Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

DJ_bart

Báječná šílenost která brilantně sklouzává až k absurdní sebeparodii. Kdo by nechtěl vidět tyhle bláznivý potvory terorizovat korporátní mrakodrap? Mám to dokonce radši než jedničku. Už jen za Spielberga na tříkolce nemůžu hodnotit jinak. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Gremlini, Christopher Lee, Hulk Hogan, je jich více, jsou větší, jsou bizadrnější -film má velice dlouhý rozjezd, je to až moc přeplácané/// Měl jsem za to že dvojka je lepší. Není! Jen se tak chce tvářit jako to dělávají všechny dvojky. Bohužel prvních 40 minut se vše jen rozjíždí a to co příjde potom je sice zábavné, ale je to taky všechno už moc přehnané. Takže je to mírněj nadprůměr, pro fanoušky povinnost, ale není to nic extra. Jednička je lepší./// Celkem 63%/// PS: znovu viděno 25.11.2020 - přítelkyni se dvojka líbila víc ()

Ruut

A já bych si dovolil nesouhlasit s většinou - myslím, že dvojka je zábavnější.Klidně si lajsnu tvrdit, že jsou na úrovni Krotitelů duchů. ()

Vančura

Nudný dojem z jedničky je zapomenut - dvojka je zběsilejší, zábavnější a nápaditější, přesně jak jsem si přál. Dvojka Gremlinů je odzbrojující jízda, u které jsem se královsky bavil a umíral smíchy. Takovou smršť skvělých fórů a černého humoru aby pohledal. Bože, ještě teď se musím smát, jen si na to vzpomenu. Tohle je perfektní komedie, která po všech stránkách překonala svého předchůdce. ()

kingik

Pokračování postrádá nápaditost prvního dílu. Nedostatek invence nahrazuje těžkopádnou parodií. Pár vtipů se zde rozhodně najde ,loutky Gremlins jsou oproti jedničce propracovanější, ale nemůžu se zbavit pocitu, že šlo o nastavovanou kaši. 50% ()

dr.horrible

Jedna z klasík môjho detstva. Musím si ju zas niekedy zopakovať, už len kvôli tej Phoebe. Do topky mi nevošla, ale mám ju rovnako rád ako Molly Ringwald. ()

Anderton

No, podľa môjho skromného názoru ešte lepšie ako jednička. Vianočný cynizmus je preč, máme tu ale veľké množstvo postmoderny. Radosť budú mať opäť fanúšikovia sci-fi 50. rokov, Christopher Lee sa tu objaví z lúskom z Invázie lupičov tiel a telefónne monštrum pripomenie nehmotného zabijaka zo Zakázanej planéty. No a možno sú Gremlins 2 najobľúbenejším Stalloneho filmom. Hulk Hogan je tu ale už navyše a sebareflexia ohľadom fikčného a reálneho sveta nie je natoľko vtipná, aby tu namiesto nej nemohol byť ďalší odkaz. ()

swamp

Po nostalgicky příjemném prvním díle jsem se podíval i na druhý a musím říct, že mi sedl snad ještě víc. Hromada skvělých vtipů a narážek jde ruku v ruce s nádechem osmdesátých let (přestože tohle je už 1990). "Tonight, on the Clamp Cable Classic Movie Channel, don't miss Casablanca, now in full color with a happier ending." ()

klerik

Kultové pokračovanie, ktoré sa už na nič nehrá. Ukážka režisérskeho nadšenia a priehrštie nápadov skvelo vyváži fakt, že chýba príbeh. Hororová (polo)paródia, ktorá nestihne nudiť a stihne uraziť množstvo iných filmov... IMHO geniálne premostenie na historku o nenávidení Vianoc z prvého dielu... ()

HellFire

Je to oficiální. Zdejší komunita nemá žádný vkus :). Gemlins 2 je totální pecka s tolika odkazy na další filmy, knihy, postavy atd. že by se dala studovat celý den. Perfektní ukázka toho, co lze vytvořit s loutkami. Kdyby se pokračování natáčelo dnes, všichni gremlini by byli počítačem generovaní. Jedno z nejlepších filmových pokračování. Ever. https://www.youtube.com/watch?v=A-RoBdHHkcQ ()

SOLOM.

