JohnyD

Pre mňa jednoznačné sklamanie :( Ako som sa tešil po prvom zhliadnutí trailera asi pred rokom, tak asi rovnako som bol sklamaný, keď som vychádzal z kina. Film mal obrovský potenciál, ale skaziť sa to asi viac nedalo....(hlavne kvôlim detailom, ktoré mi nešli vôbec do hlavy) Jednoznačne plusy vidím v opakovaní deja a rôznych pohľadov na danú vec (originalita), a ako všetko pomaly do seba zapadalo, film vás vtiahne úplne do deja a čas naozaj rýchlo ubieha (90 min stopáž je presne akurát), aj automobilová naháňačka skvelo zostrihaná, ALE keď sa film zvrtne k únosu prezidenta , ktorého unesie jeden týpek ktorý zneškodní skoro celú prezidentovu ochranku s nekonečným zásobníkom a je ochotný uniesť prezidenta len pre svojho brata, to už zaváňa zle. Postava Forest Whitakera mala skončiť po výbuchu, poviete mi ktorý turista v Španielsku beží za potenciálnym atentátnikom a ešte všetko točí na kameru a hlavne na čo?(a má viac rozumu a kondičky ako ochrankári, ktorí chodia spolu, asi sa báli že sa stratia) Automobilová naháňačka fakt skvelá, ale keď si zrazu uvedomím, že sa dve auta naháňajú po meste, plnom chaosu, kde vybuchla bobma a ľudí je na každom kroku ako maku, asi 100 km/h a ulice sú zrazu skoro prázdne tak to u mňa znova znižuje hodnotenie a Quaid jazdil v obrnenom tanku a živil sa ako automobilový pretekár, lebo po takých buráčkach by nevyviazol len tak s trochu pokrčeným sáčkom a koniec to úplne "zaklincoval" koniec chcel som pochváliť záporáka ako krásne zvládol svoju rolu nekompromisný,surový, bezcitný všetko naplánoval do puntíku, ale nedokáže prejsť jedno dievčatko? (aj keď je to pre mnohých kruté) Ale inak na jedno pozriete na domácom kine je to dobré dávam 60% ()

Vlkys

Velice pěkně zpracované nepříliš inovativní thema, při každém dalším pohledu na atentát na presidenta Spojených států se dostáváme o kus dál v zápletce celého filmu, aby nám nakonec mohla být skvěle rozebrána a ozřejmeny i ty nejposlednější detaily. Mé obavy z toho, že film skončí a já se nedozvím úplně všechno se naštěstí nepotvrdily. ()

Deywid

Takýto napínavý film som už dávno nevidel, no a tých záverečných 15 minút to je úplna lahôdka....P.S.: Tento film je dôkazom toho, že aj za 40 mil. dolárov sa dá nakrúťiť vysoko nadpriemerný thriller.... ()

Aldanar

Celý dobu jsem se celkem bavil, akce byla dobrá, ale přes strhující kameru, slušný výkon herců i režiséra mi film zanechal pouze průměrný otisk. Nespíš to bylo tím permanentním opakováním v první polovině. ()

Gore

Pete Travis velmi překvapil. Film začíná jako velmi originální politický thriller, kdy se díváme na atentát na prezidenta USA ve španělské Salamance z pěti různých úhlů pohledu pěti různých lidí, kteří jsou tím spojeni. Při každém úhlu pohledu se odkrývá část skládanky, která do sebe skvěle zapadá (vteřiny událostí sice ne vždy sedí úplně přesně, ale to je jen pro hnidopichy). Po více jak polovině filmu se rozehrává šestý úhel pohledu, ale po chvilce se na něj víceméně kašle a rozehrává se skvělá jízda running thrilleru, která má úžasný spád. Herci sice nemají moc prostoru rozvíjet charaktery svých postav, ale všichni si udržují svůj standard. Nejzajímavější je, jako vždy výtečný, Forest Whitaker a jeho postava home video turisty ochraňující malé holčičky. ()

wampire23

Skvelá jednohubka na dlhý večer. Príbeh pospájaný pohľadmi viacerých ľudí na jeden incident. Malo to v sebe ten šmrnc, ktorí poznajú fanúšikovia seriálu ,,24", ale nesnažili sa ho úplne vybrakovať. Množstvo známych tvári je tiež len pozitívom. Príbeh sa čoraz viac zauzľuje a zamrzí asi len nemastný neslaný záver. Vo svojej kategórii ale určite patrí k nadpriemeru. 75%. ()

Andresito

Fajn blockbuster, který vás namlsá zajímavou vyprávěcí technikou, nečekanými zvraty, slušnou akcí a honičkou jako z Jasona Bournea, aby vás mohl zklamat prostoduchým finále, které se k celkem chytře vyhlížejícímu snímku vůbec nehodí a dost srazí celkový dojem. 70% ()

marttaN

Z mého úhlu pohledu se na to dalo koukat, akorát jsem jsem byl trošku lost v tom kdo koho zastřelil, ale hlavně že to dobře dopadlo, prezident žije a Dennis Quaid je stále ve formě ()

M.E.K.Y

Jsem nesmírně rád, že mi při dnešním odpoledni padl do oka zrovna tento film! Co jsem rád, já jsem doslova nadšen!! Tak to byl fakt brutální akční nářez, který (ani podobný) nemám možnost s ničím srovnat a proto je pro mě unikátní!! Začínajícímu režisérovi Travisovi se fakt povedl a já žasnu nad tím, jak mě napětím strhl na svoji stranu a nepustil. Úplně jsem se do toho ponořil a užíval si to... Protože hned úvod filmu střelba - výbuch - panika mě dostala a to jsem se ještě ani nestačil usadit :D. A pak právě přišlo to unikátní na celém filmu - neustále se opakující sled událostí, ovšem pokaždé z jiného úhlu pohledu, jinou osobou... A o případné nudě, o které někteří píší, nemůže být vůbec řeč, protože každé to "opakování" vždy přináší něco nového a vy máte hned úplně jiný pohled na okolní dění. Ať už pohled agentů, reportérů, atentátníků nebo zmateně pobíhajícího "kameramana" má ve scénáři svoje místo a říct, že třeba postava Foresta Whitakera by tam klidně vůbec nemusela ani být, mi přijde směšné! V momentě kdy zvony odbyly 12:00 a všechno zase začalo znovu, jsem si říkal: "a jeje, zase začínáme od začátku". Ale ten pocit byl spíše příjemný než frustrující! Všechny ty dějové linie pak splynou v jednu, naskočí strhující tempo a automobilová honička, která vás nenechá ani mrknout... K hereckým výkonům, neřekl bych, že někdo vyčníval nad ostatními. Dalo by se říct, že hlavních rolí zde bylo víc. Snad jediný kdo by tam nemusel být, je Sigourney Weaver, kterou mohla na její pozici nahradit kterákoli jiná (levnější) herečka a nic by se nestalo. Dále se mi líbila rychlá kamera a naopak malým nedostatkem byla hudba, kterou jsem, ale v tom návalu akce ani příliš nezaznamenal. Suma sumárum: velmi příjemné a netradiční akční drama, které je příslibem do budoucna a které mě tak nadchlo, že nedokážu hodnotit jinak než full, protože fakt nevím za co bych ty procenta strhnl... ()

bolan

Musím se přiznat, že ze začátku mě fakt bavilo sledovat jednu situaci stále dokola různýma očima. Pak se ale něco stalo a začal zcela jiný film, který bych hodil do ranku překombinované akční šarády. A ten konec, ten byl už uplně po americku v prdeli. ()

Kratoc

Svým spádem film opravdu připomíná Bourne, možná také tím, že nikdo tam není takový ten super-hero, který rozseká město na kousíčky. Film má spád a i když vlastně sledujete jednu událost stále dokola, tak skládačka se dává postupně dohromady a vy jen bez dechu sledujete co přijde dalšího. Výborně režisérky zpracované (honička v autech), poměrně neotřele nápadité (časová smyčka) a i když někdy se tam dějí moc velké náhody, tak to je jenom taková drobná vada na kráse. Za sebe dávám čtyři jasné hvězdy a kousíček ;) ()

ChillThomas

Nic moc. Taková hra na nic s debilním hercem Forestem Whitakerem, zaráží mě hodně, jak se scénárista snažil udělat epické dílo s časovými flashbacky ale nakonec z toho vzniklo něco tak obyčejného až to bylo trapné ... Díky bohu že to mělo jen 90 minut, více bych už asi vypínal :) 35% ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“