john.h

Shlédl jsem to v předpremiéře a celkem se mi to líbilo. Spletenec osudů tří párů. Každý z párů má problémy, které se zdají být absurdní. Při zamyšlení člověk zjistí, že ty absurdní problémy vlastně nejsou tak absurdní a mohou být i kolem něj, nebo dokonce i v jeho osobním životě. Co mi vadí je trošku stereotypní česká režie. Každý film prostě jede podle určité šablony, furt se opakují motivy, furt se opakují stejní herci. Český film mi přijde v poslední době jako nekonečný seriál na Nově, nebo Primě. V tomto filmu se mi nelíbil začátek, který mi připadal skoro jako kdybych koukal na Krásku v nesnázích. Vůbec celý film "voní" jako Kráska v nesnázích. I když jsou filmy trošku o něčem jiném, tak hlavní roli v obou dvou hraje soulož. Nic proti ní, u obou filmů jsem se nadprůměrně bavil a pár slušnejch hlášek a gagů jsem postřehnul a hlasitě se zasmál. Ale snad Hřebejk nenatočí příště druhý díl Post Coitum a vrátí se zpět ke stylu jako ve filmu Musíme si pomáhat. Ten považuju od Hřebejka jako nejlepší z jeho děl. Když tak přemýšlím, tak bych se velmi rád podíval na Bolka Polívku v nějaké vážnější hlavní roli. Sekundovat by mu mohl Pavel Liška. Ve filmu by se také mohl objevit Marek Vašut, Karel Roden a třeba Tomáš Hanák. Scénář by mohl být ve stylu Tarantina a režie by mohla být trošku překvapivá, nová a méně česká a byla by to pecka století. Tři hvězdičky. ()

awokado

Na tento film jsem do kina šel s podvědomím, že to nebude nějak extra dobrý film, potom co sem tady četl za komentáře. Ale opak je pravdou. Myslím si že tento film se povedl. Popravdě řečeno se mi libil víc, jak už svým námětem, dialogy herců, kamerou a hereckými výkony herců (Vilhelmová byla skvělá, To samé Macháček nebo Trojan - i když hodně lidí si to tady nemyslí). Jediné co bylo trochu slabší je opravdu ten děj. Každopadně na mě film zapůsobil dobře. 80%. ()

masata

nijak nevýrazný scénář, ohrané obsazení, které mě již začíná nebavit, ale úplná nuda to není, možná se tam objevily i nějaké vtipné momenty, už si je nevybavuji a to o něčem svědčí... ()

wito

mne to nejak nesadlo. mozno som len nemal naladu alebo mi jednoducho taketo filmy trochu vadia. nie, ze by to bol zly film. co sa tyka technickej stranky a hercov, vsetko v poriadku. no ten dej mi prisiel nudny, nezaujimavy, chaoticky. na konci filmu som vlastne nevedel na com som, co tym chcel basnik vlastne povedat, hoci nejake nacrty tam boli. len ich trosku dotiahnut. ()

winstonik

Tri páry a tri informácie o ich promiskuitnom živote. Mnohým tvorcom filmov to stačí na rozohranie strhujúceho príbehu o kríze stredného veku, ktorá je inak silným zdrojom inšpirácie. Hřebejk a Jarchovský však privádzajú divákov do poriadnej nudy. Súdržnosť príbehov týchto párov poriadne škrípe, pretože Jarchovský nedokázal vhodne umiestneniť ich prelínania, takže v podstate sa pozeráme na tri nesúvislé informácie, ktoré fungujú nezávisle na sebe. Najväčším problémom príbehu však je, že postavy sa nijak nevyvíjajú, v podstate "predhrávajú" mnoho minút pred kamerou len preto, aby sa zúčastnili jednej kľúčovej scény, v ktorej sa dozvieme výsledok celého ich príbehu. Zvyšok filmu zase len "dohrávajú" tú dotyčnú scénu, v ktorej sme sa to dozvedeli. V Krásce v nesnázích sa podarili aspoň niektoré repliky (predovšetkým "autentický tyran" v podaní Schmitzera, ktorý vyšiel na jednotku), v tomto filme však presvedčivosť dialógov zahynula tragickou smrťou. Škoda, veľká škoda. Kvízová otázka na záver: akú úlohu má v príbehu Klára Issová? Nápady zasielajte pánovi Jarchovskému. ()

perutman odpad!

Hřebejkův Medvídek mi nepřipomněl ani tak Americkou krásu, jako spíš Nerudovy klepy alias "Povídky malostranské". Tenhle film mě donutil učinit závažné životní rozhodnutí. Nechci se dožít pokročilé třicítky, protože pokud se ze mne stane něco co by jen vzdáleně připomínalo jakoukoli z postav, nemohl bych se na sebe ani podívat do zrcadla. Samozřejmě, že postavy jsou neuvěřitelně pitomé: Macháčkovi nevadí bordel v bytě několik let, dokud to nedojde tak daleko, že to někdo natáčí. Kapitolou samu pro sebe jsou potom velkohubá prohlášení všech zůčastněných: Hřebejkova přirovnání, Vilhelmová nechápe jak tam někdo nemůže vidět tu pohodovou atmosféru v jaké se film natáčel. Asi má na mysli tu pohodu při hysterických výlevech aktérů, které zabírají 95% filmu. Jednoznačně odpad už jenom kvůli této jejich aroganci a naprosté absenci soudnosti. PS: Jak tam Trojan cvičí Tai-chi, v povzdálí to vypadá jako Andělský hrad, ale bez vysvětlujícího titulku "Řím" to nevím jistě. Pomůžete mi někdo???? ()

Šňůra

Jan Hřebejk se zřejmě před časem rozhodl, že nahradí kvalitu kvantitou a tak seká každým rokem jeden film za druhým. Bohužel, právě na kvalitě je to hodně znát a nezachrání to ani hvězdné herecké obsazení. Zatím to od skvělých Pelíšků dotáhl k lehce podprůměrnému Medvídkovi. Obávám se, aby za dva za tři roky některý z jeho dalších filmů nedosáhl kvalit Kameňáků. ()

matynka

Milý film, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Bohužel s ostatními Hřebejkovými filmy začne po čase nenápadně splývat... ()

MooNster

Pár Macháčkových hlášek typu "lidi se měněj, zbuzněj" zbytek opravdu nezachrání a to že hloupé dialogy dělají z "české herecké elity" tupce mě už ani nepřekvapuje. ()

sulek

Já teda nevim, podle některých hodnotitelů je to film pro generaci třicátníků a výš. Je mi přes třicet, nikdo mě nemusí poučovat, že "takové věci se v životě dějí", to vim taky. Ale ten film je prostě sračka. Možná i odpad. Ach, jak je to všechno v životě složité, jak je to všechno absurdní, co si počneme s životy na rozcestí, blablablablabla... ()

e(l)a

Mně se Medvídek líbil. Jak herecké vykony, které byly opravdu přesvědčivé a velmi kvalitní, tak režie a příběh. Tragikomičnost mi vůbec nevadila, spíš naopak. Copak život není někdy tragický i komický zároveň? A není to tak, že někdy to, co člověku přijde tragické v dané chvíli, najednou vypadá s nadhledem a odstupem spíše komicky? Taky mi přišlo velmi dobré, že jsme mohli ony páry sledovat ne nezávisle na sobě, ale v jejich kruhu přátel, takže chování všech tří partnerských dvojic najedou dostává i jiný rozměr, který vyplývá na povrch, ne když jsou tyto páry spolu, ale když je každý člověk mezi svými přáteli. Myslím si, že filmu trochu uškodily velké časové skoky a jen útržkovitost ze života hlavních postav. Nicméně mně tenhle film přesvědčil o tom, že české filmy jsou stále tak nějak zvláštní a hlavně dobré. ()

sornilka

Můj oblíbený film. Myslím, že je tam hodně z toho, co dnes žijeme! ...bohužel :O( ...ale jsou v něm dobré hlášky :o) ()

godspeed

po krátkém váhání za **. ani komedie, ani drama, ani kočka ani pes. přehlídka 100 minut ztraceného filmařského času. film totálně bez ambic. ()

