Epizody(24)

Jednou za deset let je vybráno sedm mágů, a právě tito „Páni“ za použití pomocníků jednotlivých řádů nazývaných „Služebníci“ se spolu střetnou o jediný Svatý Grál. Ten splní vítěznému Pánovi i jeho Služebníkovi jakékoliv přání. Služebníci jsou padlí hrdinové, kteří se po smrti stanou hrdinskými duchy. Širou Emija, jenž přežil před deseti lety velký požár, byl adoptován Kiricuguem Emijou který ho při požáru zachránil. A právě Širó se nevědomky stane jedním z Pánů tím, že si vyvolá Služebníka z řádu Saber. Spolužačka Rin Tósaková, jež si vyvolala Služebníka z řádu Archer a jež se připravovala na roli Pána plných deset let, nevidí v Širóovi soupeře, avšak zavede ho do posvátného kostela, kde Širó roli pána a všechno, co to obnáší, přijímá. Soupeřem Emiji je tím pádem i Rin… (Roby)

Shrekito

Po přečtení předlohy jsem se rozhodl napsat komentář. Takže hned ze začátku musím říct, že z předlohy mám Fate route rád nejméně ( a aby se fanoušci Saber nenaštvali, tak kvůli ní to není, je to kvůli přiběhové lince, která je hrozně jednoduchá a naivní* a taky tomu, že tady je Shiró hrozně dobráckej, že mi už chvílema lez na nervy, naštěstí v předloze se v dalších dvou routech mění a tam mi už byl i docela sympatický). Fate route tvoří asi 80 % dějové linky seriálu + jsou do ní nastrkány prvky z Unlimited Blade Works (některé docela dobře, ale většina takovým způsobem, že mě to docela štvalo, hlavně jak hloupě je tam nastrčena dějová linka ve škole s Rin, Shirem a Rider, a pár drobků z Heaven´s Feel (Caster arc je kombinací jedné z dějových linek z UBW a HF). Ale abych jenom nenadával, tak romantická linka funguje dobře (naštvalo mě, že většina věcí okolo Saber prozrazena není, přitom v předloze je SPOILER!!! třeba to proč Saber jako jediný služebník nemůže přejít do duchovní formy a Shiró za to fakt nemůže ), souboje jsou zpracováný výborně, hlavně ty kontaktní. P.S. s čím se na konci souboje s Bersekerem vytáhne Archer je sice pěkná scéna, ale s ohledem na předlohu to Archera docela degraduje, protože tam si poradil i bez toho Nejoblíbenější postavy: Rin(nechápu co všichni vidí na Saber), Archer (jeho charakter vypluje na povrch až v UBW) a Lancer (totéž co Archie) Pokud bych nečetl předlohu bylo by to těch 8/10, jenže sem jí četl takže prostě na víc než 6/10 to dát nemůžu. ()

Lettanea

Oproti Zeru je Stay night len veľmi slabý odvar, chýba tú tá epickosť a hlavne inteligencia hlavných hrdinov. Všetci (dokonca aj Rin) sú tupí a absolútne nerozmýšľajú. Shiro je k tomu ešte klasický shounen hrdina - dostane výprask ale ide ďalej a to furt dookola ako poškriabaná platňa. Takisto Servanti sú len nejakí truľkovia. A koniec, to je niečo hrozné, nechcem spoilovať ale takéto riešenie bez ohľadu na príbeh a logiku... Keď tento komentár niekto číta pred pozeraním seriálu, tak nech sa tomuto sty nightu vyhne, najprv si pozri Zero a potom nový blade works a ak ťa začne zaujímať príbeh tak si zahraj novelu, pri tomto je škoda strácať čas. 2* ()

ing.man

Podivný název v sobě asi skrývá slovní hříčku? Fate/stay knight. Já nemám tenhle žánr v oblibě, ale toto mě celkem zaujalo. Fakt se na to dalo koukat. Archerovu smrt jsem oplakal, skutečný character! :D ()

