Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

R.O.man

Výborne tu zahral Kevin Kostner, Demi Moore a mladučká a prekrásna Danielle Panabaker, Ktorá hrala dcéru Mr. Brooksa. Postava Marshalla mi zo začiatku vôbec nesedela, ba až vadila, ale časom sa z toho vykľul pekný zdroj informácií o zmýšlaní Mr. Brooksa. A samozrejme že ako v každom správnom thrilleri aj tu nechýbajú "šoky" na záver... ()

LuNaj

Wow, Kevin příjemně překvapil. A soudě dle okolních komentářů nejenom mě. Velmi dobře natočený thriller, který stojí a padá na výkonu dvojice Costner-Hurt. A jeich dialogy jsou vynikající. ()

Ashukamun

Film mi doma lezel asi rok nez jsem se rozhodla podívat (Costnera jsem do té doby moc nemusela). Film byl napínavý, originální, zábavný...herecké výkony 9/10, Costner mě velmi příjemně překvapil. ()

Pharlap

Doplnil jsem mezeru ve filmech s K.Costnerem, protoze tento byl hodne dobre hodnocen a nelitoval jsem. Roli chladnokrevneho vraha, ktery si v duchu povida se svym alteregem, něco alá Klub rvacu, zvadnul KC na jednicku. V ramci deje, by mne docela zajimalo, zda by si reziser ci potazmo scenarista troufnul na pokracovani.. neco ve stylu, ze se pan Brooks doopravdy zeptal sve dcery, zda ma zabijacke sklony a pokracovali spolecne.. hm.. za namet by to stalo ;-) Co mne ale neskutecne vadilo v ramci filmu, byla role Demi Moore, ktera mne opet nepresvedcila, ze umi hrat. Navic protknuti jejiho rozvodu do filmu bylo strasne rusive a zbytecne. ()

DoubleJo

Ja som velmi spokojny. Slapalo to skvele, mozno aj vdaka tomu, ze to malo dve paralelne dejove linie, aj ked tak druha bola trosku slabsia. Kevina Costnera vidiet v kvazi zapornej ulohe sa nepritrafi az tak casto a zhostil sa toho prekvapivo velmi dobre. Malo to myslienku, spad, napatie, atmosferu. Len ma troska mrzi, ze ku koncu sa vyvijajucu tretiu liniu nepotiahli troska dalej. Napriek tomu 80%. ()

Nakhla

Velké překvapení. Skvělý film. Demi Moore mi tam sice silně neseděla, s každou její scénou jsem se jen těšila, až opět příjde na řadu úžasná dvojice Kevin Costner - William Hurt, Brooksovo excelentní alterego. Ti dva spolu byli tak parádní, že jim nezničím plné hodnocení jen kvůli ňáké policajtce :-) Stejně by tu hvězdičku zpátky vytáhla Brooksova rodina - úžasně přirozená Marg Helgenberger a nádherná Danielle Panabaker..... ()

HrochOch

Na druhý pohled to mezi mnou a Brooksem zajiskřilo podstatně víc..Ani ne tak Brooksem, jako jeho skvěle zahraným alteregem Marshallem, který je nucen hryzat si nehty nudou na Brooksových snob večírcích. S mlasknutím kravaty o zem zlé dvojče roztáčí svá kola a smlouvá s Earlem o ochutnávce toho, co mají oba na celém světě nejraději. Nejdřív vzrušení, potom žena..! Pěkně by mě sralo, kdyby mi někdo zakazoval zábavu a ještě ze mě dělal kreténa na křesťanském protiáčku. Je zbytečné se hádat, když spojení obou je víc než harmonické a, být poskoitální aranžmá legální uměleckou disciplínou, jistě i velice úspěšné. Vedlejší linka s dcerou milého Bro je působivá, sic nechutně účelně neuzavřená, leč lepší než čas vyhrazený Tracy. Fandím multifunkčním lopatám a vše řešícím novinám. Pohrdám citlivými, pytel si dokazujícími dcerkami a nadrženými učůránky.) ()

Havala

Musím uznat, že Mr. Brooks bylo za dlouhou dobu velké filmové překvapení. Kevin Costner ač ho moc nemusím hraje naprosto excelentně, napětí a dějová zápletka funguje perfektně, scénka u hrobu, no prostě boží. Nečekejte oslnivé audiovizuální efekty i když o tom ten film není, spíše se soustřeďte na excelentní herecké výkony. Počkat, výstřely které prolomí jinak tichý děj vás docela zasadí do sedačky. Další můj "must see" film. ()

dzberry

Vykonstruovaný scénář, absurdní postavy, protivný našeptávač, hromada náhod...celou dobu jsem si říkal - „Bože, dej mi more než jen Demi Moore!“ Nevyslyšel mě. Kevinovo herectví konstantní jak instantní polívky v sáčku. ()

creativek

Costner se svým imaginárním parťákem tvoří až mrazivou dvojici tohoto thrilleru, který po celé dvě hodiny má rychlý spád a není ničím zbytečně natahován. Co se odehrává v mysli velmi inteligentního člověka, jenž v sobě pěstuje snad nejděsivější závislost ze všech a to závislost na vraždách? Dopředu promyslené vraždy, důslednost a důraz na jakýkoliv možný detail avšak i přesto dochází k zaváhání, které situaci značně komplikuje a přitom vylepšuje, adrenalin tak stoupá ještě více než obyvkle. Korunku na hlavu tomu dodává milovaná dcera, která vaši zálibu zdědila a představuje pro vás hrozící hrozbu, neboť co když budu jako bohatý podnikatel příští obětí já sám? ()

LukeKiller

Príjemne prekvapenie pri filme u ktorého som ani nevedel, že existuje. Costnera a Demi Moore som si užil, pretože som ich vo filme nevidel pekne dlho. William Hurt ako fakt nechutná postava, celkom solídna aj keď miestami predvídateľná zápletka. Myslím, že tento film si aspoň trochu zapamätám v záplave generických blbostí. 80%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 55%, Audience Score - 76% | FDb.cz - 76% | Pod pojmem "inteligentní Thriller" si představíme něco fikaného, exkluzivního a stylového. Pod pojmem "super inteligentní Thriller" si představíme něco super fikaného, super exkluzivního, super stylového,.... zkrátka přesně něco jako Mr. Brooks. A když se k tomu přidá solidní dávka napětí a depresivní atmosféry (ač film v tomhle ohledu vůbec netlačí na pilu - a to mu dodává na opravdovosti), výborný Kevin Costner a démonický William Hurt v roli Brooksovy zlé halucinace, nemůžeme si vůbec na nic stěžovat. 75% ()

Mamlas

Dobrý film, jen trochu moc schizofrenního kecání, kvůli kterému to mělo tak o půlhodinu více, než mělo mít. (58%) ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)