Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

Košoun

Scénář demence, Kristen Stewart sktuečně umí jen svůj jeden přihloupý ublížený výraz, není to ani strašidelné, ani atmosférické, nemá to vůbec nic, proč byste se na to měli podívat. Béčko oblečené v áčkovém kabátě. Za nádherně postavený dům a závěry na něj 1*. A proboha, všimli jste si kolik je v tom filmu záběru na nohy??? A ještě jednou, ten scénář si (s prominutím) vytáhl někdo z prdele!!! ()

RedHot

Prokletí domu slunečnic nemá naději na úspěch z několika důvodů. Mísí se tu jednak mnohokrát viděné (Ptáci, Kruh, Záhada Blair Witch) - jednak trapné (lekačky, kdy jen tisíc hodin předem předvídáte baf) - a jednak naprosto uboze zpracované charaktery (tím myslím všechny). A tak jen počítáte minuty a přejete smrt všem členům té vidlácké famiglie, pěkně pomalu a bolestivě. ()

Extrakritik

Slušná duchařina.Snímek mi zde přijde podhodnocený.Já se na film koukal sám v noci a byl jsem celkem podělane.Rozhodně stojí za zkoušku.Nutno však říct,že už je to deset let a já se v té době bál kde čeho. ()

SpeedyCZ

Vykrádačka všemožných hororů se sice vcelku solidní atmosférou, ale řídkým příběhem, a trapným koncem? Film na jedno podívání: 55%. ()

Rastr

Kadence dvou lekaček za pět minut je přemrštěná a spolehlivě ničí jakoukoliv atmosféru. Ač je to v prvé řadě horor, byl bych mnohem raději kdyby se tam ta nadpřirozená rodinka co se každou chvíli probíhá po stropě, vůbec nevyskytovala. Prohloubit trochu příběh a závěrečná pointa by mohla klidně zůstat. Potom by bylo hodnocení zajisté vyšší. ()

kostej_

Velmi solidní nadprůměr, který ke slušnému stršení přidává i poměrně hezky zvládnutou psychologickou linku. ()

fixaman

Bratři Pangové a Kristen Stewart? Říkal jsem si, že tohle zkrátka nemůže dopadnou špatně.. A přece dopadlo.. Tady nefunguje vůbec nic. Škoda. ()

Jakira

Film byl docela dobrý. A to je právě jeho největší kámen úrazu. Je to jeden z těch snímků, který neurazí, ale ani nenadchne. Dost mi taky vadilo, že autoři vykradli všechny možné hororové filmy a jednotlivé části slepili do tohoto filmu. Takže zápletka je značně nepůvodní. Vrány si zaletěly na melouch Hitchcokových Ptáků a postava vraždícího tatíka jakoby přišla na návštěvu z 3:15 zemřeš. Celý film zachraňuje Kristen Stewart, která se mi začíná, jako herečka, čím dál víc líbit. O to víc mi nejde na rozum, proč, proboha, zrovna tenhle film? Našlo by se tu i pár dalších kladných aspektů, které nakonec můžou za to, že mé hodnocení neklesne pod 50%. Jedním z nich je kamera - nádherné záběry přírody a slunečnicového pole (když zrovna nebylo okatě digitální) mi učarovaly. Dále si myslím, že povedenou součástí filmu byla hudba. Už od úvodních titulků je zajímavá a jako jeden z mála aspektů si drží svůj standart až do konce. Takže za hudbu, kameru a výbornou Kirsten 3* ()

Rathalos

Velmi dobry horor so sympatickou Kristen Stewart,napinava a atmosfericka zalezitost,pri ktorej som sa viackrat zlakol,dom bol strasidelny na pohlad,takze z mojej strany spokojnost,slusne...:-) ()

kohut

Celkom solídna ľakačka, ktorá sa síce na konci pokazí ale dovtedy sa pri nej dá slušne báť. A kto sa bude nudiť, môže si krátiť čas tým, že bude sledovať ktorá časť je vykradnutá z ktorého iného filmu. Nájdete tu niečo z Shining, niečo z Amityville Horror, niečo z Šiesteho zmyslu a tiež samozrejme "Něco z Alenky". ()

yVANs

Pokud by film dal vice na atmosferu se kterou se mu darilo opervot v prvni pulce filmu (ptaci, temna obloha = temno v dome i ve dne, neduverive vypadajici podivini ze sousedstvi, dcera s nejakym tajemnym pruserem o kterym radsi nikdo z rodiny nemluvi, otec kterej tak trochu evokuje Jacka Torrance :) ) mohla klidne cela dusna atmosfera cerpat ze strhujiciho zacatku, ktery v jinem filmu uprostred by pusobil docela trepne - tady vsak me az prekvapilo jak to sedne...bohuzel ale kazdej film musi mit nejkej konec a pointu a zapornaka a...u tohoto filmu bohuzel vsechno spatne. Jak jsem byl naprosto nadsenej na zacatku z konecne dobreho horroru s atmosferou, presne tak jsem byl nakonci znechucenej. tak 3- ale fakt me to mrzi, uz dlouho nikdo nenatocil poradnej horror a ja cekam, ze to prijde necekane...presne jako kdyz jsem sel na tenhle film ()

saltonsea?

Klasický horror ze země červeného slunce převedený na americký venkov.Fungujicí lekačky a nádherné slunečnicové pole-co chcete víc. ()

Ronyk7

Nic moc, slabý, málo otevřený příběh a hlavně málo vysvětlený o co vlastně šlo. podprůměrná záležitost. 17.05.2008 ()

Mashak

Páni! Od tohoto snímku jsem nic neočekával, ale musím říct, že i tak mě zklamal. Ne, že by dnes už po stromech hopkající Kristen nedala do role to co se od ní očekávalo, ale ten zbytek byl pouze o klišé! Film opravdu splnil pouze to, že každá mladá sexy začínající herečka si roli v hororu musí střihnout! ()

Filmárik

No takže máme tu Amityville, Haunting, Vtáky, Ju-on, Ring a kopec ďalších fragmentov pozliepaných do niečoho čo si hovorí Messengers. Pangovci majú rozhodne odhodlanie no príliš sa boja vstúpiť do nových vôd ( hoci Gwai wik je originálny a nedocenený ). Nezmyselná scéna v chodbe, kde Kristen držala na rukách dieťa a v pozadí sa blížila levitujúca teta rýchlosťou asi centimeter za hodinu, bola naozaj tupá. Načo by asi tak dlho bez slova a nehybne čakala v noci s dieťaťom na rukách uprostred vlastného domu preboha ?!?!?! Navyše to bola kópia výbornej scény vo výťahu z prvého Oka. No čo už , bol som zvedavý, videl som, žily mám po zhliadnutí bezpečne nepotrhané. ()

savage3303

Podobných filmov je vela a pár som ich videl. Kvalita je viditelná, pobavil som sa, napätie nechýbalo. Kristen Stewart v hlavnej úlohe je pohladná a skvelo to zvládla. Verím, že bude mať ešte vela filmov a lepších ako je tento. Chýba originalita, niečo čím by film vynikol a bolo toho vela otrepaného. No, ale stálo to zato. 3*. ()

Ssoumess

Klasika na večer po dlohém dni. Nebylo to zas tak špatný jak někteří píšou, párkrát jsem se bál:) jediný co mi opravdu vadí (a to snad na všech hororech hellhousového typu) je demence postav. Proč kua furt lezou do těch sklepů sami, nikdy nikde nerozsvítí a po chodbách chodí strašně pomalu dívaje se tam, odkud útok nikdy nepřijde... Říkal jsem si že natočím horor kde by hlavní hrdina byl inteligentní a po první známce strašení by se prostě odstěhoval:) 5/10 ()