Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

mira007

Něco co vypadá jako sociodrama s komediálními prvky se změní ve fajn film s pohádkovým motivem anděla, který z dementního dědy, o kterého se nikdo nechce starat a na kterého všichni vzpomínají ve zlém se změní na chvíli ve zdravého energického typa, který pozitivně ovlivní celou famílii. ()

Tominecek

Ocenění ELSA 2008 (4x) v kategorii "Původní domácí televizní dramatická tvorba – pořad, režie, scénář (Marek Epstein) a herec (Ivan Trojan)", udělená Českou filmovou a televizní akademií a slavnostně vyhlášená v sobotu 13.12.2008. ()

IvcaSammet

Začátek filmu se rozjížděl poměrně průměrně, ale když se příběh rozjel, začínal BrainStorm nabíhat na čistých pět hvězdiček. Když se ale blížilo ke konci, mé zklamání se zvětšovalo a pomalu jsem začala ztráce naději, že se někdy dočkám happy-endu, na kterém mi opravdu záleží ... Ale poslední scéna nakonec dokázala, že si BrainStorm pět hvězdiček opravdu zaslouží. Skvělé drama s úžasným obsazením a nádherným scénářem. Co víc by si mohl divák přát. ()

Siriuss

Vynikající, nenápadný TV film plný skvělých herců, který se do paměti diváka zaryje mnohem více, než některé filmy uváděné v kinech od kterých se "čekají" zázraky. Tento film je sám o sobě, malý zázrak!!! ()

Meteorista

Abych pravdu řekl, osobně nemyslím, že tento film by měl patřit jen do TV produkce. Má v sobě totiž tolik potenciálu, jako málokterý český film natočený za posledních pár let. Pan Brzobohatý hraje více než výtečně, je úžasné sledovat hlavně jeho um v oblasti obličejových svalů (to, co dokázal udělat se rty v jedné scéně, mě ohromilo:)). Ivan Trojan je, jako vždy, skvělý. Ale u něj je to už samozřejmostí. Ostatní herci jsou také silně přesvědčiví, celkově jsem neměl problém ponořit se do problematiky, která je nám podávána a hltal jsem všechny protagonisty všema deseti. Celkový dojem z filmu je pro mě strhující (v tom nejlepším slova smyslu). Ještě se mi nestalo, abych u tohoto filmu zabránil uronění slzy. A to se mi stává jen u vážně kvalitních filmů. ()

mh.mail

70 % - Dobrý film, u kterého jsem se nenudil. Kapka mystična, která to příjemně ochutila. Vždycky mě znovu překvapí, že ten vytáhlý ušatý pihovatý kluk z dětských filmů vyrostl v režiséra, který to umí. ()

zahadum

Zásadne české filmové dielo .. to nevadí,že to má televízne spracovanie....po 1989 kedy CZ a SK stratili " cenzúru " a prišla cenzúra prachov a zdravého hravého tvorivého ducha...toto je svetlá výnimka....lacné...originálne...perfektne napísané postavy a pointa je svetová...čakám len kedy to objaví Hollywood aby spravil z toho " slaďárnu " Postava Pavla Líšku je na plátne pár minút ale nikdy na neho nezabudnete !!! Nekecej ?!?!?! ()

zdeny99

Úchvatný herecký výkon Radka Brzobohatého ve velmi dramatickém příběhu o muži trpícím stařeckou demencí. Škoda, že se jen jedná o televizní film, protože BrainStorm by si zasloužil uvedení v kinech. [3929. hodnocení, 222. komentář, 79%] ()

Narciska

Překvapivě velmi příjemný snímek. Vtipná myšlenka na vážném téma. Jinak film tvoří především výkony výborných - už klasických . hvězd českého filmu. Mladí - v podobě dětí - ovšem též zahráli velmi přirozeně a i přes silnou konkurenci v dospělém obsazení velmi výrazně, jak to u dospívajících bývá. ()

paolito

V rámci české tvorby jednoznačně silný nadprůměr,kde díky hereckým výkonům a jednoduchému způsobu vyprávění zapomenete i na těch pár wtf momentů (ehm, připojení k internetu bylo...poučné) ()

PDcz

4**** hvězdička Tento televizní film byl hezčí než všechny české filmy poslední doby co šli do kin!! Trojan nekřepčil ,ale hrál normálně, Chýlková taky slušný, pubertální dcera působila věrohodně a dědeček Brzobohatý byl super. [X] Minus 1* hvězdička Poprvé naříkáme, že to bylo příliš krátké :-) Prodloužit, rozvinout, do kin. [X] On není pomalý, on je pečlivý ()

alambert

Když jsem film viděl prvně, byl jsem z něj nadšený. Při druhém shlédnutí mi začaly vadit drobné nedostatky. Např. scény s hledáním na internetu, kdy četli z obrazovky google něco, co tam vůbec nebylo a pak napodruhé zase naopak google ani nezkusili a skončili u konstatování, že nemají adresu. Kromě těch pár drobných nedostatků ale není filmu moc co vytknout. Herecké výkony naprosto špičkové, dialogy inteligentní, co víc chtít...? ()

Colleague

Taková pěkná pohádka, na jedno podívání parádní, ale víckrát bych to vidět nemusel. Skvělý výkon Pavla Lišky, jako vždy. ()