Popluh

Aja je sice slušný řemeslník, ale z té překombinované neúnosně roztažené břečky obecně známé jako scenář bych slušný atmosférický horor nevykřesal nikdo. 40 % ()

Vojcl

V rámci žánru solidní průměr. Scénář není nijak originální, ale notně temná až depresivní atmosféra vám to bohatě vynahradí. Nedoporučuji divákům se slabším srdcem, protože je tam opravdu hodně "lekacích" momentů :-) ()

Freemind

Vůbec to nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Řemeslně vlastně nemám co vytknout, bafalo se tam hezky, pobíhaly tam sličné ženštiny v promočených košilkách, strašidla byla strašidelná a efekty efektní. Dojelo to pouze na scénáři, slabém jako babiččino kafe. Na čtyři hvězdičky by to bylo málo, na hrdou troječku zatraceně moc! ()

buldock

Snímek trpí lehkou dějovou nevyrovnaností , která jej spolu s mírnou předvídatelností trochu sráží do kolen , ale na druhou stranu nám režisér Aja hodně vynahrazuje svým vytříbeným audiovizuálem , také uměním navodit tíživou atmosféru plnou napětí a hlavně svými lahůdkově krvavými a veskrze originálními mordy , které opravdu stojí za to. Nakonec jsem se po druhé projekci v HD přiklonil k vyššímu hodnocení , ikdyž jsem čekal ještě trošku víc. Film: 72% ()

iolaos

Škoda, že francouzský řežbář kývl i na přepracování asijské duchařiny Into the Mirror. No, nedivme se mu - omámen několikaciferným podmazem hollywoodských vydřiduchů si alespoň vyzkoušel žánr, ze kterého i před první klapkou musel mít obrovský respekt. Přece jen není žádný atmosférický builder, hlavní důraz vždy kladl na půvabně nasnímanou brutalitu a násilí. I v Mirrors si tento představitel poctivého gore počíná slušně, ovšem jen v útržcích, kdy teče krev. Ostatní je ubohé v tendencích "Shutterů" a jiných pitomoučkých horrorů dnešního jues stylu. Nezbývá jen doufat, že v následném projektu Piranha 3D si tento velikán evropského horroru uchová špetku nadhledu a neskočí do další pasti nenamlsaných zaoceánských buzíků, kterým jde jen o kasu (jméno "aja" se přeci kurevsky dobře prodává), a z toho pramenící skon horrorového talentu. 4,5/10 ()

Makky

Výborný atmosferický skorohoror, kde zrkadlové sekvencie fakt naháňali strach. S výnimkou predposlednej 5-minútovky s tou starou (strašné WTF?!?, ale nechcem spoilerovať) som bol nadmieru spokojný. Aj absolútny záver bol výborný... ()

blackrain

Kiefer Sutherland už není stíhán 24 hodinovým limitem. Dokonce už nepracuje ani jako policajt. Suspendovali ho, protože zastřelil nevinnou oběť. Utápěl svůj bol v alkoholu. Chlast je špatná berlička, která doprovází své společníky až na dno. Otřepal se ze všeho. Porazil alkoholového démona a našel si novou práci. Hlídá ve vyhořelém obchodním domě, který díky soudním tahanicím stále stojí, v něm jsou i podivná zrcadla. Kieferovi pěkně znepříjemní život, protože s nimi není něco v pořádku. Aja přesvědčivě nabízí divákovi to, co chce vidět. ()

Kreeki

Lehce šablonovité, invenčí a plné tradičních hororových klišé, nicméně tajemné, napínavé, poutavé a třídu lepší než většina hororů o strašidelných domech. Aja je bezpochyby výborný režisér s citem pro věc a i s se slabším scénářem si poradil velmi dobře. Lidé se bojí toho, co neznají, a Alexandre Aja to dokáže naservírovat i s nějakým tím pozlátkem okolo, místy mi to ale až moc připomínalo Kruh, nicméně to bude celkovým ražením a invencí asijských hororů. Po nesmyslných remacích typu Oko i pro mě jako fanouška nezávislých dramat příjemná vzpruha mířící někam mezi tři a čtyři hvězdy. ()

IllIlIlIIl

Nadprůměrný horror, kdy Aja opět ukazuje, že určitě nehraje druhé housle. Každý chvilku tahá pilku - zde tahají pilku: části, kdy má horror celkem spád a tísnivou atmosféru a části, kdy se film trochu vleče. Konec sice trochu nelogický, ale zato určitě efektní. ()

raimi

Obrovské zklamání. Aja jde někam, kde ho vůbec nechci vidět. Mainsteamová nuda, kterou jsem měl chuť popohánět rychloposuvem. ()

topi

Poprvé shlédnuto v kině na FF v létě 2009 a moc se mě Mirrors líbila a po druhé projekci doma jsem se opět nezklamal. Příběh mě nenudil, Sutherland má dobrý schízy a prostředí vyhořelýho baráku včetně jeho podzemí je vynikající. Též některé gore scény, na kterých se podíleli Berger / Nicottero. Hudba, kterou natáčeli Pražští filharmonici je taky perfektní a některé lekačky mě docela vystrašily. Konec taky dost dobrej. Od Aji jsem sice zvyklej na větší masakry, ale tenhle film mě od něho vyloženě sedl a určitě si s ním Alexandre ostudu neudělal. ()

Maq

Tohle je formálně dobře provedený horror, navíc s efektní pointou. Nářky ohledně slabomyslnosti moc nechápu, v tomto žánru přece nelze mít přehnané intelektuální nároky. Naopak bych řekl, že v daných limitech tohle dílo obstojí docela dobře. ()

