Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

pepo

Skvely namet. Costner aj Hurt vynikajuci. Ale rezijne aj scenaristicky to vobec nevyuziva potencial. A ten pribeh s detektivkou je uplne zbytocny 6/10 ()

Xmilden

Kevin paráda. Ostatně u něj se jedná vlastně o standard. Naproti tomu hodně nevýrazná a téměř až zbytečná Demi Moore, která se pro svou roli vůbec nehodila. Potěší Kevinovo druhé já William Hurt. Toliko tedy k hercům. Pokud jde o příběh, je to určitě zajímavé, nicméně ale také hodně levně vypadající. Prostě takový ten film, který uvidíte, kouknete na něj, na konci řeknete OK a jdete dál. 60% ()

Phobia

Snad je to tím, že dobrých, nových filmů je hrozně málo, snad se mi Mr. Brooks zkrátka trefil do správné nálady, ale tenhle film se mi jednoduše líbil. Určitě nejde o film bezchybný, připouštím, je to poněkud dějově roztříštěné, nedotažené, zkrátka to smrdí ne zcela využitým potenciálem, přesto mi tenhle nevšední snímek nabídl poměrně neotřelou, sympatickou podívanou, která místy mrazí a místy rozesměje. A rovněž musím pochválit slušné herecké výkony a vyzdvihnout fantastické alter ego v roli jako vždy skvělého Williama Hurta - bez této zábavné postavy by šlo o dílko veskrze průměrné. 72% ()

-bad-mad-wolf-

Moc hezká mozaika hned několika psychologických profilů a linií, z nichž některé jsou nádherné, některé nedotažené a některé zbytečné... důležité však je, že celek spolehlivě funguje. Costner je v titulní roli perfektní, občasný ledově chladný humor potěší a bod navrch dávám za sympatické ohudebnění. ()

A_FISH

Uvěřit Costnerovi sériáka bylo sice nad moje schopnosti, nicméně jinak celkem dobrý - 65% Na Teda ,ale Earl samozřejmě nemá ;o) ()

cheyene

Zdařilý krimi thriller, ve kterém není nouze o napětí, zvraty a dobře napsané postavy. Kevin Costner jako zabiják? Proč ne? V Dokonalém světě také nehrál vyloženě kladnou roli. Docela brzy mě Mr. Brooks vtáhnul do svého děje, nejsou tu žádná výrazně nudná a hluchá místa, takže celých 120 minut je skutečně výbornou podívanou. Brooksovy promluvy se svým alter egem, profesionalita, chlad při vraždění a prolínání dvou osob v jednom těle, dává tomuto snímku něco, co ledajaký thriller nemá - poutavost. ()

Jamal

Už jsem skoro zapoměl na skoro zapadlé hvězdy, které se pomaličku vrací na hvězdnou oblohu. Costner na jedničku, Demi za dvě. Příjemné překvapení. ()

paascha

Hodnotím-li jako film s Costnerem, super překvápko. Vyčpělý Kevin v nečekané roli je vskutku osvěžující. není ale ničím proti Williamu Hurtovi a jeho výkonu. Třetí hvězda Demi Moore je jen slabým zábleskem v pozadí.To je ale vše. Film sám o sobě je těžkopádně slátaný, nápady žádné, idea prostá. Taková light verze napětí pro děti a dietáře ()

Fiftis

Nemyslím, že ide o bombastický Costnerov návrat. Za prvé, bodyguard sa z filmového plátna nikdy nevytratil, len sme ho jednoducho neregistrovali a za druhé, Mr. Brooks je dvojitá rola, kde si temnú polovicu, chvalabohu, strihol vynikajúci Hurt. Takže, neberte tento film ako Costnerove znovuzrodenie, jednoducho si užite klasickú kombinatoriku a nečakajte žiaden „Tanec s jahňatami“, inak by ste mohli byť nepríjemne sklamaný. Finále celkom slušné so skvelou hudbou. ()

ajuska

Solidní thriller, který určitě nenudí, ale něco tomu trochu chybělo a také konec mi připadal takový nijaký, divně vyřešený, bez dopadu, jaký by si film tohoto druhu zasloužil. Pokud se vám Mr.Brooks líbil, rozhodně doporučuji seriál Dexter, který to samé téma zpracovává o několik tříd lépe. ()

lamps

Kevin Costner je konečně zpět, a byť to není návrat nikterak velkolepý a strhující, role úspěšného obchodníka s vražednými choutky mu sedla jako ulitá. Mr.Brooks je i celkově poctivě odvedené řemeslo, nechybí mu zajímavá myšlenka, působivá atmosféra, přímočarý děj a příjemná režie, která vše nasnímá přesně tak, jak právě potřebuje. Zmíněný Costner je spolehlivý jako vždy a já si k jeho postavě dokázal celkem bez problémů najít cestu, William Hurt se také opravdu vytáhl a jejich společné scény mají ten správný říz a šmrnc. Ovšem Demi Moore... Mno, řeknu to tak, že jako herečku jsem ji nikdy neměl zrovna v lásce(snad vyjma Ducha), a tady se na tom vůbec nic nezměnilo. Navíc její manželská aféra sem moc nepasovala a dva hlavní protagonisty jen brzdila v jejich skvěle rozjeté hře. Inteligentní a oslovující thriller, který mezi konkurencí sice absolutně nevyniká, ale zatracovat ho by byla chyba. ()

ladynka

Můj hlavní problém s panem Brooksem spočíval v tom, že většinu zápletek jsem už viděla v Dexterovi - podrobněji, hlouběji, působivěji a cyničteji. ()

