Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Lucie505

Pěkně zpracovaný námět! Skvělé obsazení pana Javorského do všemožných rolí a zastavený život na ulici ve chvíli, kdy Romanovi dojde inkoust. Vtipné navzdory všem sprosťárnám, kterým moc nehovím. Nápadité a svižné. ()

pantokrator

Jako proromská agitka je to vypočítané a prvoplánové, takže to nezachrání ani Polívka s Labudou. Již léta řeším, jestli jsem nebo nejsem rasista a tenhle film mi nijak nepomohl tím, že obtížný svéráz naší nepopulární menšiny představuje ve směšném světle. Miluju Ivu Bittovou, vážím si těch několika pracovitých cikánských řemeslníků, které ve své profesi potkávám. Ale dělat ze zlodějiny a vychcanosti cosi zábavně přijatelného, to asi není nejlepší cesta k pochopení... Co by zasloužilo větší pozornost, jsou vstupy Vladimíra Javorského jako Boha a ďábla. Film ale nezachrání. ()

kreyson13

Polívka s Labudou excelují, ale jinak se to tak nějak divně táhne a má to divnou pachuť. Ta romská lidová pohádka v pozadí tomu taky nedodá. Je to takovej kočkopes. ()

kavon

Tohle je film který jsem na poprvé prostě nemohl dokoukat až do konce. Tupý pokus udělat komedii z cikánského výletu. A ten příběh o cikánském krály? Co to sakra mělo být? To jsem vážně nepobral. Tenhle film je prostě jeden velký omyl a Bolek Polívka to se svím věčným opakováním slova piča a podobnýh prostě nezachrání. ()

enKor

Vtipná komedie se super hláškami a scénami. Obsazení i výkony herců bezvadné, zejm. Polívka a Labuda. Proč tedy 3 hvězdy? Od druhé půlky mě eposové prostřihy vyloženě nebavily a místy je to zbytečně rozvleklé. ()

Shellou

Skvělý herecký výkon Bolka Polívky! Až na prokládané scénky s příběhem cikánského barona je film luxusní. Největší hláška jsou "ušní lalůčky" :-) ()

andydufrsn odpad!

Zásadně rozlišuju mezi Romem a cikánem. Rom je příslušník jiného etnika, vyznačující se tmavší pletí a tmavými vlasy. Nemám proti nim nic stejně jako nemám nic proti černochům, Vietnamcům a dalším. Oproti tomu cikán, je člověk bez ohledu na barvu pleti a národnost, který parazituje na společnosti, neplatí daně, nechodí do práce, neposílá děti do školy a další a další. Tak tenhle film je oslavou cikánství toho nejhrubšího zrna. Děkuji nechci ()

A_Shearer

Ale jo, samozřejmě má to pár much a stylizace Romáků je občas úsměvná, ale příběh má hlavu a patu, fajné výkony hlavních herců, zváště Labudy a moc pěkně udělaný poeticko-symbolický rozměr, který je filmařsky opravdu nad tím, co se u nás běžně produkuje. Takže za mě jeden z mála opravdu povedených snímků poslední doby, na který se lze podívat i opakovaně. ()

Zdenka23

Těšila jsem se na českou komedii z romského prostředí, ale tento film není ani komedií ani v sobě nenese žádné hlubší poselství. Velké plus je nádherná hudba, příroda a krásné holky. Děj zbrždují snové scény se Somálim, které bych vynechala. Nemůžu se zbavit dojmu, že Bolek tam zase hrál z poloviny Bohůša a z poloviny sám sebe, ale rozhodně jsem mu nevěřila, že hraje lehkomyslného roma. Nejlepší herecký výkon podal Labuda. Pár vtípků tam bylo, ale nic moc, často jsem se nudila. ()

Evosheek

Pěkně napsaný scénář a velmi kvalitní režie. Skvělý je i výkon Mariána Labudy, v roli životem zmoudřelého cikána Daniela. Jediný, kdo film ničí je Bolek Polívka. Bolek nehraje Roma. Ve své kreaci předvádí pouze ubohou gádžovskou představu Cikána. ()

andy60

Úvodní dvacetiminutovka působí hodně rozpačitě, ale když vstoupí na scénu Polívka, začne to mít grády. Jen ten Labudův epos bych vynechal. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!