Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

Riker

První Strachovo dílo které jsem viděl a už mám spadeno na jeho další starší počiny. TV film skutečných kvalit hlavně díky tradičně skvělým výkonům Ivana Trojana a Radoslava Brzobohatého. Ostatní herci od větších rolí přes úplně nejmenší štěky však také válí, bude to z velké části právě Strachova zásluha. Trochu mi nesedl závěr, ale plné 4 hvězdy už nesníží. Doufám, že pan Strach dostane další režijní příležitosti. Bravo! ()

sAreOn

Nepřišlo mi to vyloženě jako komedie, spíše film o lidských vztazích s pár úsměvnými momenty. Strach opět dokazuje, že točit umí - už by to chtělo nějaký pořádný celovečerák. Nebudu komentovat herecké výkony, protože obsazení mluví samo za sebe ( = byly velmi dobré ;-) ). ()

meatball

Trojanovi takové civilní role sluší mnohem víc než různé karikatury. Jinak zábavné, na TV produkci rozhodně velký nadstandard, plejáda známých herců a doufám, že Strach někdy vykouzlí regulérní celovečerák. ()

Weehaa

Další z velmi vydařených Strachových filmů. Jiří Strach umí. A pár Ivan Trojan - Ivana Chýlková (po Musím Tě svést je vidím podruhé jako manželskou dvojici) funguje dokonale. ()

_Irbe_

Briliant mezi televizními filmy, který těžce šlape na paty českým hitům v kině, ba co víc, mnoho z nich nechává daleko za sebou. Česká herecká elita zde rozehrává jednoduché, ale přitom zajímavé rodinné, psychologické drama okořeněné trochou mystiky a fantazie. Pavel Liška v miniroli anděla je naprosto nezapomenutelný a jak tvrdím už dlouho, společně s Ivanem Trojanem, je to jasně nejlepší český současný herec. ()

Ajay

Česká parafráze na "Čas probuzení (1990)", krom toho konce v nemocnici, což mě moc nenadchlo. Ale jinak skvělé herecké výkony mě bavily po celou dobu. ()

Simir79

Někdy mě překvapí (příjemně), jak kvalitní můžou být televizní filmy. Tento snímek si rozhodně zasloužil kinová plátna víc, jak kterýkoli jiný brak, kterých je (nejen česká) filmová scéna plná. Už jen obsazení zaručuje to, že divák neodejde s pouhým zabitím večera všedního dne. Ivan Trojan již dávno překročil stín svého otce a lze s naprostou určitostí říct, že jde svou jedinečnou hereckou cestou. Radoslav Brzobohatý připomněl, že přes svůj věk rozhodně nepatří do starého železa a že stále má co nabídnout i náročnému diváku. Jiří Strach ukázal, že v jednoduchosti je krása a nalinkoval prosté téma do lehce úsměvného prozření jednoho civilizačně a profesně zdeformovaného psychologa. Kdybych byl učitel na základní škole, byla by to rozhodně "povinná četba". ()

jopal

Tak to teda klobuk dole! Skutocne bravurne zvladnute, zaujimavo natocene a koniec koncov aj poucne. A pri tom film vobec nenudil. Bravo, pan Strach, gratulujem k hereckemu obsadeniu a drzim palce do dalsej tvorby. (Ked som zbadal Brzobohateho, som si hovoril kedy sa mu to stalo, ved som o tom nikde necital...) ()

certiskon

Skvělý nápad na scénář, mé hodnocení určitě ovlivnil i herecký výkon pana Brzobohatého... příběh, co člověka donutí na chvíli se nad tím vším zamyslet... co dodat, opravdu povedený film! :) ()

fafejt001

TAK TO MÁ BÝT . ŽÁDNÉ OKRASY , KUDRLINKY A JÍT PO DĚJI . NĚKDY MÁLO ZNAMENÁ HODNĚ . A TADY JE CELKEM HODNĚ . TAKŽE VELMI DOBRÉ . ()

Ironhead

Pozoruhodny pocin, predevsim v zaplave CZ kinobraku poslendich let, je opravdu s podivem ze tohle dilko je "pouze" TV film... Skvely a originalni scenar a uchvatna ustredni herecka dvojice Trojan + Brzobohaty, kterym ostatni zdatne sekunduji v mensich rolich. ()

Brenda.Ch

Včera jsem to zkoukla - hleděla jsem jak puk ! Nenápadně se tvářící Tv film na ČT 1 strčí do kapsy pomalu celou filmovou tvorbu v posledních letech, zaměřenou na tak příšerná témata...samé zločiny komunistů, různé zvrácenosti, proplétačky mafie a bílých koní, rádoby se tvářící jako velkofilmy s pořádnou reklamou, nebo naopak úžasně vtipné komedie plné trapností, chatrného děje či pokračovačky, které se snaží natahovat děje prvních dílů jako sopel a člověk kolikrát neví, jestli je to opravdu tak strašné, nebo se mu pokazilo vnímání a měl by navštívit psychiatra. Tímto se neotírám o fakt kvalitní a dobré české filmy, které se taky vyskytnou. BrainStorm je příběh tak lidský, tak krásný, aniž by byl plný sentimentality, pohádkově tajemný příběh jedné "obyčejné" rodiny, plný každodenního života, emocí a nutností řešit běžné věci, vztahy, děti...a do toho vsuvka v podobě záhadného léku, který se sám objednal a který tak blahodárně působí na míru tolerance a pochopení v rodině. Moc pěkný film s originálním námětem, hezkým zpracování. Ať je takových TV filmů více ! ()

Aidina

Bylo by fain, dostat pár dní ještě k dobru a pokusit se dát vše do pořádku a za plného vědomí a duševní pohody, než se člověk odebere někam úplně jinam a tuto příležitost už mít nebude... Úžasný Radoslav Brzobohatý v roli nemohoucího starce s lehce pokřiveným úsměvem, který není schopen říct souvislou větu. A Ivan Trojan, v roli syna, který to občas ještě více nezvládá než jeho nemocný otec a sám je na psychiatra:-)). Oba dva svými výkony nasadili hodně vysokou laťku.Tento film se J. Strachovi a M. Epstainovi opravdu hodně povedl. ()

zigy

Taky bych občas potřeboval šlehnout si brainstormu, nevíte, kde ho sehnat? Film se pohybuje mezi psychologicko depresivním námětem (těžký život trojana a jeho rozbité rodiny) a groteskou, kterou způsobuje zápletka s brainstormem. Strach to opět natočil moc hezky. Jak ale mohl dát nakonec přednost Trojan Chýlkové před Pauhofovou, to nepochopím......:) ()

blekekeke

Hořká komedie s vynikajícím Brzobohatým. Trochu jsem se toho filmu bál, ale evidentně zbytečně. Čistá práce od mistra v oboru ... ()

Vlasek

Když jsem u tohoto filmu brečela, řekla mi mamka: "Neplač, vždyť je to jen film." Já jsem odpověděla: " No právě, že je to jen film." ()

Kozlowski8

Hlavní roli příběhu hrají pilulky, které zázračně uzdraví na těle i na duši a tím hlavně umožní alespoň částečnou nápravu toho, co člověk nestihl (nebo spíš nedokázal projevit) dříve. Příběh je jednoduchý, ale dobře napsaný. Dokáže pohladit i rozesmát, ale ve své hlavní podstatě je spíše hořký a smutný a přinutí člověka zamyslet se nad tím, jak tráví čas se svými blízkými a jak se k nim chová. Výborně vybraní herci, z nichž mne ani jediný nezklamal, umocňují zážitek z tohoto hezkého filmu Jiřího Stracha. 75%. ()

r007

Poklona Ivanu Trojanovi i Jiřímu Strachovi. To jsou ti, kteří udělali tento film vyjímečným. Samozřejmě velká zásluha patří i scénáři. Brilantně vystavěný příběh, který snad nemá žádnou mezeru, se odvíjí velmi rychle a občas má divák co dělat, aby udržel tempo. O groteskní momenty není nouze a závěr je překvapivý. Co víc si přát? ()