Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

BadoXXII

Skvelý Costner a Hurt. Málo zaujímavé pasáže s Demi Moore. Škoda, že vrážd nebolo viac a po dynamickom začiatku sa to začalo príliš ťahať. Nie je to však vôbec zlé. ()

Shit

Film s velkým potenciálem, kterej ale zůstal někde na půli cesty. Na to aby to bylo o mnohonásobným vrahovi, tam je málo vražd a na to aby to bylo drama o závislým člověku na zabíjení, to zase neni dostatečně dobře podaný. Nicméně ke konci to konečně začne nabírat trošku směr, kterým se to mělo ubírat hned od začátku a tak si člověk aspoň trochu užije Mr. Brookse. Co se týká hereckýho obsazení, tak velkým kladem filmu je skvělej Kevin Costner, takhle dobře hrát sem ho neviděl už dlouho a to nemusel dělat ani žádný dramatický scény, druhá hvězda filmu Demi Moore na mě ale zas moc dobrej dojem nezanechala, protože její příliš inteligetně instinktivní vyšetřoveatelka mi moc neseděla, ale je to spíš druh postavy, než že by mi vadila přímo ona. Celkově bych to rozhodně jako špatnej film neviděl, ale trochu přtvrzení v prvních 100 minutách by nebylo na škodu ()

M.a.t.t.

Mr. Brooks prekvapil. Kevin Costner už dávno nenatočil tak zaujímavý film a už len za to a za pôsobivú ústrednú melódiu dokonale vystihujúcu atmosféru filmu mu priaznivé hodnotenie udelím bez problémov. Za pár rokov zrejme zapadne medzi iné krimithrillery, momentálne však skutočne ide o slušnú filmovú alternatívu k seriálu Dexter. Aj keď je Dexter samozrejme lepší. ()

gudaulin

Charismatický sériový vrah, to je filmová sázka na jistotu. Kevin Kostner už dávno nemá takové postavení jako v 90. letech a Mr. Brooks je jeden z těch nadějnějších pokusů vrátit se na výsluní. Svého zabijáka z potěšení hraje přesvědčivě, a kdyby jeden zlosyn nestačil, vedle dalších vrahů a násilníků si scénárista vypomohl i halucinogenním alter egem pana Brookse ve stylovém podání Williama Hurta. Dialogy hlavního hrdiny se svým nekompromisnějším a přímočařejším já jsou nakonec tím nejzajímavějším z celého filmu. Scénář je sice poněkud přepísklý, ale co se dá dělat, v dnešní inflaci filmových titulů zkrátka musíte něčím upoutat pozornost. Panu Brooksovi nakonec nejvíc škodí absence protihráče na úrovni - Demi Moore jím bohužel není. Ani ne tak kvůli matnějšímu herectví jako spíš kvůli scénáři, který jí nedává tolik prostoru a příležitosti. Celkový dojem: 60 %. ()

choze

Hravý, nápaditý, napínavý a sympaticky drzý thriller, trpící mírnou utahaností a přesně jak píše Tom Hardy absencí sebevědomějšího tahu na bránu. Pobavila mě scénka, kde Costner luští křížovku a jeho vražedné alter ego mu napovídá. ()

Sarkastic

Kevina Costnera moc nemusím, většinou hrál v takových nijakých romantických filmech (samozřejmě s vyjímkou Osobního strážce a Robina Hooda). Ale tady konečně v nějaké pořádné roli. Je pravda, že jsem se sám sebe musel pořád ptát, proč rozhovory s W. Hurtem ostatní neslyší? To druhé já bylo samozřejmě jen v jeho představách, ale i tak jsem se neubránil pocitu, že když svému druhému já odpovídá, ostatní to slyší. Dále je tu taková faktická chybka, to, že se policistka snaží svému otci dokázat, že je něco víc, bych pochopil, ale pokuď ji její otec opravdu tak nechtěl, proč je tak nechutně bohatá? A btw mi připadá, že mu toho moc nedokáže, když tam mává s 1.5 miliony dollarů (ikdyby jí je tatíček odkázal, tak přece bude chtít být nezávislá, ne?). No a s tím koncem mě pan Bruce A. Evans opravdu naštval. Ale možná i proto, že film je naprosto otevřený, hodnotím 4*. ()

Gilmour93

Distingovaný průvodce vraždou pan Brooks svou vstřícností, věcností a trpělivostí připomíná zubaře, co vysvětluje pacientovi před zákrokem, jaký bude postup. Teď už jen záleží na tom, jestli máte rádi svého zubaře.. Inspirace literárním Dexterem přiznaná, Dr.Costner a pan Hurt docela přesvědčiví a má to v sobě něco, co vás už od začátku čapne, ale chtělo to některé motivy lépe rozvést, spojit či úplně vypustit. Demi Moore se přestěhovala panenská blána na obličej? ()

Psema

Mrzí mě, že scénář Mr. Brookse nebyl lepší, protože Costner po letech konečně hraje natolik dobře, až jsem se zavrtal do sedačky a věřil mu každou pozici jeho maniakální mašiny. Evans není vůbec špatný režisér a ač se asi nevyklube na nic víc než průměrného rutinéra, pár momentů vypadá úžasně (teď nemyslím tu otřesnou přestřelku v setmělé chodbě). Jak jsem řekl, Costner je vynikající v rámci mezí, Dane Cook v přízemní roli také není ubohý a William Hurt si své labužnické alter-ego vyditelně užívá. Osekat scénář o tři z osmi motivů, zaměřit se především na Brookse a vyhodit Demi Moore (ta ženská už kvůli Botoxovým opichům nemůže používat mimické svaly). Podle tohohle receptu by mi Mr. Brooks chutnal mnohem víc, ale ani tak to nebylo kyselé pošušňání. Na případnou dvojku se těším. ()

Hakha

Že jsem od tohoto filmu nic neočekával jsem byl následně příjemně překvapen poutavou podívanou... zábavné vraždy, vychytávky a myšlení vraha bylo natolik atraktivní, že mě film vtáhnul už od prvních minut. Kevin Costner je stále velký frajer, jež chladnokrevného psychopata zahrál přesvědčivě. Dění ve filmu není tak předvídatelné, jak by se zprvu mohlo zdát, což ode mne dostává velké plus (zahrávání si z divákem se mě velice líbilo). Mnoho výborných sekvencí, které jen tak nevyprchají a když se k tomu přidá dobrý závěr, který mě překvapil dokonce 2x, tak hodnotím 4 hvězdičky... ()

Arachneuss

Jelikož na seriály jsem nikdy moc nebyl (vyjma toho co mám v profilu), tak nemohu hodnotit s Dexterem. Tento film mne uhranul a nepustil ani do svého konce. Tak perfektně vymyšlený scénář a zároveň Costenerův comeback se jen tak nevidí. Update: Po shlédnutí všech tří sérií Dextera snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Televizní tvorba na stejné téma je mnohem lepší. ()

3DD!3

Milý film se spoustou vtipných hlášek a s promyšleným, místy i překvapivým příběhem. Kevin Costner se vrátil z bahna podprůměru a jeho pan Brooks je prostě skvělý. Lepší je snad už jen jeho "temný pasažér" William Hurt, stále našeptávající a povzbuzující "muže roku" k činu. ()

Kaka

Téma je sice poměrně zajímavé, s minimem klišé a velkou dávkou nepředvídatelnosti, avšak film se nikam neubírá. Nemá nosnou konstrukci, nemá pointu, nemá závěr a neví čím chce být. To vzhledem k tak neotřelému tématu a celému konceptu filmu dosti nechápu. Talent Costnera tak vyznívá relativně do ztracena. Akce je málo a nestojí za moc - přestřelka na chodbě je špatná a vnitřní hlas Williama Hurta mne také moc nezaujal. Navíc vedlejší postavy jsou velmi odfláknuté s minimální vazbou k té hlavní, tudíž je nám jaksi jedno jak to s nimi vlastně dopadne. A podobně ukradený je nám celý zbytek filmu. Absolutně bez drajvu a napětí. Ocenit lze tak jen kvalitní forma, Costner a solidní námět. ()

Falko

Nahodou som siel okolo prievidzskeho kina Banik a prave davali Mr. Brooks. Nic nehovoriaci nazov a Kevin Costner v hlavnej ulohe ma akosi presvedcili, ze by som mal na ten film ist. A vysledok? Pokial mate radi tento zaner a ani neviete pred filmom, o co tam pojde, tak mozete mat postarane o kvalitny filmovy zazitok. Kevin Costner ma po ZACHRANAROCH (2006) opät milo prekvapil, kedze za poslednych 10 rokov mal skor priemerne alebo menej vyrazne filmy. William Hurt je ako taky chameleon, ktory vie zahrat naozaj vsetko, takze k nemu poklona a Demi Moore mam sice rad, ale nedostala tu dost priestoru na to, aby ma az tak zaujala, jej by som tiez poprial nejaku kvalitnejsi rolu. Takze Mr. Brooks a jeho choroba ma bavila od desiatej minuty az po zaverecne titulky.... 15.10.2009 _______ Kevin Costner - (Earl Brooks) +++ William Hurt - (Marshall) +++ Demi Moore - (Policajtka Tracy Atwoodová) +++ Dane Cook - (Pán Smith) +++ Marg Helgenberger - (Emma Brooks) +++ Danielle Panabaker - (Jane Brooks) +++ Ruben Santiago-Hudson - (Hawkins) +++ Aisha Hinds - (Nancy Hart) +++ Produkcia: Kevin Costner +++ Hudba: Ramin Djawadi +++ ()

castor

Mr. Brooks je váženým, bohatým a úspěšným mužem, chápavým otcem a vzorovým manželem v dobře situované rodině. Má ovšem i alter ego – jistého Marshalla, který se vyžívá v prostém zabíjení. Náhodných lidí, náhodných osudů. Mr. Brooks je sériovým vrahem, svoje tajemství uznává jako návyk, kterého se chce zbavit. Ale marně. Přichází noc dalšího řádění, souložící pár, jenž si nezatahuje rolety – tentokráte ale zazněla kromě výstřelů i spoušť fotoaparátu. Přes ulici ve svém bytě byl ještě někdo, někdo, jenž nemá zájem na tom, vydírat nebo vydat Mr. Brookse policii. Naopak – u dalšího zabíjení chce figurovat jako divák, protože se domnívá, že jej to bude vzrušovat víc, než pozorování sousedů při sexu. Je tu ještě zkušená policajtka Atwood (nevýrazná Demi Moore), která našeho antihrdinu hodlá pozlobit. Mr. Brooks je zejména filmem Kevina Costnera. Sic byla jeho kariéra na vrcholu už na přelomu 80. a 90. let, kdy natočil po sobě jdoucí Neúplatné, Tanec s vlky, Krále zbojníků Robina Hooda, JFK nebo Osobního strážce, nyní se vrací ve velkém stylu. Na to, co se v jeho filmografii odehrávalo v druhé polovině 90. let, raději zapomeňme. Poslední dobou je totiž jeho jméno spojeno s relativně kvalitními filmy, disponujíc zajímavými scénáři. Ať mám na mysli jeho další režijní počin Krajina střelců, slušné drama The Guardian nebo skvělá role ostříleného požitkáře ve snímku Co je šeptem.. s Jennifer Aniston v hlavní roli. Hlavním problémem u Mr. Brookse je, že se s kontroverzním tématem dalo pracovat přece jenom zručněji, některé scény mohly vyznít podstatně rafinovaněji, režii by neuškodila špetka větší drzosti a samotnému režisérovi více seběvědomí. Ústřední postava nabízela širší spektrum scénáristova zájmu, ten ji však nechal hnít v šedi průměru. I jeho psychopatické alter ego mohlo být mrazivější; ono je, ale to jen díky Williamu Hurtovi, nikoli díky tvůrcům. Kdykoli se na plátně po boku Mr. Brookse vynoří, atmosféra o poznání zhoustne. Jejich společné scény si tak kradou největší kus divákovi pozornosti. Nic výjimečného tedy nevzniklo, ale přesto se druhý film Bruce A. Evanse spolehlivě usadí v daném žánru do slušného nadprůměru. ()

viperblade

Vím, že se tohle slovo zde objevuje prakticky v každém komentáři, ale tady to prostě nejde jinak napsat - tenhle film je opravdové překvapení. Mr. Brooks je podnikatel v nejlepších letech, s kterým, kdybyste se potkali na ulici, klidně prohodíte pár slov, takový je to sympaťák. Jenže nechtějte ho potkat na ulici v noci, kdy ho zrovna chytne jeho "nemoc”… Kevin Costner si po hodně dlouhé době užívá v hlavní roli, kde má co hrát a je to na něm poznat. Nepřehrává, s lehkostí nám předvádí svůj dokonalý herecký um a jeho "gentleman zabiják" působí reálně. O Demi bych mohl napsat to samé, sice její postava je dost šablonovitá (policajtka, která nerada prosí o pomoc a je tvrdá) ale to mi nějak zvlášť nevadilo, vypadá stále skvěle. A William Hurt spolu s krásnou Danielle Panabaker jsou "jen" dokonalými ozdůbkami už na tak skvělém dortu. Místy mi sice přišlo, že Ramin vykrádá svůj soundtrack k seriálu Prison Break ale opravdu jen místy, takže ani tohle nemůžu brát za negativum. Když jsem se po skončení filmu rozmýšlel, co mu dám, vybavil jsem si některé scény a zase mi zpětně zaklaplo pár koleček a pochopil jsem, že nemám důvod nedat plný počet. Takže tenhle film není jen překvapením, on je přímo vynikajícím překvapením! 100 %. ()

D.Moore

Kevin Costner v jedné z jeho nejlepších rolí, a to nejen za poslední dobu, ale celkově. Spořádaný, slušný taťka od rodiny, majitel obalové firmy, trochu suchar… A vrah. Zmetek k pohledání, řekl by si kdekdo, jenže to by Mr. Brooks nesměl mít scénář, jaký má. Chytře napsaný příběh, který ho ukazuje především jako nemocného schizofrenika, jenž se snaží se svým horším našeptávačským já v bezchybném podání Williama Hurta bojovat. Neúspěšně. A tak když se Brooks pečlivě připraví a „jde na to“, člověku ho je skoro líto. A co teprve když se po pár minutách ve filmu objeví postava, která je ještě horší než on? A pak ještě jedna? A co když Brooks začne řešit tak trochu neobvyklé rodinné problémy? Opravdu není možné říct, že by byl tím typickým vrahounem, kterému od začátku přejeme to nejhorší. Film mi ze všeho nejvíc připomněl Volný pád, a to hovoří v jeho prospěch. Čtyři a půl zaokrouhluji nahoru za závěr. ()

Spooner

Bylo to docela dobrý, když to ale srovnám s Dexterem (ze kterého se zjevně vycházelo), tak je to opravdu o něco slabší.Režisér se sice snaží, ale to by musel mít lepší scénář a taky by musel vykopnout Demi Moore. Její postava je dosti blbě napsaná a jak se ukáže, tak nakonec i docela zbytečná. To Kevin Costner kope jinačí ligu a je opravdu vynikající. S ním ještě musíme počitat. O třídu lepší je ale snad ještě Wiliam Hurt, jako jeho ,,temný společník". Ten je opravdu excelentní. Jako taková menší jednohubka skvělé, příště by to chtělo trochu dopilovat scénář. ()

petero

Je zaujímavý a dobre pozerateľný no i závažný ale s ľahkosťou podaný film a nebyť dobrej réžii a hereckého obsadenia mohlo z toho ľahko vzniknúť zabudnuteľné béčko. K lepšiemu hodnoteniu mi však chýbal uveriteľnejší scenár pretože nie je možné aby sa tak evidentne inteligentná rozdvojená osobnosť akou je Mr. Brooks, na jednej strane úspešný podnikateľ na druhej závislý vrah, dopustil takej banálnej chyby hneď na začiatku filmu. ()

gogo76

Nebol som z tohto filmu až taký nadšený, ako poniektorí. Jediné, čo oceňujem je, že K.Costner a aj D.Moore konečne trošku zabodovali. To najlepšie prišlo tesne pred záverom, kde Costner rieši svoju existenciu so svojim "pomocníkom" pri vykopanej jame na cintoríne. Inak ničím výnimočný film, ale na pozretie fajn. Film 60%. ()

Davies182

Je libo moderní verzi slavného Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda? Račte si pochutnat! Kevin Costner je během dne spořádaný obchodník a ambiciózní muž, v noci se ale mění ve chladnokrevně vraždící monstrum, jemuž je na stopě sexy inspektorka Demi Moore. Ďábelské alter ego toho, jenž tančil s vlky, si střihnul William Hurt, a to si pište, že se na tohle zabijácké divadlo náramně dívá. Přál bych si vidět, jak by s uvědomělým maniakem pochodil takový Dexter. Asi by to nebylo nic moc příjemného. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)