Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Kalimero13

S převážnou většinou komentářů nebudu souhlasit. Roming je do 2/3 skvělá komedie s krásně zahranými postavami, na které je radost koukat. Polívka není sprostý, je ostře svůj, Labuda je krásně zasněný, a ten Třetí do tuctu je taky fajn :). Nejsem rasista, nezastávám ani menšiny, co z toho dělají přednost, ale líbí se mi, jak ROMing konečně ukazuje, že ne každej ROM je cikán co krade a fláká se. Každej 100. je relativně slušnej a ač to může znít usměvavě, je třeba si to uvědomit. Škoda pouze rozvleklé poslední třetiny, která trošku nudila ()

Miki68

Už po deseti minutách jsem odolal nutkání vypnout televizi, ale abych mohl napsat recenzi, přinutil jsem se dokoukat toto smutné dílko celé. Ano, scénárista Marek Epstein je na české poměry velmi talentovaný, leč potřeboval by v některých momentech oponenta... A na to Vejdělek to rozhodně nemá. Aspoň zatím. Stejně tak, jako nemá na to, ukočírovat někoho tak neovladatelného, jako je Bolek Polívka. Bohužel. ten film mohl být pěkný, kdyby... Kdyby se před první klapkou tvůrci zamysleli nad tím CO vlastně chtějí točit. Má to být balkánská crazy komedie v českém stylu, nebo sonda do duše českých cikánů, nebo pábitelský příběh z Chánova? Těžké rozhodování, když navíc ve štábu seděli jen gádžové. A tak vznikl film plochý, dvojrozměrný, s pointami lehce předvídatelnými, dialogy prvoplánovitými, příběhem roztříštěným a postavami velmi nevěrohodnými. Komedie-nekomedie... Jako herci uspěli snad jen pánové Labuda a Javorský. Bohužel Bolek dokázal svými výlevy znudit už po první čtvrthodině. Abych ale jen nekritizoval: Hudba nebyla špatná, jen jí bylo moc. Jako by se režisér bál ticha... A povedené scény? Snad jen ta v kostele (křtiny a občanka) a pak snová setkání s Bohem/Ďáblem/Smrtí... Celkově velké zklamání. ()

Filmárik

Ukážkovo nevyužitý potenciál slovensko-českej komédie. Čakal som poriadny nášup nezastaviteľného humoru ale namieso toho som dostal akúsi prapodivnú zmes nevtipného Road tripu s pokusom o poetické posolstvo cigánskeho národa v podobe zbytočnej dejovej línie. Samozrejme skvelý Polívka drží ROMing ako tak nad vodou a jeho pasáže sú humorné ale žiadne Dědictví 2 sa nekoná. ()

Dimo

Říkám si, jestli už to není i na Polívku příliš vulgární. Něteré scény jsou za lalůčky přitažené, u některých by se člověk i zasmál. Shrnutí? Už klasicky "česky" nevyrovnaný film, který netřeba vidět dvakrát. P.S.: Amíci počítají ve filmech FUCK, ale kdyby se spočítaly ty PIČE, co Bolek vypustí, jejich "F-word" žebříček by rozdrtily. ()

Kingjiri

Pár vtipnejch momentů, zejména trefnejch narážek na naše romský spoluobčany, by se našlo. Po rozpačitym začátku mě začal Roming trochu bavit při příchodu Stana v podání Bolka Polívky, jehož hlášky děj hodně oživily. Ale hlášek za chvíli ubylo a na řadu přišel zdlouhavej a nudnej konec. Navíc prokládání děje scénkama s rádoby romským králem bylo naprosto zbytečný, takže zustanu u dvou hvězd. ()

cure

Tento film nieje úplne prvoplánový, preto netreba od neho čakať nejaký bláznivú komédiu a nenastane potom tak následne obrovské sklamanie. Ani tie nespočetné nadávky v podaní Stana (Polívku) nie su podľa môjho názoru úplne bez rozmyslu a čisto samoúčelné. Dávam aj za tú snahu o umenie a poetiku a za v niektorých momentoch výbornú kameru tri hviezdy. ()

tranquill

Cikánské road movie, tento druh filmů mám celkem rád, ale nedostalo mne to. Bolkovy vulgarity mi nevadí, ale má na to ze sebe vydat i něco smysluplnějšího, k čemuž ho ale režisér nedovedl... ale není to jen o Bolkovi... ()

ganjoman

Romové už jsou jaksi součástí naší kultury, ale v médiích se to tolik neprojevuje. Tento film je výjimkou a mě pohladil po duši. ()

palmrus

Celej film ale stojí a padá na výkonu Bolka Polívky, kterej tady se svojí pičo-mluvou exceluje, takže nakonec 4*. Kdyby tam nebyl tak stěží 2*. ()

Jakubik

Výborný. Viděl jsem již potřetí a vždycky jsem se náramně bavil. Škoda tak té druhé části, která byla taková vážnější a nudnější. Absolutně nejlepší a nejzábavnější je začátek na Chánově a nejvíc scéna kdy Stano ráno buší do dveří. Tu hlášku a scénu si pamatuju a vždycky pamatovat budu. Absolutně geniální. Ale přes tu tak trochu občasnou nudu a ne příliš výrazný námět dám čtyři hvězdy… ()

LordMysti

Docela zajímavá "ostřejší" cikánská komedie. Občas mi vadili zbytečně natahované mrtvé záběry, ale celkově solidní film pro sobotní večer. ()

depp

Je škoda nevyužitého potenciálu, který tento film jistě měl. Ale celá ta část s cikánským eposem byla neuvěřitelně nudná a o ničem. Vejdělek může bejt rád, že hlavní postavy hrál Polívka s Labudou, takže se člověk přece jen sem tam zasměje. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!