčové hry. Nejlepší postavou byl bezpochyby sám Caesar v podáni Alaina Delona. Hodně velkým mínusem však byla výměna herce, který ztvárnill Asterixe, a jiný dabér Obelixe. ()

Tomas.Abi

Už to, že Asterixe opět neztvárnil Christian Chlavier mě varovalo, že scénář nebude zřejmě dobrý a mé obavy se i také naplnili. Bohužel ten film byl tak slabý, že si ani pořádně nepamatuji děj a dávám dvě hvězdičky jen protože jsem si užil závod vozatajů s Michaelem Schumacherem, který pro mě byl naprosto geniálním a Alainem Delonem, který byl správným arogantním a egoistickým Caesarem. ()

Krtek123

Asterix a Obelix se tentokrát vydávají až do daleké Olympie, aby vyhráli Olympijské hry. Příběh byl asi o tomhle, jen do něj byla přidaná princezna, gal do ní zamilovaný a Brutus, Caesarův syn. Příběh tak nabyl jiného rázu, než v komiksové předloze, a byl tak od ní celkem dost odlišný, ale ne tak, aby nebyl vtipný. Právě naopak, film mě velmi bavil a bylo v něm plno nezapomenutelných hlášek a gagů. Prostě za mě skvělý snímek. Tu poslední scénu olympijské hostiny si sice mohli filmaři odpustit, ale i tak to snímek moc nesnižuje... Takže, pokud jste si Asterixe a Olympijské hry ještě doposud nepustili, tak si ho určitě pusťte. ()

Wlashack

Tak toto je skutečná Asterixova katastrofa. Už Kleopatra za moc nestála, Olympijské hry jsou ovšem tragédií. Obehranné vtipy, nesnesitelně natahovaný děj (pochopili jste někdo konec?), zápletka jen aby se neřeklo. "Nový" Asterix je nudný (Claviere kde jsi?) ani ostatní herci nejsou bůhví jak dobří. Také kostými jsou dost odfláknuté, stejně jako výprava. Co lze pochválit? Moc toho není. Snad vcelku dobrou parodii M. Schummachera a pěkné ztvárnění antické architektury. Asterixi, co s tebou? Jako tvůj fanoušek jsem ochoten nad ledasčím zavřít i obě oči, ale tohle je moc. Jednoznačně nejhorší zpracování Asterixe, které lze vidět. Ave já! ()

Shidlo

Olympijské hry a doping?? Ale jděte...to přece vůbec, ale vůbec nejde..nu dobrá, trocha kouzelného lektvaru ještě přece nikoho nezabila a jestliže to má napomoci lásce, tak to přece není o čem dumat... jenže Ceasar je mocný a spravedlivý...ave já...a tak přijdou na řadu koňská spřežení a kdo je favoritem nyní? Brutus s modrým jazýčkem, Gal Lovestorix...nebo...snad sám velký Schumi?? ()

lumi1

Asterixa a Obelixa som sa prepozerala ako malé dieťa a tak keď ma volal priateľ na Asterixa a Olympijské hry do kina tak sa mi po pravde veľmi ani nechcelo. Na moje prekvapenie to bolo celkom fajn. Herec Gérard Depardieu sa sem perfektne hodil, bola som z neho milo prekvapená, ale zase naopak Clovis Cornillac mi to pekne znechutil. Vôbec mu to nesadlo a celkovo pôsobil skôr ako záporná postava a nie kladná. ()

Fanuin odpad!

No tak ľudia, čakal som málo a nedostal som nič. Absolútne bez nápadov a so stupidným scenárom. O humore nemôže byť ani reč. Ani sa to nedalo dopozerať. ()

poky_1

Spíš radoby parodie. Ale jo zasmál jsem se u pár scén. A Schumacher, Zidane to byl onen parodický bonbonek ale navíc jak 2* to bohužel není. ()

pupidup

Já jsem nečekala R. Scotta, ani žádného jiného superrežiséra, ani žádnou superintelektuálskou věc. Proto jsem se celkem dobře bavila a dobře se mi při tom žehlilo. :o))) Proto dávám tři hvězdičky a půl:o) PS: po Clavierovi se mi ale také moc stýskalo.....na něho nikdo nemá a tohle nebyla dobrá volba... ()

kellys2

2 hodiny dobré zábavy. Obsazením Delona, Zidane, Schumachera, nahradili to že příběh za moc nestojí . Delonova scéna - Cézar nestárne, Cézar je věčný, je prostě úchvatná. ()

padlar

Jedna hvězdička je za závěrečný závod vozatajů, resp. za M. Schumachera a J. Todta. Ti byli super. Druhá je pak za A. Delona v roli Caesara. Ten byl taky bezvatdný. Zbytek byl bída a děs. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč