Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Sandai

Totéž co s dvojkou. Neskutečně jsem se bavil a zbytek házím za hlavu. Jenom Asterix mi vadil, výběr jeho herce byl hodně nepovedený. ()

andydufrsn

Tenhle komiks převedený do filmové podoby se nijak neztratí tak jak se to v drtivé většině komiksům stává. Zde na tom má samozřejmě velikou zásluhu skvělý Depardieu a škála sportovních hvězd ve větších či menších rolích! A samozřejmě nestárnoucí Delon coby Ceasar. Christian Clavier jako Asterix byl lepší než Clovis Cornillac!! Ave tati! ()

Widlicka4 odpad!

Ve chvíli, kdy se ve francouzském filmu o Galech objeví Lovestorix, je poměrně jasné, jakým směrem se to bude asi ubírat (přičemž dotyčná postava se objeví hned v prvních minutách). Jistě, za to tvůrci nemohou, nicméně stupidní invence českého překladatele poměrně věrně koresponduje se stupidní invencí samotných tvůrců. Bohužel si ještě příliš pamatuji animovaného Asterixe z raných devadesátých let, kdy jsem jej hltal v televizi - a jestliže jsem prvního hraného Asterixe ocenil a u druhého již nechápal, o co komu jde, tak tentokráte jsme spadli opravdu až na úplné dno. No ale aspoň jedno pozitivum to má: nejsme v tom jako Češi sami... Prostě a jednoduše, transformace komiksu do podoby evropské napodobeniny hollywoodského spektáklu pro celou rodinu se opravdu, ale opravdu hrubě nepovedla. A když už člověk má pocit, že to všechno skončilo, přijde neuvěřitelně dementní vyvrcholení s přehlídkou francouzských sportovních hvězd. Což je mimochodem jen další potvrzení toho, že tento film stojí opravdu za velký h...o. A úplně největším průserem je nové obsazení Asterixe. Bohužel. Nedá se sice říci, že by se tu a tam ve filmu neobjevil nějaký i docela dobrý vtípek, také potěšil Alain Delon v roli Césara a Josef Carda v dabingu Bruta (nicméně dabing jinak stojí tradičně za prd), nicméně jako celek je to, omlouvám se, odpad. Minimálně už z úcty k originálu. ()

Kuthy1

Chcete vidět hraný film s asterixem? pak se podívejte na předchozí dva díly kde ho hraje velice sympatický Christian Clavier. V tomhle filmu ho nahradil příšerně se pitvořící Clovis Cornillac, ale naštěstí ho zde příliš často neuvidíte, poněvadž se film více zaměřuje na brilantního Césara a Bruta. bez těchto dvou by film opravdu nestál za nic...Ale pořád je o míle lepší než jeho následovník o anglické královně. ()

mikla

Vyrázné oslabenie série je jednoznačne aj odchod Christiana Claviera ako Asterixa. Nový Asterix sa síce podobá ale ten charakter bol ovela viac citit s Chrisa Claviera. Obelix ten je v každom dieli ovela viac tučnejší- ale zrejme je to aj zámer od tvorcov- ved čo možete čakat od chlapa ktorý na večeru spracuje 20 diviakov. Hlavným pozitivom filmu je skvelý Brutus a jeho úsilie zabiť otca a stat sa cézarom. Pozitviom je aj samotná téma olympiády, jej priebeh a aj celková zápletka zamilovaného Gala do Gréckej princeznej. Ale sú tu aj negatíva a preto nemožem dať plné hodnotenie. Jednak je to sám Asterix, jednak to je opakovanie niekooorých vtipkov- únos druida a pod. A v neposlednom rade prehánanie niektorých scén. Celkový dojem? Film pobaví, poteší, zasmejeme sa, ale nedokáže sa porovnávať s prvými dvoma hranými filmami o Asterixovi a jeho tučnom parťákovi. ()

janececek

Je to opravdu praštěná komedie, ale já se strašně moc nasmál .. Role Bruta byla naprosto famósní, zvlášť díky skvělému dabingu Josefa Cardy (tato role bylo přímo ušitá pro něj) .. Taková učást Michaela Schumachera mě taky spolehlivě dostala ..Skvělý film pro nedělní večer .. pro mě jasných 5* ()

Zelo

Bez původního Asterixe už to není ono, jedna hvězdička za AV Já. Zlatý (až platinový) komiks... ()

Lasllye

Chuojvina jak sv*na, ale par vtipných hlášek a scén se najde. Hlubší myšlenky tu rozhodne nejsou, ale pokud potřebujete relax, proč ne ()

Opavius

Asterix a Obelix, to jsou komiksoví hrdinové mého dětství. První i druhý díl byly zdařilé filmy, které pobavily a připomněly tyto komiksové ikony. Proto jsem se těšil i na pokračování, které už ale na stejné hodnocení nedosáhlo. Ne že by nebyl tenhle díl plný opravdu originálních nápadů (Schumacher, "nohomíč", apod) a pěkných kulis, nicméně to vše trochu kazí ne zrovna dobře vybraný Asterix (Christian Clavier asi prostě nahradit nejde) a několik hluchých a až trapných míst nebo nepovedených pokusů o vtip... prostě... je to celkově dobré, ale chybami a nedotaženými myšlenkami děrované jak ementál... ale že je to Asterix a Obelix, dám 65%... ()

Alagaesie

Olympíjským komiksem nezatížen, tohle jsem si s gustem pustil. Lovestorix – a ťafra. Telegrafix byl solidní holub. Příběhy Galů mě vždycky bavily – ať už hrané nebo animované. Vemtoďas – to je méno… Ruku dcéééééééry za vítězství – no, to je mi cena. Žízniváááá čára. Delon exceluje. Je fakt, že Clavierův Asterix je zřejmě nepřekonatelnej . Obsazení her zní nicméně zajímavě– Brutus, Galové,… a Elixír Pro Olympiádu. Není nic horšího než... dialogy – dokoukat jsem to chtěl jen kvůli hodnocení. „Áve tati!“ „Áve já!“ Oštěpař přehrávanej. „Ta už nám nezatleská..." Příliš netleskám ani já. Přehrávání zde bylo bohužel přiliš časté. Ahá, tak vše zrušeno. Ale ta věc s Panoramixem už jednou někde byla... Ten Schumi(!) - jeden ze světlejších okamžiků. Depo a koňskej povoz z Maranella - no to mi poser... Nadopovanej bělouš něměl chybu. Kakofonixovo We are the champions úsměvný. A první Galo-římská mise přecijen celkem úspěšná... I z filmového hlediska. Rozhodně teda úspěšnější, než jsem čekal, Nicméně je fakt, že adaptace jiných Uderzových děl dopadly lépe.- 3* ()

PanIncognito

Škoda toho pitomého konce... ten je opravdu nevýkonný. I tak je film lepší, než druhý díl. Jde o milou, i když prostomyslnou podívanou. Parodické pojetí také pomáhá. Pochvalu ještě zasluhuje Alain Delon a také výprava... na evropské poměry vskutku slušná. Naopak délka snímku je neúnosná. ;-) (viděno s dabingem - TV) ()

Rangifer

Brutus jako nová postava je dobrá, místy mi přijde i vtipný. Alain Delon jako César je úžasný. Ale to ostatní, je to slabé, ano už to není ono. Je to prostě už přeplácané vším možným. ()

J-A-S-A

Koukám, že hodnocení a komentáře u tohoto filmu stojí za prd, ale mě a celou rodinu neskutečně pobavil. Role Bruta s dabingem od Josefa Cardy nemá chybu i co se týče vzhledu :-D Alan Delon zahrál svou roli také excelentně. Dodám jen, že až budou opakovat zas tento film v televizy, nenecháme si ho ujít. Za mě palec nahoru. ()

Khotzilla

Kdo má pocit, že z komiksu by měl vzniknout artový film, asi se tady bude nudit. Kdo čeká akční jízdu jako v Marvelovkách (která to zaplaťpánbu není), asi taky, Pro toho, kdo zná poetiku i děj původního komiksu a jde na oddechovou a nenáročnou komedii, je to slušný standard. Nad průměr ho vytahují herecké výkony - Alain Delon si to neskutečně užívá a ze všech asterixovských Césarů je jednoznačně nejlepší, ale Benoît Poelvoorde jako Brutus je skvělý úplně stejně. Nejsem si jistý, kolik lidí ocení úžasné cameo nejen Michaela Schumachera, dotažené o účast Jeana Todta, ale celkově to funguje. Není to tak dobré, jako filmová verze "Kleopatry", ale zase třeba vedle propastného rozdílu mezi českým komiksem Mach a Šebestová a jeho filmovou verzí, jde úplně o jinou ligu. V podstatě je tu jediný problematický moment - a to je obsazení Astérixe. To se dá přežít. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč