Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

BoXBe

Tak je to blbost samozřejmě. Oproti béčkovým hororům je tu pár povedených scén, zejména těch co deformují lidské tělo a hlavní řezník se nechal inspirovat v roli terminátorem, ale jinak mi zanechal film takovou tu hořkou pachuť, jestli je třeba míti na těle vředa. Kdyby ubylo řezničiny a přibylo smysluplnějšího příběhu, byl by to nakonec i slušný thriller. Takhle spíše nedoporučuju a mám od řeznických hororů zas na několik let klid... ()

Mamie

Předem asi to, že horor nikdy moc nepatřil k mým oblíbeným žánrům, ale co bych neudělala pro nějakého svého oblíbence. Celkově na mě film působil chvílemi až moc brutálně, ale to k tomu asi patří no... Ale moc mě potěšilo to, že to celé nebylo jen o tom, že někdo někoho jednoduše zabije, film měl poměrně i nějaký příběh. A taky plus u mě má to že konec byl takový hodně vysvětlující (třeba mi přišlo divné to, že ta policistka o tom věděla a nic pro nějaké vyřešení nedělala), původně jsem chtěla dát jen 3*, ale za povedený konec a herecké obsazení ještě 1* přidám. ()

c.tucker

Líbilo se mi to, atmosféru to má správnou. Ne že to byl takový typ hororu, u kterého se bojíš, ale zabaví to bezpečně. Zápletka velmi slušná. Od první chvíle jsem myslel, že vím jak to dopadne, ale nakonec to bylo jinak, což jsem pochopil někdy v půlce, ale i tak se mi závěr líbil (dost lidí ho tu odsoudilo). Krve jak minimálně ze tří volů, i když dost bylo digi, ale díky tomu se objevily i dost zajímavé momenty, např. očíčka z hlavy ven apod. ()

fars

Tak ja uz nevim co ma dneska doprdele clovek delat, aby narazil na kvalitni horor. Pulnocni vlak je sice o dost kvalitnejsi nez tradicni vyvrazdovaci becka (a to hlavne diky drsnemu Jonesovi s kladivem a zajimavym koncem), ale porad je to jen lepsi prumer. Film neni nijak extra desivy, klicove momenty jsou dost predvidatelne a ani tech gore efektu tam nebylo tolik, kolik jsem podle komentaru cekal. 60%. ()

Radiq

Velký překvapení nejen tím, že je to podle Clive Barkera. To, co se zprvu zdá jako obyčejnej film, skončí hororově a to dost drsně. Škoda té barvy krve, která teda nebyla vůbec věrohodná, stejně jako konzistence lidskýho těla - jakoby nemělo kosti a paličkou se dají urazit kusy. Vinnie Jones se do role dokonale hodil, na rozdíl od Bradleye Coopera, ale oběsit jsem se kvůli tomu zas nechtěl... (i když v dnešní době jsou prej sebevraždy moderní, skoro jak homosexualita, chch) ()

kosta73

Přesně jak píše Nick Tow. Sterilní a naleštěné až hanba, člověk si až po shlédnutí filmu uvědomí, jak obrovský potenciál má Barkerova povídka, která je postavená na jednoduchém, syrovém, nic zbytečně nevysvětlujícím nápadu....no, dalo se to čekat, když se toho chopil Ryuhei " navrch huj, vespod fuj " Kitamura, jehož supernudnou AZUMI jsem nezvládl dokoukat do konce. Nedá se říct, že je to o ničem, ale film působí dojmem seriálové epizody... prostě neplnokrevné záležitosti bez koulí....není to jednoduše ono! ()

Rockwood

No tak sem zas po dlouhé době uvidět naprostou kokotinu. Chystal jsem se na tento film s tím, že se bude zcela jistě jednat o nějaký tipicky americký horor. Tudíž hodně krve, děj žádný a přesto sem očekával od toho filmu víc. Trochu mě to upoutalo tak jsem se na to vrhnul. Když se to rozjíždělo tak to skoro vypadalo, že moje naděje se vyplní a ono hovno. Ze začátku bych to hodnotil čtyřmi hvězdami a to bez keců. To se mi celkem páčilo. Pak se to rozjíždělo víc a blběji a kleslo to na tři. Furt ale ještě ucházející. No asi sem opravdu chtěl moc, aby americký horor o sériovém vrahovi měl nějaký lepší příběh a zpracování. Ale bytosti, které tu byly dávno před lidmi a kdesi cosi a nyní služte... Proboha! Amerika boduje. Chtěl jsem dát odpad, ale tenhle americký horor je prostě jednička. ()

