Dexter - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2006, 10 h 52 min (Minutáž: 51–58 min)

Tvůrci:

James Manos Jr.

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Julie Benz, Jennifer Carpenter, Erik King, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Margo Martindale, Dominic Janes, Christina Robinson (více)

Epizody(12)

Dexter Morgan - ve dne forenzní technik u policie v Miami a v noci nelítostný vrah.
Již v mládi pociťoval touhu zabíjet, ve které ho jeho adoptivní otec Harry podporoval. Dexter se však drží kodexu, který říká, že musí zabíjet jen lidi, na které zákon nedosáhne, anebo lidi, co proklouznou spravedlnosti. Dexter právě vyšetřuje případ vraha, který své oběti položil na určitá místa a na těchto místech není ani kapka krve, což Dextera naprosto fascinuje. Vrah nechá Dexterovi vzkaz, který říká něco ve smyslu "chceš si hrát?" a Dexter na hru přistoupí. (Varan)

DAPDO

Protože se na podzim chystá nová série tohoto super seriálu, rozhodl jsem se osvěžit si, co se všechno událo a to pěkně od prvního dílu. Po skoro deseti letech, co jsem Dextera viděl, jsem si spoustu věcí pamatoval, ale spoustu ne. Dexter pracuje u Miamské policie jako forenzní analytik krevních skvrn a zároveň je sériový vrah. Dexter zabijí podle kodexu, který ho naučil jeho pěstoun, který v něm v mládí poznal a objevil člověka, který musí zabíjet, aby ukojil svoje potřeby. Podle kodexu, kdy zabíjí jen jiný vrahy, který unikly nebo unikají spravedlnosti. Aspoň teda zatím…Už v prvním díle se dozvíme, že Dexter není v zabíjení žádnej nováček a během první série si připíše dalších sedm zářezů na pažbu. V první sérii se dostatečně seznámíme i s jeho spolupracovníky i jeho rodinou. Nemám moc v krimi seriálech rád, když se řeší zbytečně hodně soukromí, v tomhle případě je to ale výjimka, protože soukromí a postavy kolem něj mají velký vliv na hlavní postavu. Celá první série se točí kolem honby za vrahem, který svoje oběti, šlapky, rozřezává na kusy. I když je vrah divákům odhalen zhruba v polovině série, tak napětí graduje až do závěrečnýho finále, kdy se dozvíme, co mají Dexter a vrah s chlaďákem vlastně společnýho. Do toho se řeší i jiný případy, krve je v každým díle dostatek, takže prostě žádná nuda. Hodně mě baví i Dextetovi vzpomínky na dospívání a zaučování od nevlastního otce do kodexu. A navíc mi sedl i humor. První série za 90% a to se ještě nad Dexterem ani pořádně nezačala stahovat mračna z odhalení. ()

Dzoumen

Kvalitní seriál, který stojí za to zkouknout. Na tomhle seriálu nemám co vytknout postavy jsou super, příběh je super a vizuálně je to taky super. Tak dobrých seriálu je málo, což mě celkem mrzí. Dexter je takový seriál, do kterýho se zažijete a chcete se stále dívat na další epizody a takový seriály miluji, ale je jich bohužel menšina. 95% ()

Saroman

Dextera si snadno oblíbíte, to jo. Je to vcelku originální točit seriál o vrahovi. Zbytek mi tak nějak nesedl. Chytlavé to moc není, herci jsou povětšinou nezajímaví, příběh první série tak nějak jednotvarý. Soundtrack je jinak výborný a občasné citáty Dextera velmi pronikavé a pěkně řečené. Ano, líbilo se mi to, ale čekal jsem asi víc, než jen takovou osobitější kriminálku. // 75% ()

NikiVai

První série mě rozhodně nalákala na celý seriál. Je to geniálně vymyšlený příběh. Nejvíc osvěžující jsou Derterovy myšlenky, ty tomu celé dávají to něco navíc. No a prima brácha má prima bráchu :))) ()

pallok

Dexter. Seriál. Podľa ČSFD 9. najobľúbenejší, 46. najlepší. OK. Ale prečo sú najobľúbenejším seriálom na ČSFD Simpsonovci a medzi najseriálmi Dextra predbehli nielen Simpsonovci ale aj Tom s Džerym či Misterbín, tak nad tým by sme sa mali zamyslieť a skúsiť nejako upraviť pravidlá muštárne. Každopádne Dexter vo svojej prvej sérii naplnil na 100% moje predstavy kvalitného zábavno-krimi žánru a to aj po nie príliš vydarenej konfrontácii ja verzus Džef Lindsay. Teším sa na pokračovanie. ***** ()