Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

stration

Zajímavý námět a řemeslně slušná podívaná. Akorát to nemělo tu sílu vtáhnout do příběhu, s někým se ztotožnit, někomu fandit. ()

Remedy

Velmi důstojná dexterovská variace. Perfektní Costner a neméně přesvědčivá Demi Moore. Moc se mi líbilo vzájemné proplétání jednotlivých dějových linií, čímž se dostávám ke scénáři - ten je společně s prvotřídními hereckými výkony tím nejlepším, co může Mr. Brooks nabídnout a nutno podotknout, že to rozhodně není málo. Na stopáži necelých dvou hodin do detailů promyšlená psychologická šaráda, která se může pyšnit působivým prokreslením postav, které by v případě seriálového zpracování bylo ještě zajímavější a více strhující. 90% ()

MATADOR

Stylové překvapení a žánrová lahůdka, kterou sráží zbytečně rozvleká část ohledně Tracy Attwoodové a především pak minimum zapamatování si hodných situací. Přesto příjemné překvapení na poli thrillerů, Kevin ještě určitě neřekl své poslední slovo' ()

Duotone28

Popri nie az tak presvedcivej Demi Moor, 100% robota Kevina Costnera...Scenar slapal vacsiu cast filmu...tak stvorecka myslim bude opravnena,nazdar ()

Ice.dog

Film s velkym potenciálem, který ne úplně využil. Kevin Costner zahrál výborně, ale nechápu obsazení Demi Moore, která se to snažila uhrát na svojí pomíjivou slávu a krásu, mnohem více by ve filmu seděla parta Aarona Hotchnera, kdyby dostala více filmového času. Nicméně cekově je film na velmi dobré úrovni, akční scény jsou výborně natočeny, jenom ten scénář mohl být dotaženější... ()

Skip

To jsem takhle sedl a koukám, že se objevují staré známé hvězdy, jejichž záře poněkud pohasla, a čekal jsem, že mi předvedou něco spíš průměrného, na co se docela snadno zapomene. Ale jaké bylo moje překvapení, když se začal odehrávat nejen zajímavý film, ale také pěkně mrazivý, když si to tak člověk všechno domýšlel do důsledků. Skvěle zahrané a zrežírované. ()

kajas

Pan Brooks není Dexter Morgan, takže jsem neměla absolutně žádný důvod mu fandit. A když není ve filmu jediný sympatický hrdina, nemůže to dopadnout dobře. Hurtův výkon je ale výborný. ()

halogenka

Béčko, které je tak přiblblé, že je skoro až legrační. Kevin Kostěj si tímto výkonem vydobyl čestné místo v dvoraně slávy v kategorii "srandovní taťka-zabiják", a to hned po boku Ríši Gerea v Nevěrné. To, že se člověk po zhlédnutí pár dílů Dextera rozhodne natočit "něco jako Dextera, akorát že film", neznamená, že to něco jako Dexter bude. ()

Eldrick

Nejvtipnější thriller od dob AMERICKÉHO PSYCHA. Nápady tomu nechybí, ale mohlo to mít mnohem větší koule. Costner natočil po cca 10 letech konečně kvalitní film, u kterého jsem se nenudil. Závěrečná scéna, kdy se Mr. Brooks probudí ze zlýho snu o svý dceři, mě rozsekala asi nejvíc. Víc filmů natočených z pohledu sériového vraha! ()

Fanucci

Hurt a Costner byli OK. Co film těžce sráží je postava a celá zápletka kolem policistky disponující 60 mil. dolary. Mizerně zahraná a napsaná postava. Naopak zápletka kolem dcery mi přišla zajímavá stejně jako "dexterovský" problém hl. hrdiny. 70% ()

Joe321

Tak tohle bylo až překvapivě dobré. Pořád napínavé a zábavné. Akorát před koncem to trošku zpomalilo. Demi Moore se snažila a šlo to. Její linie neni nic moc, ale aspoň doplňuje druhou vynikající. Ovšem Costner a Hurt, to je dvojka. Oba jsou chladně odměření a geniálně sarkastičtí. Jejich dialogy jsou na jedničku a například ten o tom ať Costner zatroubí, že Smithe třeba srazí auto a oba se najednou rozesmějou mi řádně rozkmital bránici. Za ten konec jsem byl ve výsledku i rád. Dávám zatím slabších pět, protože jsem se opravdu bavil. -"I don't enjoy killing, Mr. Smith. I do it because I'm addicted to it." ()

Caminzind

Zaráží mě, jak jsem mohl léta přehlížet Costnerův úžasný herecký minimalismus. V roli chladnokrevného a disciplinovaného vraha vám nedopřeje ani jediné nadbytečné gesto. Z jeho behaviorální úspornosti by si mohl vzít příklad leckterý psychopat. Kam se hrabe Hopkinsův Hannibal. Třeba vám teď Brooks zrovna stojí za zády, nebo s bohorovnou trpělivostí mrzne v postranní uličce, hodinu, dvě, tři... Třeba jej míjíte každý den, ale všimnete si jej až tehdy, kdy on sám vám dá znamení. Paralyzování hrůzou z neodkladné smrti se však nezmůžete na sebemenší odpor. William Hurt alias Brooksův imaginární přítel Marshall Costnerovi přinejmenším zdatně sekunduje. Po vynikajícím výkonu v Dějinách násilí opět září jako decentní a stylově slizký psychopat. 88% ()

Martin741

Ano, ano ano. Aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja uznava, ze Cevin Kostner /Tanec s Vlkmi ci medvedmi ci jaka fauna tam presne bola/ moze a dokaze natocit uspesny film. Napriklad tento. Film dobre odsypa, dej ani chvilu nenudi, Kostner na urovni, a Demi Moore tiez nevadila - na to, ze priserna herecka. 80 % ()

Figu

Naprosto vynikající William Hurt, jeho role byla tím největším skvostem světa pana Brookse. Jinak nevýrazný Costner a myslím si, že naprosto zbytečná Demi Moore. Možná, že ve filmu hrála alespoň pro to chlapské oko, pač jí to jako drsné plísmence seklo. Jinak žádná topka, šlo o naprostý průměr. 60% ()

shyster

Vynikající thriller se skvělým Kevinem Costnerem v hlavní roli (po dlouhé době ukazuje, že byl a je dobrým hercem). Režišér buduje po celou dobu slušnou atmosféru a nezkazí ji ani trochu "zvláštním" koncem. Po dlouhé době jsem viděl i ve filmu Demi Moore a musím uznat, že je to pořád krásná ženská a i dobrá herečka. Ikdyž by se její dějová linie dala v klidu vymazat. Doporučuje v té záplavě průměrných a podprůměrných filmů. ()

bogomira

Tak Kevin se rozhodl zamávat hodným chlapcům na rozloučenou a přidat se k bedgájům - a já říkám, že mu to svědčí. Jeho linie s "nejlepším kámošem" Williamem Hurtem je skoro dokonalá, bohužel ta linie s policajtkou je asi tak o dvě třídy níž a je i jiným stylem prezentovaná a prostě byla jako pěst na (mý) oko. Kdyby se celej film držel jen Kevina, určitě by prokouk a já bych přidal nejmíň jednu hvězdu. ()

Petoss1

Costner v úlohe psychopata, ktorý je posadnutý zabíjaním, Moorová v úlohe neodbytnej policajtky a fenomenálny William Hurt, ako najvýraznejšia postava vo filme. Film začne dobre a dokáže zaujať hoci sa tam celkovo veľa akcie nenájde asi najvýraznejšie boli prestrelka na chodbe a scéna na cintoríne ktoré budem mať v hlave ešte dlho. Celkovo dobre odvedená práca zo starými hereckými harcovníkmi. 80% ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)