Shrekovy Vánoce

(TV film)
  • Česko Shrekoleda (více)

Vánoční stromek není to jediné, co je v téhle sváteční komedii zelené. Oblíbený hrdina se vrací, aby se pokusil objevit kouzlo Vánoc. Shrek Fioně a dětem slíbí, že prožijí svátky, na které do smrti nezapomenou. Sám ovšem musí nejdříve absolvovat "vánoční rychlokurz". Když už má pocit, že všechno je, jak má být, a že Vánoce mohou začít, objeví se ve dveřích Oslík, Kocour v botách a Perníček s bandou přátel a rodinná pohoda je ta tam. Shrekovy Vánoce, to je úžasná pohádka, jaká tu ještě nebyla! (Magic Box)

freddy

Tak tohle mne moc nebavilo. Ale jsem rád, že to mělo jen nějakých těch 22 minut, protože s delší stopáží by to začlo nudit ještě více. Tato stopáž je tak akorát vhodná. Jinak je to zajímavý nápad, natočit Vánoce u Shreka, ale originalit ubývá, Shrek se stává stále méně zábavnějším a oslík stále více vlezlejším a otravnějším a ani Kocour v botách už není co býval. Nejvíce se mi tu líbil perníček a oslíkova dračice. Jinak není moc o co stát. Ale snaha se cení a proto uděluji dvě hvězdičky. Podíval jsem se na to se zájmem, ale vzhledem ke kvalitě celovečerních snímků (pravda, třetí díl jsem neviděl) jsem očekával trochu něco jiného. Ale v zásadě to pobavilo a zůstaňme u toho, že to mohlo být ještě horší. ()

Spooner

Naprostá zbytečnost, u které jsem chvílemi trpěl víc než u třetího dílu. Shrek je čím dál větší blb, Oslík už je tak ukecanej, že mě z něj bolí hlava a Kocour je tak už jedinej, u kterýho se člověk občas pobaví. Celkově jsem se zasmál asi tak 3x a celou dobu jsem si řikal, proč nás musej tvůrci takhle mučit. Jestli si totiž myslej, že to ještě někomu připadá vtipný, tak jsou na omylu. ()

Hrabka

Nic extra, ale některé hlášky jsou povedené. Jako obvykle boduje oslík. Na dobu 22 minut musím hodnotit průměrně, ale jinak je to docela zbytečnost. A rozhodně by to u nás nemuselo běžet na Štědrý den. Američané ať si u toho klidně dojí (=brečí), ale mi si vystačíme s našimi pohádkami. ()

nunka

Účelové k Vianociam, do oči bijúca morálnosť a klišé. Toto už nieje Shrek plný vtípkov a parodických narážok, ale rozprávka pre malé deti. U mňa aj vrámci svojich kvalít a možností priemer. ()

ajuska

Škoda, že se ze Shreka stále víc stává křečovitá rodinná moralita. A jak tak koukám, nejsem jediná, komu už otravný oslík a stále stejně chybující Shrek leze na nervy... ()

JohnnyD

Mizerné. Sem tam sa objaví nejaká chytrá narážka, ale poväčšinou je to len trápne vyjedanie zvyškov válova menom Shrek. ()

Beckett51

Všeho moc škodí, zvláště ušlápnutého Shreka pod pantoflem. Od té doby, co je ženatý, to s ním jde nějak z kopce.:-) 55% ()

petaspur

Zlobr Shrek je ve slavení vánoc nováčkem a je evidentně naštvaný, že vše nejde podle vzorových vánočních knih. Humor se přitom nápadně vytrácí, sentiment stříká z reproduktorů, ale pár nepřeslazených pasáží mne nutí alespoň tři hvězdy udělit. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Animace 8/10/// +dračice a kocour v botách, animace, občas zazní dobrej song -ale vždy jen velice krátce, takže hudbna není plně využitá, příběh, tedy mohlo to být klidně o něčem jiném, Shrek a otravný Oslík/// On Oslík solidně vopruzoval už ve druhém dílu, naštěstí to zachraňoval kocou v botách. Jenže jestli je údajne Shrek 3tí ještě slabší než tohle, tak to opravdu potěš koště. Shrekoleda byla velice krátká, vůbec nevyužila svůj potenciál. Dobře pár frků se tady našlo, ale morální poselství to dost kazilo a Shrekův postoj rovněž. Takže v tomto případě není moc vo co stát a radost to uděla snad jen těm nejmenším./// Celkem 55%/// ()

Rosaviva

Náhodou, mě se tohle líbilo nejvíc ze všech vánočeně laděných 20 minutových pohádek. Perníček:"Je mi něják šoufl..Bléé.. Hned je mi líp" Oslík: "Jé, hele, kokoska, mňam" :D:D Možná to nadhodnotím, ale vůbec mi to nevadí, těším se na to každý Vánoce 5* ()

HAL

Jestliže je tohle lepší než Shrek Třetí tak jsem velmi rád že jsem viděl jen první a druhý díl. 4/10 ()

Javert

Pouze těžení a těžení ze slávy legendárního Shreka jedničky a dvojky. Není to špatný, ale je to pořád stejný a bez nápadu. ()