Sice slabší než jednička, ale pořád dobrá podívaná. Po šesti letech se společnost WB rozhodla, že uzrál čas natočit pokračování úspěšné hororové komedie. Do režisérského křesla opět usedl Joe Dante a záplava černého humoru mohla opět nerušeně vypuknout. Tentokrát se však většina děje soustředí hlavně na teror v mrakodrapu, což někteří fanoušci původního dílu nemohli pořádně rozdýchat. Tvůrce tato situace nikterak nerozhodila a přestože se dvojka nedočkala takových ovací jako první díl, dokázali natočit další solidní podívanou nejen pro děti. Vzhled gremlinů je tu skvělý stejně, jako v prvním díle a to hlavně díky těm genetickým mutacím viz- křídla netopýra, gremlinice atd... 7/10 ()

eraserhead666

Ten kreslený úvod na začátku filmu je strašně trapnej a vidět to v kině, asi bych znechuceně odešel. Ještě štěstí, že se samotným filmem (jeho dějem a zápletkou) nemá nic společného a je to spíše jen trapný a hodně nepovedený pokus o humor samotného studia. První půlka je zábavnější a záživnější než jednička a já si to docela i užíval. Moderně zařízená budova s docela zajímavými a zábavnými zaměstnanci. Dobré a humorné nápady. Fungovalo tady i to, co v jedničce ne – tedy scény bez Gremlinů. Jenže pak začnou Gremlini řádit a zvrhne se to v nepovedenou karikaturu s přílišným a pro mě až odpuzujícím popkulturním odkazováním (tu a tam až násilným). S výjimkou jednoho, hodně povedeného fóru s přepáleným filmem. To v kině muselo být velmi zábavné. Celkově lepší než jednička, nebýt té druhé půle. A vlastně u hodnocení beru v potaz i fakt, že ač jsem si oba díly pouštěl každý v jinou denní dobu, u obou jsem nakonec začal usínat a tu a tam nějaký okamžik prospal. ()

kajda.l

Ne tak kouzelné jako jednička, ale i tak jedna ze srdečních záležitostí, ať si kdo chce co chce říká gremlínci (hlavně Gizmo samozřejmě) budou napořád mojí filmovou láskou:). "Rambóóó" ()

ARI50

Nese sebou pěkně chytrého šéfa a tak jsem dostal totožnou zábavu která mi moc věcí navíc nedala, představa že by to bylo více děsivější strašidelnější a dokázalo by to vyvodit fakt dělo atmosféru tak pak bych to bral ještě víc takhle mi trochu vadí to komediální vystoupení. ()

Bauer

Vzhledem k tomu, jak skončila jedička, tak jsem neočekával nějaké další pokračování, protože si tvůrci nenechali otevřená zadní vrátka. O něco málo horší, než první díl!!! Ty příšerky, které byli jako pavouk a nebo netopýr bylo už docela přehané. Opět vše začíná hezky pěkně v klidu. A až tak během 40 minut se rozjede masakr! Přibyla akčnost a určitě je dvojka mnohem zábavnější, jelikož s některými příšerkami byla opravdu sranda, zejmena tedy ten, co mu šlo každé oko jinam!!! Navíc se mi určitě líbilo prostředí. Děj se přestěhoval z malého městečka do velkého mrakodrapu a to docela filmu prospívá!!! Herecké obsazení zůstalo, co se týče hlavní role stejné, ale výkon Zacha Galligana mně nijak zvlášť nezaujal. Na druhou stranu potěšil v menší roli Christopher Lee. Na to, že se jedná o druhý díl, tak já osobně jsem byl spokojen! ()