Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

ecceHOMMO

.....drsné....hnusné....brutálne....nechutné...surové......skvelé.....ale len pre silné nátury..........ale inak horror ako sa patrí ......a takých veľa niet ()

Mrkvič

Hodně nápaditá vyvražďovačka, kterou snad lépe než ve Forestovi vystihuje použitá hláška "život je jako bomboniera". Nikdy nevíte, kdo jako poslední nastoupí, a koho brutálně zabije Vinnie Jones. Vraždy jsou asi základem filmu a proto se dá napsat, že je nápaditý. Jinak je totiž neuvěřitelně pitomý. Mnoho věcí není ani vysvětleno a logika mizí po 3 vteřinách filmu. Až na pár vizuálních hrátek s kamerou a triky se na to ale dá dívat a docela se i bavit. Pokud tedy berete za zábavu různě brutální ukázky násilí. ()

st.verka

Skvěle natočené, napínavé, spousta "řezničiny", ale děj naprosto předvídatelný. Co mně zklamalo byl závěr, který srazil mé hodnocení o celé dvě ★. Udělal z filmu slušnější béčko. Mně to zkrátka neoslovilo, čekala bych něco víc reálného. Na druhé zkouknutí to nevidím. ()

lennyd

New Yorskému fotografovi Leonovi (Bradley Cooper) je doporučeno jeho zaměstnavatelkou, že by se měl pokusit zachytit něco, čím by ohromil. To se mu vcelku rychle povede - podaří se mu vyfotit dívku při nástupu do metra, odkud už nikdy nevystoupila. Leon se rozhodne jít po stopě, a brzy narazí na řezníka Mahoganyho (Vinnie Jones), který by mohl mít její (a i spoustu dalších) záhadných zmizení na svědomí. A nebude to dlouho trvat, a může se stát Leon i jeho přítelkyně dalšími oběťmi bestiálního vraha.... Hned na začátek je nutno poznamenat, že jde rozhodně o nejkrvavější film, který jsem kdy viděl. Ryuhei Kitamura si nebere servítky, a v detailních záběrech porcování "medvěda" jsem i já, otrlý divák, musel přivírat oči (trhání zubů a nehtů mi opravdu moc dobře nedělá). Celou dobu jsem si byl jistý, že filmu dám čtyři hvězdičky, ale konec mě tak otrávil, že nedám. Pořád jsem čekal, na vysvětlení toho PROČ, ale odpověď mě docela nepotěšila, bohužel. I když to všechno do sebe docela zapadalo, prostě takovýto konec se k filmu nehodil, a za tím si budu stát.... ()

Tomasso001

Trošku sem přepálil hodnocení, ale radši než fil podcenit... Líbí se mi nové používání kamery, atmosféra, herci, pokusy ukázat brutalitu jinak než bývá zvykem se mi líbí, jen ten konec je takový dost předvídatelný, divný a mírně nelogický, kdyby se dopracoval, nemusel bych psát, že sem film trochu nadhodnotil ()

Beky

Debilní pointa sráží film k odpadu...mezi tím jde o poutavý snímek s výborným obsazením!! Jednou větou: Jezdit vlakem v noci, to chce dávku...štěstí:))!! ()

majxik

Uff, dosti morbidní snímek, zvlaště místy. Nadruhou stranu mezi tím se proplíta příběh který vám rozhodně nedá nic zadarmo a ukáže se v ten pravý okamžik. Trošku mínusem je, že se film vyžívá v trošku béčkových morbidních vizualizací které rozhodně nejsou až tak pro každého. A jako třešnička na dortu je zde konec.... po pravdě ten mě rozhodnul pro to , abych mu dal 3hvězdy místo 2. ()

venison

Přítel z téhle mysterky byl nadšen.. Mě se to moc nelíbilo.. Možná, kdyby vyměnili profláknuté tváře Bradleyho Coopera, Brooke Shields a Vinnieho Jonese za pár pořádnejch filmovejch triků, byla by ta podívaná snesitelnější.. Scény jsou poněkud brutální, chladnokrevné, až řeznické, ale přesto pro mě byla nejnechutnější scéna, kdy se málem snoubenka hlavního hrdiny pozvracela.. Jo a ještě rvaní zubů a nehtů bylo nechutný, ale to dělal mrtvolám, takže taky o ničem.. Tak to už o něčem vypovídá.. A závěrečná pointa? U té jsem se teprve nasmála :-D ()

Antek

Barkerovu krátkou povídku jsem kdysi četl a pamatuji si z ní tíživou atmosféru jedné osudové cesty metrem. Na americkém filmovém poli debutující režisér Kitamura rozvíjí jednoduchou spisovatelovu story do tajemného příběhu, který přesně odpovídá Barkerově fascinaci gotickým horrorem (tzn. čekej, že za vším bude něco prastarého a hladového). "Chci zachytit srdce tohoto města," říká hlavní hrdina na začátku filmu, aniž by tušil jak dobře toto srdce pozná. Stejně jako v Conradově Heart of Darkness (novela, jež inspirovala Coppolovu slavnou Apokalypsu) sestupujeme do samého středu temnoty (ztělesněné tunelem metra) a poznáváme, že šílenství se skrývá v každém z nás. Kitamura navíc nešetří atmosférou (naopak ji rozdává po plných náručích) a zahlcuje divákovy smysly precizně vypracovaným audiovizuálnem (jenž v sobě kloubí některé opravdu úchylně krásné záběry a kamerové vychytávky). Takhle dobrý horror tu dlouho nebyl a takhle dobrý režisér také ne. ()

Danny F.

Celý film super až na ten konec. Příběh o psychopatovi který vraždí lidi je výborný až do doby kdy se objeví masožravé nestvůry. Poté kazí dojem z celého filmu. Tak špatně skombinovat "sci-fi" s nechutným psychopatickým řáděním opravdu zklame. Na druhou stranu jde v tomto filmu o dokonalé detailnější záběry. Přes všechno je to super film. 90% ()

popkec

Půlnoční vlak má jeden obrovský problém, není to totiž horor (ač se za něj vydává). Scénář, herecké výkony a všechno ostatní jsou samozřejmě hrozné ale to bych filmu možná odpustil kdybych se u něj alespoň trochu bál (jako třeba u stejně blbého Unborn které má ale alespoň 5 lekacích scén). Závěr je totálně WTF, ostatně jako většina částí. Nelogické chování postav už vážně nepřekvapí, za zmínku možná stojí propracované (a mimořádně nechutné) porcování těl - trhání nehtů, zubů či vyndávání oka. ()

Compadre

Solidní překvapení...Vinnie Jones je hajzl jak se patří a vypadá v tomhle filmu fakt jak největší zvrácenej a pošahanej nechuťák. Navíc ho ještě potkat takhle v noci v metru...no vůbec..tolik potřebná hororová atmosféra se dostavila beze zbytku, mordy jdou megabrutální a finále je nečekané a skvělé. Po dlouhé době horor, který mě fakt pobavil, ale stejně...pátou hvězdu si necham na něco jinýho..možná časem :) ()

pursulus

To není on.¬         Povídky anglického spisovatele Clive Barkera, patřící prý do zásuvky "splatterpunku", nelze rozhodně označiti za šestákové zboží; po přečtení zhruba tisíce stránek jeho povídek mohu prohlásiti jeho "Knihy krve", v nichž povídka "Půlnoční vlak" vyšla, za paper-frontové; neotřelost, náměty se neopakují, osobitý sloh, násilně nenatahovaný či nezkracovaný děj — to jsou přízviska těchto povídek, které neuspokojí mysl logickou nebo hlubokomyslnou, za to se zavděčí lidské stránce nerozumové a hlubokosmyslné.¬                 Režisér Rjúhei Kitamura se zhostil špatně převodu povídky na pohyblivé plátno. První velkou chybou bylo vymyslení vlastního příběhu, vlastní zápletky, na niž byl naroubován obsah povídky; toto řešení by bylo úspěšné, kdyby nově vymyslená zápletka byla lepčí hepčí než předloha; ale po tom by nebylo třeba předlohu použíti vůbec, a producent by ušetřil na autorských právech.¬                 Druhou chybou bylo, že se zfilmování svěřilo do rukou režiséra šikmookého rodu; ten si vybral z povídky po vzoru své rasy a srazil příběh někam do céčkových vod (krev, jatka, smyslnosti hrůzy vlastní žluťasům); ostatek nebyl asi schopen pochopiti a podle toho kamera snímá oko vyražené palicí a podobné hýblové dovednosti-debilnosti. Dobře zvolený bílý režisér by příběh pochopil "bíle" a z toho by možná mohlo něco být.¬                 Co je hodno oceniti, to je volba představitele "vraha" (Vinnie Jones); když se po prvé objevil, skoro jsem vykřikl: "To je von!"¬                 Předváděti duši věcí, to je úkolem umění; někdo to kdysi řekl, divil bych se, kdyby ne. Takové pojetí, ovšem, nutně vyžaduje osobu znalého umělce, která, žel, v tomto případě chyběla. ()

zdenny

Film o nesmlouvavém vrahovi z metra, který se s nikým a s ničím nesere. Atmosféra i postavy jsou přesně jako z Barkerových knih. Samozřejmě je dost zřejmý i mystery prvek. Já myslím, že dobrý. ()

Brain-D

Chvílemi jsem byl úplně v nebi. Nebýt digitalizace krve a bitek, tak se jedná o skvost, který by byl modlou pro spousty hororových gore nadšenců, ale prostě nic nemůže být úplně dokonalé. Scénář je jak z prdele vytažený. Bradley se tu teprve rozjíždí, takže není na co jiného spolehnout než na hrozivý vlak a Vinnieho Jonese s kladivem. ()

lykan9

Výborný atmosférický horor s velmi slušnou pointou na závěr. Škoda, že Vinnie Jones v podobných filmech nehraje častěji, protože z něho jde strach už od pohledu. Místo toho hraje drsňáky ve stupidních komediích. Zpět však k Půlnočnímu vlaku. Speciální efekty při zabíjení jsou vyloženě skvělé, noční newyourské prostředí je démonické a postavy jsou obecně sympatické. V rámci žánru se jedná o vynikající film a srdce hororového fandy může při jeho shlédnutí jedině plesat. ()