Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

JAn

I will kill you all! Výpravná nuda, kterou zachraňují jen výborné masky a sympatické gore ejakulace zasévající alespoň drobné semínko béčkové zábavnosti. ()

petero

Nepodarok s výbornými hercami a jednou super scénou „I kill all of you!“ a to všetko len preto, že producenti chcú z jednoduchej veci, akou je pôvodný The Wolf Man, spraviť niečo výnimočné, ale opak je pravdou. Stalo sa z neho niečo nezaujímavé a prekombinované. Takýto typ hororu má byť jasný. Ale aj tak vidieť takýto krvavý vlkodlačí film v kine bolo fajn. ()

Davies182

Klasiku, která vznikla před několika desítkami let, jsem neviděl. A proto (přesto?) ve mne Vlkodlak od Johnstona vzbuzoval permanentní dojem, že jsem před návštěvou kina měl tento hřích odčinit. Během stopáže jsem měl pocit, že sleduji jen velmi zdařilou kopii snímku se stejným jménem, který vzniknul již TAK dávno - a lépe. Kamera, střih i režie jsou sice přitažlivě moderní a uzpůsobeny modernímu divákovi, jenže originál se nezapře. Přibyla "pouze" efektní akce (skákání v Londýně je cool). Hlavní zápory spatřuji v pomalejším "rozjezdu" a celkové příliš pohodové atmosféře. Nevím, čím to je, ale určitě jsem se měl bát více: film považuji spíše za zdařilý jarní blockuster, než strašidelný horor, vzdávající poctu originálu... Co hodně potěšilo, byla patřičně brutální Rková řezničina. Konečný verdikt: slabé, ale překvapivě dobře koukatelné. ()

gogo76

Dlho, predlho som čakal na tento film. Benicio Del Toro je môj obľúbený herec, ale až keď som spoznal meno režiséra začal som mať obavy. Nakoniec výsledok nie je vyslovene sklamaním, ale nekoná sa ani senzácia. Obsadenie A. Hopkinsa bolo jedno z najlepších rozhodnutí, pretože s Beniciom im to spolu fakt sekne. Za najväčší problém považujem, že sa režisér málo venoval práve premene človeka na vlkodlaka, psychickému vyrovnávaniu sa so situáciou či využitiu získaných schopností. Atmosféra je správne temná a pochmúrna, ale aj po skončení filmu som mal stále pocit, že mi tam niečo chýba. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale Hopkinsova hlava sa dokotúľala bližšie k štyrom. 70%. ()

Xmilden

Wolfman dává vzpomenout svým zpracováním na klasické horory. Hned od úvodních minut je patrné že tohle bude krvavé. Emily Blunt je tak krásná až je to neuvěřitelné. Benicio Del Toro je pro roli Lawrence Talbota snad předurčen. Casting stojí za obrovskou pochvalu. Příběhy o vlkodlacích nicméně nikdy nemohou nabídnout to pověsné něco navíc. Kouká se na to hezky, nicméně hodnocení zřejmě těžko překoná 65% ()

Phobia

Kde se stala chyba? Nebýt varována zdejším hodnocením a komentáři, přistupovala bych k filmu s přemrštěným očekáváním a výsledkem by bylo úměrně velké zklamání. Takhle nezbývá než smutným pokývnutím potvrdit momentální hromadný verdikt 61%. Shrňme si to: máme přesvědčivě působící dobové reálie, máme vcelku pochmurně temnou atmosféru - nikoliv však dechberoucí, máme správně gotickou hudbu, máme slušnou režii, máme neinvenční scénář, co nedokázal z této usínající divačky vydupat patřičné emoce - napětí i dojetí stěží na půl plynu, vzájemné vztahy postav nefungují, nevnášejí očekávaný dramatický prvek... A máme dobré herce, ze kterých vypíchnu sira Anthony Hopkinse: ať už hrál v čemkoliv, z tohoto páprdy vždy stříkalo charisma na všechny strany, tak by se zdálo, že zdejší živočišná otcovská role mu bude sedět jak prdel na hrnci. A nic, stařík na mě působil jak leklá ryba - nevýrazný, bez jiskry, mdlý výkon nehodný Hannibala Lectera. Podobný dojem vyvolala také Emily Blunt, ovšem od ní jsem nic nečekala, anžto ji prakticky neznám. Fenster a hlavně Elrond se zase vytáhli, těm není co vytknout. Další překvapení v negativním smyslu přinesly speciální efekty, oscilující mezi obstojnými a neuvěřitelně mizernými. Třeba horšího medvěda jsem neviděla ani v podstatně starších filmech, i maňáskové divadlo nabídne reálnějšího dravce - těžký trapas animátorů, styďte se! Málo se stydíte, hlavu mezi kolena, víc nachu do tváří - lískněte si pořádnou přes hubu z každé strany! Co dodat, na áčkový titul všeobecně slabota. ()

