Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

DJ Kritik

Veľmi zle spracované téma. Príbeh popretkávaný akože iným príbehom a celé to usadené na putovanie trojice ROMov sa javí ako zlá voľba. Používanie starých vtípkov, má až žalostne detskú úroveň. ()

Kleopatr

Silné dvě hvězdičky musím dát ROMingu. Ty si film zaslouží za herecké výkony Polívky a Labudy a taky za pěkný nápad s eposem. Malé plus dostává i za pěkné záběry rodného kraje;-) Bohužel vyšší hodnocení u mě sráží přílišná rozvleklost filmu a z toho vyplývající nuda, taky špatné nazvučení, kdy mi to chvíli řvalo (většinou když hrála hudba) a někdy jsem Polívku neslyšel (je možné, že jsem měl film ve špatné kvalitě). No je to tak pul na pul. 50% ()

snakepit

Veľmi očakávaný film (aspoň pre mňa) s obrovským potenciálom pri prihliadnutí na herecké obsadenie ma sklamal na celej čiare. Veľmi zlý scenár ktorý sa mal zamerať, buď na komédiu, alebo drámu, pochoval všetky humorné scény, ktoré by som tak či tak vedel porátať na prstoch jednej ruky. Je to veľká škoda, pretože z toho mohlo byť druhé "Dědictví." ()

Cortesz

Jak bych začal....no takže tento film je skoro o ničem, Jiří Vejdělek je zručnej režisér a má i zručné kameramany, dále musím pochválit zvukaře za hudbu, která skvěle pasovala, výborné herecké výkony ze strany Labudy a především Bolka, kterej sice mluví jako dlaždič, ale překvapivě je to nejzábavnější postava celého filmu. Škoda jen nulového děje a toho scénáře. ()

Suomi

Dobrá komedie, které se rozjíždí od příjezdu Poívky(Stano),ten jeko cigán necigán je supr.Jejich trampoty na cestě za nevěstou,jsou díky neschopnosti Stana docela vtipný. Akorát příběh, co vypráví Marian Labuda se sem moc nehodí.film je po většinu času zábavný, ale sem tam se najde místo kde dost nudí. ()

Burrows

Tak já nevím. Očekával jsem hodně, dostal málo. Chtěl jsem se smát, nenasmál se. Ústřední dvojice Labuda – Polívka je to jediné, co mě potěšilo. Především postava Bolka Polívky – zlodějského, „životasiužívajícího“ a místy až příliš klejícího Roma je to jediné, co se mně vybaví, až se řekne ROMing. Vedlejší příběh cikánského eposu nenadchl, přímo nudil. Bez něj by se film obešel. Slabší dvě hvězdy. ()

LuNaj

Bavil jsem se. Zasmál jsem se a byť na to všichni nadávají, jak je to strašně přisprostlé a tarpané, tak já si to nemyslím. Ideální komedie na vypnutí. Nebo snad hledáte logiku třeba i u Scary Movie? ()

Majo911

keby tam nebol ten pribeh co akoze pisal Labuda tak o hviezdicku mozno dve by som dal viac. Dost mi to tam prekazalo a kazilo film. ()

OldaB

Líbil se mi Labuda s Polívkou, ale příběh mi připadal zmatený (jestli tam vůbec je). Pořád jsem se utěšoval myšlenkou, že jej autoři na konci spojí dohromady. Bohužel se tak nestalo. ()

nula87

Pokud jsem čekal že to nebude žádný zázrak, tak jsem se dočkal ještě něčeho mnohem horšího. Film absolutně o ničem, Polívka celý film propičuje, Labuda protrpí, a jeho studující syn (který ovšem nakonec pochopí :-) ) je vrcholem všeho. Dialogy šustí papírem, většina scén (spíš scének) hrubě nezvládnutá a trapná (za všechny třeba policajti, slepice, skok přes kaluž...). A ona to má být komedie? Tak to dovolte abych se zasmál. Jednu hvězdičku si snad zaslouží Somáliho příběh... ()

Pavel_Pan

Scénář takřka geniální s poetikou Marianova eposu; stačilo jen kapku ořezat nebo přeskupit k hledání magického ptáčka - boha - ďábla- smrti - všeho co provází pábení a ztrácení lásky, aby prolínání nespělo k vyvrcholení příliš lineárnímu. Režisér je puntičkář, ale kdyby tenhle film natočil o deset let zralejší, dal bych i šest *. Výborný film. ()

RobbieM@N

Někdo může oponovat pár vtipnými scénami, ale ty se zmítají jenom v přehlídce všech možných i nemožných sprostých slov a celkově je to naprosto o h***u, a takováhle hovadina byla natočena za peníze daňových poplatníků, ROMing je jednoduše házení exkrementů na už tak pošpiněné jméno české novodobé kinematografie. ()

MarkHoppus

Poprvé když jsem zapl ROMing, musel jsem to vypnout po pěti minutách, protože mě ten film vůbec nezaujal, ale až teprve teď po několika měsících jsem ten film viděl celý a musím říct, že mě velice příjemně překvapil. Jo ten začátek je takovej divnej a až moc bez děje, ale jak se na scénu dostane Bolek Polívka, film dostává opravdu pořádnou dávku humoru. ()

Soubi

Nechci vypadat jako konfliktní, málo tolerantní člověk, ale tento film se mi nelíbil ani formou, ani po stránce dějové. Ty dvě hvězdy jsou vlastně jen za Bolka, Mariána a fakt, že jsem za ROMing nemusel platit vstupné. Toť vše, hodně slabé. ()

Vikinec

Moc samoúčelné vulgarity, tragický Labudův syn a zidealizovaná Rómská "kultura". to byla první půlka tohoto filmu. Postupné odkopávání Polívkovy postavy a přece jen trochu múzou políbený syn však film ke konci zachránilo. Celkově však žádná kometa na filmovém nebi. ()

Romeroo

Za celý film jsem se zasmál od srdce pouze jednou a to je na komedii s Polívkou a Labudou opravdo málo, nemyslíte? Pro mě osobně velké zklamání...25% ()

PetrC.

Hodnocení vyšlo jak vyšlo především díky formálnímu pojetí režiséra Vejdělka. Obsahově je to o 1-2 kategorie níže. Dost dobře chápu ty, kteří dali ještě nižší hodnocení než já. 39 % ()

boombang

Hvězda za smutného Labudu, hvězda za parádního Polívku, hvězda za ono slovo (a jeho odvozeniny), které se nesluší říkat (aspoň ne před ženami) a jež se zde užívá vskutku v nebývalé míře, aniž by tento film nějak odpoetizovalo. Jo a taky ta strašně sexy kočka na začátku... ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!