Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

°°aPi°°

Nebylo to nejhorší, dalo se to dokoukat do konce a taky mi párkrát přeběhl mráz po zádech, ale to je tak vše. Renée vypadala spíše komicky než vystrašeně. Nemůžu si pomoct, ale budu ji mít vždycky zafixovanou jako praštěnou Bridget Jonesovou a v jiné roli mi bude spíše překážet. Ale démonická holčička Lilith se povedla.. ()

Igwar

Po vzhliadnutí tohto filmu môžem konštatovať, že má s Orphanom len veľmi málo spoločné a už vôbec nemajú tieto filmy identický námet. Jediné, čo ich spája je to, že prípeh sa v oboch prípadoch točí okolo malého zlého dievčatka. Avšak Ich porovnávanie je skôr zavádzajúce a naviac vás pripraví o filmový zážitok, pretože vďaka nemu už v prvých minútach tušíte o čo asi v Case 39 zhruba ide. Ak ste film ešte nevideli a nechcete sa pripraviť o prekvapenie, ďalej nečítajte, pretože bude nasledovať hromada spoilerov. V Orphanovi je skutočné (malé) dievčatko, ktorému iba jeho okolie nesprávne odhadlo vek, naproti tomu v Case 39 je má malá akúsi bližšie nevysvetlenú (aj to je jeden z mínusov filmu) vrodenú démonickú silu. Príbehovo nie je Case 39 vystavaný tak zručne a napínavo ako Orphan a vlastne stojí na niekoľkých nedomyslených zvratoch. Ale ako horror pôsobí obstojne. Veľkým mínusom sú však "umelé" lakačky, ktoré sa objavujú veľmi často. Za všetky spomeniem pomerne nelogickú scénu s budíkom. Ako sa môžem zľaknúť zazvonenia budíka, na ktorého ručičky intenzívne čumím a z ich polohy mi musí byť jasné, že bude zvoniť, je pre mňa záhadou. ()

BMAXX

Nejsem moc příznivcem hororů s ženskou v hlavní roli (ne, že bych byl sexista, ale snad krom Nicole Kidman v Těch druhých ty herecké výkony za moc nestojí) a ani tady Renée Zellweger zde svůj triumf míti nebude. Ze začátku se něco děje - nápad upéct dítě v troubě určitě poradila Baba Yaga :-) Postupem času malá Lilith (klasické jméno pro démona :-)) zabije pár nadšenců, aby se něco dělo, ztrácí postupem času svůj šmrnc. Kdyby se scénáristi trošku vyřádili na malé "démonce", trošku dali "pokouřit" věčně hysterické Zellwegerové a neutli tenhle film úplně trapným koncem, tak mohl být na světě celkem povedený horor. Takhle je to jen zase nuda před spaním :-( ()

lumi1

Renée Zellweger ma skutočne prekvapila, vždy keď ju vidím tak si predstavím Bridget Jonesovú :D takže predstava že by hrala vážnu rolu mi nejako nikdy nejde do kopy a v tomto filme MALA takú úlohu a zvládla ju bravúrne. ()

ondro77

Začiatok bol bez chyby ,scéna s trúbov u mňa bodovala naplno,ale potom ,nooo bolo tam zopár svetlý momentov ale celkovo priemer.Jodelle Ferland je dovodom mojich 3 * RZ dosť toporná v tejto úlohe.Plne súhlas s koment od SHIT ()

Pattrick

Průměrné s hodně průměrnou Zellweger.. Začátek byl šíleně nadupanej, tajemnej, poté to pokračovalo dál a už se to tak nějak navalovalo, aby stopáž byla tak dlouhá? Místy ale byla tíživá atmosféra a zajímavé momenty, které mě mile překvapily, než přišel ten konec a to WTF vysvětlení. Připomínalo mi to hodně kruh = ) ()

Mazi23

Ač nejsem bůh ví jaký fanoušek hororu, jednou za čas se na nějaký rád podívám. Nedávno padla volba na Case 39 a musím říct, že to nebyl ztracený čas.Příběh je jasný asi tak od 5 minuty, ale to u hororů přece stejně nejde. Hlavním cílem hororů je navodit strach, a to v mém případě poměrně dařilo.Slabším prvkem filmu je Renée, ta by měla hrát nějaké maminy, popřípadě ztřeštěné paničky.Dalším minusem je závěr, zde se tvůrci snažili za každou cenu spojit tajemou minulost Renée spolu s přítomností a tak vznikla dosti nepřehledná, bizarní a hlavně zbytečná scéna. Naopak se musím zastat Jodelle Ferland, pro mě byla přesvědčivá dost. Shrnuto podtrženo pěkný horor na který se nejspíše nepodívám znovu, ale za zhlédnutí stojí. ()