Koonix

[] Opening 1-Opening 2-Ending [] Ako sa to dobre začalo, tak to zle skončilo, akonáhle sa tam objavila Sakura navlečená do latexového oblečku, seriál skoro úplne stratil na dovtedajšej vážnosti. A to je dosť škoda, keďže v prvých asi dvoch tretinách mal na plný počet nabehnuté viac než dobre. To čo ma na tom bavilo, boli hlavne skvelé charaktery služobníkov (predovšetkým archer, saber bola síce veľmi milá, ale svojím správaním šla riadny kus mimo mňa), ich skvele spracované súboje (až na zopár výnimiek) súboj archer vs. berserker je pre mňa vrcholom celého seriálu, a najzaujímavejšia postava seriálu - Rin. Hudobný doprovod nie je ničím extra zaujímavým, ale postačuje, naopak prvý opening patrí u mňa zatiaľ medzi tie najlepšie. Čo sa týka konca, tak samotný záver bol dobrý, bohužiaľ na tých niekoľko posledných epizód ktoré mu predchádzali, sa nedá len tak zabudnúť. 75%. ()

Quendi

Naprosto úžasná záležitost. Akce vám doslova vhání život do žil, zatímco příběhy postav se vás dotknou hluboko uvnitř. Každá minuta tohoto seriálu je doslova drahokamem. ()

Herr_Karotte

Velmi dobré anime, které ovšem svým typickým vývojem děje trochu ztrácí na originalitě. Nicméně myšlenka a bohatost z kterou přichází děj založený na souboji mytologických postav (a jejich masterů) je super. Škoda jen, že se autorům nepodařilo takové zpracování jako u pozdějšího (příběhově však předchozího) Fate/Zero. Sám nevím, jestli bych doporučil sledovat první Fate/stay night, a pak Fate/Zero (tj. dodržet produkční následnost) - což vám bohužel poskytne několik spoileru a nebo obráceně (tj. dodržet dějovou následnost), kdy však se můžete u Fate/stay night začít trochu nudit, jelikoz budete "rozmlsaní" z Fate/Zero. ()

DaweForeman

Zpočátku jsem k tomu byl opravdu skeptický, ale v závěru jsem nakonec neměl skoro slov. Animace i když je nižší úrovně, tak tomuhle dílu to opravdu neuškodilo. Hudební stránka nádherně pasuje, až snad na pár pasáží, kdy mi připadala nevhodně vybraná k dané situaci. Napětí začíná pozvolna až se postupně dostane do obrovských výšin. Navíc tu je pár prvků, které jsou opravdu zajímavé, protože je jen tak nikde člověk nevidí. Tím je zaprvé onen hořkosladký konec, dále snaha o vážnost (kdy tu nemáme onu dětskou naivitu a neustálé se červenání z jakéhokoliv dotyku) a v závěru pak onen schopnostní vývoj a rovnost (tím myslím v první řadě to, že začínal jako úplný začátečník a jednotlivýma soubojema se dostal schopnostně výše - ne jak tomu je jinde, že má jedny schopnosti od začátku a závěru dostane pak nějakou ultimátní schopnost; dále pak rovnost jednotlivých postav, co se týče síly, kdy každý soupeř je opravdu tvrdý oříšek a není jen vedlejší postavou - slabým poskokem, přes kterého se musí probojovat, aby se dostal k závěrečnému nadupanému bossovi). Souboje jsou dobře propracované a neskončí po pár ranách, schopnosti nejsou kýčovité a taky si dali hodně záležet na jednotlivých mytologiích. Povedlo se jim tu i propasovat nějakou tu romantiku, které nebyla přemrštěná ani úplně zanedbávaná. ()

