Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Je to takovej Dexter s lepším xichtem, bez sebeklamu o vlastním samaritánství a bez potřeby tahat diváka scénaristickýma vývrtkama po dobu šesti sérií (jakože, kdysi jsem z Dextera uchcával, dnes nechápu jak jsem tím mohl zabít tolik času).. Moorová je sexy. Hurt je hezky urejpané alterego. Costner je Costner. Zbytek v zásadě zapomenutelný. Potenciál to má, ale režie to nedrží úplně pevně v rukou. ()

ladko

Skončiť to trošku skôr ako to skončilo tak dám za 5 hviezd ale koniec to trošku zrazil, ale stále nadpriemerný snímok so zaujímavým hlavným hrdinom(ak ste si ho obľúbili odporúčam napríklad seriál Dexter). ()

selfesteem

Kevin Costner pro mě bude vždycky klaďas, takže i kdyby se mračil, bubákoval, mával pistolí a vraždil jako o život, já mu to prostě neuvěřím, rozhodně ne jako panu Brooksovi. Stejně tak Demi Moore pro mě není ztělesněním vysoce inteligentní vyšetřovatelky, přičemž v čemkoli jiném jí můžu - Světlo ve tmě, Neslušný návrh, Skandální odhalení, G.I. Jane - rozhodně je to žena mnoha tváří, ale tady mi prostě neseděla. Mr. Brookse už si s určitostí znovu dobrovolně nepustím. ()

Krt.Ek

Pro mě neskutečně zajímavý námět, vše co se týká sériových vrahů mě fascinuje, nebyl bohužel dotažen do nějak vysoce nadprůměrného diváckého zážitku. Nějak jsem nepochopil linii okolo inspektorky Atwoodové a ani psychologie Mr. Brookse se mi nějak nepozdávala - nevěřím, že tak schizoidní člověk může být tak chytrý vrah. Jinak je ale Mr. Brooks povedený film a za zhlédnutí určitě stojí, je to slušná popcornovka, pro non-konzervativní diváky. 75% ()

mysiak

Nadpriemerne vynikajúci thriller, so skvelým obsadením - Costner, Moore, Hurt, ktorý je napínavý do posledného dychu a má zaujímavý koniec, ktorá má možno otvorené dvierka a ďalší diel...no uvidíme.. ()

Asgy

Docela příjemné překvapení, navíc se klidně přiznám, že Kevina Costnera jsem vůbec nepoznal. Stydím se. Na jednu stranu jde o dost slušně zpracovaný film, ale nemám chuť se na něj podívat znovu. Možná by pomohl lepší soundtrack a scénář by se taky dal vylepšit. ()

Laxik

Je to s lidstvem hodně špatný, když si ho získá chladnokrevný zabiják? Já myslím, že je. A že jde o vzorného a milujícího otce (s padesátiprocentní šancí otce mladé vzaředkyně), že má výčitky a vnitřní boj, ba ani to, že ho hraje Kevin Costner, nic z toho nemůže omluvit ty, kterým se Mr. Brooks líbí. A líbí se oprávněně. Kam se na pány Brooksovy (na Earla i na Marshalla) hrabe pan Morgan (ne Freeman, ale ten zabiják). Jako ostatní, ani já jsem od tohohle filmu nic extra nečekal. Ale dočkal jsem se toho. Co je tím extra je těžko uchopit, snad je to hrající!!! Demi Mooreová, snad syrová scéna s nůžkami, snad vnitřní dialogy hlavní postavy... fakt nemám páru, ale ten faktor X tenhle film má. ()

Freemind

Hledám momenty, které se mi líbily, ale navzpomínám si ani na jeden. Ano, bylo několik okamžiků, které mi nevadily. Celý zbytek byl slepencem dílů z výprodeje, film se horečnatě snažil vypadat akčně, drsně a cool, ale tragicky neuspěl. Béčkoví herci, béčková hudba (někde kolem roku 1995/1996 by možná byla považována za progresivní), béčkové vizuální postupy, těžko uvěřitelné postavy jako z kartonu, scénář plný klišé, polopatismů a naprostých nesmyslů a hlavně - nuda od začátku do konce. Vcelku nosný nápad vrahova "učně" byl tak rozpuštěn ve dvou hodinách slaboučkého vývaru z akční krimi. ()

buldock

Zajímavý film s velkým potenciálem , který není plně využit a je to trošku škoda. Začátek je pomalejší , režisér nás vtahuje do děje a seznamuje s panem Brooksem , mnohonásobným vrahem , který se po dvouleté odmlce vrací ke své vášni a závislosti zároveň , podporován temnou stránkou svého podvědomí , lačnícího po krvi , které mu stále našeptává: zabijeme , zabijeme! Ovšem na veřejnosti je znám jako milující otec , manžel a novopečený muž roku. Nikdo netuší co je vlastně zač a jakou závislostí vlastně trpí. Kevin Kostner alias Mr. Brooks se hodí do role skvěle a podává velmi dobrý výkon , sekunduje mu neméně dobrý William Hurt v roli Brooksova druhého já Marshalla a spolu tvoří nerozlučnou dvojici vykonávající vraždy. Musím ještě připomenout jednu věc a to že pan režisér nezvládl ve filmu , ani jedbu akční scénu , všechny jsou natočené dost amatérsky a kazí dojem jinak povedeného snímku. Po prvním shlédnutí 75% ()