KcarlosK

Nudaaa ! Od začátku bylo naprosto jasné, jak se věci mají. Spíš komedie než horor. SPOILER - ta potvora (co to vlastně bylo ?) vyrazí dveře i s futrama, vyrazí petlice, odsune komodu i postel a na konci se nedostane z kufru auta ? Ach muj bože ! Navíc každý dobrý horor má špatný konec a ne happy end. ()

F50Ferrari

Tenhle film mi rozhodně sedl ... nevěděl jsem o něm prakticky nic a přesto, když vidim Jodelle Ferland, tak i když je to moc roztomilá holčička, asi ji prostě už nikdy neuvěřim, že by mohla být tak nevinná, jak se zdá. Každopádně jsem se nenudil a nakonec to bylo rozhodně lepší, než co jsem očekával. Renée Zellweger z nějakýho důvodu moc nemusim, ale zde mi fakt nevadila a zlepšila si u mě reputaci. Jdu zkouknout Orphan. ()

vladous

Původně jsem chtěl dát odpad, jednu hvězdu dávám, že jsem u toho neusnul, jinak céčkovej film, kde je pár lekavejch efektů a celkem dobrá muzika. ()

Booman

Báli jste se při sledování patetický partičky dětí ve filmu Eden Lake? Tak si tohle nepouštějte, protože tahle malá holčička má něco, o čem si zmiňovaná banda usmrkanců může nechat zdát. Roztomilý úsměv malého sociopata a špetku toho satanskýho voodoo. ()

Yelush

Moje pocity po vzhliadnutí tohto filmu boli veľmi rozporuplné. Na jednej strane zaujímavá téma aj príbeh z ktorého sa vždy dá urobiť pekný horor, na druhej strane veľmi povrchné až amatérske spracovanie s extrémne nesympatickou spuchnutou Zellweger. Film obsahuje scenáristické klišé a trápne ľakačky, ktoré mu tiež veľmi nepomohli podobne ako aj atmosféru, ktorá kolíše s celkom pekných momentov do úplne fádnych. Zdalo by sa tak, že film asi neminie kritika, ale nejako som si zapamätal len tie vydarené a naozaj pekné zimomriavkové scény, film ma nejako nenudil a po skončení som tak mohol s pocitom nepremárneného večera skonštatovať hodnotenie "celkom dobré", čo by asi zodpovedalo trom hviezdičkam. Viac si určite nezaslúži. ()

Martinaa.Tru

Renné tam vyloženě sedne. DObré obsazení, co se týká děje zajímavý duchařský béčkový horor s nevydařelým koncem s dítětem - démonem. AScéna s vosama absolutně přemrštěná . ()

edgeratedR

Zajímavý, poutavý horor, který mě držel v napětí až do samotného konce. Bohužel, když vidím horor, ve kterém hraje přibližně desetileté stvoření něžného pohlaví, okamžitě se mi vybaví Vymítač ďábla, Kruh a oproti nim je Jodelle Ferland tak trošku k smíchu. Obsadit do hlavní role hororu průměrnou herečku, která se hodí maximálně tak do béčkových amerických ''komedií'' také nebylo nejšťastnější. No a jedna ze závěrečných scén, kdy Renée Zellweger otevírá dveře od auta, které je celé ponořené ve vodě a při které se tvůrcům zjevně vykouřily fyzikální zákony z hlavy, se taky moc nepovedla. Být jiného obsazení, dal bych 4*, v tomto případě dávám ''pouze'' 3*. ()

zorrra

Taky priemerný horor, ktorý presne viete, ako dopadne, presne viete, kto je za všetkým, ale aj tak si ho pozriete, lebo sa chcete zo dvakrát zľaknúť. ()

charlie.sambora

Nebylo to úplně nejhorší jak jsem se obávala, vzhledem k tomu, že hlavní roli obsadila Renée. Příběh dosti podobný Orphan. V zásadě se nikdy nedívám na horory se známými herci - ztrácí to pak kouzlo, ale jak už jsem psala, tento nebyl zas tak špatný. Ne že bych se na něj podívala někdy znova. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...