Boogeyman

Velmi příjemné překvapení. Tři vyhaslé herecké hvězdy si po dlouhé době pochutnávají na skvělých rolích a my si můžeme jen říkat jaká je to škoda, že je v posledních letech nevídáme častěji. Ačkoli Costner tu žádní divoký projev nepředvádí (je podobně nudný a nevýrazný jak si ho pamatujeme), k nenápadné postavě obchodníka roku, milujícího manžela a otce závislého na zabíjení sedí dokonale. Hurt jako jeho šílené alter ego, všudypřítomný přítel a cynický rádce a našeptávač je přímo famózní a jeho postava, jakožto opak nudného uhlazeného obchodníka je doslova živel. Demi Moore je jako odhodlaná detektiv(ka?) taky skvělá a opravdu jí to sluší. Námět je řekl bych hodně originální, postavy nejednoznačné a děj nepředvídatelný. Scénář hází hercům do pusy (především Hurtovi) inteligentní a nápadité dialogy a skvělé, mnohdy hodně černohumorné hlášky. Zpracování filmu je průměrné (nijak výjimečné), docela hezky se na to kouká, škoda té jedné přestřelky, která působí maximálně trapně a naprosto se do filmu nehodí. Přemýšlím, jestli dát 4* nebo 5*, když ale vezmu v úvahu tu již zmiňovanou, příšernou přestřelku, celkově hodně nepovedenou postavu pana Smithe, poslední scénu, která zbytečně a naprosto degraduje skvělou scénu předposlední a konečné vyznění snímku, kde člověku vraždícímu pro potěšení vlastně musíme držet palce, přikloním se k pouze čtyřhvězdičkovému hodnocení. ()

petaspur

Earl Brooks a Tracy Attwoodová jsou dva milionářští pedanti, kteří se snaží vyvarovat chyb. Kromě toho oba rádi střílí z bambitek a drobná odlišnost tkví pouze v tom, že jeden z nich si přitom přes hlaveň přetahuje igelitový pytlík a pak až do rána zběsile luxuje v cizím bytě. Tihle dva si spolu rodinu asi nikdy nezaloží, ale jinak mě tohle pátrání detektiva po seriózním psychopatovi až nečekaně bavilo. ()

Aky

Řemeslně tomu nic nechybí, problém je v tom, že se to tváří hluboce, ale jestli tam nějaká hlubší myšlenka byla, tak já jsem ji nezaslechl. Kromě napětí nevím, proč se to točilo. Možná si autoři chtěli dokázat, že to, co někde už viděli, dokáží také. ()

S.Quentin QUALE

Kevin Costner - wtf? Jo, tohle jsem si říkal, když jsem na to šel. Tak jsem zase jednou dostal vytřenej zrak! Costner, Moore a Hurt hrají výborně. Příběh o chlapíkovi jako z Americkeho psycha je taky napsaný velmi dobře, nicméně režie trochu pokulhavá, tudíž mi zde chybělo dostatečné množství napětí a asi i krve. Pořád to ale stačí na 4* - těch 74%, co to momentálně má, je naprosto adekvátních. ()

2-Xtreme

Nebolo to zlé a možno by to aj na tých 7/10 t.j. 4 hviezdy bolo, ale po 4. skvelých sériach Dextera mi to zdravý rozum proste nedovolý. I tak celkovo tomu chýbala akási štava. Réžia mdlá a scenár ničím neprekvapil a to s tou dcérou prekvapilo asi tak človeka čo si film pozrie občas v sobotu večer na markíze. ()

Javert

Demi Moore mi je v roli policistky absolutně nesympatická a přál jsem jí, aby se do vězení dostala ona. Oproti tomu Costner s Hurtem jsou skvělí, hlavně Costner se do své role vžil a zvládl to na výbornou. Nezbývá než doufat, že se tak nebude chovat i v reálném životě a nebude zabíjet ostatní herecké kolegy. ()

Goldbeater

Mr. Brooks je velmi dobrý thriller, který sice není nijak zvlášť originální, ale i tak se na něj moc dobře kouká. A i přes svou dvouhodinovou stopáž film velmi rychle utíká a nenudí. Hlavní postava, skvěle zahraná Kevinem Kostnerem, je sice úplně zkažená, ale i tak to na nás působí jako kladná a sympatická role. Kdo ví, co mnozí z úspěšných podnikatelů dělají ve svém volném čase. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)