Tiiso

Hřebejk se svým kolektivem dozajista patři k nejstabilnějším tvůrcům prvního desetiletí našeho století. Ačkoliv jeho Medvídek nevykazuje přílišnou ohromující stránku věci, přesto mě dokázal v některých okamžicích zaujmout a donutit se zamyslet nad některými aspekty mezilidských vztahů. poselství ve filmu ale žádné nehledejte. Vyprávění sleduje osudy třech párů současných lidí takřka ve středním věku. Právě ve vyprávění je největší slabina celého snímku. Ne v jeho tempu či zpracování. Ale v jeho rádoby hloubce smyslu a myšlenky. Ač se režisér snažil dostat se co nejblížeji k realitě života, nedaří se mu to tak jak by si přál. Z vlastních zkušeností vím, že vztah jak mezi mužem a ženou tak i mezi přáteli bývá jak na houpačcce, jednou je člověk nahoře, jednou zase dole. To se daří zvtárnit celkem dobře. Ale některé spojovací dialogové články upadají do světa dosti nereálného a poněkud těžko uvěřitelného. A za školácký trik považuji zachování se Macháčka, poté co mu Anna jasně řekne co si o jeho mlčení myslí, v dalším rozhovoru s Romanem, kde se najednou strašně zlobí na Ivanovu bezohlednost. Místo dlouhého dialogu stačil dobrý záběr kamery do jeho očí. To je jen jeden příklad za jiné. Film působí celkově nedovařeně a já jsem z něho ve finále měl pocit, že sám snímek neví jak se má vlastně tvářit. Je to drama? Nebo nějaký popis osudů? Hlubší myšlenka v tomto případě chybí. Herecké výkony patří k tomu lepšímu co jsem mohl ve snímku sledovat. Trojan do své postavy vnesl dobrý kus tajemnosti a byl to on kdo nakonci příběhu řekl to největší moudro, které nám asi režisér chtěl sdělit. Skvěle civilní byl Macháček, a jeho výkon byl velmi dobře uvěřitelný. Ostatní herci již svým podáním na mě tolik nepůsobili. To je ale čistě subjektivní pocit. Realizace filmu je tradičně (u Hřebejka) profesionálně odvedená. Pěkná kamera, tedy až na zelený filtr, dobrý střih, a jakási hudba se také najde. Medvídka jsem dokoukal, i když po dvaceti minutách měl namále. Za nejsilnější okamžik já považuji rozhovor Romanových rodičů. Byl vtipný a měl náboj. Ale zdaleka nestačil na silné dialogy u domáckého stolu na jaký jsem u Hřebejka zvyklý z minulosti. Takže když to sečtu tři hvězdy a to jen tak tak. ()

Rodin

Proč tak nudně, Honzo? Asi byly prachy a bylo potřeba je protočit. Jaká škoda, že nebyl dobrý materiál. ()

DadysGirl

Film ke kterému se ráda vracím... Výborná vztahovka... Navíc celkem reálná... A to já mám ráda... K obsazení nemám ani jedn výhradu a to je taky co říct... A ten dort bych si dala... :) ()

Knor odpad!

Další film o ničem, pár lidí řeší vztahy mezi sebou a strašně nezajímavě, už jsem přestal doufat, že se natočí nějaký dobrý český film. ()

Vrtulka103

Výborný film ze života...velmi dobré výkony herců. Tento film patří k mým oblíbeným. Myslím, že pokud máte děti nebo jste aspoň ženatí/vdaní, bude se vám líbit. ()