darkrobyk

Konečně normální film o lykantropii. Všechna ta stmívání a svítání a další jakoby vlkodlačí bláboly současnosti mě děsily degradací těchto prastarých monster a upírů samozřejmě také. Nádherná kamera, luna, prodírající se skrze větvoví, mlhy na blatech, pustý les i šerosvitné obrazy interiérů. Gore efekty šťavnaté, chvílemi až dost, souboje a honičky divoké, špetka romantiky navrch. V maskách odkazy na původní staré filmy, přeměna a zejména masakr osazenstva dostavníku zase naopak připomněly Amerického vlkodlaka v Londýně. Snad jen hudba příliš kopírovala Kilarovu k Draculovi, ale nakonec k příběhu dobře sedla. Rodinné prokletí, souboj vlkodlaků a nešťastná láska - romantický příběh, který nemůže zákonitě skončit dobře.Těžko dnes vymyslet o vlkodlacích originální jakoby tradiční a prastarý příběh - všechny už tu byly. Nový vlkodlak mě prostě příjemně překvapil... ()

juta

Docela zklamání. Čekal jsem slušnej horůrek, ale bohužel se tohle do mého vkusu moc netrefilo. Příběh docela fádní, ale nejvíc co mi vadilo byla nekonečná tma. Přitom to mělo takový potenciál. Scény které k tomu přímo vybízely, ale bohužel jsem po většinu času nic neviděl, protože jsem viděl jen černý obraz. HDR efekt byl zase takový malý plus, dodalo filmu atmosféru, ale ani tvář vlkodlaka, která byla podle mě taky dost odfláknutá, film nezachránila. ()

MISSha

Vizuální stránka je na slušné úrovni- od masek, kulis, efekty přes závěrečné titulky... tím ale končí to co zaujme .Absence emocí a napětí, nevyužití herci, bolestně nevyužitý potenciál. ()

Fiftis

The Wolfman vo svojej výslednej podobe stojí niekde na pomedzí medzi Coppolovým Draculom a Sommersovým Van Helsingom, pričom však pravdepodobne nedosahuje kvalít ani jedného z nich. Na jednej strane výtvarne štylizované zábery, za aké by sa nemusela hanbiť žiadna režisérska ikona a do toho lietajú hlavičky, krv strieka a vnútornosti vyskakujú. Úprimne práve tie idú režisérovi Johnstonovi od ruky a vrcholom filmu je naháňačka mestom po boku psychiatrického sympózia. Vlkolak však nezvláda byť drámou a ešte viac nezvláda byť hororom. Lakačky a scény hrôzy sú priam vtipného charakteru. Do filmu však úplne skvostne zapadá obsadenie Benicia Del Tora, ktorý svojho Lawrenca podáva krásne v zmysle kánonu anglického romantického hrdinu a Huga Weavinga, vychutnávajúceho si svojho inšpektora Abberlina asi ako za starých čias Hopkins svojho Van Helsinga. Vlkolak nie je zlý film, je len nevýrazný a neurčitý. Jeden z tých filmov, ktoré si pozriete a vyšumia. Aj mne osobne chvíľku trvalo spomenúť si na všetko podstatné. ()

