Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

genetique

Slušná akcia, Olyphant je skutočný bad-ass, príbeh slabučký, ale nakoniec, čo iné čakať od hernej adaptácie. Ako celok ma to celkom bavilo. Nekompromisná akcia, rýchle tempo a dobrá hudba. To mi stačí. 70%. ()

3DD!3

Hloupé a nudné. Akční scény jsou asi jedná věc, která vás tady trochu pobaví. Olyphant jako agent 47 není tak hrozný jak jsem se bál (vlastně celý film dost táhne), ale s tou vyholenou hlavou vypadá prostě jako děcko a to mu nikdo neodpáře. Pořád přemýšlím jak by to vypadalo, kdyby byl v hlavní roli Diesel a scénář napsal někdo jiný. ()

Arachneuss

Po důkladném hraní Hitman: Blood Money: Je to tak. Hitman je nejlepší herní adaptace všech dob, Mortal Combat se může jít bodnout. Pečlivé převedení herního stylu s přidání feme fatale Olgou Kurylenko se povedlo na jedničku. I ten Timothy Olyphant nyní působí jako Agent 47. Nechápu, že mi při prvním shlédnutí připadal jako podviživené štěně. On opravdu je Hitman! I přes to vše mi stále není po chuti místy až moc komplikovaná dějová linie, ale co se týče převedení atmosféry na plátno, tak to se vskutku povedlo. P.S. Hudební stránka je výnikající. Ave Maria zajisté potěší každého fanouška série. ()

Hitman_47

Sice s překopanou mytologií (Hitman opravdu není sirotek, ale klon...navíc nebyl vychován v kostele, ale pod blázincem), ale i tak se jedná o příjemnou oddechovku s nějakýma těma hláškama s krvavou polevou a navrch přidejme ještě mnoho odkazů na hru samotnou. Lidi, kteří od Hitmana čekali dalšího Bourna klidně osobně oddělám, bo to jsou pyče a tupé hovada. Fanoušci myslím dostali to, co od filmu čekali...Olyphant je celkem fajn (sice ne perfektní, ale fajn) a jeho držka přehrává snad jen 2x za film (pozoroval jsem). Tenhle film určitě žádnou díru do světa videoherních adaptací neudělá, ale o to se snad ani nikdo nesnažil. Silent Hill holt pořád zůstává na vrcholu :) ()

Le_Chuck

Všetci vieme, že Hitmanom tejto sezóny je Coenovic Anton a agent 47 mu nesiaha ani po tú kyslíkovú bombičku. Síce sa Timothy snaži, ale to čo z neho leze keď zrovna nekosí tupoňov naokolo je skôr smiešne, ako drsné. Taký babyBourne pre teens aj keď krvi bolo celkom dosť. 50% ()

Kaka

Zamrzí fakt, že Gens tak úplně nepochopil hru, takže odkazů na slavnou silent akci je opravdu minimum (děti u PC, jeden převlek). Ocelové lanko nikde, Hitman jako tichý zabiják ani náhodou (akce v klubu ala Matrix mne nebrala). Sice si Olyphant nebere servítky ani omylem a většinou nelítostný opravdu je (výtah, záchody), ale celkově to kvůli zmiňovaným výtkám není úplně ono. Osobní souboje jsou sestříhané prapodivně rychle a nejsou nic moc. Zůstává nám tak jen surová, překvapivě krvavá akce (střelba), která stojí za podívání. Jinak je Hitman spíše jen čistokrevný akční film, než zdařilou adaptací hry. ()

Spiker01

Páni, tak tento film mě mile překvapil. Nejprve jsem byl hodně skeptický, všichni psali, jak je to hroznej film a jak to vůbec není věrohodný herní předloze a navíc Timothy Olyphant? Vůbec mi tam neseděl, ale zmýlil jsem se. Sám jsem si tam představoval holohlavýho Jeffa Bridgese, tak jak vypadal v Iron Manovi. Jenomže hlavní slabina se stala velkou předností a Timothy to zvládl bravurně. Proč se tenhle film nelíbí fanouškům herního Hitmana? To je věc, kterou já nedokážu říct. Já nejsem fanouškem hitmana, hrál jsem zběžně dva díly a pořádně si zahraju teprve Absolution. Přesto, že už je to dávno, co jsem hitmana hrál, stejně jsem ve filmu poznal mnoho scén, u kterých se autoři inspirovali. Pár věcí o něm vím. Je to holohlavý agent 47 s kódem na zadní části hlavy, nosí černý perfektně padnoucí oblek s červenou kravatou, je mistr převleků, perfektně ovládá bojová umění a všechny druhy zbraní, nemá soucit a vždy dokončí svou práci. To všechno se ale ve filmu objevilo, tak proč se to fanouškům nelíbilo? Však i ten stealth se tam projevil, ne že ne. Ano jistě, hrdina musel vyznít filmově, takže mu přidali emoce a holku, kterou má ochraňovat. Ale jestli právě kvůli tomuhle se jim to nelíbí, tak už nevím, co by se jim mělo líbit. Podobně je to u Prince z Persie, mě se líbil, ostatním ne. Asi holt nemám vysoký nároky. BTW : Ta scéna, jak Hitman skočí oknem do pokoje, kde děti hrajou na playstationu právě hitmana, je naprosto boží! ... 90% ()