3n3my

Až na ten záver a správanie postáv som si túto krvavú jazdu vychutnával. Samozrejme, dej je jednoduchý a teda netreba sa veľmi zamýšľať, a preto aj s hodnotením ťažko ísť vyššie. ()

daEmoNickY

Dobre napsany detektivni [ @ Shadwell ] horurek co ma "skoro pouceni". "Skoro pouceni" ma jen proto, ze jsem si ho tam dokazal najit; jestli se vam ten hlod se slovem "poucenim" nelibil, tak si misto nej dejte "gag". !!! Nasleduji KAZICe / SPOILERy !!! Shadwell di pravdu, zda se, prislo mi to take jako detektivka. Lekacky tam byli, ale toho strachu moc ne. A to, ze divak vedel vic, aji dava smysl - dost veci jsem jednak odhadl [ spiknuti ] a druhak byli nasviceny [ prapodivny pohled Detektivky, kdyz u ni hrdina byl ; dal jsem si Detektiva (vlastne strojvudce s pistoli) a Detektivku dohromad a mel jsem spiknuti ] Parkat postavi udelali blost, ale vicemene se chovali smysluplne [ to, ze Hrdinovi Detektivka dala vizitku a proto tedy Hrdinka sla ze ni me potesilo ]. Predmluva Je mozne, ze pribeh vychazel i z jinych nez mnou predkladanych veci. Nicmene to je jako s objevovanim pravidel, kterymi se Priroda ridi - mi se ji jako snazime jak Zenu poznat a ona se mezitim marnive zmeni. Dej "Tak jako mi, lide, porazime prasatka a kravicky, tak i Prisery porazeji nas - lidicky" [ tohle bylo nejspis na pocatku "psani scenare" - vlastne, pred psanim scenare; bylo to psano na motivy povidky Cliva Barkera ] 1) Hrdina nafoti Kurvicku pri znasilneni; zachrani ji [ proste typickej fotograf ... bude fotit dokud si ho nevsimnou a pak se obrati na autoritu - zde kameru ] ; rozlouci se s ni. Jeste ji staci vyfotit. 2) Fotograficka vydavatelka mu rekne, ze fotky s Kurvickou jsou v pohode a [[povzbudi]] Hrdinu. Uplyne par dni. 3) Pak sleduje Reznika [ proste se mu libi ], ten ho chytne pod krkem [ to schvaluju; nejspis Clive Barkek (autor povidky na zaklade ktere to bylo natoceno) par fotografu potkal ]. 4) "Kurvicka se ztratila", tak zni titulek v novinach. Hrdina si da dohromady fotku Kurvicky a prsten na [[[[ruce]]]] kohosi ve vlaku + [[[ruku]]] Reznika. Sleduje Reznika. ... dal uz me to fakt nebavi ... Postavy 1) Hrdina. Fotograf. jeho povolani z nej cini [[ stopare ]] http://www.csfd.cz/film/32353-stalker-stalker/ a "spinu spolecnosti" , ktera radsi foti nez aby podala pomocnou ruku [ http://www.youtube.com/watch?v=T7hw5NkSPvs ] . 2) Hrdinova milka. Citliva a [[odrazuje]] (viz "Podobnosti a vychytavky 5") tedy Hrdinu od pronasledovani Reznika. Cekal jsem ze by ji mohli zabit a dat hrdinovi duvod ke mste, nestalo se tak (uplne). 3) Reznik. Ma prsten na ruce [[[[ duvod proc ho hrdina sleduje ]]]]. Je silny [ muze zabijet ] a ma nastroje a je "kryt" povolanim a zkusenosti [ proste reznik ]. 4) Fotografova Patronka. Da hrdinovi duvod aby fotil * nejdriv mu neveri a on potrebuje praci - musi neco najit * pak se ji libi fotka znasilnovane Kurvicky a uzavre s nim smlouvu o dalsi 2 fotky. Cekal jsem ze, pote co jsem videl hrdinuv sen jak ho reznik kucha, fotografka spolu s blizici se vystavou pozvou hrdinu do vlaku. 5) Detektivka. Stara se o dodrzovani zakona [ proto za ni Hrdina i Hrdinka jdou kdyz se stane neco podezreleho, coz dava smysl ] a take soucast Spiknuti [ Proc ne? Spis tedy "pripravuje divaka" na to, co prijde (parkrat je "divna") ... kdyz uz maji pod krkem policii ... mozna to tak je mozna ne. ]. Podobnosti a vychytavky 1) Fotograficky film je opakovanym tvarem, okenky a dirkami, podobny tomu, jak jsou ve vlaku rozestavena okna a drzatka. Podobne jsou v jatkach zaveseny prasatka a kravicky. Dobre. 2) Kurvicka co ,obklopena gangem, pohledne na Hrdinu. Pritelkyne co, vyklopena na gangu [ na gangu mrtvol, umirajic ], pohledne na Hrdinu. 3) Romanticka fotecka, kde Hrdina nezne "hama" http://encyclopediadramatica.com/Om_nom_nom_nom Hrdince krcek. 4) Nalet kamery z oka mrtvolky. Nalet kamery z napisu vlaku. Mozna haluz. Prislo mi, ze jsem si mel pripomenout mrtvou divku na zacatku. Nejspis to tu bylo aby dali pohodovej zaber. 5) Hrdinka odrazuje hrdinu tim ze mu rika "Fot neco hezkeho". Svlekne se a ... zase jedno GTFO a zadny TITS http://encyclopediadramatica.com/Tits_or_gtfo . 6) Kdosi je vesnu kuchan Reznikem, poveseny za hak krvaci na zem. Kdosi pohledne na kaluz krve. Hrdina se zhrozi [ Jinak receno, zjisti se, ze ten xicht v krvi patri Hrdinovi. Buhahaa ] ......... .......... ............. ....... ......... Dobre, tak to reknu, co bylo chybne. Jednak to, jak Hrdinka jednala [ nevzala Reznikovi veci z kufru Detektivce ... ] ( ale je to zenska, proboha!) a druhak Velke Setkani na konci. Nechapu proc tam Hrdina sel, to se jako zamiloval do Reznika? A proc by potom chtel zachranovat Hrdinku? A proc si bral reznicke nadobicko a ne bouchacku? Chtel si neco uvarit, kdyz Hrdinka nebyla doma? Proc si pro to sel do reznictvi? Oni tam nezamykaji? Proc ho Reznik nezabil? A proc si reznik na hrudniku pestoval zuby, nebo to byly leky? () (méně) (více)

tom88

Riadny hororový, krvavý thriller s poriadnou porciou brutality a nechutností. Vinnie Jones a jeho mrazivý face je nezabudnuteľný. Jeho masakrovanie obetí neskutočne brutálne. Kamerové zábery sú trocha divné, ale snažia sa byť cool. Dej je síce dosť béčkový ako aj celý film, no nudiť sa pri tom nedá. Záver bol pre mňa dosť WTF a bol som sklamaný, ale celkový dojem je dobrý. Pre istú skupinu ľudí môže byť tento film poklad, pre iných zase odpad, ja hodnotím ale objektívne, takže 3* si film zaslúži. 60% ()

Nivenx

Film stylem velice podobný jako bratříček Metro, ale ještě o stupeň lepší s promyšlenějším dějem a obzvlášt' koncem. Za mě 70% ()

URBAN

Není to vůbec špatný film, jen oddychovka plná krve. Jen si myslím že Bradley Cooper se do tohoto filmu dvakrát nehodil, ale chápu že to mělo nejspíš za účel film propagovat. Velice mě tu zaujalo že tu bylo vyzobrazeno násilí takřka bez cenzury a scény z vlaku byly parádní. Pouze mě zklamal konec, který nebyl zrovna podle mých představ. ( 24.8.16/MAC ) ()

Deyw

hrozna pecka..ja tenhle film mam rad kvuli hercum a vlastne i tomu pribehu ( i kdyz je to kokotina) chciju jak ten krypl rube lidi v metru a u toho ma celej film stejnej vyraz..vinnie je proste mistr drsnyho xichtu..nema chybu.. :D a cooper je skvelej jako vzdy..nenapadnej fotograf a nejdriv se film vyviji uplne jinak, nez by jste cekali jak skonci..hoodne dobry..jsou to takovy silny 3* mozna az se na to nekdy kouknu znovu a uvidim toho magora (vinnieho) tak tomu dam 4ku! :D ()

Cedr

Předlohu jsem zatím nečetl, ale pro jistotu jsem se aspoň částečně seznámil s jejím obsahem. Bez její znalosti by na mě The Midnight Meat Train působil asi vcelku průměrným dojmem, ale takto na mě tento snímek docela zapůsobil. Rukopis japonského režiséra Ryuhei Kitamury je ve filmu lehce patrný, což je moc dobře. Jeden z těch kvalitních příspěvků do hororového fondu za rok 2008. ()

Copacabana

Zaujímavá klaustrofobická atmosféra metra, kvalitná kamera, niektoré vraždy sa dali zniesť... Čo mi však vadilo, že boli prvoplánové, neverila som im, a do očí bijúca béčkovitosť pridáva celému veľmi trpkú príchuť. Od kvalitného hororu, môjho vkusu a pastvy pre oči teda na míle vzdialené. Druhý krát by som to pozerala jedine za trest. ()

Estrellita

Ale jo, proč ne... Atmosferické drama, kde naštěstí funguje jakýs takýs logika a my chápeme, proč je která postava tam, kde je (což je v některých filmech často nepochopitelné). Krvavé scény jsou bohužel směšné, na druhou stranu vyndávání oči působilo realisticky. A ta fotka s partou kluků na schodech do metra byla opravdu povedená! Říkala jsem si, že dám čtyři hvězdičky, pokud to neskončí tak, jak si myslím, že to skončí. Bohužel se film ukázal být předvídatelný. ()

LordSnape

Narozdíl od předlohy (povídky) mi film přišel místy dosti zmatený a pěkně natahovaný. Jinak ale nemám výhrady. Pěkná a celkem i napínavá metro jatka. ()

markuc

Tento film me prilis nezaujal, kazdopadne mu ale nelze nepricist k dobru par (nekdy velmi) originalnich napadu (fotografovani). V podstate ponury pribeh (trosku noir) o meste New York, samotny vlak mi tuhle peknou atmosferu trosku narusoval - zapojeni "reznika" do tohoto filmu me tedy spise rusilo. Clive Barkera neznam, ani jeho tvorbu a tuto povidku jsem necetl (mozna proto mi film prijde zvlastni). Nejspis jen pro znalce jeho dila. ()