Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Natabar

Nadstandardní 3*. Spíše bych to viděl na 3,5. Ke 4* Mr. Brooksovi chybí trochu šmrnc a švih, ale zase na druhou stranu mě příjemně vtáhl do děje a i když jsem se ze začátku bál, že je to trochu překombinované, výslední kokteil chutnal. ()

PanFilmov

V pohode filmik, zaujalo ma koľko tam bolo brutálnych prekvapení a to ma stále a stále viac držalo v napätí čo ma ešte čaká. Pekne a šikovne to skončilo, ako si Brooks všetko zariadil po svojom aj to bolo jedno z tých prekvapení lebo už som si myslel že zomrie, no jednoducho super filmová záležitosť. ()

JohnSmith

Z tohoto celkem průměrného thrilleru vyčnívá pozitivně hlavně Costner,jeho slušnák a parchant zároveň je víc než dobrej. Bohužel se to nedá říct o Demi Moore, která je pro změnu špatná. Příjemný je i William Hurt jako stálý průvodce Costnerova zabijáka. ()

Andreas83

Kevin Costner tak jak ho neznáme, rozpolcená osobnost úspěšného ředitele velké firmy proti psychopatickému vrahovi. Je to napínavé, zábavné a vše se děje v celkem rychlé tempu, tak že nuda nehrozí. Skvělí herci! ()

Tereza666

Jakože - hodně dobrý ! Moc zajímavej film. Konečně jsme viděla Costnera i v jiné roli než milujícího čumáčka. Mám jedinou výhradu - ke konci toho bylo všude moc. Zbytečný kecy, zbytečný natahování. Jinak perfect. ()

jitrnic

Film s ne úplně propracovaným scénářem, některé podzápletky tu šumí do ztracena, jindy je děj trochu překombinovaný. Každopádně Costner překvapil - ne, že by tu podával nějaký famózní výkon, ale na svoje poměry zahrál opravdu výjimečně, William Hurt i Dane Cook hrají taktéž velice solidně, Demi Moore je marná a Danielle Panabaker nádherná. ()

greetchen

Kevin Costner mě jako zabiják vážně potěšil, role mu skvěle sedla. Líbil se mi nápad s jeho vražednějším alter egem (Williamem Hurtem). Osobní story vyšetřovatelky (Demi Moore) už byla trochu navíc, naopak z vyvedené dcerušky (Danielle Panabaker) mě příjemně mrazilo (samozřejmě hlavně ve scéně těsně před koncem). ()

klima777

Pozitiva: Kevin Costner, občas William Hurt. Negativa: Celé to bylo dosti ploché a neuvěřitelně "vycucané z prstu". Bez problémů sledovatelný film, ale nic mne nenadchlo, nic nevyvolalo mrazení, mezi postavami nefungovala žádná chemie, natož pak magie okamžiku. ()

ganz

Film má mnohé minusy a věřím, že jejich vypisováním bych zde strávil nepříliš příjemné odpoledne. Nevím čím to je, ale Mr. Brooks mě prostě bavil a proto tyto nedostatky ignoruji a film hodnotím 5*. ()

Myrreczech

No ty krávo, takhle jsem se u thrilleru bavil naposled u Sedm. Pokud si tenhle komentář přečte jeden nejmenovaný kamarád (a jistě nejen on) nejspíš mě ukamenuje, ale příběh, Costnerův výkon a soundtrack mě tak odzbrojily, jako už dlouho nic a proto si troufám se Sedmičkou srovnávat. Perfektní. ()

Autogram

Každý chce mať nejaký koníček, niekto fotografuje a niekto je o dosť originálnejší. Zatiahne do toho aj diváka a napriek tomu, že nemám rád krimi, kde sme od začiatku svedkom zločinu, bavilo ma to. Ono sa to zamotá viac, málokto vyzerá celkom nevinný a pán Brooks so svojim spoločníkom sú naozaj jedineční. Na konci som si trochu pripadal ako pán Smith a o to filmu asi aj išlo, aby diváka jeho rozmarnosť aj mrzela. ()

Madlene

...a přitom stačilo tak málo na plný počet- vyhodit pár hloupých dialogů a nedobře vypointovaný závěr. V každém případě si myslím, že Costner i Hurt si role skvěle užili a byli velmi uvěřitelní. ()

silent cut

Kevin si zřejmě řekl, že vlčí tango už nikdy nezopakuje, tudíž může škatulku klaďase šoupnout pod postel a střihne si něco ostřejšího... Mr. Brooks je podle mého skvělý film a celkový dojem snižuje právě jeho mladší šarmantnější drahoušek Dexter, kterému se však dostalo poněkud větší stopáže... jestli se nepletu :) ... Každopádně Kevin / William to zvládli za jedna, Demi Moore se snažila a neudělala nic, za co bych chtěl její krevní vzorek (modří vědí...)... Chvíli jsem byl trochu rozpačitý z Dana Cooka, kterého si pamatuji ze zaměstnance měsíce a do druhé vyjížďky s panem Brooksem se tak i choval, ale pak se stáhnul do poněkud neurotičtější polohy a bylo dobře... ()

hot_spot

Osobně jsem si to přebral jako podivně nekonzistentní, nevyvážené a nepůsobící pseudodrama které téma dvojí identity totálně neřeší, postavu Williama Hurta bere jen jako občasný vstup do děje a o psychické rozpoložení hlavní postavy se většinou jen tak otírá. Režii ani hereckým výkonům se toho moc vytknout nedá, jenže scénář je až příliš "divný" na to, aby se z nějakého úhlu pohledu dal považovat za fungující. Je fajn že je tu zas jeden (ne)holywoodský počin který se vyhýbá škatulkování a klišé, ale za jakou cenu? ()

manonfire

Tak atmosféra solidní, ale podobně jako Americkému psychu tomu něco chybí. A naopak přebývá.....překombinované rozzuzlení. 60% ()

jenik71

Celkem netradičně a zajímavě zpracované kriminální drama. Je to inteligentní a dobře natočené. Už to vypadalo, že je Costner na ústupu ze své slávy, ale tady dokazuje, že je stále ve formě. I když ztvárňuje zápornou postavu. Je to jeden z těch snímků, na které se podíváte, ale v hlavě se vám rozleží třeba až druhý den.... ()

Soweek

Bravo, taková malá filmová hříčka se jen tak nevidí, navíc už dlouho jsem neviděl tak skvělou dvojici, kterou vytvořili Costner s Hurtem, doplněni stále oslnivou Demi a poslední dobou vynikajícím Danem Cookem. Většině lidem můžou nějaké fakta v tomto filmu přijít ujetá (třeba psychologie postav), ale mně to přišlo vynikající. Přece jenom s divnými rolemi přichází divný film a divný film je pro někoho nesmysl, pro někoho unášející záležitost. Komentovat tentokrát výborného Costnera asi ani nemá moc cenu, návod jak být "cool" vám dá on sám, až se na tento film podíváte. + dávám bonus za soundtrack, který se povedl. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)