Lavran

Na poměry videoherních adaptací stále slušný nadprůměr. Je ale nad slunce jasné, že nemastný neslaný Timothy Olyphant by se vyjímal spíše jako noční hlídač ve školce. Není to žádný drsoň, spíše vypadá jako nakrknutý prodavač zmrzliny, kterého právě opustil přítel. Stojím si za tím, že takový Jason Statham by byl v roli 47čky ideální, jenže zabijákova záliba v drahých kvádrech by sváděla k záměně s podobně orientovaným Frankem Martinem a jeho kurýrní službou. Nelogičnost byla očekávaná a hloupý scénář jakbysmet, což mi ušetřilo zbytečné pofňukávání nad rozlitým mlékem._____Scéna, ve které 47čka prolétne oknem a zastihne dvě děcka při hraní videoherní předlohy je výtečná, potěšujícím faktorem je taktéž sesnímání některých scén pohledem "third person"._____Vrcholem vší trapnosti je hudba. Zanelli si může směle podat ruku s kolegáčkem z Remote Control Raminem Djawadim a spáchat dvojitou rituální sebevraždu. Nikdo totiž neprzní řemeslo tak svědomitě jako jejich maličkosti. ()

akisha

Pro někoho, kdo Hitmana nikdy nehrál, je jeho filmový zpracování průměrným akčním filmem s jednoduchým příběhem, spoustou kravin (už vůbec to "odstřelení" prezidenta na tu dálku!) a jedním "strašlivým" zabijákem. Ti, co Hitmana hráli, mají holt smůlu, protože tohle je mohlo jen těžko uspokojit. Olyphant mi nevadil, ačkoliv chápu, že se mohl zdát jako špatná volba, postrádá Hitmanovskou strohost. Scénář mu ale taky moc nepomáhá. Ono nevyzní moc drsňácky, když se neustále špičkuje s Olgou nebo s ní chodí po nákupech, nosí jí tašky a povídá si o plyšovejch zvířátkách. Jejich sbližování je taky velká sranda, tolik dialogů k popukání! Vykradená hudba je dobrá, ale "credit goes to Bourne" Takže radím vypnout mozek a jen se bavit. Pořád mnohem lepší, než druhej Kurýr. Fandům hry radím jedině, ať se klidně bouří, mají na to právo. ()

castor

Potencionální publikum pro počítačové adaptace tu vždycky bylo a bude, škoda jen, že málokterá dokáže skutečně strhnout. Škoda, že režisér francouzského původu zřejmě netušil, co chce vlastně točit. Škoda taky, že děj lze shrnout do pár vět a stejně vás nebude zajímat (špičkového zabijáka hodí jeho nadřízení přes palubu, msta se dá čekat – jak originální); dvakrát škoda, že slibovaná porce násilí ve filmu trestuhodně chybí. Vážně škoda, protože slušně hrající (tvářící, chcete-li) zabiják s kódovým označením 47 Timothy Olyphant rozhodně není tím, který by počítačového hrdinu pohřbil. Škoda i nudné vaty mezi akčními scénami, které nejsou nejhorší, ale postrádají originalitu, nadhled a humor. Ostatně, že to jde, dokázaly oba díly Kurýra i s podobně tupým scénářem. Olga Kurylenko (na kterou se náš hrdina bohužel raději dívá, než aby jí pořádně naplácal) je tu jen pro svou tvářičku, nicméně si oproti dalším, neuvěřitelně vážně se tvářícím vedlejším postavám, na nic nehraje. ** až ***, fakt nevím.. ()

viperblade

Hodnocení UNRATED verze. Upřímně, od tohohle jsem nečekal vůbec nic, speciálně po tom, co mi, jemně řečeno, posrali Maxe Paynea (jak píšu v komentáři, druhý díl této hry jsem projel minimálně desetkrát). Z Hitmanovské série jsem dosud hrál jen Codename 47, takže nejsem zas tak velký fanoušek této série, ale vím, o co v ní jde. A možná proto jsem opravdu spokojený. Hitman je (nebojím se to napsat) vynikající akční film, který má v sobě vše, co má film natočený podle hry mít. Timothy Olyphant se na postavu agenta č. 47 opravdu hodí, některé narážky na hru samotnou (do hotelového pokoje vpadne Hitman a děcka zrovna tuto hru hrají :-)) mě pobavily no a Olga… i když nebyla ve hře, tak zde jsem si ji zamiloval. A zdaleka to nebylo jen kvůli tomu, že byla ochotná se svléknout… ;-) Z dalších rolí bych vyzdvihl Roberta "záporáci, to je moje" Kneppera a Henry Iana Cusicka. Je mi jasné, že skalní fanoušci na tom budou hledat (a zřejmě i najdou) spoustu chyb, ale já jsem spokojen. Ne na plný počet, zas taková pecka to není, ale na 80 % to je určitě. Navíc, ihned po zhlédnutí jsem si stáhn… legálně zakoupil i hru s Hitmanem… :-) Myslím, že lepší doporučení pro film podle hry ani nemůže být. ()

Rex Mundi

Ako popkorňák to zbavilo, ale pravdupovediac... je to slabé. A mám pocit, že aj fanúšikovia hry sa delia na dva tábory - tých, ktorí zostali sklamaní a tých, čo sa ako-tak zmierili. A nejde len o naozaj veľmi sa snažiaceho, napriek tomu nevýrazného Timothyho Olyphanta. Celé je to... pre decká. Jednoduché, čiernobiele, s revúcimi náznakmi romantiky a slabosti hlavného hrdinu pre spriaznenú dievčenskú dušu. Najprirodzenejšie asi pôsobila Olga Kurylenko, i keď nabudúce by som ju namiesto osudom bitej, krehkej a trochu trucovitej štetky radšej videla v roli nejakej zákernej potvorky, aké hrávala Fairuza Balk. V Hitmanovi ukázala, že výrazný mejkap jej pristane a vie hádzať aj škaredé pohľady. ()

Trellíno

Jason Bourne Light - nula procent tuku, minimum kalorií a výsledkem je zdravotně nezávadná chutná jednohubka s hodně fajn Olyphantem (nadávejte si jak chcete, mě tam pasoval). Akce není k zahození, eRko filmu viditelně prospělo, vykrádačka Powella sedí k filmu jak prdel na hrnec a na vrch ještě dostanete Desmonda s šílenym ruskym přízvukem a to vše se navíc zfoukne ani ne za hoďku a půl. Já jsem naprosto spokojen. ()

D.Moore

Počítačovou předlohu jsem nehrál, nicméně věřím, že ona bude mít na rozdíl od tohoto výtvoru alespoň hlavu a patu. Krajně nesympatický TImothy Olyphant, tuctový děj a sice efektně, ovšem nikoliv napínavě natočená akce, to je to, co zabilo profesionálního zabijáka číslo 47. ()

kulyk

Blbýsek pobral cestou mongolku a tramtarají Ruskem. Zase jedna z herek, u kterých kulyček zabije polovinu filmu přemýšlením, jestli by ji jo a nebo ne-e. Výsledek znáte, vždycky je to sí.....Naprosto nenáročné béčko, u kterého zvládnete i kontrolovat starou, jestli erudovaně vaří, žehlí a vysává váš výstupek nad kobercem. Kdyby sketárista přidal alespoň nějaký náznak legendy ohledně vývoje úhlavní figury, filmu by to jen prospělo. Akční pasáže v cajku, romantika v míře, v jaké to unese i chlap, příběh debilní jak mladej Benda. ()

Niktorius

Průser se nekoná. Dovolím si dokonce odvážně tvrdit, že Hitman patří mezi ty lepší herní adaptace, snad proto, že krom pár "third-person" záběrů zvysoka kašle na nějaké (u podobných snímku často nucené a křečovité) odkazování ke svému digitálnímu předobrazu a místo toho přichází s celkem normálním (čti ohraným a nezajímavým) příběhem o konspiraci mezi nejrůznějšími vládními i nevládními organizacemi. Scénarista odvadí svou práci tak na čtyřicet procent, rejža na padesát a oba dávají okatě najevo jak moc se inspirovali od Bournea (to však zdaleka nejvíc platí pro hudbu). Ale čert to vem, spád má Hitman dobrý a mít k tomu ještě zapeklitešjí děj, lepší postavy/herce (Olyphant aspiruje na ocenění Plyšáček roku) a lépe zvládnutou akci, měli bychom před sebou slušný akčňáček. Takhle je to jen šedivý průměr. 50% ()

Spooner

Tak už podle trailerů mi bylo jasný, že s počítačovou předlohou to nebude mít společného skoro nic. Čekal jsem jsem tak spíš dalšího Kurýra, než cokoliv jiného. A to jsem vlastně i dostal, i když v trochu horším vydání. Timothy Olyphant, kterého se každý v téhle roli obával, dopadl zdaleka nejlíp a je fakt dobrej. Horší je to ale s Dougrayem Scottem a Olgou Kurylenko, který nemají ani špetku talentu. Aspoň že potěší účast T-baga a Desmonda, kteří se konečně objevili i v nějakém filmu. S herci je to teda tak 50:50. Se scénářem je to už horší. To je jedna velká patlanina, ale to už se dá od scénářů z produkce Luca Bessona očekávat. Kdyby ten scénář bral aspoň ten režisér trochu s nadhledem a vytřískal z toho co se dá, tak by to bylo lepší. Gens možná natočil velmi dobré akční scény, ten zbytek mu ale moc nejde. Celkem je to taková menší akční jednohubka, která sice neurazí, ale mohla dopadnout daleko líp. 50% ()

Wacoslav1

Po nedávném shlédnutí nového Hitmana jsem dal ještě druhou šanci tomuto starému, ale názor neměním. Spíš jsem se naopak utvrdil v tom, že na rozdíl od nové svěží a drsnější verze je tahle starší nepředstavitelně nudná a unylá. Vůbec to nešlape a Olyphant i když je slušnej herec se do týhle role nehodí navíc naprostej souhlas s tím co napsal POciSEM a sice, že bez vlasů působí fakt přinejmenším komicky. Akce je málo a nemá koule. Dějově stejná blbost jako nová verze, ale tam aspoň ta akce šlape. Toto je pouze bída a zmar.10% ()

petero

Timothy to zvládol dobre. Síce nie je nekompromisným ale iba ľahostajným zabijakom. Gens sa síce nemôže zaradiť k režisérskej elite ale ani zďaleka sa nedal zahanbiť vzhľadom na to ako s cudzími režisérmi zachádza Hollywood. Scenár je čistý priemer a našťastie vždy keď sa začala do príbehu vkrádať nuda, rozbehla sa akcia kde sa bolo na čo pozerať. I keď Hitman nemôže konkurovať najlepším adaptáciám hier ako je Silent Hill alebo Final Fantasy VII (tých je dosť málo), môže sa s prehľadom zaradiť vedľa Mortal Kombat alebo i Resident Evil, ktoré si podobne ako on berú z hry iba to najpodstatnejšie a na filmovom plátne sa uberajú svojou vlastnou cestou a sklamania ako Tomb Rider, Doom alebo AvP (a kopec ďalších a oveľa horších „Pravda pán Boll!?“) necháva s prehľadom za sebou. ()

Amarcord_1

20% - Naprosto zbytečný film na motivy výtečné hry od Eidos, kterou autoři této podívané evidentně vůbec nepochopili. V sérii her Hitman není totiž cílem zabíjet co největší kvanta lidí, není to hra "střílej na vše, co se hýbe". V ideálním případě nevystřelíte vůbec. Vtip je v tom se někam nenápadně dostat, zlikvidovat cíl(e) (pokud možno, aby to vypadalo jako nehoda), a stejně nenápadně zmizet ještě dřív, než někdo najde tělo. Zážitek ze hry přináší jak adrenalinový strach z prozrazení, tak vynikající hudba Jespera Kydda. Jakýpak zážitak mám ale mít z filmu, který si vypůjčil postavu Mr. 47 k nelogickým masakrům vedoucím od nikud nikam? Náš neosobní, chladný Hitman zde vede infantilní dialogy, a je v centru všeho hlučného dění, tedy naprosto proti hlavní devize hry. Olyphantova očividná touha ztvárnit onoho neviditelného a tichého zabijáka vedla ke stvoření postavy retardovaného masového vraha s kolouším kukučem... To je asi tak hlavní zápor. Nutno zmínit stupidní hudbu, která uchu snad ani na chvilku nedá pokoj, a svou lacinou povahou dokonale podbarvuje nefunkčí filmařinu, pro kterou je škoda slov. Jedna hvězda za stesk po kvalitách hry. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)