Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

ostravak30

Mezi televizními filmy musím jít na Everest. Nutí mě k tomu výborné obsazení a s tím spojené výborné výkony. Já mám navíc rád filmy lehce mysteriózní, což snímek splňuje díky neexistujícímu léku a Pavlu Liškovi. Scénář je výborně napsaný, umím si představit, že Hollywood by z toho udělal dvouhodinovou záležitost do kin a ještě dojemnější. Film má také výrazný morální podtext k zamyšlení. Jednou většinu z nás čeká otázka, co s našimi rodiči, pokud se o sebe sami nepostarají. Oni se o nás starali půl života a očekávají, že to zvládneme také, ale ne vždy to jde - práce, rodinný život, sociální zázemí. Na druhé straně i my se také můžeme posléze ocitnout v situaci, kdy budeme doufat, že se o nás někdo postará a nestrčí jen do LDN. Těžké na rozhodnutí. Dalším tématem je pak možnost naposled si s otcem promluvit. Nikdo z nás neví, kdy s někým bude mluvit naposledy a i když to znám sám, že je to někdy těžké, každý by si měl vždy pořádně rozmyslet, co vyřkne či zakřičí. Naštěstí to není klasický doják, ale film, který ve mě přesně tyhle otázky vyvolal a předkládá nám příběh velmi vyzrálým způsobem. ()

Keram42

Těžká nuda...nebýt Trojana, tak se na to nedá ani dívat, režie bez chuti a dramatu. Od filmu, který napsal Epstein a režíroval Strach, bych čekal od dost víc. ()

Nowecki

Dal bych pět nebýt ukradeného nápadu s dočasným fungováním zázračného léku (Awakenings). Výběr z nejlepších českých herců, scénář dobrý, na české poměry velmi dobrý počin. ()

krivkin

na rozdíl od českých filmů, které poslední roky běží v kinech, se mi tohle líbilo, žádnej důraz na hlášky a podobný kraviny, ale herci hrají tak, že jim to věřím, příběh směřuje odněkud někam.... prostě na to, že to je "jen TV film", velmi slušný nadprůměr, proč se takových věcí netočí víc..... ()

quasar

Tak o Stracha nemám strach. Sice nemusím jeho pohádky, ale tohle dílko a Vůně vanilky mě přesvědčily, že jde správnou cestou a už se těším na jeho další film. ()

Jallo

Milá, jednoduchá komedie, která však postupně diváka donutí zamyslet se nad smyslem bytí, nad hodnotami v našem životě. Výkony herců Trojana a Brzobohatého jsou excelentní. ... ()

DooFooS

Viděl jsem už třikrát a stále přemýšlel, jaké hodnocení napsat a dneska jsem konečně dozrál k jednoznačnému závěru. Vzhledem k citlivému ději, výborným hereckým výkonům a hlavně vzhledem k zjištění, že už se těším na svou čtvrtou soukromou reprízu, tak nemůžu jinak, než udělit hodnocení maximální. ()

honzic

Slušný příběh s dobrými hereckými výkony Brzobohatého a Trojana, které nade všemi excelují, volá po zamyšlení a nevyhne se moralizování. Hodnocení: 65 % ()

swinevenca

Chvíli jsem se do toho dostával a delší chvíli jsem dostával z toho. Výborný herecký obsazení, v případě Hany Gregorové velmi vtipný, a že tyhle herci odvedou poctivou práci je skoro jasný. Marek Epstein a Jiří Strach jsou pro mě českými esy na svých místech a těším se, že jednou z jejich spolupráce vzejde film, kterej Česku vyrazí dech. ()

megajalec

Pre mňa prekvapenie z Čiech, netradičný žáner u nás, ale veľmi dobre podaný. Pohladenie na duši, to je to, čo tento film vystihuje. Takisto dobré herecké obsadenie, každému sadla jeho postava ako uliata. Mne sa páčila najviac Chýlková. ()

DanielaE

Jedna hvězdička minus za nedovysvětlená nemožnost sehnat znovu lék na netu (neznalost adresy neomlouvá, máme-li gůgl :-) ) a i za "berličku" proč lék museli hledat na netu (nebydleli na samotě, měli auto, mohli dojet, bylo by to rychlejší pro někoho, kdo do té doby se skoro neuměl ani zalogovat se do e-mailu). JInak nadprůměr, který by v pohodě strčil do kapsy většinu čs filmů, které jdou do kinodistribuce. A to nejen, co se scénáře a režie týče, ale i kamera a především výprava - uvěitelné, přesto atraktivní interiéry, přirozené kostýmy. Na český TV film jsem téměř okouzlena. ()

Luswani

Na televizní film dobré. Zajímavý počin v záplavě toho, co dnes běžně vzniká, ale na pět hvězdiček to není. Epstein je v současnosti jeden z našich nejlepších scénáristů. 70% ()

MIchael90

Pro mě hlavně excelentní výkon Radoslava Brzobohatého, v druhé polovině filmu mě opravdu hodně pobavil. Jednoduchý, lidský, místy spíše ponurý, ale silný film! ()

wowylgu313

Emočně založený film. Kdy si opravdu uvědomíte jak je čas/život cenný. Každá hodina na víc někoho koho jste ztratili by pro vás najednou měla obrovskou hodnotu. A taky že jsem si to u filmu velmi uvědomoval. Že bych ještě babičce chtěl říct pár slov, držet jí za ruku atp. Tenhle film si na téhle myšlence zakládá. Obsazení tady je víc než skvělé a samozřejmě velmi dobře odehrané. Moje hodnocení je 80-85% ... Jemný nádech komedie tady najdete ale rozhodně se nebudete smát až se za břicho budete popadat. Spíše to drama a ještě více ta psychologická cesta děje. ()

cactiforme

Proč je tenhle film označený jako komedie...? Oslovující, hluboký, psát o tom nestačí, aby to mělo smysl. Herci skvělí, hudba v pozadí taky.. ()