Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

kingik

Je to velmi solidní horor, kterému po většinu času nechybí napětí ani znepokojující atmosféra a svým závěrem, kdy se na první pohled vyloženě z kladné postavy vyloupne záporák jako hrom, dokáže překvapit. Bratři Pangové umí zručně budovat atmosféru napětí a vydatně jim v tom pomáhá i talentovaná Kristen Stewart. Prostě to není žádný krvavý horor, ale spíše poctivá podívaná, u které diváka příjemně mrazí v zádech ()

Aknah

Já na horory nejsem, proto mě potěšil tenhle film, kterej na mě nezanechal žádnou psychickou újmu :) Spojení kluka, který vidí duchy, rodinných problémů a černé minulosti domu pro mě byl dostačující zážitek... ()

dr.horrible

Pri hororoch sa väčšinou dokážem báť len pri exorcistických a duchárinách. Preto je takmer každý zástanca týchto subžánrov, pre mňa zaručeným guilty pleasure. Messengers nie sú výnimkou. Má to síce pekne neoriginálny dej a efekty na úrovni roku ´99, ale sú tam proste duchovia a Kirsten a je to celkom fajn. Pri scénke s deckom na rukách a "niečo mám za chrbtom", nabehli dokonca zimomriavky. Zábavný priemer ()

oje

Spíše horrorová atrapa pro teenagery, kteří se chtějí pochlubit, že sledovali horror, ale zároveň se u filmů nechtějí moc bát. Jinak jde o klasického zástupce žánru s prokletým domem, několika duchy a průhlednou zápletkou, který se ze škatulky ani nesnaží vymanit. Příběh rodiny není zajímavý a rádoby děsivým scénám chybí silnější atmosféra i napětí. Snímek tak ničím neurazí, ale zároveň však ani nic zvláštního nenabízí, a to ani v případě, kdy nehledáte primárně strach. ()

swamp

Nic nového pod sluncem, jedná se o stokrát viděnou záležitost. Některé záběry se mi ale líbily, malý bráška docela solidní a Kristen Stewart se naštěstí nepodařilo z filmu udělat Twilight, takže nakonec docela dobrý horor. :) ()

Campbell

No tak teda nic moc. Za celý film jsem nepocítil ani jednou strach a lekl jsem se jen jednou, což je na duchařinu přeci jen málo. Je sice pravda že film dokáže zaujmout a nespustíte z něj oči ale po skončení si řeknete "hm dobrý a dál?" a ono nic už je konec. Bohužel takhle na mě film působil, dávám mu průměrnou známku protože přeci jen jsem viděl o něco horší duchařiny, ale zklamání jsem pociťoval prakticky hned od začátku. McDermott je fajn, Millerová je ve svém věku celkem pěkná, a Davis(kouřící muž z Akta X) je frajer, jedinou výtku mám ke Stewartový ten její koní ksicht je v tomhle filmu hroznej. A ten malej capart taky nic moc. Jak jsem řekl příběh je sice klišé, a na konci se mi oči otočily v sloup. Co bych měl ještě pochválit? Snad jen útok vran které jsou fajn. Takže jak bych to řekl průměr vlažný průměr. ()

nash.

Začínalo to slibně i když je otázkou nakolik to byla zásluha filmu a nakolik napjaté očekávání, jak si bratři Pangové povedou mimo domácí hřiště. Znepokojivá atmosféra dobře naladila, některé momenty byly opravdu povedené, ale jak se začalo tlačit na pilu začala ta stará omletá klišé působit otravně (ruce pokoušející se stáhnout Jess do sklepa) a nepřidal tomu ani chabý scénář, který se v místech, kde nebyla možnost opřít se o efekty, ať už speciální nebo žánrové, neměl o co opřít. A pokud se to i přesto ještě udrželo nad vodou, tak ten "zásadní" zvrat to defitivně potopil a působil jako výsměch. ()

WANDRWALL

Horor jak se očekává. Jde to. Na nic si nehrají. Neví, co my od začátku, že je dům prokletý. Chtěli hezky žít, ale musí podle hororového žánru. ()

klerik

3:15 ZOMRIEŠ+VTÁKY Priemerná rutina splývajúca s desiatkami podobných. Pangovci sú celkom šikovní v hororvých scénach, len po chvíli začnú vadiť opakované nábehy kamier (aj keď chápem, že rozpohybvanosť sa snaží vyvážiť vatu rodinného príbehu) a rovnako snímané náznakové scény. Odkaz na Hitchcocka je trochu zvláštny hlavne kvôli tonám teenagerského klišé. Vychádza to aj tak na 50 %. Neurazí, neprekvapí... ()

korbitch22

Slušně rozjetý duchařský horor,který je ze začátku opravdu děsivý:Kristen to pekelně sekne a andělsky hraje.Bohužel stalo se,co se stává často,slabá celková pointa a zpackaný konec,který opravdu děsivý průběh začátku změní v nudný thriller.Veliká škoda nezvládnutelného konce,protože do určité chvíle sem si jel na 5*.Ale film stojí určitě za mrknutí hlavně pro fanoušky Kristen. ()

heyda

Řemeslně velmi solidní horor, dějově poněkud slabší a pointa bohužel minimálně originální. Přesto jsem očekával podle zdejšího hodnocení nějaký trapas-horor, ale ten se k mému milému zjištění nekonal. Řekl bych průměrný film, který chvílemi nakukuje i nad průměr. Tudíž spíše doporučuji než nedoporučuji = 60% ()

honajz

Průměrný, nic nového nepřinášející horůrek, kterému by prospělo pár zvratů navíc, protože takhle vypadá jen jako jeden z dílů nějakých Krajních mezí. Kamera i režie jsou solidní, ale celkově skutečně začne film po čase nudit, a když něco nudí, člověk začne přemýšlet a klást si takové divné otázky po logice děje, což není dobře. Protože proč například ti duchové šli po té holce, proč nestrašili taky rodiče, proč ti havrani (kde se vzali, kdo je poslal, nebo jsou sami od sebe nadaní nějakou nadpozemskou spravedlností?), proč ten traktůrek? Atd atd. --- Hororů o strašidelných domech napočítáme hodně. Tento má sice hezkou atmosféru a kameru, ale nijak ze zavedeného rámce nevybočuje, ani nemá nic navíc. Tatínek koupil farmu a bude zde pěstovat slunečnice. Farma je pěkně z ruky, barák nic moc, všude havrani. Manželka, dospívající dcera a malý synek, který nemluví (a teprve později zjistíme, proč a čí je to vina a jaké trauma tato rodina má - nejde o žádné velké odhalení, nebojte) se pokoušejí tady zabydlet. Jenže najednou se začnou ozývat podivné zvuky, nejprve synek vidí podivné stíny (ale nemluví, takže to nikomu nepoví), na zdi se objeví prapodivná skvrna. Ano, v tom domě se odehrála tragédie a duchové se vracejí, neb hledají pomstu. Omšelé a otřelé téma ničím nevybočuje z řady podobných příspěvků, snad jedině nelogičností některých scén (např. proč se duchové snaží dostat tu holku?). Na úvod disku se spustí nemilovaný protipirát, trailery na filmy Next, Katakomby, Vlci, Vdáš se a basta, reklama na jednu televizní stanici, v bonusech najdeme audiokomentář tvůrců bez titulků, trailer (2:24) a film o filmu (26:14), oboje s CZ titulky, přičemž film o filmu je takový ten hřejivý záznam toho, jak se všem na place líbilo a měli rádi pány režiséry. ()

jonyyy

Libilo se. Zaujalo hned několik věcí. Spolupráce s tím dětským hercem, který opravdu vypadal, že ještě neumí ani mluvit. A pak celá ta farma, která byla s rozkvetlýma slunečnicema opravdu úchvatná. Co se filmu týče, poslední třetinu bych si představoval, že by se mohla vyvíjet maličko jinak, ale jsem plně spokojený. 65% ()