Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

easaque

4* na televizní tvorbu hodně slušný a nápaditý kousek. Dobře balancuje mezi dramatickými i humornými částmi a nesklouzává k přehnaně podbízívému sentimentu. Prostě příjemná všehochuť i s trochou tajemna, která je schopná pobavit velmi široký okruh diváků. Za mě hezké 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Morloth

Co se příběhové stránky týká, nejedná se o žádný originál. Zlý despotický tatík, nedorozumění v rodině, problémy s dětmi,... Proto by se mi film nelíbil. Navíc některé nejasnosti, jako např. zmizení milenky a velmi rychlý návrat filmu škodí. Ale Ivan Trojan předvádí obvykle kvalitní výkon, Radoslav Brzobohatý perfektní, Ivana Chýlková zajímavá, atd. atd. Až na Pavla Lišku, který je zase Liška a už mi to začíná vadit, tak po herecké stránce není co vytknout. Jiří Strach dobře režíroval, a tak vznikl film, který se prostě zaryje pod kůži. ()

rakovnik

Zajímavý příběh s vynikajícím hereckým obsazením. Především pan Brzobohatý je ve své roli skvělý, každopádně pan Strach dokázal obsadit výbornými herci každou jen trošičku větší roličku. ()

honajz2

Tak na české poměry je to dost slušné, s dobrým nápadem, slušnými hereckými výkony a na televizní film dobrou filmařskou stránkou. I psychologické to celkem je a ten scénář funguje taktéž docela dobře, až na pár prkenných dialogů a scén. A humor tu taky celkem dobře funguje, nejedna scéna mě pobavila. Největší problém ale vidím v tom, že to na hodinu a půl předvede celkem málo. Nemůžu si pomoct, ale čekal jsem od toho prostě víc, protože se v tom dalo rozehrát víc. Nebo aspoň líp. Ani tady mě Strach bůhvíjak neoslnil, ale na to, čím ten film je, je povedený a celkem se mi líbil. Slabé 4* ()

marcek

Tak tomuhle říkám film. Skvělé obsazení. Parádní scénář. Ivan Trojan je prostě klenot. Brzobohatý umí zase zahrát cokoliv. Na Terezu Voříškovou bych se mohl zase dívat od rána do večera. Pavel Liška tam hrál dohromady asi 5 minut, ale za tu dobu vnese do filmu nehoráznou energii. Bravo. Jiří Strach mě čím dál víc překvapuje. Jen tak dál Jirko. ()

shyster

Několik let si stěžujeme na nedostatek kvalitních českých filmů v kinech. Jenže se stačí podívat někdy i do televize a můžeme být překvapeni. Skvěle napsaný, zrežirovaný a sehraný film. ()

Crawler-D

Jiří Starch, Marek Epstein a Ivan Trojan spojili síly, aby vznikl povedený televizní film, jemuž bych se při filmovějším rázu nebránil ani v kině. Zajímavá zápletka s prvky sci-fi je použita tak, aby se nemusely vyhazovat peníze na drahé postprodukční práce. Mnohem více vše stojí na chytlavém a chytrém Epsteinově scénáři a dobré herecké spolupráci. Tklivý konec a rozuzlení ani nepočítám. ()

Zbyisek

Velice povedený TV film. Holt Jiří Strach je dobrej :-) Výborné obsazení a povedná (a nečekaná) pointa v závěru. ()

BUD-SFIS

Na české poměry je to hodně neobvyklý film, který není tou komedií jak všichni známe. Je tu něco nového, něco co dělá film tak výjimečným a to je poselství, které je ukryto v tomto příjemném snímku. ()

U_S_O

Síce trochu pomalší rozjazd ale celkovo na mňa BrainStorm zapôsobil. Nebola to ani klasická komédia, pretože vtipné momenty striedali tie dramatickejšie, či srdcervúce. !SPOILER! Ale ako sa dedo prebral k životu, prebral tým aj mňa a hneď to bolo veselšie. A koniec ani neviem ako nazvať, fantasy, či sci-fi? Ale rozhodne bol zaujímavý. A nebyť práve toho "nereálneho" vyvrcholenia, bol by to ozajstný príbeh zo života. Ale nehovorím, že to znižuje úroveň filmu, práve naopak. Nakoniec už len poznámka, že Tereza sa začína stávať jednou z mojich najobľúbenejších herečiek :) (90%) ()

PROCESOR

Tak pro mě velká spokojenost. Vážná role Ivanovi Trojanovi sedí po všech těch Václavech. Zdárně mu sekunduje Chýlková a pan Brzobohatý si svou roli také užil. Téma a zpracování se mi líbí. Ano opravdu čas není nafukovací a život jednou skončí. Škoda, že si to člověk uvědomuje vždy až když je tváří v tvář vystaven kruté realitě, kdy člen rodiny na tom není dobře a vlastně už jen přežívá. To potom rychle shrnuje své dosavadní snažení a všechny přešlapy a hádky ho mrzí. Dostává morální facku za kterou je rád. To, jak rychle zapadne zpátky do "svého-pohodlného" stereotypu, je pak samozřejmě jen na něm. Je dobré se občas zastavit a uvědomit si, kolik nás obklopuje zoufale zbytečných věcí a proč se topíme pořád v té prázdnotě a neumíme žít.... ()

Maty85

Jednoduchý , stručný a výstižný film se zajímavou pointou. Skvěle zahraný. I. Trojan je u nás jeden z nejlepších herců. Jenom to přiřazení titulu komedie mi ale moc nesedí, protože až na pár dobrých hlášek mi to moc jako komedie nepřijde,spíše takové drama. ()

c.tucker

Na televizní film, je to velmi pozoruhodný a duchaplný scénář, kterému ještě přidávají senzační herci jako Trojan, Brzobohatý atd. ()

Radiq

Takovej normální českej film, kterej nestojí za víc než dvě hvězdičky. Ale proto, že je to český, tak ještě hvězdu přihodím. Ale jinak si myslím, že ten slavnej M. Epstein se trochu moc přeceňuje. ()

MJMilan

Velice sympatický a milý snímek ... celý dlouhý začátek jsem čekal, co Radoslav Brzobohatý předvede, netrvalo dlouho a dočkal jsem se! Samotný film je ze začátku laděn dost ponuře, spíše možná lépe řečeno reálně, avšak s trochu nadsázky se dá říct, že skrz menší fantasy kličku se tvůrcům podařilo do filmu vložit špetku psychologické stránky k zamyšlení. Po dlouhé době pěkný relativně nový český snímek. ()

dr.fish

Jiří Strach začíná být vskutku zajímavou postavou českého filmu. Tenhle film to jenom potvrzuje. Námět není složitý, ale využit je perfektně, a to i díky hercům, Brzobohatý byl šťastnou volbou. Jen tak dál... ()

sator

Čas na smíření...  Viki (Táňa Pauhofová) říká "Každý si to musí vyřešit, smířit se". A Jakub (Ivan Trojan) se ptá: to je Norbert? "Grahame Hill". odpovídá Viki. Grahame Hill je renomovaný autor psychologické literatury. Norbert Fabián Čapek byl český psycholog, který zahynul v koncentračním táboře Dachau. ()

Lopezka1982

Dobrý námět filmu, který podtrhuje brilantní výkon R.Brzobohatého a I.Trojana. Film, na který se vždy znovu s chutí podívám... ()