Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

O´Neill

Nemůžů říct, že by to bylo zklámáním. Jelikož jsem si od toho nic moc nepředstavoval. A měl jsem pravdu. Sledování mě přišlo velice nudné, zachraňovali to jen herci, kteří předváděli excelentní výkony. Ať už Del Toro, Anthony, Hugo, u kterých se kvalitní výkon dal čekat, tak potěšila i Emily Blunt. Herci a hudba byli perfektní. Zbytek však za moc nestál. Velice průměrné efekty, jak jsem již řekl, docela nudné, a v podstatě nic bez čehož bych se neobešel. ()

Nautila

Je to sice strašné ničím nepřekvapující hororové klišé, ale je to zkrátka udělané přesně podle mého gusta. Začátek je báječný, přesně v duchu starých klasických hororů. K tomu všechny ty cylindry, vycházkové hole, kočáry, kabáty, mlha v lese, velké staré domy plné harampádí a rodiných památek, cikáni, ind.....ou, rozplývám se. Dvojce Del Toro a Hopkins sednou skvěle, Hugo je taky fajn, ale nějak mi nepříjde jako typ do takovéto atmosféry. Pátá hvězdička stržena za jednoduchý konec, nechápu, proč se s tím svým supermegatajným tajemstvím cikánka tak párala, plus pitomý vztah a řešení otce-syna. Takže, spousta předvídatelnosti, zbytečná nudná klišé, zcela zbytečný románek, celkově nic nového pod sluncem, ale jakožto fanoušek všech cylindratých mlžných hororů nemohu jinak. ()

Jino

Na to, jak nemám rád remaky, tak jsem docela mile překvapen, ale je tu velké ale. Na jednu stránku jsem byl rád, že se snímek snaží jít svou dějovou linií a nekopíruje jen originál (scéna v blázinci před komisí, atd), dále oceňuji povedenou kameru a pěknou masku, ale zklamaly mě počítačové efekty, a to tak, že veškerou tu zvědavost v přeměnu u mě zabily a tím mi bylo v podstatě zabráněno vychutnat si toto dílo dosytosti, i když Del Toro a Hopkins se předvádějí v dobrém světle a krev stříká do všech stran. Slabších 70% ()

Petoss1

Skvelá atmosféra a vierohodné prostredie starého Anglicka. Del Toro hrá svoju úlohu dobre a jeho premeny sú vizuálne dokonalé. Trošku zamrzí výkon Emily Blunt, ale inak sa na to celkom dobre pozeralo. Medzi 3 a 4*. 70% ()

shyster

Přijde mi to až moc podobné s Wolverinem. I tady se velký rozpočet ztratil v průměrných tricích. Benicio je tu nevýrazný, ale vše zachraňuje mírně hororová atmosféra. ()

Pugo

Prvá polovica obrovská nuda, napriek tomu pekná atmosféra a skvelá výprava. Hlavne tá atmosféra tej doby a taktiež to tajomno okolo rodiny Talbotových a samotného vlkolaka sú super. Plus aj pre mňa dosť nečakané "ľakačky", ktoré fakt fungovali. Druhá polka je na tom už lepšie. Vynikajúco spravený anglický vidiek, taktiež Londýn, v ktorom sa mohlo odohrávať viac deja. Celkovo priemerný film, ktorý určite nerobí hanbu značke "vlkodlak". Najviac sa mi ale páčili akčné scény, ktoré boli fakt dobre natočené. Som rád, že ich Johnston vie dobre natočiť, bude to pri "Captain America" určite potrebovať. No ale zas fakt pozor na to tempo vyprávania... ()

bourec

Co se týče ztvárnění starýho Londýna,kulis venkova,pak je to paráda.Co se ovšem týče příběhu, občas se do sledování vkrádá nuda.Herecký ztvárnění je ale bomba,celkově dám 60%. ()

WoWoW

Skvělý herci a skvělá hudba jenže dál už nic. Neumím si vysvětlit jak je možné, že temný film o vlkodlacích nemá atmosféru. A tam byl hlavní problém, režisér Johnston natočil temný film, který je ale temný jen tím, že vše důležité se odehrává v noci, protože atmosférou je spíš šedivý a nijaký. Navíc provedení vlkodlaka taky nebylo nic moc. Takže pro mě je nový vlkodlak velkým zklamáním. ()

Sandstorm

Není to špatný film, ale bohužel také není nadprůměrný. Atmosféra, hudba, výprava, to vše je na vysoké úrovni, ale film v tomhle případě shazují herecké výkony, i když to není nejspíš jejich chyba, ale jakoby režisér nebyl schopen z herců vymáčknout to nejlepší a oni nevědí, co pořádně mají hrát. Jedině potěšil snad Weaving a když Del Toro hrající hlavní roli, nedokáže film pozvednout, je to těžké.Navíc příběh ničím nepřekvapí a jede si šablonovitě od začátku do konce. Takže příště by to chtělo zdatnějšího režiséra a více zapracovat na scénáři. Je to škoda, protože i samotní vlkodlaci byli uděláni velmi pěkně. ()

cariada

Já se tomu filmu poněkud bránil, přece jenom téma vlkodlak nepatří k mému oblíbenému (zombi jsou prostě zombi). A vzhledem k příliš dlouhé stopáži, to bylo na mě najednou moc, u filmu jsem několikrát usnul a tak jsem to sledoval asi během třech dnů než jsem se tím prokousal. Zvláště, když první hodina nepřináší nic extra zajímavýho ba naopak starou nudnou Anglii až po té se to poměrně rozjede, vlkodlak slušně řádí či spíše vlkodlaci. Ten úvod mě ten film hodně pokazil, zkrátit to tak o 30 minut, tak by to jenom prospělo. ()

Streeper

Až neuvěřitelně podobné stylu Tima Burtona, což je samozřejmě ta kladná stránka na filmu. Je to průměrný horor. Dobře se na to dívám. Někdy se i leknete ale nejlepší na filmu je přeměna z člověka na vlkodlaka. Dost si s tím pohráli a to se mi na tom líbí. ()

Crawler-D

Tenhle vlkodlak sice kouše jako ďábel, ale jeho chroptivé vytí je známkou toho, že nejlepší léta už má az sebou. Je dost podobný originálu i v tom, že neděsí. Hororovost byla potlačena a důraz je dán va odvyprávění legendy o vlkodlakovi. Vlkodlačí řádění je degradováno na akční přehlídku tělesných vnitřností. Charismatickému Beniciovi, jehož přítomnost byla pro mě od první zprávy o přípravách filmu jasnou zprávou, proč se těšít, láme vaz jeho digitální a namaskovaná kopie, ve které na rozdíl od druhého vlkodlaka, který mu předává prokletí, není původní člověk vidět. Jinak matný Danny Elfman a přehrávající Hugo Weavig. ()

-Bomba-

Právě jsem se čerstvě nabitý emocemi z Vlkodlaka vrátil z kina. Abych řekl pravdu, raději jsem od něj už ze začátku nic moc neočekával, abych nebyl zklamaný. Přesto se ale jistému očekávání neubrání nikdo. Vše začíná až moc rychle a to formou dopisu, autoři se ani neobtěžovali prolog zfilmovat plnohodnotně. Následuje nepříliš záživný rozjezd a čeká se, až se na plátně opravdu ten Vlkodlak objeví, když se tak stane, byl jsem trochu zklamaný. Před shlédnutím snímku jsem jen letmo viděl jeden trailer a asi tři obrázky, takže jsem zhruba věděl, jak bude vlkouš vypadat. Nakonec to nebylo zase až tak hrozné ale přímo mě štvalo, že měl Vlkodlak na sobě oblečení, takže spíš vypadal jak nějaký zarostlý bezdomovec. Kéž by měl protáhlou držku, jako ve starých horrorech :). Všechny vraždy vidíme rychle a tak si je pořádně neužijeme, čímž chtěli autoři asi vyprodukovat "neskutečně drsný a nekopromisní nářez", bohužel se tak nestalo. Nechci tu nějak podrobně popisovat děj ani prozrazovat konec ale moc se mi nelíbil. Závěrečná bitka byla nehorázně krátká a nemohu překousnout to, že to měl být vrchol celého filmu. Čístý průměr. ()

Azrael515

ako fanda vampirizmu alykantropie musím štyri.Nič svetoborné žiaden boom na poli ako v Let the right one in, ale kto to čakal ..... Mna by skor prekvapilo keby ten film prekvapil niečim nečakaným. Klasický príbeh vo veľmi peknom kabáte príjemne ubieha. Kto čakal viac ..... ()

Amroth666

Čím více filmů jsem doposud viděl, tak tím méně vidím originálních nápadů. Tohle je obyčejný film s naprosto obyčejným dějem, obyčejnou zápletkou, dobrými historyckými kulisami, dobrou atmosférou stalet minulých a má dobré herecké obsazení. Na tom se ale rozhodně stavět nedá. Špatná hudba a průměrné dialogy. Zbytečné protahování příběhu, zbytečné, dlouhé a natahované pasáže. Kvůli nim mně film nutil koukat se na čas konce filmu. Je to škoda. ()

Wladi.mir

Takový vcelku líbivě natočený horůrek, který by mě určitě bavil, ale musel bych být mladší. Jinak jsem vcelku překvapený kolik do toho dostali dobrých herců. Taková nenáročná věc, která možná mohla být i o 15 minut kratší. ()

DruidKarel

965. hodnocený film: Naprosto souhlasím s Compadre, kterej to vystihl víc než dobře. Film má skvělej potenciál navázat na klasiky hororů, aniž by zabředl do průměru. Výborné kostýmy, skvělé herecké výkony a hlavně příběh na úrovni. Něco mě ale neustále nutí tento film degradovat na lehce nadprůměrný horor, který se mi za pár chvil smaže z paměti nebo upadne do šedi dnešní doby. Určitě jsem také čekal víc. Co ale hodnotím veskrze kladně, tak je to konečný souboj dvou vlkodlaků (starého Hopkinse a syna Del Tora). 4* to teda nakonec jsou, ale příště by to chtělo se ještě trochu více odvázat. 4* ()

laik_60

Nízke hodnotenie nie je kvôli filmu, Naozaj nebol zlý, a kto nepozná históriu a podstatu vlkolakov, určite bude aj zaujímavý, naviac podmáznutý slušným výkonom Hopkinsa či Del Tora. Ale to je všetko. Kto to nepozná ? Čakal som nejakú novotu.. ale nič sa nedialo. A takf ilm nudil. Nepomohli ani masky ani známa to scéna predlžovania prstov krivenie nôh a zohavenie tváre. Všetko už bolo ... Lavrence si mal spraviť z celej rodiny rodinu vlkodlakov, poťažmo celu dedinu vlkodlakov, čo mesiac žili svorne ako ľudia a v čase úplnku vystrájali po okolí. Nech ma čo scotlandyard čo robiť. ... takto to bol nejaký "kover" známej povesti o škótskych vlkoch v slatinách. :( ()

C0r0ner

Skvělý námět, skvělí herci, skvělá atmosféra, skvělá hudba... strašná nuda. Johnston by se podle mě měl držet veselých taškařic typu Jumanji, protože na něco drsnějšího prostě nemá. Stejně jako Nolan nemůže natočit romantickou komedii. Obrovská škoda a promrhaný potenciál. 60% ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky