Psema

Pakliže se mi někdo snaží hodinu tlouct do hlavy, jak moc inteligentní chce jeho film být, aby to pak v závěru úplně zmršil, tak zkrátka nemůžu nebýt na*raný jako capart, kterému někdo sebral strašně hezkou figurku na hraní. Neustálé vracení se na začátek mě napočtvrté začalo silně iritovat, abych ho pošesté s konečnou platností nenáviděl a když už se tvůrci konečně rozhodli, že Dennise Quaida pustí do ulic, aby těm šmejdů rozkopal obě půlky, vytáhnou pointu o vyměklých teroristech, za níž bych dal nejraději někomu do huby. Být to první epizoda sedmé sezóny "Dvacetčtyřky", vrněl bych blahem, takhle zklamaně vypouštím dým a doufám, že si Jack Bauer na Travise vzpomene, až začne likvidovat padouchy i na stříbrném plátně. Honička Salamancou totiž nemá chybu. 5/10 P.S.: Poprvé v životě jsem chtěl, aby Forest Whitaker zemřel hodně krutou smrtí. Damn it! ()

somnar

Takřka dokonalá jízda! Sice až po uši popcornová a v závěru lehce překombinovaná, ale NIKDY ukecaná, neřkuli nudná. Travis jako jeden z mála režisérů dokonale pochopil význam slov "akční" a "thriller", a proto hrdě kráčí ve stopách Bourna a 24 hodin. Velmi milé překvapení. 80% ()

Aluska88

Opět jeden snímek, o němž si myslím, že by si zasloužil nějaké to procento navíc. Mozaiky lidských osudů, proplétající se mezi sebou jsou ve filmovém žánru většinou excelentně vytvořenou lahůdkou, která s každým soustem odkrývá něco nového, překvapivého či šokujícího. Úhel pohledu v tomto funguje stejně a zároveň i odlišně. Osudy jednotlivých osob se opět proplétají, v tomto případě je tak činěno prostřednictvím "Úhlu pohledu" každé z hlavních postav. Každý jednotlivý úhel rozvíjí příběh dále, přičemž tak odkrývá spoustu faktů, utajovaných informací a lží. Prototyp charakteru "Hlavy Spojených států" a jeho ochránce, Thomase Barnese možná působí jako tradiční klišé: Čestný a spravedlivý prezident, který má okolo sebe samé podrazáky, hajzly a zmrdy. Poctivý, tvrdě pracující muž, který kdysi schytal kulku určenou prezidentovi. Kolegové ho nyní pomlouvají a vedou nepěkné řeči o tom, kdy se zase složí a jestli vůbec ví, co dělá. Proto mu ani neumožní, aby prezidenta zase chránil. Myslí si, že ještě není připravený. Závěrečná scéna setkání Dennise Quaida a Williama Hurta možná působí jako další klasické klišé, ale mě zkrátka ten moment přišel z nějakého důvodu romantický:) ()

sniper18

Je to veľmi dobrý thriller. Má výborný a originálny príbeh o atentáte na amerického prezidenta počas prejavu v Španielsku zo šiestich rôznych pohľadov. Spracovanie je vynikajúce, dej je celý čas výborný, obsahuje množstvo zaujímavých prvkov a je mimoriadne dynamický. Všetky pohľady sú skvelo prepracované, vždy nový pohľad prinesie viac infomácií, ako ten predchádzajúci a vrcholom filmu je celá záverečná fáza z pohľadu teroristov. A veľkú pochvalu si zaslúži, že konečne sú teroristi z blízkeho východu zobrazení ako skupina inteligentných ľudí s premysleným plánom, čo sa moc často nevidí. Dobre zvládnutá je aj akcia, síce tej výraznejšej tu nie je až tak moc, ale v poslednej fázi už príde aj tá. Perfektná je automobilová naháňačka, zneškodnenie ochranky, ale aj záverečná scéna so sanitkou. Herecké obsadenie je výborné, Dennis Quaid ako ochrankár, Forest Whitaker v úlohe turisty a mnoho iných veľmi dobre obsadených úloh. Réžia a technická stránka sú špičkové, tu sa dá vytknúť iba niekoľko nepodstatných detailov, ktoré ani nestoja za pozornosť, hlavne, že kamera, strih a celkový vizuál sa postarajú o veľmi kvalitný zážitok. Uhol pohľadu patrí vo svojej kategórii medzi špičku, po mnohých stránkach je to skvelý film a nenašiel som žiadny výraznejší zápor. 85% ()

genetique

Klasické rozprávanie príbehu z viacerých pohľadov na tú istú vec sa mi vždy páčilo a akčný žáner mohol tomuto štýlu len pomôcť, ale až tak skvelo nadupanú, vysoko štandardnú hi-tech akčnú popcornovku som nečakal. Má to ten správny spád a nepreťahovaný záver, má to svoju pointu s pár menšími, no údernými zvratmi, ktoré však prídu v ten najneočakávanejší okamih. Tie ssom si počas sledovania takmer ani neuvedomil, pretože film mi nedal vydýchnuť, či zamyslieť sa na podstatou veci a pokračoval so svojom tempe vytrvalo ďalej. Zo začiatku to s tým striedaním pohľadov takmer prepískli, ale na také niečo si asi musí zvyknúť aj divák a som rád, že ďalej to pokračovalo v inteligentnejšom a triezvejšom slede daných uhlov. 80%. ()

StarsFan

Nadprůměrná akční blbinka, která ve vás silnou stopu asi nezanechá, za to se na ni dá dívat mimořádně dobře. Zásluhu na tom mají nejenom hezké úhly pohledu z první části, ale hlavně strhující moc pěkně natočený a sestříhaný závěr, který byste asi po první pohodové půlhodince (dá se nazvat atentát na prezidenta pohodou?) nečekali. Inspirace Dvacetčtyřkou je tu cítit poměrně hodně a Dennisu Quaidovi role alá Jack Bauer poměrně sluší. Oproti zmiňovanému seriálu tu chybí jen taková ta chvíle zvolnění, kdy se dostaví frustrace, zajímavější postavičky a propracovanější závěr. Čtyři hvězdičky jsou asi moc, uznávám. Ale taky cítím, že je potřeba ocenit filmaře, který dokáže dát akčnímu filmu spád bez zbytečných pseudocool keců a morálního poselství. ()

Hakha

Pro mě filmové překvapení s nápaditým a napínavým závěrem. Film, které po celé své délce vůbec nenudí a má příjemné tempo. Na plných 5 hvězdiček to nevidím, ale 4 hvězdičky si určitě zaslouží už nejen kvůli silnému hereckému obsazení... ()

Ainy

Od začátku do konce je divák držen v zajetí napětí. Líbil se mi neotřelý způsob režie, sympatické herecké obsazení. :-) ()

3DD!3

Velice svižně natočený thriller, u kterého se cítíte stejně jako když skládáte puzzle bez obrázku na krabičce. Každou chvíli vás něčím překvapí. Vyprávění té samé události z různých úhlů pohledu není totiž vůbec stereotypní a směr vyprávění v lecčem přípomíná Kiefernovu Dvacetčtyřku a v závěrečné honičce si jistě vzpomenete na Bourney. Herci (snad až na podivně působícího Foresta Whitakera) odvádí velice slušné výkony. Dennisu Quaidovi držíte place skoro hned od začátku a takový Matthew Fox vás znovu velice překvapí. Skvěle jsem se bavil. 80% ()

Le_Chuck

Zjednodušovnie na efekt - OK. Amerika je boh a prezident rovný chlap - zvykol som si. Černoch a dievčatko so zmrzlinou - WTF? Grc, ktorý ruší našlapaný stroj a degraduje síce naivne mienú, ale predsa len snahu o akúsi serióznosť. Ble. Zbytok je ale veľmi fajn, Travis odkukal z Bournoviek len dobroty a použiva stabilizátor, za čo mu udelujem plusko. 70% ()

Kaka

Film, který by byl více než nadprůměrnou zábavou, kdyby si tak brutálně nepůjčoval ze všech možných akčních pecek posledních let. Zbraň ala Šakal, rychle sestříhané, dynamické honičky ala Jason Bourne (ta akční hudba už byla tak okatá, že jsem chvíli myslel že je to reklama na Powella), bombové šílenství ala Kingdom (trosky, zvukové efekty, ozvěny, špína) a takhle by se dalo pokračovat. Za čtyřicet milionů si ale myslím, že se více udělat nedalo a látka je vyždímána na maximum. Zamrzí tak nevěrohodně nasnímaná střelba a poněkud laciný záporák, jehož kompromitace je průhledná jak sklo a i Tatarovi v tu chvíli dojde, jaký bude konec. ()

Falko

Mozno niektorim z vas bude trosku liezt na nervy niekolke vratenie sa spät ku 12-stej hodine, kde sa ma odohrat utok na prezidenta Spojenych statov z pohladu redakcie spravodajstva (Sigourney Weaver), ochrankara (Denis Quaid), turistu (Forest Whitaker), alebo aj samotneho prezidenta (William Hurt). Preto sa aj film vola Uhol pohladu. Avsak pacilo sa mi postupne rozuzlovanie pribehu ako puzzle a hlavne konecna, celkom slusne natocena nahanacka. Avsak celkom slusne mali tvorcovia premyslene aj to, v akom poradi sa ktory uhol pohladu divakovi ukaze. Mozno by som sa uplne na konci vratil este k tym osobam, ktore boli ukazane na zaciatku filmu, napriklad na redakciu spravodajstva, teda aspon k ludom, ktori to prezili... 14.05.2015 _______ Dennis Quaid - (Thomas Barnes) +++ Matthew Fox - (Kent Taylor) +++ Forest Whitaker - (Howard Lewis) +++ Bruce McGill - (Phil McCullough) +++ Édgar Ramírez - (Javier) +++ Zoe Zaldana - (Angie Jones) +++ Sigourney Weaver - (Rex Brooks) +++ William Hurt - (Prezident Ashton) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ ________ (Videl v kine 11.03.2008) +++ ()

viperblade

Zajímavý film. Další z těch, jehož kousky se musí složit jako puzzle, (v tomto případě má to puzzle 8 dílku). Ze začátku, se vám ty dílky budou zdát přehnané, nebo dokonce snad jasné, (vždyť je to tak jednoduché!), ale jakmile začnete skládat pochopíte, že jste se mýlili. Tolik k filmu. S jeho obsazení také nemám problémy, sympaťák Matthew ze Ztracených, Dennis Quaid se snažil až tak, že místy jsem mu toho agenta žral. Jak říkám, prostě zajímavý film. ()

castor

Terorismus, 11. září, americký prezident.. bum bác, odhalení, košatý happy-end!! Za oceánem o tom zřejmě chtějí vyprávět, tak jim to nechejme. Na střechách domů vykukují k zásahu připravení odstřelovači, všude se to hemží nejtajnějšími agenty, tamními policisty.. Do španělské Salamancy totiž míří světoví hlavouni, přičemž ten největší a nejcennější má mít momentálně důležitý projev. Zazní výstřely; jenže všechno bude docela jinak. Ve zmatku, krvi a falešných agentech se má vyznat „typický americký klaďas“ Dennis Quaid a úsporná stopáž má jedno výrazné plus.. Nosná sekvence samotného atentátu je totiž neustále vracena a nabízena pohledem několika zásadních svědků. Je to vskutku zajímavá mozaika, do které přibývají další dílky, odhalující celou konspiraci. Zhruba v polovině daný flashbackový postup začíná kapánek nudit, nicméně „úhel pohledu amerického prezidenta“ dá ději nový impuls, stejně jako fakt, že jsou nabízeny postavy (holčička Anna, rozplétání dalších atentátníků), které nás s ohledem uplynulého o to víc zajímají. Divák se tak stává součástí „vyšetřovacího“ týmu. Do nadprůměru snímek tahají i lidé po boku režiséra. Kamera (Amir Mokri) je v neustálé permanenci, střihová (Stuart Baird) propracovanost je na nejvyšší úrovni. Občas to sice zavání lehkou neuvěřitelností (automobilová honička, jeden sám zlikviduje vycvičenou prezidentskou ochranku) a propagandou těch pravých amerických hodnot, nicméně to má neuvěřitelný spád, klíčové okamžiky jsou čitelné a celé je to smíchané s úctyhodným přehledem. I herecky je snímek s ohledem na žánr radost sledovat, například takového Foresta Whitakera v roli turisty, který snímku dodává trochu toho humanismu. Nějakou zásadní hloubku nehledejte, nicméně ke konci vyvstává otázka, zda-li je život jednoho člověka (i když je to prezident nejmocnější velmoci) ceněn víc, než život desítek lidí kolem.. 70%. ()

Trellíno

Naprosto brilantní svižná jednohubka, která napodruhé funguje ještě lépe než poprvé a proto zvedám z původních třech hvězdiček na čtyři, i když je to stále "jenom" nějakých 70%. ()

freddy

Nikdy bych nečekal, že mě dokáže takhle dostat a zaujmout film z prostředí politiky, atentátů, terorismu a to navíc s velkou dávkou akce. Tohle je pro mě totiž naprosto odpudivá kombinace, která mě dokáže odradit od toho, abych se na takovýto film podíval. Ale přesto jsem dal dnes odpoledne filmu Úhel pohledu, v němž lze kombinaci těchto žánrů spatřit, šanci, a rozhodně toho nemohu litovat, protože tento thriller byl maximálně strhující, atraktivní, napínavý, a plný překvapivých zvratů a docela promyšleného spiknutí. A jak jsem se spolu s postupujícím příběhem blížil zajímavému odhalení, tak jsem stále více probodával televizní obrazovku očima a nemohl jsem z příběhu spustit oči. Tohle je opravdu parádně promyšlené do těch nejmenších detailů a ani na chvilku jsem se u filmu nenudil. Film měl zkrátka vše, co asi má správný film mít, suprové herecké výkony, agent pronásledující teroristy si získal mé sympatie, ač jinak ke Spojeným státům a jejich prezidentovi příliš velké sympatie nechovám (a nezáleží na tom, jestli v Bílém domě sedí Bush nebo Obama), ale film mě dokázal tak strhnout, že jsem tomu agentovi přál, aby prezidenta zachránil. Dál už je asi zbytečné cokoliv dodávat, film mě zaujal, líbil se mi, nemohu k němu mít téměř žádné výhrady, a v tomhle případě zbývá už jen vyřešit otázku, jestli dát čtyři nebo pět hvězd, protože váhám do poslední chvíle. Ale zde se asi nakonec rozhodnu podle toho, jestli by mě tento film i napodruhé bavil stejně jako napoprvé. A odpověď je, že se znalostí závěrečné pointy by to už zřejmě nemělo ten správný efekt, takže dávám lepší čtyři hvězdy, neboli 90%. ()

Spooner

Správná adrealinová akční pecka, která tady na začátku roku chyběla. Film má spád od první minuty,člověk se u něj ani na chvilku nenudí a celé to hodně rychle uteče. Scénář přitom není zas tak objevný a některé postavy se mohly klidně vynechat. Pohled Sigourney Weaver byl aspoň dobrým úvodem a měl spád, postava Whitakera tam ale vůbec mít nemusela (a to se nezmiňuji o té malé holčičce). To ale ve výsledku vůbec nevadí, protože ostatní postavy to všechno plně vynahrazují a člověk se při smrtícím tempu nemá ani čas těmito chybami zabývat. A když už to člověku začne vrtat hlavou, tak se režisér vytasí s ultimátní automobilovou honičkou. Prostě příjemné akční překvapení. Akorát nevím, jestli to bude fungovat i napodruhé. P.S.: Dennis Quaid by mohl z fleku nahradit Sutherlanda ve 24 hodinách. ()

petero

Postupné odkrývanie atentátu na amerického prezidenta z pohľadu viacerých osôb, pričom každý nasledujúci pohľad nás posúva za každým o krok ďalej. Naviac záverečná naháňačka brnkla na moju akčnú nôtu. ()

Davies182

Jediné, co mi na tomto svižném filmu vadilo, byly kupodivu ty flashbacky, i když jsem pokaždé věděl, že budou zabrány z jiného úhlu. Takhle to bylo jako sledovat tu samou scénu desetkrát a pokaždé z jiné kamery. Ale to je asi jediná větší výtka na jinak dobře odvedené práci. ()

gogo76

Tento akčný thriller sa ani nezdá byť taký krátky, aký v skutočnosti je. Film pekne odsýpa, nápad ukázať udalosti z rôznych uhlov funguje výborne. Škoda trošku nedotiahnutého scenára, alebo sú na vine nožnice? Hovorím, teda píšem o ne/využitých postavách, ktorých teroristi využili, teda policajt, najatý terorista a jeho brat ako rukojemník. Týmito postavami sa dal príbeh obohatiť a tých 10-20 min. navyše by sa dalo v pohode zvládnuť. Akcia je svižná, určite pripomenie Bourneovky od Greengrasa, takže týmto príjemným filmíkom si môžme skrátiť čakanie na ďalšie pokračovanie. Ak vôbec bude. Takže z môjho uhla pohľadu ide o svižnú,akčnú jednohubku, ktorá poteší. Film 80%. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“