Pavoll

Neviem prečo ale čo som si prečital niekoľko komentov tak som zistil že väčšine sa viac pačilo Fate/Zero. U mňa je to naopak aj ked Fate/Zero ma u mna tiež 5*. Najviac sa mi pačila asi 14 epizoda kde bojoval Archer s Beserkerom. Bola to neskutočná pastva pre oči a vdaka úžasnej hudbe, na ktorú len tak ľahko nezabudnem, aj pre uši. Veľmy ma prekvapila pravá identita Archera, to som naozaj nečakal, škoda že to nerozvynuli trochu dalej. Mohla to byť naozaj super zápletka. Možno si to ešte nechali do rezervy na další serial :), ktovie. Nemusím ani veľmy rozmýšľať a pridávam si tento serial do mojej topky. ()

darthvader77

People die, when they are killed. Thank you, Captian Obvious. Oceňuji nápad proti sobě postavit známe postavy historie i různých mytologií, protože tohle anime vás odkáže na spoustu hodnotných děl, které by měl každý minimálně jednou za život přečíst (Epos o Gilgamešovi). Saber je neskutečně kawai a důkaz dobře napsané ženské postavy (paradoxně té, která je v původní legendě chlap :D) a ostatní služebníci za ni rozhodně nezaostávají. Souboje jsou dobré a hudba teda absolutně dokonalá zejména skladbaKishi hou ono Hokori. Celé to shazuje Emyia Shirou, který se až moc podobá Narutovi a je zhruba stejně retardovaný a druhou věcí, které je u anime už téměř zvykem, že tu opět máme naprosto dokonalou smrt jendé z postav, která je následně úplně zbytečně vyhozena oknem. A pak samozřejmě animace ještě není úplně dokonalá a některé postavy by si určitě zasloužili více prostoru, hlavně Gilgameš, který ho zatím nedostal vůbec nikde) A pak nápad postavit proti sobě sedm služebníků s pány, kteří se perou o Svatý Grál rozhodně není něco super originálního nebo neotřelého. ;) Some things are beatiful, because cannot be obtained ()

sajagi

Tenhle seriál Yujimu Yamaguchimu neodpustím. Po dvacet dílů jsem byl přesvědčený o tom, že se jedná o lehce nadprůměrný seriál, kterému dám tři hvězdičky a půjdu s klidem spát. Na Saber ani jiných postavách jsem za celou dobu příliš nelpěl, tak mi bylo vcelku jedno, jak se celý příběh vyvine. Ano, měl jsem téměř pravdu, ale způsob, jakým to Yamaguchi podal, je... Klid je ale asi to poslední, co pocítíte po shlédnutí finále celé série. Můžu se utěšovat tím, že to přeci bylo cílené citové vydírání, a není přeci žádná ostuda, že jsem to režisérovi spolknul i s navijákem. Ale ne, nebudeme si nic nalhávat - celých dvacet tři dílů je pouze prologem (kde k hlavní hrdince získáte pouto ať už chcete, nebo ne) k nádhernému finále, ve kterém se sice nic moc nestane, ale rozhodně stojí za to jej vidět. ()

vlada-xxx

...slaboucke tri hvezdicky. Akcni i pribeova stranka je dost povrchni a jedne zajimavy charakter(archer) jeste dobry anime nedela. Naopak. Vetsina postav mne donekonecna omylanymi dialogy smrtelne nudila(EmiyaXSaber) ()

sankacoffee

Dejme tomu, že základ anime (tj. pokémon style bitky...pán+služebník vs pán+služebník) se mi vcelku líbí, ale absolutně nenávidím Emiju, jakožto retardovaně se chovajícího blbečka, jehož hloupé mirkodušínovské chování sice posouvá děj dopředu, ale scénáristé, a zase navzdory logice, se sakra musí snažit udržet ho naživu až to pěkné není. Jeho romantické vrkání se Saber považuju, v podobě v jaké bylo předvedeno, za silně nepovedený fail. Navíc dávkování informací z minulosti zbytečně utahané, až to otravuje (prostě jsem si musel říkat "jo já to chápu, nejsem blbej, vždyť už ste to říkali 10x během předchozích dílů, aaargh!"). Divím se, že jsem se vůbec dodíval do konce. ()

Amalberga

Po depresivním Fate / zero jsem toužila po lepším konci, a tak jsem se začala dívat na Fate / stay night. Pokračování mě moc zklamalo, vydržela jsem do 10 epizody. Postavy jsou nezajímavé a všechny nevyspělé děti, jejich vzájemné souboje spíše připomínají plácání báboviček na písečku. Celou dobu se nic neděje a retrospektivní záběry na začátku každé epizody mě pěkně rozčilovaly. Oproti Fate / zero strašlivá slabota. Možná se někdy k tomuto anime vrátím a dodívám se.*****Vrátila jsem se a dokoukala do konce. Hlavní hrdina je otravný a chová se jako neuvěřitelný idiot. Hodně mi vadí, že Fate / stay night nenavazuje přesně na Fate /zero (já vím, že zero přišlo později, ale stejně). Těšila jsem se, že Sakura bude Master a dozvíme se, co s ní Zouken celé ty roky dělal a bude mít zajímavé interakce s Rin (doufala jsem, že se Rin dozví o zavraždění svého otce Kiriem, taky se nestalo). Služebníci jsou většinou stejní jako ve Fate / zero, ale jsou hůře prokreslení a je jim věnováno méně času. Všechno se točí jen kolem hlavního hrdiny a Saber, jejich romance mne příliš nebrala. Trapné chvilky ve vaně a ve sprše plus otravná uřvaná učitelka zbytečně rušily děj a působily dost nepatřičně. Celkově za tři a půl hvězdičky. ()

honza0118 odpad!

Hlavní postava (Širou Emija) je mentálně retardovaný fracek, který nejspíše přišel o rozum při požáru po čtvrté válce o Svatý Grál. Svojí blbost neustále dokazuje všude kolem sebe a nebýt Rin, anime by (naštěstí) skončilo daleko dřív. Ze Saber si udělá svojí milenku a do soubojů se služebníky se bezhlavě vrhá místo ní (i když nemůže vyhrát). Jeho trapné pokusy o hrdinství vždy skončí předvídatelně špatně a i přes svojí "dobrou duši" totálně kašle na názory ostatních, byť jsou sebevíc podpořeny logickými argumenty (někdy dokonce až s náznakem strategie). Ale kdepak Širó. Děj se místy snaží vyvolat dojem ohrané grotesky (pošahaná učitelka), přičemž vzápětí se anime tváří jako drama. Další věcí, která anime zabíjí, jsou vizuální efekty. Bezdůvodně zdeformovaná scéna, 3D drak v kombinaci s kresbou je na zvracení a spoustu dalšího grafického znásilnění. Hudbu skládal nejspíš někdo na drogách. Stejně tak opening a ending se do anime dostali nejspíš omylem. Nechápu, jakým zázrakem jsem přežil až do konce. ()

paveltommy

Nemohu jinak. Hrozně rád bych dal tomuhle počinu 4 hvězdy, ale prostě nemůžu. Když se mrknu na nějaké anime o kterém jsem dřív neslyšel, navíc 15 let staré, a tedy od něj nic moc neočekávám, je pro mě nejdůležitější jaký dojem ve mě zůstane na konci. A tady je dojem rozhodně pozitivní. Hlavní hrdina je tak trošku ňouma, a nejvíc na celém seriálu mě asi štvalo jak nelogicky se občas chová. Někdy je to prostě otrava a říkáte si že měl udělat tohle nebo nedělat tamto - protože tohle ale vídám u hodně seriálů, je to spíš vlastnost toho seriálu kdy jeho nerozhodnost nebo skutečnost jak se k problémům staví pasivně je spíš spojeno s povahou hlavního hrdiny a jeho názory. Co se mi líbí, mno vlastně skorem všechno. Celá myšlenka boje o grál, to jak si Pánové přivolávají svoje Služebníky, charakteristika především Pánů, super. Každý služebník má za sebou nějakou historii a není to jen loutka slepě následující rozkazy pána. Animace je překrásná, postavy, město, souboje s meči, super. Hudba mi spolu se souboji připomněly SAO který jsem viděl dřív než tohle. Nic vážného tomuhle počinu nechybí, slabších ale přece 5 hvězd, a za mě 80-85%. Jdu koukat po pokračování ať mám tenhle svět komplet uzavřen. ()

Matrek69

Není to až tak špatné jak se říká, ale ten CGI drak... Skoro sem umřel od smíchu. Sice to nedosahuje kvalit Unlimited Blade Works ,ale na tu dobu je to skvosté anime. ()