Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

corpsy

Horor, ktorý skáče medzi zaujímavým a nezaujímavým. Kristen Stewart je síce dobrá herečka, ale ,,scream queen,, z nej nikdy nebude. Aký taký priemer. ()

ConanVJ

Pěkný duchařský horor, u kterého jsem se občas i pěkně leknul. Je to o rodině, která koupí 5 let opuštěnou farmu a chce na ní začít pěstovat kukuřici. Otec rodiny nemá moc peněz a najme si na práci schopného pomocníka, který se tu oběvý, když ho napadnou vrány a zažene je. Dospívají dcera začne vidět divné věci, ale rodiče si myslí, že si jen vymýšlí protože se chce vrátit do dřívějšího městského života. Filmek má pěkné rozuzlení. Celkově se mi to líbilo a za mě mu dávám 75% :) ()

Marsik

Dřív než slunečnice jsem viděl kukuřičné lusky (Husk), který se podle mého dost povedl. Byl jsem zvědav, jestli kvalitou bude toto podobné. Sice slunečnice byly o něco slabší, ale pár hodně dobrých lekaček to mělo, prostředí a atmosféra poměrně strašidelná. Samozřejmě ten závěr to trochu pokazil, ale ve finále jsem byl spokojen. Nečekal jsem nic převratného, ovšem dostal jsem solidní horor. 60% ()

Astaroth12

Konečne dobrý duchársky horor.Stále sa tam niečo dialo.Po celí čas ma film nechával v napetí,čo sa tam ešte prihodí.Lakačky niekedy predvídateľné ale inokedy ma riadne vystrašili.Musím povedať že skoro všetko v tomto filme už niekde bolo,ale tu to zapadalo do jednej mozaiky.A až do posledných minút som netušil,že tí duchovia sú dobrý.A z hereckého obsadenia by som hlavne vyzdvihol J.Corbetta,ten ako mierne psychicky narušený farmár to zahral parádne,a inač ma bavili všetci aj krčovitá K.Stewart. ()

Zayl

Začátek byl opravdu dobrý a byl předzvěstí, že by se mohlo jednat o povedený horor. Bohužel postupem času ztrácí na intenzitě a tvůrcům dochází takříkajíc dech. Asi to chtělo o něco lepší příběh, neboť filmů s prokletým domem jsou desítky a pokus o inovaci byl taky minimální. Plusem jsou celkem vydařené herecké výkony a hezké prostředí. Nečekal jsem nic převratného, takže celková spokojenost. ()

Ridick

dneska je to uz moj treti horor a opat som neostal prekvapeny...nejake vrzacky, lakacky stastny konec (ako inak)...ako uz je zvykom u mna, tak ani tento horor neodporucam..25% ()

Jillen odpad!

Pomoc, na tyhle filmy se nechat tahat do kina? To je strašidelnější představa než ten nejstrašidelnější horror...No comment. Dávám 0% ()

Pirkaf

Poctivý horror ze staré školy. Slušná atmosféra a spackaný závěr. Nic víc mě nenapadá. Díky Kristen se na to dobře koukalo. ()

Vyrida

Hodně povedená duchařina, která mě dostávala do varu hlavně svou neustále pumpující atmosférou. Jsem proto hodně rád, protože naposledy jsme se u filmu bál už ani nepamatuji. O to větší a milé překvapení pro mě právě The Messengers byl, protože u něj jsem to ani neočekával a vidíte to, čtyři hvězdy jsou tu tam. Počítačové triky se možná budou zdáti býti v pohybech odbyté, ale myslím, že režisérům šlo hlavně o navodění podobného stylu jako známe z The Grudge, který jsem neměl ani sílu z té atmosféry dokoukat do konce. Z hereckého obsazení můžu vyzdvihnout dvojičku Kristen Stewart s Johnnym Corbettem, kteří mi seděli nejvíc a celý film ještě o stupínek vytahali. Zapomenout nemůžu ani na famózní hudební podklad, který mi nejednou vehnal husí kůži do zad. V součtu si myslím, že by se dal tento film klidně na noční odpoledne doporučit a nic na tom nezmění ani finální tuctová pointa. ()

blackrain

Funguje to jako přes kopírák. Rodina z velkého města se přestěhuje na venkov do strašidelného domu. Mimochodem, ten dům je hnusný už od pohledu. Říká se, že malé děti vidí věci, které my dospělí vidět nemůžeme. Jsou jako nepopsaný list papíru a mají nezkaženou duši. Asi na tom bude něco pravdy. Ten údržbář se mi nezdál už od začátku. Lekací scény fungují tak jak mají, tedy aspoň na mě. Když v nějakém filmu vystupují duchové, většinou se nám snaží něco sdělit. Vlastně celou pointu. ()

jajinka odpad!

Tak po dlouhé době jsem se podívala na horor a zjistila jsem, že se vlastně vůbec nic nezměnilo.. stále stejné laciné příběhy, kde hlavní roli hraje nějaký psychopat.. leknout se není čeho.. k čemu je takový horor??? ()

movieband

Podařený horor. Duchařiny mám rád a tohle je jeden z těch lepších. Napětí a duchové pracovali tak jak měli, ale ten jejich zahradník (nebo Bůh ví co to bylo) na mě působil asi nejodpudivěj. Kristen Stewart se mi tu trochu vymanila z dojmu Twilight a tak je to * navíc. Podařený film a podhodnocený. ()

Desperado

Hollywoodska prvotina bratov Pangovcov, ktorí sa preslávili veľmi solídnym Okom. A je to na filme poznať, kľúčové a najlepšie scény nesú ich charakteristický rukopis. Zahmlený pohľad na očakávaný detail "prízraku" v kontraste s reálnou postavou, pomalé (nie spomalené) snímanie záberu, preťahovaný hudobný motív v danom okamihu... Skrátka Pangovci vedia ako vyvolať v divákovi zimomriavkový pocit bez predvídateľných lakačiek. Čo však neznamená, že by tie typické lakačky nepoužívali, ale prídu práve vtedy, keď ich divák najmenej očakáva a naopak, pripravujú scénu na divákom stokrát videnú "mikavku" a nedočká sa jej. A na moje prekvapenie, funguje to. No je tu však veľké ALE. Totiž prvotina talentovaných bratov za veľkou mlákou sa vyznačuje už tisíckrát spomenutou klišovitosťou amerických hororov o prekliatych domoch. Pretože práve o takýchto domoch bolo filmov nakrútených neúrekom, a tento je len jeden z mnohých. A okrem formy neovplýva takmer ničím, čím by sa mohol líšiť od ostatných či už filmových alebo televíznych projektov o strašidelných domoch. A na dôvažok to celé kazí aj nepodarený záver, ktorý degradoval aj dovtedy skvelo vystavanú atmosféru. Takže, bratia, možno nabudúce pri lepšom materiáli. ()

Damiel

35 % - Kolik takovýchle hororů, které se vzájemně klonují, že člověk vůbec neví, jestli kouká na něco nového, nebo na záležitost, která kiny prošuměla před dvěma lety, ještě vznikne, než producenti pochopí, že bude lepší peníze zainvestovat do něčeho pořádného??? ()

dawe04

Duchové na americké farmě se naučily "moves" od japonských kolegů a spolčili se s místními vránami, které pravděpodobně uletěly Hitchcockovi, aby nás strašili za slunečného dne až k stupidní pointě. Ne, tady kromě očí Kristen nefunguje vážně nic. ()