Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

Heroine

I když to není žádné veledílo, tenhle horor mi svojí promyšlenou zápletkou, a kvalitní technikou udělal radost. Jsou tu dost dobří herci, zvlášť Vinnie Jones zaujal. Příběh se odvíjí rychle a brutálně, má to pointu a závěr, i když divnej. To všechno se v hororech vidí tak málo, že jsem byla prostě ráda. Na druhou stranu mne hlavní ženská postava, škaredá blondýna Maya, příšerně štvala. Kdyby tam vůbec nebyla, a kdyby měl film realističtější závěr, mohl z toho být vynikající horor. Pořád mám ale dojem, že na dílech Clive Barkera něco je. ()

Rikky007

Krev, porážecí kladivo, krev, hlava, krev.... Nevim jestli horor, ale masakr určitě. Něco tak sadistického jsem dlouho neviděl. Nutno uznat, že napětí alespoň co se rozuzlení týče ve filmu funguje. Konec je potom překvapivý, i když docela trapný. Pro krvelačné řezníky jasná volba. ()

GOREGASM

Masokombinát Vinnie Jones funguje pod kreativní "tlučkem" na maso režiséra, Rjúhela Kitamury, zcela nad rámec očekávání. Vizuální nápady při metrojatkách jsou übercool, přičemž Vinnie Jones v roli hlavního úderníka byl geniální volbou (jeho mimicky nehybné herectví k tomu již léta vybízelo). Ocelově mrazivé filtry dokonale kontrastují s krví opouštějící zdecimovaná těla a ještě ke všemu si spletl castingovou místnost na zlomu své hvězdné kariéry Bradley Cooper a máme ho tady :-) Atmosféra je místy velmi hutná a ty Jonesovy mordy jsou zmáknuty vskutku labužnickým způsobem. Plné hodnocení nedávám jen díky nedotaženému motivu s podivnými mutanty, kterým se těla vozí, protože ti přes malý prostor zanechají hlubokou stopu a závěrečný "šokující" úděl hlavního hrdiny neuspokojil mou touhu vědět, co to ,sakra, bylo za zrůdy? 85% ()

Raziel_cz

Pěkně nářezový horor. Vinnie Jones se pro roli Mahoganyho narodil a scény z metra přináší nejen masakr s litry krve a dobrou akcí, ale i skvělou atmosféru a nápaditou práci s kamerou. Z počátku mi vadilo, že se Kitamura v některých pasážích rozhodl pro digitální krev, ale i s tou si dokázal patřičně vyhrát, takže pro jednou říkám, proč ne? Trochu škoda, že když se děj zrovna neodehrává v podzemí nebo v řeznictví nebo v Mahoganyho bytě... Zapomeňte na to. I když občas dojde k útlumu, aby se dostalo na vývoj postav, zase tolik to nevadí, protože se je na co těšit dál. Jasně, není to taková zábava jako bodání cestujících do koulí hákem, ale je potřeba. A zase tolik ho tu není. Nenápadná lahůdka, ve které má všechno své místo. I brutalita – opravdová od Barkera. ()

MickeyStuma

Brutální krvavý horor vyvolávající strach jezdit metrem s osamoceným podivným spolucestujícím. Zpočátku je atmosféra jak u krvavé kriminálky, avšak čím blíže je konec, tím více se děj vyhrocuje. Dějství se tváří značně jednoduše, ale má myšlenku. Temná atmosféra vyznívá dobře, stejně jako vyrobené speciální efekty. Spousta krve a gore CGI opravdu děsí, ale jinak to bohužel nějak postrádá patřičné napětí. O nudu však rozhodně nejde a tak si hororový fanda může přijít na své. A jak už to většinou bývá, ani zde se výtvor neobešel od určitých vizuálních chyb. Kdo si jich nevšimne, lépe pro něj. ()

Rathalos

Vyborny horor,v ktorom nechyba brutalita,krv,napatie a akcia,no a prostredie metra k tomu vsetkemu robi este lepsiu atmosferu...:-) ()

aslavey

Tak tohle bylo masakrálně divný pokoukání. V první půlce jsem se smál a v druhé ještě víc.. Vyletajici oči a celá ta Gore věc mi chvíli i vadila. Do toho ten nesmysl s hledáním 100 let staryho článku o reznikovi, nesmyslný hledání foťáku v hoteliu, nesmyslný chování hlavních postav, atd. Atd atd. Z detektivně laděnyho příběhu se stal prapodivnej mišmaš hororu pro nactilety a kingova osvícení. A tomu jsem se smál taky. A na konci řežba. A hlavně kečup. Spousta kečupu. A pak mi ta Gore věc už ani nevadila. Je třeba si uvědomit, kdo je Clive Barker, co a jak píše a jak je Kitamura originální a svůj. A pak se jen bavíte. Pak vám ani to, že to nedava ani zbla smyslu opomíjíte a jen se bavíte náloží krvaveho a překvapivě dobře natoceneho reznickeho menu. Jinak je to picovina jak noha. ()

Johny M.