Desperado

U mňa fajn. Aja je napriek svojmu mladému veku skúsený rutinér, a po rozpačitej úvodnej päťminutovke, keď som čakal nezmyselný neatmosferický krvavý kúpeľ, moje pochybnosti rozplynuly. Detektívna zápletka tu funguje na jednotku, aj keď tradične požičaná z ázijských prvotín, nemám voči nej väčšie výhrady. Scenáristicky to, hlavne v prostrednej tretine, akosi šliapa na vlastné päty, ale atmosféra slušne vyvažuje tieto nedostatky a pachuť horkej pilulky v podobe neinvenčného záveru mi dlho nezostala. V porovnaní s poslednými prerábkami hororov od šikmoočkov, rozhodne nadpriemer. ()

stration

Příjemný film. Aja sice ubral na brutalitě, ale chvílemi jsem se fakt bál. A do zrcadla jsem se dva dny nepodíval. ()

MATADOR

Zkrátka asijské horory patří k těm nejlepším a Zrcadla se povedla, i když zde vlastně slovo "horor" je spíše na druhém místě a je to spíše detektivka. Ale nedalo mi a výsledný efekt u mě byl podobný jako po shlédnutí Kruhu. Takže proč nakonec volit jiné hodnocení že? A vlastně i Kiefer Sutherland ukázal, že není jen Jackem Bauerem. ()

Hadža

dalsi s lepsich filmu Kiefera,kde dobre zapada do sve ulohy zhrzeneho policisty,byvaleho alkoholika ,ktery hleda sve nove misto v zivote,tak prijima praci nocniho hlidace ve vyhorelem obchodnim dome.Brzo se vsak zacnou dit podivne veci ve spojitosti se zrcadly!Neokoukany namet,dobre prostredi ,uchazejici atmosfera,jen chybi trochu vice napeti.Konecne zajimava predelavka podle zluteho nametu.Celkove patri k prijemnym prekvapenim na horrorovem poli.70% ()

reqiuem

Jedno se Ajovi upřít nedá..jeho výběr a konstituce prostředí jsou hodně dobrý..očividně je facinovanej statickýma postavama, jako jsou sochy nebo figurýny (viz. Hory mají oči) a ono to funguje opravdu parádně, ač to není nic novýho, tak Aja je nikomu pod nos nestrká za každou cenu, ale do filmu je zasazuje dost nenuceně.. a když je u toho všeho přítomen celkem solidní nápad je z toho povedenej snímek, rozhodně jeho nejlepší počin..snad až se mu do rukou dostane lepší scénář a více peněz na lepší obsazení, mohla by vzniknout solidní žánrová pecka (i když co jsem tak koukal co se u tohodle rejži chystá, tak to zrovna optimisticky nevidim):-) ()

Gann

Ehm to mělo vážně být strašidelné? Atmosferá všeho všudy žádná, duo alkoholik a jeptiška je k pláči (co to sakra bylo za výbuch) a ani ty lekačky nebyli nic moc. Jediné co se mi líbilo bylo vizuální ladění barev (a ukázka na Maxe Payna před filmem :) ). Jaj a kde sakra člověk co se léčí z alkoholismu vezme pistoli?? Není to trošku na hlavu? ()

FilmFan24

Zrcadlo, zrcadlo pověz mi, kdo...uff po shlédnutí filmu mám divný pocit při pohledu do zrcadla! Umně vytvořená atmosféra vyhořelého obchodního domu podmalovaná doslova démonickou hudbou, spousta zrcadel, která v tom marastu jsou perfektně čistá dává tušit, že něco nebude v pořádku a ...Ben (Kiefer Sutherland) má ještě k tomu trauma z minulosti. Už úvodní titulková sekvence dává tušit, že to bude brutální. A také je! První dvě třetiny bezchybné, ale potom se to nějak zadrhne. Zapamětihodná navždy zůstane brutální smrt Benovy sestry (Amy Smart) s úsměvem od ucha k uchu! A konec je hororově lahůdkový...3 1/2* ()

Colonist

Novým hororům sice moc neholduji, ale když už v tom hraje můj oblíbenec Kiefer Sutherland, tak jsem se na to podíval. A nelitoval jsem. Zrcadla jsou poměrně povedený snímek. První polovina má velmi dobrou atmosféru, při které mě vážně mrazilo. Tomu také napomáhal fakt, že jsme v podstatě jen věděli, že za zrcadly je NĚCO zlého, ale tak úplně jsme nevěděli, co to je, a snažili jsme se to spolu s hlavním hrdinou pomalu odhalit. To neznámo a nevědomost přispívaly k atmosféře. Druhá polovina už byla bohužel slabší. A způsobil to scénář. Logiku u tohoto typu filmů já vůbec neřeším, ale i ta hororová "nelogika" musí mít do jisté míry svou logiku (zlo uvízlé ve světě za zrcadlem se může projevit i v odrazu ve vodě, kde se dokáže zhmotnit, nebo v odrazu na kovových dvířkách v márnici - to už přeci nejsou zrcadla). I bitka na konci mi přišla trochu ujetá a přitažená za vlasy. Naopak samotná závěrečná pointa (Benův osud) se mi velmi líbila, takové konce mám rád. Krvavých scén tu bylo poměrně málo, což je dobře vzhledem k budování atmosféry v první půlce. Herecké obsazení bylo příjemné. Dobrý Kiefer Sutherland, jehož fuckující a Damn It-ující postava zde nemá tak daleko od Jacka Bauera (snad jen s tím rozdílem, že Jack Bauer by nejen vytáhl na jeptišku zbraň, nejspíš by ji ještě pro výstrahu střelil do nohy :-) ). Divák může emoce hlavního hrdiny cítit. No, jak už jsem napsal na začátku, Zrcadla jsou docela dobrým filmem. Standardní tři hvězdičky. Škoda té poslední půlhodiny, mohlo to být víc... ()