Vojcl

Podařený hororový thriller, kde je trochu netradičně hlavním hrdinou padouch. Snímku jednoznačně dominuje hlavně herecký výkon Kevina Costnera, jenž opět ukázal že ještě nepatří mezi vyhaslé hvězdy. Zdatně mu sekunduje i jeho alter ego - William Hurt. Podstatně hůře už si vedou ostatní postavy, také finální rozuzlení není moc překvapivé, ovšem díky poměrně odsýpajícímu ději, dokonale temné atmosféře a Kevinovi, jde o parádní biják. ()

Makky

V podstate priemerná dráma s dobrým hereckým obsadením a zaujímavým námetom. Costner mi bol symtatický a jeho postava s nezvyčajnou úchylkou tiež. Avšak niečo mi tu chýbalo, aby som bol fakt spokojný... ()

Lulu13

Oceňujem námet schizofrénie, ktorý je tu poňatý inak ako pri iných snímkoch s touto tematikou. Kevin Costner a William Hurt zahrali každý svoju časť jednej osobnosti dobre a patrili medzi pozitívne zložky filmu. Kto ma však neskutočne otravoval bola Demi Moore. Jej herecký výkon by som okamžite ocenila zlatou malinou a rovnako zlá bola postava, ktorú stvárnila. Vyšetrovanie vraždy čisto na základe ženskej intuície som ešte nevidela. Taktiež nemám rada úplne zbytočné postavy, ktoré sú len do počtu na predĺženie stopáže. Potenciál sa filmu uprieť nedá, aby však bol lepšie využitý chcelo by to ruku iného režiséra. ()

Remedy

Velmi důstojná dexterovská variace. Perfektní Costner a neméně přesvědčivá Demi Moore. Moc se mi líbilo vzájemné proplétání jednotlivých dějových linií, čímž se dostávám ke scénáři - ten je společně s prvotřídními hereckými výkony tím nejlepším, co může Mr. Brooks nabídnout a nutno podotknout, že to rozhodně není málo. Na stopáži necelých dvou hodin do detailů promyšlená psychologická šaráda, která se může pyšnit působivým prokreslením postav, které by v případě seriálového zpracování bylo ještě zajímavější a více strhující. 90% ()

italka63

Kevin Costner jako vždy charismatický, inteligentní, velmi bohatý , úspěšný muž, s krásnou manželkou a jedinou dcerou, která se trochu znenadání objeví doma. Jenže, je tu ještě neviditelný přítel, druhé já, skvělý William Hurt, se kterým vede úvahy a noční život. V tom zůstávají důmyslné obětí vražd. Neboť on, to je sériový Otiskový vrah. Velmi inteligentní vrah. Jenže i on udělá chybu, která mu do života vnese nežádoucího nevítaného parťáka, fotografa, který by se mu rád podobal. A pak, ach jo, policistka Demi Moore. Jako vždy, zkazila mi film. Absolutně nevěrohodná, s koženým obličejem. Tudíž na tento můj soukromý rušivý element musím úplně zapomenout, jinak budu mít s hodnocením problém. Po osobní lobotomii dávám čtyři hvězdy , neboť závěr filmu je skvělý. Kevine, Kevine, ty budeš trpět... ()

Damiel

70 % - Pobavil jsem se dobře, ale celou dobu jsem měl stále pocit, že tomu "něco" schází. To něco bych nazval větší drive. Costnerův týpek, znásobený geniálním druhým já v podobě Williama Hurta, je velmi dobrý, ostatní postavy jsou ale příliš jednorozměrné a schematické )zejména Demi Moore). Některé hlášky jsou skvělé ("Toho týpka bych neměl rád, ani kdyby byl vtipný a šarmantní.), ale celkově to po dialogové stránce je docela průměr. No a ty vraždy? Těšil jsem se, že to bude promakanější, něco ve stylu vraždícího parťáka Dannyho Oceana :-) Ono na začátku bum-bum, na konci bum-bum a hotové. ()

Sigurd

Už od prvních minut vám přijde Mr. Brooks zvláštní. Vraha znáte a ani odhalení jeho schizofrenie kupodivu není součástí „překvapivé“ pointy, protože se hraje s odkrytými kartami a vrahova nemoc je známa již od začátku. Pan Brooks není nemyslící psychopat. Je to prostě jen ...milující otec s jednou malou úchylkou. Miluje zabíjení. Brzy po seznámení s hlavním hrdinou je jasné, že označení průměrný thriller nebude naštěstí na místě. Mix originální zápletky, klasičtějšího zpracování, notné dávky černého humoru a v neposlední řadě překvapivě kvalitního obsazení prostě funguje. Hlavně Costnerovi se jeho chladný, inteligentní vrahoun velmi vydařil. Na druhou stranu věřit, že zrovna tímto filmem se Kevin znovu dostane na filmové výsluní (po kolikáté už?), je asi stejně marné jako posílat vzkazy v nějakých pitomých láhvích. Škoda jen rozvleklého scénáře. Mr.Brooks ztrácí dech příliš brzo.75% ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)