BrainStorm (TV film)

Komedie / Drama / Psychologický

Česko, 2008, 80 min

Výtečné herecké výkony, jako vždy bezvadný Trojan. Strach umí točit, škoda že se ve větší míře nedostavá k projektům, jdoucím do kin.(23.3.2008)

BrainStorm je ukážkový tv film, akých by u nás mohlo vzniknúť viac. Príbeh je chytľavý, vtipný, výborne obsadený a každá postava tu má svoje miesto. Aj ten "majster" z ľavými rukami. Smiech i dobrú náladu rozdával režisér pozvoľna, ale rozložil si to pekne na celý film, takže som vlastne na filme nenašiel nejaké slabé miesto. Scénky ako "televize!" , kalkulačka či lepenie kachličiek zhora( kurva ja by som takého magora vyhodil von oknom) ma dobre pobavili. Úsmev vyvolá i rozhovor medzi Brzobahatým a Gregorovou, ktorí sú (presnejšie boli) v súkromnom živote manželia. Celkovo sa na to príjemne pozerá rovnako ako na T. Pauhofovú alebo I. Chýlkovú, pri ktorej mám občas pocit, že sa za posledných 20 rokov takmer vôbec nezmenila. "Ty jo, a fakt si lítal i proti Japoncúm?"...a keby len to. "Lítal jsem i do Bratislavy..." "No ty kokso!..." 80%.(7.10.2013)

BRAINstorm- zvyšuje duševní kapacitu. Vzhledem k tomu, že vlivem stárnutí..... Takovej obyčejnej film, který v několika momentech dokáže pohladit na duši. Koncert pro R. Brzobohatýho, kolem kterého všichni hrají civilněji, než by člověk po všech těch podivných filmech očekával. A jednoznačné maximum si ukradl P.Liška ve své miniroličce. Člověk si ani nevšimne, že se tu řeší (mnou nenáviděné) vztahy. Lhát a zpívat se prostě musí umět! Pro kino by to asi potřebovalo kapku doladit, ale jako TV film to beru! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč se z lidí stávají ,,mišuge“. 2.) Nevím, jestli mám převzít zásilku, kterou jsem si neobjednal. 3.) Mám mladou milenku a pubertální dceru (a ještě se nepotkaly). 4.) Nevím, proč je dobré umět výborně lhát. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(11.9.2010)

WOW. Jednoduché, poutavé, dobře napsané, řemeslně brilantní. Strachovy konexe s tuzemskou hereckou smetánkou jsou zúročeny na maximum - typově přesné rodinné archetypy v podání typově povědomých herců, kteří je hrají odjakživa a přitom to není trapné a nenutí to ke glosám. Mám pocit, že Brainstorm by se za sebe nemusel stydět ani v kině v konkurenci Michálka a Slámy (a popravdě má ke Slámovi asi nejblíž). Velké překvapení.(23.3.2008)

Příběh o tom, jak důležité je využít čas ve svém životě co nejlépe.. Jak už tu někteří předchozí uživatelé zmínili, je neskutečná škoda, že se tohle dílo nepodívalo do kin, protože je to obrovské překvapení. Radoslav Brzobohatý a Ivan Trojan jsou, stejně jako i ostatní herci, naprosto skvělí, a i když tenhle film má svoje chyby, ve výsledku na mne udělal velmi dobrý dojem. Když jsem viděl, že režisérem je Jirka Strach, byl jsem trochu skeptický, ale o to víc jsem rád, že mě neodradil. Velmi dobrý počin a na české scéně určitě perla, která si zaslouží těch 90%(12.11.2009)

• - Jakub se svými dětmi navštíví v kině Roming. Scénář k němu psal stejně jako k tomuto filmu Marek Epstein. (Kulmon)

• - Místo, kde ve filmu bydlí doktor Jakub Hloch (Ivan Trojan), je stejné jako ve filmu Ženy v pokušení (2010), kde bydlí Helena (Lenka Vlasáková). Jak Ivan Trojan, tak Lenka Vlasáková, hrají v těchto filmech psychology a mají v této vile soukromou ordinaci. Vila se nachází v pražských Dejvicích v Glinkově ulici. (MissSimm)

• - Počítačová hra, kterou hraje David (Marek Galló) na notebooku, je česká "Mafia". (MATADOR)