Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

Martin_W

Tohle je jeden z filmů, který ikdyž není úplně špatný, tak mě vůbec nezaujal. Celé to působí tak nějak uměle a ani tuny umělé krve si mou přízeň nezískaly. No a závěr filmu to celé už úplně zabil.. Jednou stačilo, podruhé vidět už velký zájem nemám. 45% ()

Santino7

V prvom rade sa mi zdalo, že Vinnie Jones vo svojej úlohe strašne tápal, úplne bez šance predviesť niečo zo svojho talentu. Bradley Cooper mal tých šancí vzhľadom na svoju postavu omnoho viac, paradoxne sa tiež nijak extra nepredviedol, odviedol iba taký nevýrazný štandard. Buď bude chyba vo mne ako divákovi alebo Kitamura s týmto vcelku kvalitným obsadením, minimálne čo sa týka hlavných postáv, naložil vážne katastrofálne. Posúdiť musíte sami. Film ako taký ma tiež moc neoslovil, k scénam vo vlaku sa ani nemá zmysel vyjadrovať, zapáchajú obrovským amaterizmom. A záver? No neviem, ťažko sa mi k tomu zaujíma postoj, keďže pôvodnú poviedku som nečítal. Keby áno, možno by na mňa film ako celok pôsobil úplne odlišne, ktovie. 2/5 ()

Ollie235

Není to vyloženě špatné, ale... A že těch ,,ale" Půlnoční vlak má. Od začátku mi přišlo, že se do své role příliš nehodil Bradley Cooper, byť je to zčásti tím, že jsem zvyklý na jeho novější postavy. Co mi ale vadilo daleko víc je, že ve chvíli, kdy se děj neodehrával v metru, nebylo vůbec na co koukat. Příběh klopýtajícího fotografa mě vůbec nebavil a i když to vraždící řezník zvládal poměrně dobře vynahradit (Vinnie Jones byl ideální volbou), celkový dojem zůstal nemastný neslaný. Navíc mám výhrady vůči nepříliš povedenému konci, který byl na můj vkus až moc překombinovaný. Na víc než lepší 2* to bohužel není. ()

Magika82

Děj - promyšlený. Nápad - velmi dobrý. Vysvětlení závěru - na Nalgesin, který by měl zahnat migrénu. Na čem tedy film u mne hoří? * Mimo ony hvězdičky vysvětlené níže - Detaily. Mnohdy nekvalitní digitální triky, nehlídání si toho, co v předešlém střihu osoba držela, kterým směrem se souprava pohybuje, že kdosi ze záběru zmizel, či přibyl. Nicméně, kolem a kolem, film balancuje mezi 30 a 50%. Proto volím zlatý střed a tedy 2 hvězdy plus. * Pozor spoiler: Démonický strojvůdce metra...ehm, kdo ho na směně střídá? Zlá královna ze Sněhurky? Lidé jsou mordováni jako potrava jakýchsi nedomrlých potvor. Cosi mezi démonickými entitami a zlými duchy. ()

Cement73

Tak toto bol brutálny masaker... Krvavé jatky v metre v noci... do konca netušíte prečo sa tak deje, až na konci sa cez thriler a horor dostaneme zrazu k fantasy z príšerami. Veľmi divné, až som myslel že dám 2*, ale originalita tomu nechýba. ()

krusty2

Tak na tento kusok som dlho cakal a dockal sa.Po filme Rec som necakal ze tento rok este nieco dosiahne kvality tohto filmu.Toto je brutal horor,ktory by mal byt oznacovany ako ``kultovy``. PS:Kdo ma rad super kameru a gore sceny nech kukne na to. Diky LIVINGDEAD za titulky ()

alenka odpad!

mezi tendencemi zvracet jsem se musela smát. tak špatnej scénář snad svět neviděl. boha jeho! když už se pouštím do krváku, tak to snad udělám trochu vymakaně, ne? i včelka mája měla dynamičtější triky a animaci. ()

Gore

Překombinovaný, místami zajímavý, vykrádený kde se dalo a prázdný horror, kde mě strašně vytáčela Leslie Bibb, respektive její postava hysterický hloupý krávy. Naopak potěší Ted Raimi a jeho lítající oči. Jinak film, který vidět znovu nechci, nic mi nedal a podruhé bych se asi hodně nudil. ()

jerenymo

Nevěděl sem že povolání řezníka je tak velmi osvěžující co se týče stříkanců krve :) No co se mi určitě líbilo na tomhle snímku, tak byla kamera a střih. Děj byl sice takovej topornej,ale nenudil sem se. Hezký smrti...jako vyražený oko nebo uražená hlava.... no to už sem dlouho neviděl. No a ten konec..... no ten konec si musí přebrat každej sám. Každopádně to asi nemohl čekat nikdo že to dopadne tak jak to dopadlo :) Váhal sem mezi 3 a 4 * ale nakonec se musím přiklonit k těm 3 * ,ale za to velmi slušné 3* :D ()

wampire23

Takže na tento horor som sa osobne veľmi tešil. Hneď prvé obrázky ma navnadili a čakal som zbesilú krvavú jazdu. A očakávania sa tentokrát naozaj potvrdili. Konečne sa siahlo aj na Clivea Barkera a myslím, že to bol dobrý krok. Predloha bola viac než dobrá a vymáčklo sa z nej maximum. Kitamura to natočil svojským spôsobom, ktorý bol však viac ako dobrý. Príbeh o mäsiarovi z polnočného metra drží v napätí po celé trvanie snímku. Skĺbenie ultradrsného slasheru a napínavého thrilleru prinesie zimomriavky aj zarytým fandom tohto žánru. Pri scénach spojených s násilím som chrochtal blahom. Tak nádherné vizuálne zobrazenie som už veľmi dlho nevidel. Občas som si myslel, že na snímku musel spolupracovať aj Frank Miller, alebo ho musel mať Kitamura naštudovaného (niektoré scény museli pripomenúť 300 alebo Sin City). No a scéna s lietajúcimi očičkami sa stala kultovou. Postavy sú sympatické a veľmi dobre zahrané (od Coopera, cez Jones až po Shieldsovú, vedľajšie postavy vrátane). Mnohých mohol sklamať záver, ktorý snímok stavia do úplne inej roviny, ale nejak mi to k nemu aj tak pasovalo. Je to možno tým, ža mnohí nepoznajú Barkerovu tvorbu, ktorá je prešpikovaná sci-fi-čkom a nadprirodzenom. Takže za toto nemôžem strhnúť hviezdičku. Vôbec by som neprotestoval, keby sa Kitamura pustil aj do pokračovania. Síce by už záver nebol taký prekvapivý, ale mohli by sme si opäť užiť riadnu GORE-party. V rámci hororu jeden z najlepších poslednej doby. Pre mňa 75%. ()

Addam

Prijemne prekvapeni :) Dival jsem se na tento film odpoledne a presto me trosku behal mraz po zadech. Celkem slusne vybudovana atmosfera, ktera vas jen tak nepusti. Musim priznat, ze i docela originalni zapletka, avsak rozuzleni na me bylo az prilis ve stylu sci-fi, coz osobne nemusim. ()

Ad4mson

Japonec Ryuhei Kitamura předvedl evropskému publiku brutalitu, na kterou nebylo připraveno. O nějaké čisté ruční práci nemůže být řeč (CGI efekty vedou), ale co naplat, když to vypadá zatraceně cool a kamera snímá vraždy z OPRAVDU velmi zajímavých úhlů? Bradley Cooper je neskutečný sympaťák, kterého si oblíbíte v první minutě a Vinnie Jones hraje bad asse, kterého byste v metru jen stěží rádi potkali. Krev stříká na všechny strany, kladivo Mahoganyho je nablýskáné jak psí kule, do všeho hraje řízná hudba a konec není tak zlý, jak se všude vypráví. Jděte do toho, nic lepšího se na poli hororu za poslední dva roky neudálo. "Máte pořád chuť na krvavý steak?" ()

chalp odpad!

Rozmýšľal som, že dám aspoň hviezdičku, alebo dve aby som medzi hodnotiacimi moc nesvietil, ale tu fakt nieje začo.Kričím jedno obrovskykurvamegaveľké WHAT THE FUCK.Najhorší film roku. ()

El Loco

Veľmi temná a priamočiara snímka japonského krvilačníka Ryuheia Kitamuru, ktorý do úlohy tajomného mäsiara obsadil osobu tú najpovolanejšiu – Vinnieho Jonesa, dal mu do ruky príslušné množstvo sekier, kladív a nožov a s jeho prispením ma zobral na tú najdesivejšiu jazdu metrom môjho života (aspoň distribútor tvrdí, že by to tak malo byť). Spočiatku som sa síce trochu nudil, no neskôr začala atmosféra pekne hustnúť, počet obetí utešene narastal a keď príbeh dospel do svojho šokujúceho vyvrcholenia, potvrdil sa môj pocit, že Clive Barker musel mať ukrutne zlé a šialené detstvo, keď vo svojej fantázií dokázal vykúzliť takýto príbeh. S tolerantným pohľadom na stabilné hororovo-nelogické myšlienkové postupy hlavných postáv (čiže naporcovaných obetí) a nepríliš mrazivo zobrazené metro-jatky musím uznať, že sa jedná o relatívne slušnú porciu morbídnej zábavy, po ktorej som si začal s väčším rešpektom všímať predavačky v Tescu, pracujúce v oddelení mäsových výrobkov... ()

M1k9 odpad!

Nad tímto filmem kroutím hlavou. Doposud jsem si myslel, že něco takového se netočí. Spíše, že to ani nejde. Nechutnost, nesmyslnost, zvrhlost. 0/10 ()

Illy

Už od první chvíle kdy hlavní hrdina vstoupí do galerie bylo jasné čí obrazy tam visí a kdo v tom má prsty - Clive Barker. Velice slušně obsazený snímek je dobře natočený a brutality se rozhodně nebojí. Short story Barkera se povedla rozepsat do filmu který nenudí. ()

Stocki

Tak tohle tedy opravdu ne! Čím pomaleji se blížil konec, tím více jsem kroutil hlavou a říkal si, jak jsem se zase jednou nechal v záplavě vychvalujících komentářů nachytat a na film se podíval. Zklamání a pořádné. Brutalita a potoky krve? Už jsem viděl horší věci a červené také teklo mnohem více. Co se týče onoho slavného vyvrcholení, tak to snad ani tvůrci nemohli myslet vážně. ()

arcticsky

Vinnie by na ten svůj zabijácký ksicht měl dostat zbrojní průkaz. Správný horor nemá končit happyendem a Kitamura tuto poučku velice správně naplnil... ()

Flopik

Krvi je dostatok, zabití celkom tiež ale po trikovej stránke to už veľmi neobstojí. Potešia hlavne herci a slušný príbeh, ktorý na konci prekvapí dobrým zvratom. Atmosféru to malo obstojnú ale klamal by som keby poviem, že som sa nenudil. U mňa čisté 3*. ()

KOZEL84

Parádní thriller a rozhodně velké překvápko.Hlavní párek hrdinů si pamatuju z nějakých vedlejších rolí a hráli dobře._Jen dostat šanci a je to.A při představě Vinnieho Jonese jako masověho vraha sem se trochu bál (Juggernaut) ale byl bezchybný plus nádherná palice na maso:-). ()