10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

blackrain

Příjemný snímek, který si na nic nehraje a který upoutá svým jednoduchým příběhem. V jednoduchosti je zkrátka síla. Na Morganu Freemanovi bylo vidět, že si roli krásně užívá. ()

Tony.cs

Inteligentní konverzačka postavená na odzbrojujícím šarmu Morgana Freemana, a na přirozené kráse Paz Vega. Krátká stopáž jen plus, neutápí se to ve zbytečném natahovacím trendu. Vtipné, krásně odlehčené, pozitivní. Super oddychovka. ()

K.I.N.G.

Myslím si, že celý děj tohoto filmu by v jiném filmu dokázali vtlačit do 20 minut a ani by vám to nepřišlo. Kouzlo je však v tom, že tu hraje tak málo lidí a tudíš je celý film zaměřen bezprostředně jen na dvě osoby. Nesmíte od toho čekat žadné zázraky, jen uvolněně pozorovat. ()

slunicko2

Optimistická konverzační jednohubka. 1) Příjemná konverzačka o tom, jak si dva zdánlivě již vyhořelí lidé dokáží pomoci. Škoda, že místo Morgana tam není někdo, kdo by mi připadal více sexy, ale na pozitivním vyznění to nic nemění._____ 2) Atmosféra v provinčním supermarketu někde u mexických hranic je asi nejlepší plus filmu. Úvod je trochu pomalý a vzájemné hovory hlavních hrdinů povětšinou v autě nebo kolem něho jsou předvidatelně a naivně nudné._____ 3) Ale přesto se na to někdy kouknu znovu...co lepšího mohu o filmu říci? ()

suicide

Přiznám se vám bez mučení, že takovýhle druh filmů opravdu můžu. Ale o čem vůbec byl? O černém chlápkovi, který si užil zábavný den se nesebevědomou a zároveň velmi sebevědomou pokladní z marketu? TO teda byl! Ale to je jen slupka cibule, ale zároveň i její nejvnitřnější část. To že je něco pod povrchem a kolem jádra už neznamená zas tolik. Nicméně tohle uspořádání má mnoho kladů - jak by jinak mohli diváka tak zabavit dva lidé, kteří se dohadují, smějí a mluví. Ale ne přes míru - to už bychom museli jít k jiné pokladně, nebo k jinému filmu do jiného kina... ()

italka63

Měla jsem tu dlouhý komentář a jelikož mi blbne tablet, už není. Tak to zkrátím, viděno s famózním dabingem a byl to zážitek. ()

MATADOR

Morgan Freeman je borec a tohle má parádní soundtrack, trefný humor a díky za to, že podobné nezávislé filmy vznikají. ()

Skip

No vida, jaký pěkný nezávislý filmeček se nám tu vyloupnul a nebylo k tomu ani třeba nějakých loserů živořících na předměstí, což je téma už tak vybrakované, že každý takový film působí dost nudně. Silberlingovi se podařilo natočit opravdu svěží film, na který je radost koukat. ()

kalap

No ja neviem ten film sa mi zdá tak zbytočny o ničom s neustálym omieľaním 10 položek a méně až som bol rád,že je koniec. ()

Gereth

Tomuhle říkám oddechovka. Jak pro diváky, tak pro herce i jejich postavy. Obyčejný den dvou obyčejných lidí kdesi v obyčejné oblasti Ameriky. Celé je to tak obyčejné, až si člověk říká, proč by o tom někdo točil film, který by se dal shrnout minutovým promítáním nápisu: "Fuck it. Let's move on with our lives." A přece. Znáte takovou tu náladu, kdy s někým sedíte v hospodě na pivku a bavíte se probíráním kdejakých nesmyslů? Nevím jak se mu to podařilo, ale tento minimalistický snímek mi takovou náladu dokázal přivodit. Trocha optimismu. // 70% ()

fmash

Přívětivá konverzačka na nezávazné téma. Freeman svého moudrého černého dědečka hraje s přesvědčivou nonšalancí a dává dospělému divákovi široký prostor (asi to bude taky prostotou scénáře) pro ztotožnění. Pravda, některé hyperpozitivně naladěné situace jdou už trochu přes míru, ale řekněme, že by si stárnoucí známý komediant mohl dovolit i to, s čím by našinec od hispánských obyvatel amerického předměstí koupil leda jednu do rozkroku. Postava Scarlet je dokonale civilní a Paz Vega doslova na ničem postavila charakter horkokrevné nepřístupné nepříliš vzdělané paničky, jejíž ledová krusta postupně taje - tak jak to my sokolíci máme rádi. A že jí to sekne. Celkově to poselství, že na sebe můžeme být hodní i tam, kde to jinak vypadá beznadějně, bylo šité na míru americkému předměstí, ale s dostatečnou mírou vkusu na to, aby si toho člověk ani moc nevšiml. Zdá se to příliš banální? Taky je. Ale při dívání se budete celou dobu usmívat, a to se počítá. Pátou hvězdičku přidávám navíc - za to, že si Silberling nehonil triko a sestříhal to na hodinu a čtvrt. ()

Taninaca

Velice příjemný film, který pěkně plyne a nemá žádná hluchá místa, asi hlavně díky tomu, že se odehrává v pár hodinách. A deset položek proč se na snímek podívat: Morgan Freeman, Paz Vega, lehkost, nenucenost, nadhled, nezávislost, jednoduchost, trefné hlášky, hudba a také menší rolička pro Dannyho DeVita, která potěšila:-) ()

Fíla

Tahle hra se slovíčky mě neskutečně bavila. Jestli je to pro někoho nuda, pro mě přímý opak. Maličký rozpočet, velká věc. Morgan Freeman je takový herec, který dokáže vyzdvihnout jakýkoliv malý film, na velké představení. Tak trochu příběh i o tom, jak se z paní tvrdé prodavačky stane až ke konci milá a měkčí povaha. ()

easaque

3* provedením typický festivalový nezávislák, ale se slavnějšími tvářemi v hlavních rolích. Nečekejte nic světoborného - jen milý příběh, který si poklidně plyne - někdy spíš vleče - až do konce a vše působí pozitivním dojmem. To je asi hlavním kladem filmu a neklade si jiné nároky od diváka. Ústředním tématem je zejména komunikace obou hlavních postav, která je docela otevřená, občas vtipná, občas naivní. Jinak nedokážu o filmu vlastně nic napsat a je to taková šedá myška, která nenaštve, lehce pobaví, prosviští kolem a za chvilku vyšumí z hlavy. Repríza by mě ale nejspíš už nelákala. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Wiikii

Pohodový filmeček natočený jen tak pro radost a tomu odpovídá i ta délka cca. 60minut. Morganu Freemanovi tato role opravdu sedla a Paz Vega se tam také neztratila, ale Jonah Hill i když si tam střihnul krátkou roli, tak byl o něco lepší než Vega. .. Příjemná podívaná, která potěší, když se chcete na něco podívat, ale nechcete nic těžkého. .... HODNOCENÍ: 82% (4*) ()

Garson

Na startovní čáře Morgan Freeman který se rozhodne v rámci výzkumu k novému filmu navštívit supermarket nad jehož činností by nějaké dozorové orgány kroutily hlavou.Nákupní centrum kde zvoní telefony a nikdo je nezvedá,kde si sedící dívky navzájem pletou copy,kde si jedna pokladní lakuje nehty zatímco druhá na pokladně DESET POLOŽEK A MÉNĚ kmitá a obsluhuje jako blesk a ještě k tomu na pokladně z roku raz dva.Snaživá pokladní se jménem Scarlet zaujme Morgana Freemana svou pohotovostí a rychlým odbavením zákazníků a tak se s ní při vykládání nákupu z košíku dá u pokladny do řeči.Moc se mi líbil jejich rozhovor taková ta první přátelská "jiskra":Scarlet:,,Vím kdo jste,hrál jste ve filmu s Ashley Judd".Morgan:,,Viděla jste ho"?Scarlet:,,Támhle je videokoutek,jen samé sračky"...Takže ten pověstný první dojem prodavačka zvládla bravůrně.Spolu pak odjeli ze supermarketu a vydali se do nějaké firmy kde měla Scarlet domluvený pohovor na novou práci sekretářky.Během cesty se Scarlet a Morgan Freeman vzájemně poznávají,on jí radí co si vzít na sebe a jak vystupovat aby udělala u pohovoru dojem.Nedivím se že chtěla změnit práci.Když občas zavítám do supermarketu a v provozu je jen jedna pokladna u které je nekonečná fronta tak se ozve z rozhlasu ta velmi známá věta:,,VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,NÁKUP DO DESETI POLOŽEK MŮŽETE PLATIT TAKÉ NA INFORMACÍCH".Prvních 23 minut filmu je hodně komediálních,ale pak jako by si režisér odskočil domů na oběd a zbytek natáčení svěřil nějaké maskérce,prostě to ztratí svůj počáteční šmrnc. ()

marcek

Tenhle film je přesně jak to Morgan Freeman ve filmu popsal: "Jde o menší nezávislí film. Nic co by způsobilo rozruch. Když se vydaří, fajn. Když ne, vyjde to nastejno." Já bych řekl, že je to typický Béčkový snímek s Áčkovým hercem. Celou dobu si film drží svůj standart a nenudíte se. Logické rozhovory, děj, humor. Pro mě hezky ztrávených 82 minut. ()

Abes

Příjemná, oddechová záležitost, takový barevný film na večír. Jak já žeru ČT nezávislá léta, kolikrát mě už vytáhly z noční nudy. Sheldon rules! ()