Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

greetchen odpad!

Tak tohle je fakt případ. Cosi mezi soft pornem, nepovedenou telenovelou a rádoby kriminálním příběhem. Herecky slabé (většina herců mi navíc přišla děsně nepříjemná), podivný zvuk (a příšerný dabing), nějak na tomhle filmu nemohu najít nic, co by stálo za pochvalu. A to mi dosud většina filmů podle Viewegha nevadila. ()

insurgentes odpad!

Ital, co žije pět let v Praze a je dabovaný rodilým Čechem, houkání sirény italské záchranky hned u Jiráskova mostu, to jsou reálie tohoto béčka nebo céčka, nebo jak nazvat tenhle paskvil, co na plátně vypadá jako jeden z dílů kobry jedenáct. Vždycky jsem říkal, že Vieweghovy filmy jsou plytké jako autor sám, ale tady tomu íčka nasadili korunu, vyprázdnili zbytek obsahu a dali tomu zcela rutinní vizuální háv. Když se obsahová povrchnost spojí s řemeslnou, je to kupodivu vieweghovské více než kdykoli jindy - je to absolutní hovno. Jediné, co mě na první půlhodině (více jsem díkybohu neviděl) tohohle "filmu" rušilo, byly pražské exteriéry: připadalo mi, že někdo moje město využil jak starou šlapku. Mám od té chvíly Italy v Praze zase o něco míň rád: nevadilo mi, že tu vlastní každý druhý barák, ale vycucávat ji jako kulisy pro svoje debilismy, to jim teda jen tak neodpustim. ()

Elegnor odpad!

Drama? Ha, tak to těžko. Porno? Spíš. Nebo možná erotický film.. Příběhy od Viewegha mi přijdou strašně šablonovitý, což mi vytvořilo jistou averzi, která mě ovšem chrání při sledování takovýhle snímků před zblbnutím.. Neviděl jsem žádný herecký výkon hodný vyzvednutí, snímek jsem navíc shlédl v angličtině, která byla tak nepřirozená, až to bolí. Rád bych dal alespoň 1 hvězdu za sympatické obsazení, ale prostě nemůžu.. Nemůžu.. Kdybych chtěl hodinu a půl koukat na sračky, tak jezdim s hovnocucem.. ()

castor

Když bych měl porovnávat s jinými ryze českými dítky za poslední roky (Bestiář, Panic je nanic, Jak se krotí krokodýli, Experti), tak mi z toho Klára nevychází tak úplně tragicky, jak mnozí píšou a vědátorsky líčí. Jasně, schází jí lehkost, vtip, nápad.. a neustále se bere smrtelně vážně.. ale leccos tu překvapivě funguje. * až **.. ()

dopitak

Viděl jsem mnoho horších filmů s lepším hodnocením. Přesto bych v nadsázce navrhl změnu, která by určitě prospěla. Erotické pasáže tvořící tu lepší část první poloviny filmu jednoduše nahradit scénami pornografickými (nekamenujte mě, porno je dnes naprosto běžná věc), se stejným hereckým obsazením (protože to by pak byla pecka, velmi slaboučký děj "normálního" filmu, ale v porno žánru naprostý skvost). Film by potom samozřejmě neběžel v kinech ani v televizi (NOVA se na to jako koproducent určitě chystá), ale jen na diskové produkci. Nejsem ovšem žádným vyznavačem Viewegha, ale jestli jeho román obsahuje takové viditelné kopance, jako se objevily ve filmu, zaslouží (kniha i její tvůrce) zatracení. Vyhazovat minidisky s pornografickým obsahem (navíc zachycující osoby in flagranti) z okna auta na rušné pražské třídě může jen magor. Pardon za naivní otázku, ale - Co kdyby je (v kontextu filmového děje) někdo sebral? To bylo zbytečné haurské gesto. A takových perliček bylo ve filmu povícero, což z jinak průměrného filmu viditelně ve druhé polovině ztrácejího na tempu (absence erotických scén) učinilo podprůměrný škvár. ()

• Rovnomenný román najúspešnejšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha vyšiel roku 2003. Jeho filmovú adaptáciu mal pôvodne realizovať režisér Filip Renč, napokon práva na sfilmovanie zakúpila talianska produkcia a snímka vznikla v produkcii talianskych spoločností Jean Vigo Italia, Medusa Film a českej In film Praha. (ash99)
  • Podle knihy českého spisovatele Michala Viewegha. (M.B)
  • Natáčelo se v Praze a v Benátkách. (SONY_)