Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Janko666

Dexter, kterým se tvůrci určitě nechali inspirovat, je asi o třídu lepší, ale tenhle film má něco do sebe. Podle mě skvělý scénář. Určitě bych nepohrdl pokračováním. ()

Phillo

Typická detektívka oživená podivným záverom. Obyčajné hollywoodske remeslo, ktoré zaujme, neurazí ale ani neohromí. Avšak pár scén za pozornosť určite stojí. 75% ()

RomanHyde

Pan Brooks je sympatický a decentní několikanásobný vrah. Stejně jak rozporuplně zní tahle věta, stejně na mne působil tento film. Dobré momenty, dobré herecký výkony, jen tak celkově to nešlo dohromady, především díky scénáři a zpracování.. Taky mi docela vadila muzika, která až moc "tucala", což dávalo filmu techno nádech, místo toho aby "klasičtěji" mrazil, protože potenciál tam byl. Mr.Brooks je solidní televizní zábava, nic více. ()

Salmayo

Právě tady mě chybí širší známkování - přesnejch 3,5. Schizofrenie je svině. Druhej film v řadě, kde Demi ukázala, že hrát umí. ()

Standic1

Rozhodně nejsem fanouškem Kevina Costnera, ale tady mě jeho herecký výkon neuvěřitelně dostal. To s jakou inteligencí, klidností, no prostě celkovou promakaností Costner vystupuje je parádní a opravdu vás každý další moment s ním dokáže překvapit. Nejvíce mě na filmu zaujaly dialogy s Brooksovým alter egem, jestli se to tak dá říct, kterého parádně předvedl William Hurt. Co se týče Demi, tak ta mi tu přišla úplně zbytečná a scény s ní byli stejně tak zbytečné. ()

driverx

Celý film se odehrává vesměs v noci a ačkoliv je prezentovaný jako akční, moc akčních scén v něm není. Nicméně ty, které jsou ve filmu obsaženy stojí za to. Řeč je zejména o efektivní přestřelce v závěru filmu, která se autorům povedla. Jinak buďte připraveni na to, že film drží již výše zmiňované dialogy mezi Brooksem a Marshallem, které upomínají na duševní nevyrovnanost a krutý vnitřní boj, který klokotá v Brooksově hlavě. Závěrečná otázka, tedy zda-li je Brooks se svým zvrhlým koníčkem schopný přestat (jak sám říká, nedělá to z radosti, ale proto, že je závislý), tak zůstává nezodpovězena a je tedy na divákovi, aby si na ni odpověděl sám. ()

Hepy13

Mr. Brooks je taková starší a nevylepšená verze Dextera Morgana, v podání Kevina Costnera. Ještě v době kdy nepracoval u Miamské policie. Neuměl to pořádně s nožem, neměl ani svoje sérum, a tak si musel vystačit s pistolí a igelitovým pytlíkem. ()

Sega

I když tu Kevin Costner hraje zabijáka tak si jeho postavu okamžitě zamilujete. Zrovna netypické je i obsazení druhého záporáka v podání Williama Hurta. Na první pohled netradiční duo působí ve filmu věrohodně. Hudební kulisa od prakticky neznámého Ramina Djawadho stojí taky za pozornost. Celkově jde o velmi povedené dílko, které stojí za víc než jedno podívání v kině. ()

Šmoula

Celý film se táhne v poklidu, žádný rychlý střich, aby zvýraznil napětí, či drastická hudba, kde by housle mohly hrát o sto šest.... Ale to nevadí. Mr. Brooks o tomhle vůbec není. Snaží se ukázat zavisláka na vraždách, tak jak by to mělo být. Všechno si pořádně promyslet, aby se nikde neudělala chybička. Ale jak to tak bývá a dalo se to od filmu předpokládat chybička se vloudila. Ovšem na druhou stranu jsem pak čekal něco jiného a je dobře, že se očekávání nenaplnila, jelikož to celý dostalo jiný směr a konec mě docela šokoval a to hned 2x. Od tohoto filmu nečekejte že by vámi lítaly kulky, či honičky s FBI. Ale jak je vidět, tak to k pořádný kriminálce vůbec není potřeba. Dávam 75% ()

JohnFarst

Je treba povedať, že zápletku to má na dnešné pomery zaujímavú a neotrepanú ale po celý čas mi tam chýbala akási väčšia scéna či už akčná alebo konverzačná, akákoľvek. Costner sa vracia v dobrej forme a jeho herectvo je vždy celkom kvalitné, čo neporušil ani v Brooksovi a Demi Moore je mu viac ako rovnocenný protivník. Aj keď v niektorých scénach jej to nejak nadpriemerne myslí hraje celkom uveriteľnú a mýliacu sa policajtku. Tak to máme radi, žiadny superinteligentný policajt či zabijak by v takomto filme nemal čo robiť pretože každý robíme chyby a v Brooksovi sa tejto vlastnosti nevyhýbajú. Cez to všetko však po chvíli začína byť film nudný doslova uspávajúci hlavne pre absenciu nejakých "životabudičných" scén. 120 minút ubehne dosť pomaly a na konci som osobne z toho nemal až taký zážitok ako som očakával. ()

kowalski

Překvapivě výborný film! Dobré filmy s Costnerem se dají spočítat na prstech jedné ruky (The Untouchables, Dances with Wolves, JFK a For Love of the Game). Tehle si k nim přidám ;-) A nejen Kevin stojí za zmínku. Jeho sekundant v podaní W. Hurta je možná ještě o trošku lepší. Konec filmu včetně celé zápletky a poslední scény doma je originální. ()

RickyFitts

Costner mě velmi příjemně překvapil... Mr. Brooks je stylový snímek s pěknou režií, pěkně slizkým Danem Cookem (takovej zajímavej kluk a já ho viděl už jen v Dan in Real Life), pěknou Danielle Panabaker a zbytečnou a mně osobně nepříjemnou postavou Demi Moore... takhle nějak by měly thrillery vypadat, 4- ()

ashtangi

Skvělý thriller. Kevinu Costnerovi sedí role vraždícícho maniaka a příběh se stává ještě zajímavější, když k sobě přibere náhodného svědka vraždy. Demi Moore jako inspektorka, která má své vlastní problémy, nepátrá po vrahovi až tak zarputile, ale příběhu to neškodí. Naprosto skvělý je konec, tedy přesně řečeno skoro konec. To jsem opravdu zůstal koukat. ()

Stejk

Tento film se mi docela líbil .. byl napínavý a zvratový dějově .. takže žádná nuda .. koukal jsem do konce aniž bych se podíval jak dlouho už ten film běží a za jak dlouho bude konec ... ()

zahadum

Dokonalosť sama ! moja srdcovka od výberu hercov ( jedna výnimka je ) božská hudba, skvelý príbeh, tajomná správne rozpoltená atmosféra. Costner je netradične v úlohe sériového vraha ale kto mu berie vietor z plachiet je už dnes bohužiaľ zosnulý William Hurt. Hurtovo minimalistické herectvo kedy je ako správny "muž  v pozadí a nečisté druhé ja " správne v tieni. Veľmi by som chcel tento film vidieť ako seriál ! Ísť postupne životom tej nesúrodej " dvojice ". Veľká výtka a mínus jednu  hviezdu dávam za veľmi rušivú líniu s neherečkou Demi Moore ! Táto nesympatická neherečka tam hrá nesympatickú policajtku a jej súkromný život je zbytočne rozťahaný ! Nebyť tejto tmavej škvrny je to dokonalý film !  80 % ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)