Lucie Vondráčková jako Anička v pohádkovém příběhu Maurice Caréme poznává tajemství říše květin. (oficiální text distributora)

Nautila

Tak z tohoto si pamatuji jen pár záblesků: Smrtihlavy na bráně a pak ty podivné mravence, či co to bylo. Každopádně tyhle obrázky na mě v dětsví hodně zapůsobily a ještě donedávna jsem myslela, že jsou z nějaké hororové Alenky v říši divů. Když jsem ale zjistila, o co skutečně šlo, nestačila jsem žasnout, jaká blbost to byla. ()

Vignette

Tak na tohle jsem už taky málem zapomněla... ale když už jsem si vzpomněla, tak hlavně na to, jak se mi jako dítěti tahle pohádka (s mojí oblíbenou Luckou Vondráčkovou :o)) líbila... Jakmile budu mít možnost, určitě se kouknu znova! : ) ()

mr.filo

Jeden z prvních hraných večerníčků. Jaká to změna po všech kreslených exhibicích! Uchvátil mě jasný předěl mezi realitou Aničky a světem květin. ()

lucascus

Nevím proč, ale v dětství mi tato podivná pohádka přiváděla pocity hrůzy a strachu. Nadsázkou řečeno byl to můj první horor, který jsem shlédl. Vím jen, že hlavní hrdinka byla šikanována slimákem, pak ji nějaké houby pomohly dostat se ven, pak byla na nějakém plese, kde tančila s květinami a pořád jiná situace a jiné prostředí. ()

Koryntos

Z téhle pohádky jsem si z dětství pamatovala, jen modrého hlemýždě a taky chorož pomož dřevo oblož a ještě malou Lucii Vondráčkovou. Bylo to v době, kdy jsem neměla ani ponětí, že existuje Alenka v říši divů a tato pohádka ji vlastně kopíruje. Před nedávnem, jsem viděla Království květin znovu a mám tak možnost srovnání s více filmy o Alence, ale právě tohle provedení patří k mým nejoblíbenějším. Kombinace herečky a loutek je působivá, navíc loutky mají krásné provedení a i děj je originálně zpracovaný ()

Kejdlo

Tak království květin se mi líbílo už od dětství. Přišlo mi to přímo fantastické! brzo se na to podívám znova a uvidíme. Zatím 8/10 ()

NICOX

Jak já tuhle slátaninu nesnášela. Toho humusáckýho slimejše, nebo co to bylo, sem se normálně bála. Nevim jak bych se na to dívala dnes, a asi se to ani nikdy nedozvim. 15 % ()

RockChick

Zajímavé, jak tu většina o tomto filmu (nebo chcete-li večerníčku) mluví jako o depce, protože i já mám na to úplně stejné vzpomínky :D Jmenuje se to tak honosně, "Království květin", a přitom jsou z toho děcka zralé akorát tak do Bohnic... Takže z tohohle hlediska docela inovace ve filmové tvorbě pro děti. A zajímalo by mě, jaký účinek by to na mě mělo dneska... I když nevím, jestli najdu tu odvahu! :-X ()

mutlovka

Jako malá jsem měla tuto pohádku moc ráda, ale pak jsem ji viděla ještě jednou někdy, když mi bylo deset a přišla mi naprosto děsivá. A nudná. ()

enyama

ááááááááááá!! Právě jsem si na toto vzvpomněla, protože jsem před chvílí viděla pohádku s L. Vondráčkovou... NO tak horší věc převlečenou za večerníček jsem snad nikdy neviděla!! Jediné, co mi utvělo (mimo nepochopeného výrazu mé tváře) je: "Chorož pomož, dřevo oblož!" ()

Ještěřák

Choroš moroš, dřevo oblož! ... Alenkoidní vykrádačka či nevykrádačka, tento večerňajs s mrňavou Vondráčkovou mě v dětství něčím přitahoval i děsil, docela rád bych to někdy viděl i teď, s odstupem. Výborné žraso pro všechny dětičky, avandgardisty a lidi požívající omamné látky. :-) ()

mira007

Bizarní pohádka s Vondráčkovou, kterou kdysi rozkouskovali do večerníčkovských šestiminutovek. Na druhou stranu unikátní dílo, které využilo jako jeden z prvních komplet digitální animaci kombinovanou s živou herečkou. Scénáristicky trapné i pro desetileté, ale jinak perlička české tv tvorby. ()

bratr.Milan

Lucie Vondráčková na greenscreenu, nebo podle odrazů na šatech možná bluescreenu. Má to zajímavé osobité zpracování animace, asi to dalo hodně práce, ale výsledek působí divně. Je to variace na příběh Alenky v říši divů. Pokud vám děti ničí záhonky a trhají kytky, pusťte jim tento dětský horor. Možná s tím přestanou, aby se jim nestalo něco podobného, jako hlavní hrdince. Ale dávejte pozor, mohou dostat trauma a začít se bát slimáků a chorošů. ()

TomasKotlant

Zajímavý námět je zabit stupidními dialogy a hloupými primitivními zvraty. Lucie Vondráčková nepůsobí ve své roli vůbec přirozeně a ještě zhoršuje dopad dialogů pronášených ze svých úst. Film místy působí úžasně, ale vydrží v této poloze nejdéle půl minuty než přijde nějaká totální odpadová scéna nebo hláška. Trikové scény jsou místy velmi nekvalitní, zejména v místech kdy je Anička ve jednom záběru s pohybujícím se animovaným světem. Celkové vyznění filmu nezachrání ani solidní výtvarné zpracování a velmi dobrá hudba. A nějak pořád nechápu, proč Anička nepoužila slimákovu říkanku "Choroš pomož, dřevo odlož" na to, aby ta houba co zarostla vchod zmizela...*** Ve zkratce: Netrhat kytičky... a pozor na modrého slimáka. ()