Princezny

Princesas

Princezné

Princesses

Španělsko, 2005, 113 min

Ano, jsou ženy, které k prostituci nenutí organizovaný zločin, ale nemožnost získat legálně jinou práci, nebo prostě jen nechuť kvůli nevalnému výdělku sedět denně 10 hodin za pokladnou v supermarketu nebo stát u montážní linky. A rozhodně to neznamená, že by to měli tyhle lehké holky lehké :-). "Princezny" nabízejí velice působivý, citlivý pohled do světa dvou z nich. Jejich představitelky jsou pro své role jako stvořené, hrají naprosto přirozeně a obě ve svých postavách dokáží vyváženě skloubit naivitu, křehkost a touhu po lásce s pragmatičností a schopností čelit ranám osudu. Příběh Caye a Zulemy není asi nijak vyjímečný, ale myslím, že nejenom mne si tahle děvčata získala a já jim celou dobu držel palce.(6.2.2010)

Zatraceně kvalitně zpracovaný film o prostitutkách, snad nejlepší, který jsem dosud viděl. Hodnotím vysoce především lidskou stránku.! Silný příběh dvou osamocených žen v nelítostném světě mužů.(5.10.2013)

Silné... tohle je můj první dojem... Opravdového přítele potřebuje každý a nejčastěji ho poznáme v těch nejtěžších situacích a ve chvíli, kdy to nečekáme... Nádherně natočený film, velmi věrohodně, věřila jsem tam snad všemu... herečky byly úchvatné...(12.8.2009)

Silný príbeh o tom, aké je krásne mať svoje sny a niekoho blízkeho aj v živote, ktorý nie je až tak životom.(6.9.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Fernando Leon de Aranoa | Hudba: Alfonso de Vilallonga, Manu Chao | Produkcia: Fernando Leon de Aranoa, Jaume Roures | Distribúcia: IFC First Take ||(5.9.2011)

• - Film Princezny byl nominován na 9 cen Goya. Získal nakonec 3: za nejlepší ženskou hlavní roli (Candela Peña), nejlepší herecký objev v ženské kategorii (Micaela Nevárez) a nejlepší píseň (Manu Chao - Me llaman calle). (Estrecha)