Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Rosomak

Osvěžující pohádka, která potěší jak děti tak dospělé. Děj ubíhá jedna radost a ani se nenadějete, už budou závěrečný titulky... Horší provedení triků nevadí, nejde o realističnost ale především o zábavnost a lehkou dětskou naivnost, která dodá filmu kouzelný opar... Velmi příjemně strávené dvě hodiny - a to se mi u pohádky už dlouho nestalo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +fantastický hudební doprovod, pohádkový příběh, kde nic nechybí, zajímavé a originální postavy, hvězdné obsazení -mohlo být klidně i delší, měl jsem to vidět v kině, byl by to určitě ještě větší zážitek/// Nádherné a naprosto dokonalé. Takhle má vypadat nejen filmová pohádka, ale jakýkoliv jiný film. Vše sedí jak má, vy se koukáte se zatajeným dechem a nestačíte žasnout. Jednou by jsem chtěl taky narazit na takovou krásnou padlou Hvězdu./// Celkem 92%/// ()

Pilda17

Jedna z nejlepších pohádek, co jsem kdy viděl. Vizuální stránka na mě působila velice přesvědčivě a kouzelně. Dále mě přesvědčili i herecké výkony všech herců i přesto, že jsou naprosto neznámé. Samozřejmě kromě Roberta De Nira, kterého zná snad každý. Předvídatelnější děj a typický příběh, ale co čekat od pohádkového filmu? Kdyby Hvězdný prach dopadl tragicky, tak to není pohádka. Tím pádem mě to ani trošku nezklamalo, ba naopak. Celá pohádka se od začátku až do konce vyvíjela víc než skvěle. Pohádkové postavy mě bavili také a ani jedna nebyla nepříjemná. Lovci blesků mi přišli jako skvělý nápad, čarodějnice, která při každém kouzlu zestárne také, i samotná hvězda Claire Danes. Všechny postavy byli neuvěřitelné a samozřejmě i další, které se objevili. Nemohu nic namítnout a pohádku jedině doporučuji.. 10/10 = 100% ()

salahadin

Asi jsem se zamiloval - já vím, v mých letech je to už nebezpečná věc. Stardust je moderní fantasy pohádka, která dokonale sedla počátku 21. století, a to vším - příběhem, vsunutým humorem, odlehčeným tónem, romantikou. Cesta z Jelimánkova do Chlapákova je velmi zábavná, a to především dík božsky éterické Claire. Naprostý souhlas s flankerem.27 - dlouho jsem neviděl zábavnější pohádku a zároveň tak příjemnou chemii mezi ústřední dvojicí. Claire je k sežrání a její kukuč neodolatelný. Oběma prostě od začátku hrozně fandíte. Ale teď mám dilema, koho sežrat dřív, jestli Claire Danes, nebo Kate Magowan. K sežrání jsou obě. Jenže z filmu dýchlo i mnoho jiného, třeba to, že to všechny zúčastněné prostě bavilo! Tak si vychutnáte kankánového De Nira, mňamkoidně zuřivého Marka "Septimus" Stronga a jeho nechápavý výraz při voodoo souboji, kouzelně se rozpadající a taky povislující Michelle, Bernarda s nafouklými balónky, zarputilého hlídače ovládajícího bojové umění nebo sedmero duchů se smyslem pro voiérství a záhrobní humor. A taky poselství, že přes všechny krásy vesmíru je ze všeho nejkrásnější lidská láska - což je mimochodem stežejní myšlenka křesťanství :-) A pohádka skončila tak, jak pohádky končit mají. Takže mě omluvte za nekritičnost, ale Stardust je přes všechny své chybičky moje srdcová záležitost. Au. ()

Aky

Krásná podívaná, v níž se tvůrci samoúčelně neopájejí možnostmi techniky, ale podřizují ji tomu, aby dokázali lépe vyjádřit, co mají na srdci. Takto vypravená pohádka zcela naplňuje fantazie, které si zřejmě představoval scénárista. ()

Rosaviva

Upřímně jsem od toho nic nečekala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Jeden z nejlepších fantasy filmů, které jsem poslední dobou viděla. Velké plus náleží i skvěle vybranému castingu. 4* ()

Brygmi

"His name is Trist(r)an and he's alive". Hvězdný prach vypráví příběh naivního chlapce, který slíbí přinést dívce spadlou hvězdu. Jenže netuší, že hvězda vypadá jako Claire Danes, je drzá, okouzlující... a je to prostě Hvězda. Věci se ještě více zkomplikují, protože nejen Tristanovi by se hvězdička hodila... Na tomhle filmu je sice hodně znát, jak málo stál, ale kdo říká, že svět spisovatele Neila Gaimana nemůže vypadat právě takto? Hvězdný prach možná nemá příliš dobré triky, ale zato vlastní něco, co spoustě ostatních filmů chybí – humor. A tím nemyslím zrovna takový, kterým oplývají „humorné české pohádky“ od Trošky. Tohle je prostě britské, občas dosti drsné a jednoduše „hilarious“. Na Roberta De Nira asi ještě hodně dlouho nezapomenu. A vlastně na celý film. Prostě příběh, který mi prozářil šedivé podzimní odpoledne. ()

GilEstel

Asi to nejlepší co jsem viděl z těch tzv. moderních pohádek. Krásný fantasy svět, který má svoje pevně dané hranice a zákonitosti. Svět, ve kterém má dobro a zlo jasnou podobu. Svět, ve kterém lze snadno poznat lež a přetvářku. Vtipně podaný příběh, který má zároveň svou hloubku, těží ze své parádní románové (komiksové) předlohy Neila Gaimana. Nádherné exteriéry nám zpříjemní už tak úžasný příběh, kterým nás provedou herecké legendy jako De Niro, Pfeiffer, O'Toole. Tito matadoři zároveň provází společně s námi diváky i ústřední méně zkušenou hereckou dvojici, která je tak o to více okouzlující. Film, který by se z jiného úhlu pohledu dal nazvat kýčem, tvoří svou pohádkovou vizí opravdovou krásu. Pohádka je jedním z největších lidských kýčů vůbec. Jedno je, zda jde o pohádku pro děti nebo pro dospělé. Pohádce ale její kýčovitost milosrdně promíjíme. Každý občas chceme uniknout do světa představ, kde je svět tak nějak příjemnějším místem a zapomenout na chvíli na svoje vlastní problémy. HVĚZDNÝ PRACH vám tento zážitek dopřeje měrou vrchovatou. 92% ()

Allien.9

Netradičně laděná fantasy plná působivých momentů, (ne)tradičních zápletek a černého humoru. Scény s královskými bratry jsou jednoduše geniální, stejně tak ty s rozkošným kapitánem vzdušných pirátů (viz. nezapomenutelný Kankán). Nutno říct, že těch 85% zcela odpovídá, neboť zpracování je to vskutku znamenité a líbí se mi s každým zhlédnutím víc a víc. Kdyby to šlo, přidala bych šestou hvězdu, protože pět je pořád málo.;-) ()

HAL

Nejlepší pohádka za poslední hodně dlouhou dobu. Má výbornou pohádkovou atmosféru ve které se nic nebere moc vážně, ale záporáci jsou přitom vážně zlí, spousta originální nápadů, perfektně dávkovaná romantická linka od úvodních slovních přestřelek až po dojemný závěr, je to ZATRACENĚ VTIPNÉ a všichni herci, hlavně ti zkušenější, si své role náramně užívají. 8/10 a to i s prasáckým českým dabingem. ___Do roka a do dne (tedy... skoro) zvedám na 9 a přihazuju hvězdu na maximum - lepší pohádku si nepamatuju. ()

Aidan

Na tomhle filmu je (kromě Roberta de Niro) dobré jen to, že v člověku zanechá hlad po tichu a prostotě, po něčem co by nebylo tak barevné, tak hlučné, tak přehnané. Jinak to celé bylo jako když pejsek a kočička vařili pohádku. ()

Javert

Úžasně zpracované dobrodružství plné napětí, romantiky, humoru, dobra a zla. A jako třešnička na dortu skvělá role pro skvělého Roberta de Nira. ()

Vavča

Vynikající film, četl jsem knihu a musím říci, že tato adaptace překonala originál! Uvidíte zajímavý příběh (na čemž má zásluhu Gaiman, podle jehož knihy je scénář z valné části), vynikající hudbu, kterou složil Illan Eshkeri, která je dynamická, někdy něžná, dostatečně dramatická. Hlavní dvojice Claire Danes (je nádherná) a Charlie Cox ten správný sympatický trouba toužící po změně. Vtipná vložka s De Nirem, lehký humor zde ostatně probleskuje často. Vynikající dialogy, silná gradace děje, povedené postavy. Neuvěřitelně povedená pohádka, jedna z nejlepších v první dekádě 21. století. ()

k212

Stardust by mě býval dostal a chytl na lep, podotýkám však, že bez zbytečně omračujících záběrů úchvatné krajiny a-lá LOTR, bez dvaceti digitálních triků (ten s padající hvězdou brrr) a bez nechutně parazitujícího a zbytečně velkolepého soudtracku. To si dle mého takový příběh prostě nezaslouží, protože se to k jeho konverzační a myšlenkové komornosti prostě nehodí. Naštestí -díky hercům a docela dobrému scenáři- děj neztrácí ironicky nadlehčenou jiskru. Navíc -lidi podržte se- je to česky dabované, to snad český distributor nemyslí vážně, vždyť tohle není film pro děti, které nepřečtou titulky? Nostalgických 70%. ()

kingik

Pohádka, která postrádá kouzlo. Tak by se tento počin dal výstižně charakterizovat, ale nebylo by to vše. To úplně nej zde představuje super herečka Michelle Pfeiffer, která čím je starší, tím lépe hraje a i vypadá. Nikdo z ostatních tady na ni nemá ani omylem a to si dovolila proměnit se i v ošklivou stařenu. Ústřední duo zrovna velkým charisma neoplývá a scénář jeví se být dost plytký, ale práce režiséra Matthewa Vaughna vytahuje snímek ze spodních vod. Bylo by však nespravedlivé tento film hodnotit více hvězdičkami. Ačkoliv má lákavý obal, tak po jeho rozbalení, je tovar spíše mdlé chuti, a já už jsem nějak pohádkám tohoto typu odrostl. ()

Payushka

Hodne silne ctyri hvezdicky, Claire Danes ale v klidu zastoupi tu patou :) Tahle kouzelna pohadka a zaroven chytra komedie by byla absolutne dokonala, nebyt te casove linie se znovuobjevenou matkou, ta mi teda vylozene vadila. Teply pirat de Niro me ale rozesmal, az mi tekly slzy, a to se mi nestava prilis casto. Hodne kvalitni film, skoda ze mi v lonskem roce unikl. ()

Legas

Stardust má velice příjemný, uhlazeně pohádkový start. Říše za Zdí mě okouzlila a říkal jsem si, že přesně tohle bych rád sledoval na Štědrý den místo věčně se opakující Pyšné princezny. Ovšem ouha. Do reproduktorů čím dál tím víc častěji buší nabubřelý soundtrack, který na samostatný poslech musí být docela pěkný, ale ve filmu nefunguje. Občas máte dojem, že se proti sobě řítí dvě obrovské armády, přitom však vidíte Michelle Pfeiffer, jak pohání bičem své spřežení se dvěma kozlíky. Nebo například zpomalený záběr běžícího Tristana, který jednak nikam nedoběhne na poslední chvíli, jak by se podle záběru dalo očekávat, ani za ním nic nevybouchne jako v nějakém akčním nářezu, a už vůbec se nejedná o megaosudový závěr trilogie Matrix, jak nám špatně napovídá hudba. Nicméně i přesto má Stardust několik pěkných momentů. Líbil se mi i kapitánský buk v podání Roberta De Nira. Uznejte, kdy zase uvidíme stárnoucího mafiána s růžovým vějířem. ()

topr harley

Hvězdný prach se mi moc líbil, četl jsem knihu a tak jsem sice čekal něco ponurejšího a vážněji laděného, ale ani tak nemůžu říct že by mě tohle zpracování, které odpovídá spíše pohádce zklamalo.Jediný důvod proč jsem nedal plný počet je výrazná změna konce. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora