10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

Roman.Ticka

Takový netradiční hraný dokument o americkém světě obchoďáků a taky o tom, že i slavný nepřehlédnutelný herec Morgan Freeman, co se občas potí jako negr☺, je jen člověk z masa a kostí jako každý jeden z nás, co normálně chodí do krámu, kde nakupuje ve slevách, někdy rád naletí na bonusové "výhodné" akce a prostě mu život plyne, jak má. Nic to nikomu sice nedá, ničím neoslní, ale našinec se dozví něco z amerického způsobu života v jedné z periférií, kde pulzuje běžný život smrtelníka obdobný tomu našemu. ()

claudel

Jsem docela zklamaný. Sliboval jsem si od atraktivního spojení Freeman/Vega něco velkého a výsledkem je pro mě nudný snímek bez šťávy s občasnými záchvěvy optimismu, dobré nálady či vtipu. Hláška o dalajlámovi a vepřovém masu mě rozesmála, to musím přiznat. Paz Vega pro mě zůstává nepřekonatelná v Sex a Lucía. ()

eraserhead666

Tak nějak (snad) chápu, co chtěl film říci. Ale stačí to k uspokojení a dobrému pocitu? Z povrchního hlediska vzhledem k obsazení asi ne. Paz Vega je velmi krásná a snad i dobrá herečka (jen si nevybavuji film, který jsem s ní viděl, v němž by měla šanci to nějak dokázat), a bude to právě ona, která z filmu utkví v paměti nejdéle. Dokonce déle než rádoby vtipnej a cool Freeman. Co mě na filmu potěšilo nejvíce? Skvělý hudební výběr. 2.5* ()

Jenda

U sledování filmu mi bylo jako někdo nafilmoval rozhovor dvou lidí na dvousedačce v autobuse cestou z Prahy do Brna. Ta je sice delší, ale stejně nudná... ()

Necrotongue

Ale jo, občas se mi při reprízách zadaří a já můžu vylepšit své původní hodnocení. Tohle byl jen úplně obyčejný film o setkání dvou lidí, který si nehrál na nic většího, než čím opravdu byl- jednoduchou konverzačkou, kterou nechali tvůrci prostě plynout aniž by do děje implementovali romantické blbiny, emocionální ždímačku nebo téměř všudypřítomný patos, který už je pro americké snímky stejně nezbytný, jako kečup pro hranolky. A tak jsem se vyklidnil a nechal plynout dialogy, které po mně nevyžadovaly znalost děl předních filosofů, a užil jsem si nenáročně podaný příběh dvou diametrálně odlišných lidí, jež si nekladl žádné vyšší cíle. No, a mně se to kupodivu líbilo, protože to celé bylo takové pohodově lidské. Na druhou stranu bych mohl celou záležitost vnímat jako střet reálného života s Morganem Freemanem, v němž druhý jmenovaný hladce zvítězil na body, pokud to nebylo přímo K.O. / Poučení: Pozor! Některá vozidla ztrácejí po umytí soudržnost. ()

ScarPoul

Koncept jednoduchého filmu, jednoduchej konverzačky, bez zaujímavých scén a zaujímavých zvratov. Artový len zo zvučnejšími menami. Silberling je veľmi osobitý režisér. Aj keď málokedy je jeho osobitosť v jeho tvorbe sprístupnená. Po každom novom filme sa vrhá iným spôsobom a vždy má v sebe niečo príjemné. Freeman si svoju úlohu užíva a Vega je veľmi očarujúca. Pritom je to taký ten film o nutnej výpomoci o niekoľkých áno, ktoré posúvajú príbeh ďalej, ale zároveň v sebe má veľkú dávku podmanivej všednosti. Takéto filmy mám rád, pretože hľadajú krásu v rutinne a neboja sa byť trochu pomalé. Film skončil a ja som sa usmieval a to je vždy dobré znamenie. Veľmi malý film spravený veľmi pekne. Úvodná scéna s Jonahom Hillom je výborná. ()

bouncer

Krásný a strašně pozitivní nezávislý filmek, ve kterém se toho ani moc neděje...ale to vám nebude bránit skvěle se bavit. Jednoduše pravý opak toho co běží většinou v kinech v poslední době a nezbývá než konstatovat, že je škoda, že není víc takových parádních "malých" filmů. ()

Terva

Zajímavý výkon Morgana Freemana a perfektní scénář si zaslouží nejméně čtyři hvězdy. Jen škoda, že někdy byl děj trochu nepřehledný a chvilkama lehce nudil. (což se dalo přežít) ()

moviesfan

Paz Vega a Morgan Freeman. Skvělí herci (Morgan samozřejmě na jiný úrovni), ale čekal jsem něco lepšího. Je to určitě příjemný film, který ničím nezatěžuje, ale já jsem se vcelku nudil. Humorná složka na mě nijak nezapůsobila až na pár vyjímek jako je například scéna s Danny DeVito. Pokud si budete chtít pustit malý milý film, tak si pusťte tento. Třeba vás zaujme víc. Hodnocení: 40% ()

PauloZ

Upřímný a velmi pohodový film. Plus pěkná minirolička pro Jima Parsonse a cameo Dannyho DeVita. Dívalo se mi na to velice dobře, ale 4* tomu dát nemůžu, protože tomu chybý jakákoliv váha. Pěkných 70 minut o tom, jak se vysloužilý herec seznámí s prodavačkou v "Penny". 3,5* ()

zdepapepa

Pohoda z tohodle filmu prostě sálá. Dalo by se říct, jako by se Clerks srazili s Lost in Translation a vyšel by z toho tadyten mile ukecaný nezávislák s věčně vysmátým Morganem Freemanem, sexy Paz Vegou a žlutým autem. I když je to občas lehce klišoidní, pro mě je ospalá atmosféra poloprázdného supermarketu s něco málo personálem příjemná, podobně je to s nějakým tím poselstvím ("kdo něco chce získat, musí za tím jít a přitom mít zlaté srdce"). Oddychové, záživné a jako bonbónek Danny DeVito a především Jim Parsons (pro neznalé Sheldon z TBBT). Sice tam má jen pár štěků, ale stojí to za to. ()

Korbitch

Milej snímek. Na zabití jednoho deštivého odpoledne nebo před spaním, což je můj případ, /aktuální čas 2.20/ jak dělaný. Freeman je tu opravdu free :-)) ()

Paxxx.cz

Tohle je skutečně těžko zařaditelný film, který staví především na přítomnosti opět skvělého Morgana Freemana. 10 Items or Less nabízí hoďku příjemné relaxace... 60%. ()

mysiak

Fakt fantastická oddychová komédia...Morgan Freeman je parádny ako aj Paz Vega...a Danny DeVito ma prekvapil...dlho som ho nevidel...super komédia na oddych ()

Laxik

Pohodový film pro odlehčení. Morgan Freeman aka hasnoucí filmová hvězda (už dlouho nic nenatočil) v něm filosofuje s Paz Vegou aka hasnoucí pokladní v supermarketu (už dlouho nespí s šéfem prodejny) a u toho se stíhá bavit s každým koho potká a sloupávat slevové nálepky z kazet svých filmů. Díky verzi s originálním zněním jsem zjistil, co je na španělské herečce to nejúžasnější - její hlas. Tón jejího hlasu, barva hlasu a roztomilý španělský přízvuk mě občas odváděli od filmu, což bylo sice příjemné, ale nemůžu tím pádem dát plné hodnocení. ()

zipper111

Tak to mi sedlo naprosto neuvěřitelně, naprostá pecka s dokonalým Morganem a nádhernou Paz, opravdu parádá! A ten soundtrack! 5* ()