Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele K1K0 k tomuto seriálu (10)

Dexter (2006)

Neskutočný seriál ktorý sa stal mojím asi najobľúbenejším z tých ktorých som videl. Napätie ktoré je v ňom si užívam každou sériou, zmysel pre dramatickosť ktorá v ňom prúdi po celý čas, je to skvelá sledovaná ktorá sa stupňuje každou častou a každou sériou u mňa už hneď od začiatku. Michael C. Hall (“Dexter Morgan”) mi ako postava neskutočne sedí, a všetko čo sa o ňom hovorí je pravda, inteligentný masový vrah zo zmyslom pre diplomatickú prácu. Je niekto ako Dr. Jekyll - Mr. Hyde cez deň forenzný analytik v noci neľútostný vrah čo zabíja vrahov a ľudí čo si to zaslúžia. Jedným slovom proste bomba odporúčam, príbeh vás vtiahne a nepustí. ()

Série 1 (2006) (S01)

1. séria pôsobí neskutočne dobre aspoň na mňa, pribeh sa postupne rozbieha a dáva dokopy, ako kus skladačky. ()

Série 2 (2007) (S02)

2. séria pokračovanie pekne nadväzuje na predošlú sériu, pomaly sa rozuzluje prípad vraha a Dexterovi to komplikuje jeho drahocenný koníček ()

Série 3 (2008) (S03)

3. séria objavuje sa nová obeť na Dexterovom hľadáčiku, medzi tým všetkým si Dexter zoberie svoju snúbenicu s ktorou žije za ženu, veľmi úspešná séria podľa mňa. ()

Série 4 (2009) (S04)

4. séria znovu sa objavuje ďalší vrah ktorého prezívajú “trojičny” a dexter opäť berie spravodlnost do vlastných rúk. Ďalšia výborná séria ktorá ma chytila ()

Série 5 (2010) (S05)

5. séria Dexter sa vyrovnáva zo smrťou svojej ženy, objavuje sa ďalšia séria vrážd ktorú Dexter rieši po svojom skôr ako to vyrieši polícia, Dexter spozná svoju spriaznenú dušu a zamiluje sa. ()

Série 6 (2011) (S06)

6. séria tentokrát vyčíňa ďalší vrah v podobe náboženského cyklu “vrah súdneho dňa” vlastne celá séria sa točí okolo viery a náboženstva. Medzi Debrou a Dexterom sa začína prehlbovat vzťah, ktorý je viac než súrodenecké púto. Debra začína cítiť niečo viac k svojmu nevlastnemu bratovi. ()

Série 7 (2012) (S07)

7. séria po Debrinom odhalení Dextera o jeho temnej stránke sa veľa zmení vzťahy medzi nimi nebudu ako predtým, okolie si začne všímať a pochybovať hlavne poručíka La Guerta z Miamskej polície, vsetko naberá správny spád a pribeh pokračuje v dobrom smere. Dexter sa znova zamiluje a najde tak niekoho pri kom ma pocit že nie je sam. ()

Série 8 (2013) (S08)

8. séria Debra zabije La Guertovu keď si bude musieť zvoliť medzi jej a Dexterovim životom, Hannah sa opäť vráti k Dexterovi a chcú spolu aj s malým Harisonom odletieť do Argentíny, nastanú však rôzne komplikácie ktoré km skrížia cestu, taktiež sa obajavy žena ktorá vie o Dexterovi takmer všetko a bude sa mi snažiť pomôcť a naviezť ho na správnu cestu. všetko naberá rýchly spád, niektoré časti mohli byt lepšie prepracované hlavne posledná, ale inak nemam k tomu žiadne výčitky. ()

Nová krev (2021) (S09)

Schválne som sa na to tešil a chystal si to na neskôr, aby som si to v klude s odstupom pozrel. Ako niekto spomínal pokračovanie je zbytočne, za mňa to nie je uplne pravda. V skutočnosti je to veľmi vzrušujúce vidieť návrat bývalého sériového vraha, v ktorom jeho túha zabíjať pretrváva dlhé roky. Všetko sa krásne oživuje s Dexterovim návrat vzpomienky aj to dobre aj to zle, jeho vlastný syn ho objaví aby ho spoznal, no netuší že sa o ňom dozvie celú pravdu. Ako hovorím zbytočne to nie je, len škoda že tu pribeh definitívne konči a ďalej nepokračuje. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021