Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca (Claudio Santamaria) mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou (Laura Chiatti), velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise (Iain Glen) ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry. Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je zřejmým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth (Pavlína Němcová) udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s kolegyní v detektivní agentuře Ninou (Kierston Wareing), rozvedenou matkou dvou dětí. Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky. Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají. (oficiální text distributora)

DavidS. odpad!

Taloši vyrazili do Prahy, aby definitivně pohřbili Viewegha pro filmové plátno a natočili tu s naší pomocí soft sexy telenovelu, která ve mně vyvolala nevolnost a touhu po vulgarismech...Asi se budu muset zpětně omluvit Hřebejkovu Nestydovi, protože ten byl oproti této hrůze oskarovou ligou... ()

klukluka

Taky už jsem rozdal pár ODPAD!ů, ale v tomto případě bych si ho neuměl dostatečně zdůvodnit. Jsem rád za to, že si Italové vybrali knihu českého spisovatele, byť je to patrně další Vieweghův příšerný brak, jsem rád, že točili u nás, že tím našemu hlavnímu městu projevili určitou sympatii a nepochybně mu též udělali reklamu, že do epizodních rolí obsadili naše herce, že dali vydělat i dalším našim filmařům. Výsledek je slabý a slaboduchý, ale forma byla líbivá a standardní, rozhodně žádná amatérština hodná totálního zatracení. ()

Hanys_

No tady se to zase hemží samými odpady...V rámci možností dost příjemný filmík o posedlosti žárlivostí. V hlavní roli charismatický Ian Glen (kdyby ho hrál čech tak jedině Vašut) a 3 krásné holky (Laura Chiatti na to má dokonce diplom). Na Viewegha prostě docela překvapení - ikdyž hlavní zásluhu na tom mají jednoznačně italští tvůrci. 4/10 ()

Scytale

Zase taková hrůza, jak se zde někteří snaží líči, to není. Naopak v porovnání s některými ryze českými výtvory film dost dobře obstojí s tříhězdičkovým hodnocením. Hlavní slabinou filmu jsou nesympatičtí herci v hlavních mužských rolích, občas trochu nelogické chování hlavních postav a v neposlední řadě také obraz Prahy, která je v tomto filmu prezentována přesně tak, jak ji vidí zahraničtí turisté, ale se skutečnou Prahou a jejími obyvateli má velmi málo společného. ()

rostlinka

Přííšerný dabing! Rádoby psychologický rozbor nevěry... Ve skutečnosti film o ničem, tragický scénář i herci... Celkem ztráta času ()

Paity odpad!

Je to tak, erotickému filmu musím dát za pět, ale ne hvězd, ale pytlů na odpad. Přestože jsem milovníkem nahotinek, tohle je hrůza a děs. Filmaři se "opravdu vyřádili." ()

kri.tino

Pred malou chvíľou som hodnotil "Strictly sexual," ktorému som dal jednu hviezdu, z dôvodov čiste chlapských. Zarazilo ma, že tento film, je na tom horšie. Niežeby toto nebola sračka, ale predsa, na toto sa aspoň dalo pozerať, i keď to občas stálo hodne námahy. Nula bodov - kamera, herecké výkony, réžia....scenáristovi/tke dva z desať za nie najhoršie zapletenie vzťahov. Predtým než som začal písať tento komentár, som dal 2*, opravujem, mením na 1. Keby tam bola aspoň žena ktorá by to pre chlapov spríjemnila....tak tú jednu ešte nahrabem. ()

listr odpad!

...nejhorší na tomhle italském filmu je, že Vás v žádném případě nebude zajímat jak dopadne... ...a nemít to nálepku made by Vieweg nikdy by to u nás v kině nešlo... ()

mira007

Lehce eroticky laděná viewieghovina... krom pěknejch italskejch nahatejch hereček nic moc. ty hvězdy dávám za ně a taky za vlasteneckej pocit, že někdo z ciziny zfilmuje cosi o Praze v Praze. ()

Gore odpad!

Italská telenovela podle Viewegha. Totálně nezvládnuté erotické scény, příšerný výběr plochých vyhublých hereček. Kdyby se alespoň inspirovali krajanem Tinto Brassem. ()

petikacka odpad!

Jediná kniha, kterou jsem od Viewegha četla, takže znám předlohu a ta už nebyla nic moc......Ovšem film se ku*va ještě více nevyvedl...Totální sračka... ()

Juja odpad!

Tenhle film me dokonce dohnal k napadu prehodnotit vsech asi 530 filmu, kterym uz jsem nejake ty hvezdicky dala. Protoze v porovnani s timhle se by si vsechny zaslouzili o jednu navic (dobre, mozna Kracejici skala ne, ale stejne) Od vcerejska nechci az do odvolani videt zadnyho Itala, Viewegha ani film o nevere! ()

RickyFitts odpad!

koho to zas proboha napadlo předabovat? všechno špatně - předloha, scénář, dialogy, herci, hudba, střih, kamera, exteriéry, interiéry i chlapeček s harmonikou ()

cielle

Na film jsem koukala hlavně proto, abych ho mohla porovnat s knížkou, ze které jsem byla nadšená. A přišlo očekávané zklamání..Film narozdíl od knížky nebyl nijak poutavý, ani zajímavý a už vůbec ne napínavý..Spíš tak jakoby vláčně nijaký:) ()

Olík

Asi někde přibližně u Nestydy se začínám bát každého dalšího filmu podle knihy našeho nejprodávanějšího spisovatele Michala Viewegha. Dle jeho námětu zde máte zdařilé počiny (Báječná léta pod psa), průměrné (Výchova dívek v Čechách) i vyloženě slabé (Andělé všedního dne). Navíc jako „bonus“ za to, že jsme celý rok zlobili rodiče a nepouštěli seniory sednout v prostředcích hromadné dopravy, tu ještě máme kategorii „počiny Italské“. A to mi kámo věř, to fakt nechceš!!!!!!! ()