Náramná řezničina! Škoda jen, že se víc nedrželi Barkerovi povídkový předlohy, mohla to být vskutku napínavá.... řezničina. Vinnie Jonese jsem si oblíbil už před delší dobou, ale až tady se pořádně projevil; a neměl chybu. Když bych nedávno Půlnoční vlak smrti nečetl, dal bych 10/10, ale takhle je to jen 9/10 (což je pořád 5*). Bohužel proto, že jsem věděl o co půjde, tak jsem se spíš bál, co ještě pan režisér (potažmo scénárista) zmrví, než jak to dopadne. Taky je škoda, že ve filmu není vysvětleno, o co tam vlastně (v tom závěru) jde (Barkerovi fanoušci vědí ;-) ). Ted Raimi potěšil, ale ne proto, že bych ho měl rád, nýbrž proto, že ho nesnášim (krásný pocit zadostiučinění, když dostal, co si zasloužil). ()

Blaogranas

Nejsem fanda hororů, ale kvůli Vinnie Jonesovi a zajímavému námětu jsem si dal říct. Film to není tragický, ale je v něm až příliš chyb, kterých si musí všimnout úplně každý. A ty potoky krve, to už bylo taky trochu moc. Jenom by mě zajímalo, co měl znamenat ten konec? Nechci nic prozrazovat, ale vůbec nevím, odkud se vzalo to, co se tam pak objevilo. Ale budiž. Jinak je ale vidět, že Vinnie patří do podobnejch rolí, kde nemusí mluvit a jeho tvář za něj řekne úplně všechno. Pro mě ne až tak velký zklamání, protože podobným snímkům moc nedůvěřuju; takže nadstandartních 50%. ()

bolf!k

Mám rád Vinnieho Jonese, ale tohle byl opravdu špatnej nápad. Všechno je to jen o tunách krve, atmosféra nulová a naprsoto příšernej konec. 20% ()

parabellum

Musím uznat od Půlnočního vlaku jsem toho moc nečekal a byl jsem přijemně překvapen. Velmi dobrá atmosféra "řeznického" metra, pěkná vizuální podívaná "porážky" masa a překvapivě dobré herecké výkony. Bohužel veliká škoda zpatlaného konce, kde se snažili během pěti minut vysvětlit co se dalo ale dohromady nevysvětlili nic:(( ()

HappyDeath

Přiznejme si, že některé věci byly opravdu přehnané. Tím myslím tak nějak vše :-) Hlavně ty krvákové efekty, to je škoda...ale za tu hlavní myšlenku dávám 3* ()

RobLord

Filmové zpracování jedné z nejlepších povídek Clive Barkera. Barkerovy obrazy visí na tomto brutálním celuloidu v galerii Susan Hoffové. ()

maciii

ufffff... něco tak hnusného jsem už dlouho neviděla... Atmosféra byla celkem v pohodě, ale na muj vkus to bylo celé příliš odosobněné a takové ....divné... ve filmu nebylo nic a nikdo, k čemu bych mohla přilnout, bylo to jako sledovat živoucí a krvavé panoptikum, jehož jediným plus bylo, že se vyvíjelo vcelku nepředvídatelně. ()

Al44...

Vynikající a napínavá podívaná. Co bych vyzdvihnul je opravdu precizní technické zpracování vražd a vůbec celého podzemního světa (tj. metra), kde se převážná část filmu odehrává. V. Jones je ve své roli taktéž vynikající. Co pokulhává je nic moc hlavní postava, ale hlavně pokažený a velmi divný závěr filmu. ()

AngelG

Jelikož jsem četla naprosto úchvatnou povídku od Clive Barkera Půlnoční vlak smrti (The Midnight Meat Train), tak jsem se docela těšila... bohužel ale použiju trapné klišé aneb knížky jsou prostě lepší než film.. samozřejmě není to vždy pravidlem.. tady bohužel ano.. Když se scénáristům nevyvedl například Pokoj číslo 1408 od Stephana Kinga či jeho Kukuřičné děti, tak nad tím člověk ještě může přimhouřit oko, protože se jedná o těžce zfilmovatelné věci.. ale pokud mluvíme o Půlnočním vlaku, tak si myslím, že je v té povídce docela dost materiálu na celkem slušné zpracování, které by nemuselo dopadnout, tak jak dopadlo.. Takže pro mě je to takový slabší průměr.. ()