Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Vizualně a trikově docela zajímavý a povedený horor (natřepávání peřiny je zřejmě nejpovedenější a nejoriginálnější hororový záběr co jsem za hodně dlouhou dobu viděl, fakt parádička). S dějem a zápletkou už to tak žhavé ale není. Klasická, asií načáchlá, duchařina. Dům, který dělá bububu, pomsta, která se nakonec podaří a k závěru to i trochu načáchne slasherem (ale jen trochu). Hodně mám problém se základní pointou, buď jsem totálně blbej, nebo nevím, ale je to jeden velký nelogický kiks. Ztvárněné je to ale dobře, triky jsou v pohodě (sklepní koupel v hlíně, "duchové" atd.), odehrává se to na nádherném místě (osamocená farma uprostřed slunečnicových polí - nádhera), na Kristen Stewart se dobře kouká, ale hlavně - nezahrála to vůbec špatně!!!! ()

SOLOM.

Já jsem byl docela spokojený. Bratři Pangové jsou moje krevní skupina a na jejich filmy se podívám vždycky velmi rád. Ani tentokrát mě v žádném případě nezklamali. V první řadě chci pochválit výběr herců, kteří v čele s Kristen Stewart předvedli velice solidní výkony. Po trikové stránce nemám rovněž skoro co vytknout, ale souhlasím s tím, že scénář je místy hodně děravý a snadno předvýdatelný. To mi však nezabrání ocenit celkovou kvalitu filmu i vysokým hodnocením. 7/10 ()

Dharter

Možná, že to někomu přijde jako zaujaté hodnocení, ale japonské horory prostě nevyhledávám - takže tenhle snímek pro mě byl originální. Herecký výkon Kristen Stewart byl zde vynikající, a celý film to táhla samotinká, než se k ní přidal John Corbett. _ _ _ Pro část amerického území, o rozloze asi 24,5km^2, kde byla farma, a poblíž ní „opuštěné“ městečko, mám název Strašákov. ✔ ()

ARI50

Strach ano napětí ano příběh zaujal? ano hodně prostředí na horor opět jako stvořené, herci solidní a proto vznikl výborný horor. ()

becki_tu

Banda podivných duchů straší rozhádanou americkou rodinku v polorozpadlém domě. Hmm. Bratři režiséři se rozhodli jít vyšlapanou cestou, což znamená bez jakékoliv tvůrčí originality, bez pořádného scénáře a hlavně - bez logiky. Prokletí domu slunečnic je místy sebeparodie, místy nesmyslná snůška směšně "napínavých" scén a závěr tomu nasadí takovou korunu, že si řeknete, že tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně. Takže jediné pozitivní zjištění je, že Kristen Steward je moc hezká holka :) ()

Fevas

Kristen Stewart uměla před Twilight ságou skutečně hrát - pro mě největší překvapení tohoto filmu. Pustila jsem si to ve dne a stejně jsem si pak musela kontrolovat prostory, kde by se ta příšerka schovávala. Velké plus Kristen Stewart, zábavná role Dustina Milligana(nejvíce scénka s tou sekerkou), podle mě skvěle zvládnuté role rodičů a dokonalá dějová linie. Jenom mínus za šílence - to co to bylo? - a za ten konec. Když už je to happyend, tak musí být pořádný! ()

JASON_X

Cesty filmové jsou nevyzpytatelné... Například já si pustím film kvůli Jodelle Ferlandové, aby se v něm ona jen na pár vteřin mihla a ještě k tomu v roli kluka! A Kristen Stewart Tvajlajtová, která je mi jindy tolik protivná, se mi tu zase nečekaně líbila (ani mi tentokrát nevadila její tradičně pootevřená tlamajzna) a role problémové týnky se zhostila perfektně. Tedy problémové v uvozovkách, postupně totiž vyjde najevo, že jenom řídila ožralá na plech a přizabila malého brášku, to je toho, já čekal bůhví co, třeba drogy, čórky, prostituci, terorismus, natáčení fekálního porna, nebo tak podobně. Každopádně tahle Kristen je překvapivě z celého filmu asi to nejlepší, protože jeho scénář i zápletka jsou vcelku tuctové. Ovšem triky, ty tedy nedosahují ani na průměr. Třeba "hitchcockovské" útoky ptáků mi způsobovaly záchvaty smíchu a neodbytně připomněly scény z Birdemiců. A digitální duchové běhající po stropě byli taktéž mizerní, mizerní v tom smyslu, v jakém byli mizerní třeba Špílbergovi dinosauři v Jurassic Parku proti těm Zemanovým v Cestě do pravěku, tedy umělí, "bezduší". Kýčovitě happyendový závěr filmu pak už působil spíš jako parodie a já zapochyboval, jestli jsem nebyl celý čas trochu mimo a nejednalo-li se o nějakou recesi. Ale nejspíš ne. ()

oLí

4/10 Dobrej provar. Když jsem si Messengery pustil v noci na domácím kině poprvé, po dvaceti minutách jsem šel strachy lepit letadýlko, abych se odreagoval ( při scéně, kdy si malej klučina v noci hrál v pokojíčku ). Takže jsem před druhou projekcí čekal po dlouhé době horor s hutnou atmosférou. Ta se ale vůbec nedostavila, všechno už jsem někde viděl ( těch povedených scén bylo pomálu - se lžící a stodolou ) a o pointě nemá smysl se rozepisovat. Pang Brothers si u mě před lety udělali jméno svým Okem, ale tímto filmem spadli hluboko mezi šeď a brak. Já už chci vidět něco novýho... ()

Morholt

Napětí, atmosféra, lekačky a duchové pohybující se trhaným stylem potvor z japonských hororů. A to si nechám líbit. Slabinu bych neviděl ani v šablonovitosti. Člověk se musí smířit s tím, že filmy pojednávající o strašidelných domech dodržují určitá pravidla, která mají společné. Jediným výraznějším negativem bych tak viděl ústřední hereckou dospělou dvojici. Taťka s mamkou byli fakt na pěst. 70% ()

Mordenroth

The Amityville Horror + The Grudge + The Eye + ... = The Messengers. Samozrejme, že ide o „vykrádačku“ (aj seba samých) toho najhrubšieho (slnečnicového) zrna. Niečo podobné (a lepšie natočené) tu bolo už veľa krát. Asi je dnes už celkom ťažké vymyslieť nejaký námetom originálny „duchársky horor“. ()

Caelos

Když se díváte na tento film, pořád se vám zdá, že už jste to někde viděli. Ptáci, všemožné japonské duchařiny jako kruh nenávist apod., Kukuřičné děcka a spousta dalších. To vše poskládané do jednoho filmu. Vizuálně dobré, ale jinak typická konzumní srajda. Aspoň že to není moc dlouhé. 4/10 ()

Martinibaby

Jelikož mám ráda Kristen, což se poslední dobou moc nedá říct o hororech, více méně jsem se donutila mrknout na tenhle a po shlédnutí jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Výkony herců rozhodně nebyly marné, ale byly zasazené do tuctového příběhu a ještě tuctovějšího zpracování. Prostě typická 'lekačka' plná trhaně se pohybujících zombíků v asijském stylu, nuda. Kromě herců ale chválím kameru a barevné vyvedení. ()

Avalon820

Bohužel nejsem slintající fanoušek Kristen Stewart, ale uznávám, že v tý holce něco je. Bohužel ani ona, ani celé herecké obsazení a ani režiséři prostě nezachrání tak neskutečný scénář. Vemte trochu Amityville Horroru, přisypte Psycho, přihoďte krajíc Ptáků a dochuťte špetkou Hory mají oči, zamíchejte do 84 minut, nechte vychladnout, uplácejte do kuličky a hoďte na zeď. Co vznikne? Prokletí domu slunečnic. Dobrou chuť. ()

Terva

Děti mají evidentní schopnosti vnímat paranormální jevy. Vidí to, co dospělí nevidí. Věří v to, co dospělí popírají. A snaží se nás varovat… Scénář : Stuart Beattie, Todd Farmer a Mark Wheaton. Kamera : David Geddes. Hudba : Joseph LoDuca ()

Hismael

Nevadilo mi ani tak že námět je 100 krát přežvýkané sousto.. Daleko horší je množství nelogičností a podřadného duchařského strašení. ()

moviesfan

Na tomhle jsem byl v kine. Těšil jsem se až se budu lekat. Bohužel jsem chytil záchvat smíchu. Nepřišlo mi to strašidelný. Ostatním v sále jo, a tak při každé ,,lekačce" jsem se musel smát a nešlo to přestat. Ostatní mě asi neměli v lásce. Vidím v tom opět další vykrádačku. Hodnocení: 30% ()

prsvl

To, že se u toho člověk celkem bojí ještě neznamená že toto osmdesáti čtyř minutové klišé je kvalitní. ()