Shakers

Skvelo spracované temné prostredie filmu, výprava, kostýmy, príbeh, hudba a hlavne atmosféra ktorá je zo začiatku dosť dobrá. Asi tak 30 minút filmu to bolo dosť zaujímavé, ale potom ta atmosféra trochu poľavila a už to bolo iba krv sem a tam. Stále to bolo však dosť dobré, aby to nenudilo. Herci trefne obsadení - Benicio Del Toro, Anthony Hopkins, Emily Blunt a Hugo Weaving. Ja som bavil a prostredie temného Londýna som jednoducho žral ako Vlkodlak svoje obete. Kino verzia - 75% - 4* / Director's Cut - 80% - 4* ()

lamps

Některé pasáže jsou brilantní a dá se říci, že ještě překonaly má očekávání. V zamlženém prostředí, kde by se i Rákosníček ztratil, se Johnston pohybuje znamenitě, a když chce, umí napnout nervové struny diváků velmi intenzivním způsobem. Bohužel vše, co stojí mezi zdařilou a řádně krvavou hororovou výplní, je naprosto nezajímavá scénáristická i dramaturgická vata, která se utápí v nepřesvědčivém rodinném dramatu a ani zdánlivě nevyužívá megapotenciál hvězdného hereckého ansáblu. Vypustit rodinnou telenovelu a zaměřit se více na detektiva Huga Weavinga, zdaleka nejsympatičtější postavy filmu, mohl být z Vlkodlaka velký hit. Takhle je to pouze hodně profesionální řemeslná prácička.. ()

Pepinec

Vlkodlak z roku 2010 splňuje všechny vlastnosti béčkového filmu, a především tak i působí. Inu, on to patrně byl i záměr, i když rozpočet 85 miliónů dolarů by mohl svědčit i o něčem jiném. Nevím. Každopádně, rád jsem spatřil na plátně znovuzrozeného vlkodlaka Anthonyho Hopkinse. Vypadal skvěle, podařilo se ho maximálně stylizovat do doby, jeho hra očí opět splňovala ty nejvyšší parametry. Nicméně, nemohl jsem se ubránit dojmu, že byl bez jiskry, jakoby už rezignoval a dohrával na půl plynu. Na snímku hodnotím pozitivně především vykreslení anglických lesů, hra s mlhou a stíny byla dokonalá. Rovněž povedený byl jakýsi návrat ke klasickému hororovému pojetí, kdy byla divákovi odhalována podoba vlkodlaka pozvolna a po částech. Toto se však poněkud zvrtlo ve druhé polovině, kde bylo na můj vkus až přespříliš často a navíc hodně viditelně zřejmé, že na vizuální efekty se patrně nedostalo tolik peněz, kolik by bylo bývalo zapotřebí. Škoda proto, že tvůrci některé záběry a scény nedokázali přizpůsobit. A tak jsem se namísto očekávaného grandiózního finálního souboje dočkal jen jakési pošťuchované u krbu, ze kterého se po chvilce vykutálela jedna spálená hlava... Mile rád bych přitlačil jednu hvězdu navíc, ale nebylo by to spravedlivé. Až přijde film do televize, budou u něj lidé usínat v půlnočním vysílacím čase. (Filmfest Hurghada 2012, 34/67) ()

Big Bear

Je velkou škodou, že vlkodlaci mi ze vší té havěti připadají nejméně uvěřitelní. Ve filmech navíc často působí velmi směšně, protože tvůrci mají snahu zachovat jim jak lidskou tvář, tak včí proporce a výrazné znaky. Ve finále nám vzniká chlupatá obludka s velkou silou, lidskýma očima a čumáčkem inu něco podobného jako byl Ivánek v Mrazíkovi, když byl zaklet v medvěda. Upíři a další zástupci havěti jsou na tom o poznání lépe a také působí mnohem strašidelněji... Od filmu jsem tedy nečekal, že se budu bát. Bral jsem jej jako takovou laskonku tohoto žánru, u níž strávím příjemně čas. Garanty mi měli být Toro a Hopkins. A opravdu se tak stalo. Tvůrci totiž příběh zasadili do tak skvělého prostředí, že jsem si užíval každý záběr filmu! Skutečně! Děj se odehrává v Anglii na konci devatenáctého století. Nedaleko vesnice Blackmoor leží v obklopeno mokřady rodové sídlo Talbotů. Tam přijíždí po letech Lawrence (Del Toro), pátrat po svém zmizelém bratrovi o což jej požádala jeho milující opuštěná žena. -- Již jen to panství Talbotů bylo úchvatné. Až neskutečná barokní stavba něco ve stylu Blenheimu (jedná se o zámek Chatword House v hrabství Devonshire), neudržovaná a zarostlá s rozsáhlými zahradami se sochami porostlými břečťanem mne fascinovala. Skvostné byly i interiéry sídla s dřevem obloženými místnostmi , obří vstupní halou s ještě větším schodištěm. Místnosti plné obrazů a trofejí spoře osvícené svícemi s obřími okny za nimiž bílý měsíc osvětloval neudržované zahrady naháněly hrůzu samy o sobě a já vám garantuji, že by jste tu nestrávili sami ani noc. A to i bez pověsti o vlkodlacích venku. Ani přes den panství nepůsobilo zrovna vlídněji, protože zahrady i les velmi často tonuly v anglické mlze linoucí se z mokřadů kolem. Celý dům tonul v temnotě a i když sem tam v některé z místností hořel krb, úplně jsem cítil to sychravo a staletou zatuchlinu. V zahradě navíc byla rodová hrobka v níž odpočívali předkové Talbotů i Lawrencova matka. Jak říkám, těžko zvolit lepší prostředí. Sira Johna Talbota, pána na sídle Talbotů zahrál Anthony Hopkins a opět těžko hledal lepšího kandidáta. On na takováto sídla prostě typově patří! Skvělý byl i zakouřený Londýn od tisíce komínů. Bohužel, zviřátka ve filmu byla přesně taková jak jsem čekal, takže na mne působila místy až legračně. Navíc jsem v klíčových momentech nemohl dostat z hlavy některé scény z komedie Co děláme v temnotách :-)!... Když to shrnu, dostal jsem víc než jsem čekal. Vlkodlaky mi vynahradila dokonalá atmosféra a skvělá výprava za kterou přidávám hvězdu. Já mám prostě moc rád tu starou dobrou Anglii... Dávám tedy 4 stříbrné kule. * * * * ()

JohnnyD

Skvelá variácia na klasickú universalovku a nebyť prepísknutého rozpočtu (ktorého, verím, väčšina šla na samoúčelné snové pasáže) mohla odštartovať úspešnú vlnu gotických hororov. Atmosféra, najmä v úvode je tuhá, vďačí za to hlavne všeobjímajúcej hmle v prostredí anglického vidieku, temnej hudbe Dannyho Elfmana, skvelým (na originál odkazujúcim sa) maskám a bravúrnemu Beniciovi Del Torovi. Neviem, či bol Lon Chaney Jr. Portorikánec, no Del Toro mu akoby z oka vypadol. Vytkol by som azda len bezdejovú akčnú druhú polovicu a vynechanie klasického WolfManovského motívu melanchólie Lawrenca Talbota a jeho túžbu zbaviť sa kliatby aj za cenu vlastnej smrti. Inak skvelý moderný gotický horor. ()

Rosomak

Vzhledem k očekávání velké zklamání. V první polovině je všechno tak strašně zrychlený, že (přestože vizuální stylizace je výborná) nejde nasát atmosféru, která je dle mého názoru pro takovýto druh filmu zcela zásadní. Navíc skoro nikdy není ticho a neustále hraje (už trochu otravná) hudba Dannyho Elfmana. Přitom spousta scén se odehrává v potemnělých hvozdech, kde by díky její absenci vynikly zvuky lesa a hned by to bylo podstatně napínavější. Sice většinou zaujímám názor, že k filmu by se mělo přistupovat jako k "hotovému dílu" a nehledět tedy na něj jako na něco, u čeho lze konstatovat jeho správnost/nesprávnost (přece jakékoli umělecké dílo je dokonalé), ale tady se prostě nedokážu udržet. Joe Johnston se očividně snažil navázat na atmosféru původních literárních/filmových děl, jejich potenciál, ale naprosto nevyužil... ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky